Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
J. i S. Eldredge, "Urzekająca"
Autor Wiadomość
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
omyk napisał(a):Co do samej "Urzekającej" - nie czytałam, więc nie wypowiem się o treści. Powiem tylko, że kupiłam ją, miałam zamiar przeczytać, ale jak zobaczyłam cytat z Coelho jako motto... odłożyłam na półkę, a potem wywaliłam.

To ze Coelho jest pewnego rodzaju "hybrydą religijną" i w jego książkach można znaleźć pewnego rodzaju mixy to nie znaczy ze niektóre myśli nie są trafne i wartościowe.
Omyku wybacz ale uważam że wyrzucanie książki i nie przeczytanie jej tylko z powodu motta pochodzącego od Paula Coelho jest dla mnie głupotą.
Nie czytałam urzekającej ale mam zamiar to zrobić.

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
29-05-2010 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
 
Olu, temat twórczości Coelho jest tematem długim i rozbudowanym... Ale proszę, luknij tu: http://www.psychomanipulacja.pl/art/paul...ydaniu.htm
Jeśli przeczytasz całość, myślę, że to powie Ci o wiele więcej, niż moje produkowanie się w długich postach Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-05-2010 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
omyk napisał(a):Olu, temat twórczości Coelho jest tematem długim i rozbudowanym..

Omyku ja napisałam że :
aleksab napisał(a):To ze Coelho jest pewnego rodzaju "hybrydą religijną" i w jego książkach można znaleźć pewnego rodzaju mixy to nie znaczy ze niektóre myśli nie są trafne i wartościowe.

i wiem że :
Cytat:Twórczość Coelho jest właśnie takowym klasycznym, wręcz podręcznikowym przykładem, zwiedzenia pod pozorami dobra. Książki tego pisarza zawierają wiele rad, refleksji i pouczeń, które mogą być uznane za pożyteczne oraz zdrowe, choć trzeba dodać, iż są one sformułowane tak ogólnikowo, że mogą być interpretowane na wiele sposobów, przez co ludzie najróżniejszych światopoglądów i religii potrafią się z nimi zgodzić, nie korygując niczego ze swych dotychczasowych przekonań. Choćby ten sam fakt, winien skłonić nas do ostrożności wobec Coelho.

ale to nie znaczy ze wszystkie jego słowa są takie ...

ale przestańmy rozważać cała twórczość Coelho bo to nie ten temat , porozmawiajmy na faktach
Rozumiem że to o te motto zamieszczone na początku pierwszego rozdziału ci chodzi :


Dobrze , powiedz mi co złego w nim widzisz.
Pokazuje onoi że cokolwiek by kobieta robiła i niewiadomo jak bardzo pokazywała się jako osoba mocna i silna zawsze będzie kobietą czyli istota wrażliwą

Dla mnie te motto pasuje do pierwszego rozdziału "Serce Kobiety"
Autor wybrał po prostu słowa według niego adekwatne do tematu , czasem trzeba popatrzec na całość .
Dlatego Omyku uważam wyrzucenie tej ksiazki za głupotę bo popatrzyłąs tylko na trzy zdania nie patrząc na całość wartosci która ze sobą niesie.

Cytat:Dlaczego kobiety w Kościele są "zmęczone"?

Dlaczego po cichu marzysz o przeżyciu czegoś wzniosłego, przygody romansu? Z dala od codziennej rutyny i pracy od rana do wieczora. Pracy, za którą nie jesteś doceniana i nikt Ci nie dziękuje. Przecież Bóg nie powołał kobiety do tego, aby była zmęczona, ale powołał je do miłości. Niezależnie od ich wyglądu, opinii o sobie czy charakteru.

W książce "Urzekająca" autorka na podstawie własnych przeżyć opisuje, jak wygląda romans z Bogiem i kobiece przeżywanie Jego miłości. Opisuje co znaczy poczuć Bożą miłość i w jaki sposób Jego miłość odmienia kobiece serce. Ale to, o czym jeszcze dowiesz się z książki, jest jeszcze bardziej interesujące.

Jakie śmiertelne rany nieświadomie zadają swoim córkom ojcowie i matki? Jak sobie z nimi poradzić?
Kim jest kobieta, która zastrasza swoją nadopiekuńczością innych?
Dlaczego niektóre kobiety chowają się za brzydkim i niedbałym wyglądem?
Jaką obawą jest spowodowany perfekcjonizm kobiet?
Dlaczego większość kobiet woli ukrywać swoją własną naturę?
Dlaczego tak wiele kobiet ucieka w romans z serialami albo pracą zamiast romansować z Bogiem?
Co powoduje, że wiele kobiet musi starać się bardziej?
Z kim powinna nieustannie romansować kobieta?
Czy kobieta może liczyć na siłę innych mężczyzn niż jej mąż?
Jaka jest odpowiedź na jedno najważniejsze pytanie, które zadaje sobie każda kobieta?
Książka pełna jest autentycznych historii z życia różnych kobiet. Stasi Eldredge przytacza wiele własnych (często bardzo trudnych przeżyć) związanych z okresem dojrzewania, jak i bycia matką trójki dzieci. Dokładnie opisuje jakie rany nieświadomie zadali jej rodzice i jak je wyleczono. Oczywiście nie dokonałoby się to bez tego...
http://adonai.pl/czytelnia/?id=5
29-05-2010 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #19
 
Cytat:ale to nie znaczy ze wszystkie jego słowa są takie ...
Olu, to troszkę nie na temat, ale jeśli już o nim mowa... Jeżeli komuś zjawia się duch nakłaniający do przejścia na "dobrą stronę magii", to - o ile to oczywiście prawdziwe "widzenie" - jest to demon. Innej opcji nie ma, bo dobre drzewo nie może wydawać złych owoców, ani anioł światłości nie może nakłaniać do grzechu. Jeśli natomiast tego demona Coelho obrał sobie za "duchowego przewodnika", pozostaje z nim w jakiejś "relacji" i inspiruje jego "poradnictwem" czy też "przewodnictwem" swoją twórczość... No to wybacz Oczko

Niestety tak właśnie działa zły duch, że bałamuci, mieszając prawdę z fałszem i dobro ze złem, tworząc tak pokręcone "hybrydy", że na końcu człowiek staje się oswojony ze złem i tak naprawdę już nie wie, co było czym do końca.

I bardzo Cię proszę, grzecznie i uprzejmie, żebyś NIE cytowała na forum twórczości inspirowanej demonicznie. Proszę, usuń cytat z Coelho.

[ Dodano: Sob 29 Maj, 2010 23:46 ]
Cytat:Dlatego Omyku uważam wyrzucenie tej ksiazki za głupotę bo popatrzyłąs tylko na trzy zdania nie patrząc na całość wartosci która ze sobą niesie.
A gdyby te 3 zdania były z "biblii szatana"? Też byś miała takie samo zdanie? Uśmiech
Podaję kontrastowo, to prawda, ale jedno i drugie jest złe.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-05-2010 23:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #20
 
Nadal czekam na odpowiedź powiedz mi co złego widzisz w tych trzech zdaniach ?

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
30-05-2010 00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
Olu, zrozum mnie właściwie. Ja nie twierdzę, że każdy przecinek i każda litera użyta przez Coelho jest z gruntu zła. Ja twierdzę, że ponieważ ten człowiek za patrona przyjmuje demona, to niestety taka sytuacja z gruntu wiąże się z opętaniem. Niestety są ogromne podstawy żeby sądzić, że zły chciał wręcz tego pseudo nawrócenia, pseudo powrotu do wiary katolickiej, żeby pod taką przykrywką móc posłużyć się twórczością Coelho dla zwodzenia ludzi. Jeśli więc wiem, że autor tych 3 zdań jest najprawdopodobniej opętany, że jest satanistą, który tak naprawdę nigdy do końca nie wrócił "na dobrą stronę", że zły próbuje się posługiwać jego twórczością i wypaczać talent, który niewątpliwie ten człowiek otrzymał od Boga... To również tych 3 zdań nie będę czytać. Nie będę. Do tej pory nie wiem, jaka dokładnie jest ich treść (dziękuję, że to usunęłaś Uśmiech ). A chrześcijanina, który się powołuje na taką twórczość i czyni z niej motto do chrześcijańskiej książki - nie rozumiem. Po prostu nie rozumiem. Jestem skłonna uwierzyć w dobre intencje państwa Eldredge, ale to nie zmienia faktu, że były przypadki, gdzie przy modlitwie o uwolnienie padał również tytuł "Dzikiego serca".

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-05-2010 01:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #22
 
Nie wiem, jak to było w przypadkach tych ludzi, którzy zostali zniewoleni. Czasem też mogą w tym brać udział różne czynniki, a w historii zdarzały się już przypadki, gdy demon posłużył się dobrem do złych celów.

Być może jest mi ciężko obiektywnie spojrzeć na tę książkę, bo od niej zaczęła się moja droga do nawrócenia. Gdyby ktoś nie polecił mi "Urzekającej" nie wiem, czy byłabym dzisiaj tutaj, gdzie jestem teraz.

Wydaje mi się ponadto, że gdyby faktycznie była takim złem, to ksiądz Pawlukiewicz nie inspirowałby się nią i nie powoływał przy każdej okazji. Gdyby faktycznie stanowiła tak ogromne niebezpieczeństwo.
01-06-2010 10:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skrzat Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
Post: #23
RE:
(29-05-2010 15:27 )omyk napisał(a):  Zgadzam się ze Scottem.
Co do samej "Urzekającej" - nie czytałam, więc nie wypowiem się o treści. Powiem tylko, że kupiłam ją, miałam zamiar przeczytać, ale jak zobaczyłam cytat z Coelho jako motto... odłożyłam na półkę, a potem wywaliłam.

Witaj!!! Scott! dobrze, że jeszcze sa tacy jak ty!!!Obie książki-dzikie serce i urzekająca to nie jest chrzescijaństwo!! obie te pozycje wystarcza zeby zniszczyć wiarę i chrześcijaństwo w polsce!!! to koń trojański-podstępna zasadzka złego ducha!!! trzeba o tym mówić!!!

(30-05-2010 00:23 )aleksab napisał(a):  Nadal czekam na odpowiedź powiedz mi co złego widzisz w tych trzech zdaniach ?

Witaj! omyk! jestem tu po raz pierwszy-ale serce we mnie się raduje, kiedy czytam to co piszesz!! dzieki Bogu, że są tacy jak Ty!! Bałam!!! się strasznie, że jestem osamtniona w mojej batalii przeciw urzekającej !!
Pozdrawiam-bedę sie za was modlić!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2014 00:58 przez skrzat.)
19-02-2014 00:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
traczek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 0
Post: #24
RE: J. i S. Eldredge, "Urzekająca"
Ja dostałam ją od przyjaciół jako prezent urodzinowy i bardzo mi się podobała, kilka razy ją czytałam
19-11-2015 01:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawelszy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Post: #25
RE: J. i S. Eldredge, "Urzekająca"
Zgadzam sie z Tiffany

calominal
10-05-2016 19:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów