Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o jednym z pierwszych kamyczków
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
aleksab napisał(a):to przepraszam
przyjmuję Twoje przeprosiny

moje podziękowania dla Mordimer_Maddera były szczere; uważam, że uchylił przede mną - na moją prośbę - wrota swej duszy przez korytarz wspomnień, a przecież wcale nie musiał tego robić; ja szanuję taką postawę

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
21-11-2009 13:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
heysel napisał(a):
Mordimer_Madder napisał(a):w każdym przypadku jest piętnowana, sprawcy usuwani z szeregów i przykładnie karani
Niezły dowcip.
Masz jakieś informacje o braku stosownej reakcji - nawet nie musisz iść do prokuratury: Komenda Główna Policji uruchomiła już dawno anonimową linię do zgłaszania takich i podobnych przypadków pod darmowym numerem 0 800 120 226.

Chętnie w rewanżu poznam taką linię do Episkopatu Polski. :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
21-11-2009 15:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Cytat:o braku stosownej reakcji
o świetna policjo!
o świetna milicjo!
o najświetniejsze ze wszystkich ZOMO!
i przenajświetniejszy Urzędzie Bezpieczeństwa!
oraz równie świetny czwarty pionie Służby Bezpieczeństwa!

... nie pałuj nas zbyt mocno, arcy-przenajświetniejsza władzo wykonawcza, jak to w swej świetnej sprawiedliwości raczyłaś nie raz nam łaskawie uczynić!

:twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
21-11-2009 15:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Mordimer_Madder napisał(a):anonimową
:hahaha:

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
21-11-2009 16:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
M. Ink. * napisał(a):
Cytat:o braku stosownej reakcji
o świetna policjo!
o świetna milicjo!
o najświetniejsze ze wszystkich ZOMO!
i przenajświetniejszy Urzędzie Bezpieczeństwa!
oraz równie świetny czwarty pionie Służby Bezpieczeństwa!

... nie pałuj nas zbyt mocno, arcy-przenajświetniejsza władzo wykonawcza, jak to w swej świetnej sprawiedliwości raczyłaś nie raz nam łaskawie uczynić!

:twisted:

Wybacz - nie ogarniam... heysel, zadzwoń i sprawdź a potem rechocz... metoda empiryczna nie sprawdza się jedynie przy rozminowywaniu :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
21-11-2009 16:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
M. Ink. * napisał(a):
Cytat:o braku stosownej reakcji
o świetna policjo!
o świetna milicjo!
o najświetniejsze ze wszystkich ZOMO!
i przenajświetniejszy Urzędzie Bezpieczeństwa!
oraz równie świetny czwarty pionie Służby Bezpieczeństwa!

...o świetny klerze zbawienny, w którego szeregi zło wstępu nie ma...
21-11-2009 16:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Mordimer_Madder napisał(a):Wybacz - nie ogarniam...
uproszczę:

idealizujesz policję
oczerniasz duchowieństwo


w skrócie: przesadzasz

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
21-11-2009 16:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ani trochę - opisuję sytuację aktualnie mającą miejsce w jednostkach policji a co do duchowieństwa: część, o której piszę oczernia się sama - ot, co!

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
22-11-2009 14:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Mordimer_Madder napisał(a):opisuję sytuację aktualnie mającą miejsce w jednostkach policji
sory, mam rodzinę w policji...

idealizujesz

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
22-11-2009 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
Cóż - rodziny się nie wybiera... są przypadkowi księża i przypadkowi policjanci... ale powinieneś wiedzieć zatem, że za samo posiadanie alkoholu w jednostce policji można się czasami pożegnać ze służbą a już na pewno wyłapać karę dyscyplinarną więc nie mów mi, że idealizuję!

Tym czasem ksiądz katolicki, skazany prawomocnym wyrokiem sądu np.za jazdę po alkoholu nie ponosi żadnych konsekwencji "służbowych" i nadal pasie owieczki swe, jak gdyby nigdy nic - więc :?:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
23-11-2009 10:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #26
 
Mordimer_Madder napisał(a):Tym czasem ksiądz katolicki, skazany prawomocnym wyrokiem sądu np.za jazdę po alkoholu nie ponosi żadnych konsekwencji "służbowych" i nadal pasie owieczki swe, jak gdyby nigdy nic - więc
Hmm- jak pewno wiesz, spożywanie wina eucharystycznego (krwi pańskiej) na każdej mszy św. jest zarówno przywilejem jak i obowiązkiem celebransa. Czasem sąd może skazać księdza za jazdę po spożyciu alkoholu, albowiem substancjalnie krew pańska winem nadal pozostaje. A jeśli sąd ma uraz do księdza? Znająć praktyki naszych sądów powineneś z pewnym dystansem szermować argumentem prawomocnych wyroków sądu. Oczywiście nie przeczę, że tak było akurat w twoim przykładzie.
Druga sprawa, nie możesz porównywać obu "służb mundurowych" na podstawie dowcipu jakiegoś księdza. I żądać wyciągania konsekwencji służbowych na wzór policji. Kościół jest jakby nieco inną rzeczywistością. Kieruje się inną logiką i wybacz, ale wolę ją od logiki wojska czy policji.
A twoje spojrzenie, aczkolwiek nie mówię że nie masz racji, ale jest spojrzeniem policjanta. Ja wolę patrzeć okiem św. Franciszka z Asyżu, który też widział zło, które wkradło się do Kościoła. I jako były żołnierz, mogł patrzeć takim jak ty. Ale jednak ze złem w Kosciele "walczył" innymi metodami. I jego patrzenie i postawa jednak doprowadziły do odnowienia K-ła.
Również Jezus, widząc metody ówczesnego "Kościoła" - synagogi patrzał na niego tymi samymi oczyma co św. Franciszek. I stosował te same sposoby na uleczenie. (oczywiście to Franciszek stosował metody Jezusa a nie odwrotnie)
Gdyby w Kościele obowiązywało prawo na wzór świecki, gdyby metody były policyjne czy wojskowe (przy całym szacunku do owych służb i ich metod, - sprawdzonych w tych służbach i dla nich dobrych), byłbym pierwszy, który by z niego (Kościoła) sobie poszedł precz. Przy wszystkich patologiach, niezrozumieniu idei przez jego członków,
braku honoru (w rozumieniu świeckim), słabości, grzeszności, niezrozumieniu przez ludzi z zewnatrz itd, jest on jednak tą rzeczywistością, która daje mi Niebo. Jest moją Matką w której odnalazłem sens życia. I jeżeli widzę, że moja matka ma z czymś problemy, to na pewno nie wstępuję wobec niej na drogę cywilno-prawną. Ona za dużo mi dała. Za bardzo mnie kocha. I jeśli ma bolący palec, to ja cierpię wraz z nią modląc się by ból przeszedł. Ewentualnie robię jej okład z maści łagodzącej ból, a nie ucinam palca odwracając się do niej plecami. I wcale tu nie teoretyzuję.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
23-11-2009 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #27
 
Hmm, Sant, tak czytam Twój ostatni post, i nasuwa mi się pewna myśl.

Mianowicie w innych działach mowa jest o bezstresowym wychowaniu. Wszyscy w zasadzie wieszają na nim psy jak leci.

A w zasadzie to, co postulujesz wobec księży, to wierna kopia takiego "bezstresowego" wychowania. Chcesz "robić okłady", "łączyć się w bólu i modlitwie". I w tym jest problem - że tak, jak dzieci zupełnie bezstresowo wychowywane okazują się szybko niezdyscyplinowane, krnąbrne, a czasem wręcz chamskie i brutalne, podobnie księża, wychowywani przez własny Kościół bezstresowo, po pewnym czasie czują, ze wolno im wszystko (no, przynajmniej co poniektórzy)

A może czasami warto, by zamiast smucić się, modlić i głaskać, dać solidnego klapsa? Nie paskiem czy kablem (czego zresztą i rodzicom zdecydowanie nie polecam), ale klapsa, by dziecko przywołać do porządku.

Oczywiście nie tak, że od razu pozbawienie święceń kapłańskich czy nawet ekskomunika, ale mała "pogawędka" z przełożonym, czy odsunięcie z funkcji proboszcza - nie byłoby od rzeczy. Chodzi o pokazanie księdzu, że "o nie nie, synku, tak się nie bawimy".

A co do porównania do wojskowych - wydaje mi się, że skaczesz ze skrajności w skrajność. Porównujesz bezstresowe wychowanie księdza przez jego grupę z wojskowym drylem. A chodzi o coś pośredniego - pełnego miłości i pomocy dla dobra tego człowieka, ale nie pozbawionego stanowczości. Nie pełna uległość vs pełny dryl.
23-11-2009 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #28
 
Cytat:Hmm- jak pewno wiesz, spożywanie wina eucharystycznego (krwi pańskiej) na każdej mszy św. jest zarówno przywilejem jak i obowiązkiem celebransa. Czasem sąd może skazać księdza za jazdę po spożyciu alkoholu, albowiem substancjalnie krew pańska winem nadal pozostaje.
I po tym obowiązku ma we krwi więcej niż 0,2 promille? Ażeby sąd go skazał za przestępstwo, to musi mieć nawet powyżej 0,5 promille - wiesz, ile to w przeliczeniu na czysty spirytus a wino mszalne ma aż 10% góra, gdyż nie może zawierać dodatków a w tym i cukru :!:

Proszę - bądź poważny w argumentacji, bo myślę iż o tym teraz to chyba można się już w gimnazjum dowiedzieć :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
23-11-2009 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Mordimer_Madder napisał(a):ksiądz katolicki, skazany prawomocnym wyrokiem sądu np.za jazdę po alkoholu nie ponosi żadnych konsekwencji "służbowych" i nadal pasie owieczki swe
sant napisał(a):Druga sprawa, nie możesz porównywać obu "służb mundurowych" na podstawie dowcipu jakiegoś księdza. I żądać wyciągania konsekwencji służbowych na wzór policji. Kościół jest jakby nieco inną rzeczywistością. Kieruje się inną logiką i wybacz, ale wolę ją od logiki wojska czy policji.
Oczywiście. Kościół to nie policja. Jesteśmy raczej rodziną niż jednym z mechanizmów państwowych. Kary w rodzinie - nawet jeśli są - są inne niż w instytucjach państwowych. I słusznie.

Mordimer_Madder napisał(a):bądź poważny w argumentacji
Myślę, że te słowa powinieneś zastosować głównie do siebie.

Cała Twoja argumentacja opiera się na śliskim podobieństwie. Tymczasem ksiądz (kapłaństwo) a policjant (służby mundurowe) to dwie zupełnie różne rzeczywistości.

Drizzt napisał(a):[...] księża, wychowywani przez własny Kościół bezstresowo, po pewnym czasie czują, ze wolno im wszystko (no, przynajmniej co poniektórzy) A może czasami warto, by zamiast smucić się, modlić i głaskać, dać solidnego klapsa?
Chciałbym to zobaczyć, jak dajesz klapsa swojemu proboszczowi Duży uśmiech

Zobaczyć i nagrać :lol2:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
23-11-2009 17:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #30
 
M. Ink. * napisał(a):Chciałbym to zobaczyć, jak dajesz klapsa swojemu proboszczowi Duży uśmiech

Zobaczyć i nagrać :lol2:

Nie ma problema - jak się będę szykował do tego niecnego czynu, to dam Ci na pewno znać Duży uśmiech
23-11-2009 17:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów