Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O godności człowieka i szacunku na przykładzie Dody
Autor Wiadomość
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #1
RE: O godności człowieka i szacunku na przykładzie Dody
Mocne.
Niezaleznie czy pani Doda jest taką, czy nie, nie powinno się określać jej słowem "szmatowata", zwłaszcza przez uzytkownika z Matką Boską w awatarze (imho). :diabelek:
14-11-2009 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bilziałka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ps A ja bym Dody nie nazywała ''panią'',bo np. PANI zwracamy się do Matki Boskiej,..O Pani nasza..." Prawda niestety taka jest i nie ma co bronić takich ludzi,może nam nie wolno ich osądzać bo takie prawo ma Bóg ale takie zdanie mam ja i mnóstwo innych ludzi.. :mowie_do_ciebie:

Tęsknię do Ciebie Jezu co raz bardziej
14-11-2009 16:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Bilziałka napisał(a):Ps A ja bym Dody nie nazywała ''panią'',bo np. PANI zwracamy się do Matki Boskiej,..O Pani nasza..." Prawda niestety taka jest i nie ma co bronić takich ludzi,może nam nie wolno ich osądzać bo takie prawo ma Bóg ale takie zdanie mam ja i mnóstwo innych ludzi.. :mowie_do_ciebie:
wykręcasz kota ogonem.
Pan, pani to zwrot grzecznościoty.
Zdanie możesz mieć , jakie chcesz, nikt nie broni. Natomiast niektóre wypowiedzi moga być uzyte przeciwko katolikom.

[ Dodano: Sob 14 Lis, 2009 15:48 ]
Ujecie "pani Doda" nie wiem, czy poprawne, bo raczej pan, pani, uzywa sie przy imionach czy nazwiskach....trzeba by o tym poczytacUśmiech

[Obrazek: mysz4.gif]
14-11-2009 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #4
 
Heloł, a jak idziesz do sklepu to mówisz do sprzedawczyni "na ty", bo "pani" zarezerwowałaś dla Matki Boskiej?
No i mówisz, że nie wolno nam osądzać, a za chwilę podajesz osąd, usprawiedliwiając tym, że to nie tylko Twój osąd, ale i wielu innych osób. A co to zmienia?!

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-11-2009 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bilziałka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
na wyrażanie się do kogoś ''Pani'' trzeba sobie uważam po prostu zasłużyć. jeśli ktoś nie ma do kogoś szacunku to zwraca się tak jak sobie na to zasługuje i na pewno ani ja ani wielu innych nie zwracało by się takiej osoby przez ''pani''.!!! ja nie mam dla takich osób żadnego szacunku,bo sobie na to nie zasługują. osądzanie jest wolą Boga a zdanie mogę mieć swoje i nie musi ono być osądem.
Skoro Doda sama o sobie mówi że jest taka czy siaka w programach których oglądałam ze zdziwieniem że zapraszają kogoś takiego(no cóż komercja ,kasa)i pokazuje za dużo więc sama siebie tak nazywa . no chyba mi nikt nie powie że taka nie jest

Tęsknię do Ciebie Jezu co raz bardziej
14-11-2009 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #6
 
Uuu. Czyli - ma się rozumieć - Ty mówisz do wszystkich po imieniu, póki sobie nie zasłużą na zwrot grzecznościowy, czy tak?

Brak szacunku do drugiej osoby to troszeczkę mało chrześcijańskie, nie sądzisz? Sam Bóg ma do takiej osoby szacunek, sam Bóg kocha taką osobę wcale nie mniej niż Ciebie, i to wcale nie "z litości".

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-11-2009 18:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bilziałka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #7
 
a ja Dody nie kocham i raczej nie będę kochała. nie jestem aż tak dobra jak Bóg z prostego powodu nie jestem Nim,jestem tylko człowiekiem. nie mówię po imieniu ale nie zwracam się ''pani'' do kogoś kto nie zasługuje na szacunek. Do takich ludzi w ogóle szkoda się odzywać bo i tak myślą tylko o czubku własnego nosa.

Tęsknię do Ciebie Jezu co raz bardziej
14-11-2009 18:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #8
 
Czemu więc Jezus mówi, że moc w słabości się doskonali? Czy po to, żebyśmy żyli byle jak i usprawiedliwiali siebie, że jesteśmy tylko ludźmi? Po co Jezus kazał nam być doskonałymi? Po co miłować bliźnich, nawet nieprzyjaciół? Czyżby nie wiedział, że my nie jesteśmy Nim?

P.s. wydzielone, żeby można było spokojnie podyskutować, nie zaśmiecając wątku.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-11-2009 18:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bilziałka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
ja się nie usprawiedliwiam i nie żyję na pewno ''byle jak'',jak ktoś mnie nie zna to niech mnie tak nie osądza! Temat był o kiczowatych piosenkach i ich wykonawcach a nie dyskusja o tym kto jak kogo nazywa. Może i nie jest ładnie mówić tak o kimś ale człowiekiem jestem,który pracuje nad sobą. Rażą mnie po prostu takie osoby ale mimo to nie życzę żle nawet najgorszemu na świecie człowiekowi. A święta jak Jezus np.pewnie raczej nigdy nie będę niestety.

Tęsknię do Ciebie Jezu co raz bardziej
14-11-2009 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
Każdy człowiek ma tendencję do ocenia ludzi ze swojego punktu widzenia. Aha, ja jestem taka, a ona jest gorsza według mnie, więc ona już nie zasługuje na szacunek. Idąc tą drogą, ktoś święty mógłby stwierdzić, że żaden człowiek nie zasługuje na jego szacunek, pytanie tylko czy wtedy na pewno byłby świętym? Raczej nie. Podobnie jest z Jezusem, On mógłby stwierdzić, że żaden człowiek/nawet święty nie zasługuje na jego szacunek, bo każdy zachowuje się gorzej od niego. Ale On nie tego nas uczy, prawda?
14-11-2009 19:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bilziałka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
Z wypowiedzią Anariel mogę się zgodzić lecz na przykładzie Ojca Pio,który czasem nie chciał widzieć niektórych grzeszników którzy próbowali się do niego dostać do spowiedzi itd. i również nie był dla niektórych miły i odprawiał ich z kwitkiem mogę stwierdzić że nawet święty ma czasem prawo kogoś zgromić czy upomnieć,tym bardziej zwykły człowiek.

Tęsknię do Ciebie Jezu co raz bardziej
14-11-2009 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
 
Bilziałko, zapewne wiesz, czemu o. Pio tak robił?
Bo Pan dawał mu poznać, że taki i taki człowiek wróci do niego dzięki tej "terapii wstrząsowej", jaką była odmowa rozgrzeszenia, wyrzucenie z konfesjonału, czy słowa "nie chcę cię widzieć". Sam o. Pio powiedział kiedyś komuś, że serce mu się kraja, kiedy musi tak potraktować drugiego człowieka, bo z natury nie był taki. Z natury był raczej pokorny, życzliwy i miły dla każdego, a bycie szorstkim było dla niego trudem. Jednak mówił: "nie dam cukierka osobie, która potrzebuje tabletki na przeczyszczenie" - i jak mówił, tak postępował. Zresztą jak wiemy - przynosiło to efekty.
Jednak powoływanie się na to, że o.Pio taki był, to nadużycie takie, jak stąd do San Giovanni Rotondo. Kiedy o. Pio usłyszał, że inny kapłan naśladując go wyrzuca wiernych z konfesjonału bez rozgrzeszenia, surowo go skarcił!

Bilziałko, ciągnę ten temat troszkę z przekory... Dążysz do świętości, pracujesz nad sobą - jasne, tu nie ma świętych, wszyscy pracujemy nad sobą w taki czy inny sposób. Każdemu zdarza się źle mówić o innych, a już mnie na pierwszym miejscu. Tylko właśnie o to usprawiedliwianie chodzi Oczko Piszesz: "ja się nie usprawiedliwiam", a tak naprawdę właśnie to robisz, mówiąc, że inni też tak sądzą, że jesteśmy tylko ludźmi, że ta osoba na szacunek nie zasługuje. To tylko wykręty, żeby nie przyznać: "ok, źle powiedziałam" Uśmiech
Przynajmniej ja tak to odbieram, zaznaczam, że to li jedynie mój osobisty, subiektywny odbiór - żeby znów nie było, że oceniam :mrgreen:

Tak sobie myślę... Co będzie, kiedy spotkacie się z Dodą w niebie? xD Być może przed wami cała wieczność radości ramię w ramię Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-11-2009 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bilziałka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
W niebie ,watpię czy się spotkamy.Raczej w czyśćcu. Ok.zgadzam się ze może nie powinno sie tak nazywać nawet takich ludzi jak Doda,ale ja dla niej i jej podobnych szacunku nie mam i raczej nie będę miała,bo zwyczajnie sobie na niego nie zasługuje.

Tęsknię do Ciebie Jezu co raz bardziej
15-11-2009 08:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
A co musi zrobić człowiek, żeby sobie zasłużyć na szacunek? Prawda jest taka, że jakby Bóg nas rozgraniczał w ten sposób, to nikt nie zasługiwałby na jego szacunek.
Pomijam już fakt, że tak naprawdę nic nie wiesz o Dodzie. Znasz jej wizerunek sceniczny, jej maskę, ale nie masz pojęcia, co naprawdę dzieje się w jej sercu.
15-11-2009 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bilziałka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
Miałam okazję niestety słyszeć jej wypowiedzi na poziomie umysłowym dziecka z podstawówki,sam jej sposób wypowiedzi jest co najmniej głupi, Gdyby była inna i choć trochę inteligentna niż jest to chyba nie robiła by z siebie pośmiewiska i kobiety lekkich obyczajów. no niech mi nikt nie mówi że taka osoba zasługuje na szacunek. Za co?

Tęsknię do Ciebie Jezu co raz bardziej
15-11-2009 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów