Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Towarzystwo Strażnica kłamie?
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
Dawid napisał(a):... - czy Towarzystwo Strażnica kłamie, a dokładniej: manipuluje tekstami źródłowymi?
Towarzystwo Straznica robi dokładnie to samo co wszystkie inne związki wyznaniowe z łacińskim włącznie Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
03-12-2009 16:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Kyllyan napisał(a):
Dawid napisał(a):... - czy Towarzystwo Strażnica kłamie, a dokładniej: manipuluje tekstami źródłowymi?
Towarzystwo Straznica robi dokładnie to samo co wszystkie inne związki wyznaniowe z łacińskim włącznie Oczko

Możesz to udowodnić?....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
03-12-2009 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
Vanessa napisał(a):Jezus ukazywał się podobnie jak wcześniej aniołowie ,którzy przecież byli duchami,a tylko przybierali postac mężczyzny.
Jezus podobnie, po zmarwychwstaniu do życia wiecznego w niebie był duchem ,który się materializuje.
Uczniowie nie zawsze rozpoznawali go po wyglądzie Maria myślała że to ogrodnik ,to świadczy ,że materializował się w różnych ciałach.

Ciekawe, że sam Jezus temu przeczy:
Łk 24,36 A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!» 37 Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. 38 Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? 39 Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam».

Trudno o większy fałsz i większą wprost bezczelność w fałszowaniu Ewangelii. Smutny
Dodajmy do tego takie oto wypowiedzi Pawła:

1kor 15,20 Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy6 spośród tych, co pomarli. 21 Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. 22 I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, 23 lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.
[...]
Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie. 45 Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym. 46 Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem. 47 Pierwszy człowiek z ziemi - ziemski, drugi Człowiek - z nieba. 48 Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy. 49 A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego.


Ktoś, kto jest obdarzony elementarnym poczuciem logiki rozumie tu niedwuznacznie, że:
- zmartwychwstanie dokonuje się wyłącznie w Chrystusie, na podobieństwo Jego zmartwychwstania
- zmartwychwstaniemy w ciałach duchowych zwanych gdzie indziej także "chwalebnymi"
- a zatem Chrystus musiał także zmartwychwstac w ciele, tyle że innym, niż to ciało które mamy teraz.

Elementarne, drogi Watsonie, rzec by się chciało.
Teraz już macie, drodzy forumowicze, odpowiedź na to, czy Strażnica kłamie...
Gdyby wydawcy pisemek ŚJ byli Pinokiami, to pewnie by już dawno tak oto wyglądali:
:^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o :^o

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
04-12-2009 19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #64
 
Cytat:Vanessa napisał/a:
Jezus ukazywał się podobnie jak wcześniej aniołowie ,którzy przecież byli duchami,a tylko przybierali postac mężczyzny.
Jezus podobnie, po zmarwychwstaniu do życia wiecznego w niebie był duchem ,który się materializuje.
Uczniowie nie zawsze rozpoznawali go po wyglądzie Maria myślała że to ogrodnik ,to świadczy ,że materializował się w różnych ciałach.


Ciekawe, że sam Jezus temu przeczy:
Łk 24,36 A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!» 37 Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. 38 Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? 39 Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam».

Trudno o większy fałsz i większą wprost bezczelność w fałszowaniu Ewangelii.
Dodajmy do tego takie oto wypowiedzi Pawła:

1kor 15,20 Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy6 spośród tych, co pomarli. 21 Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. 22 I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, 23 lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.
[...]
Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie. 45 Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym. 46 Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem. 47 Pierwszy człowiek z ziemi - ziemski, drugi Człowiek - z nieba. 48 Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy. 49 A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego.

A czym się różni ciało duchowe od ciała materialnego?Czy Jezus zmartwychwstał w tym samym ciele materialnym ,które miał za życia na ziemi?

Czy też zmartwychwstał w ciele duchowym ,jakie mają aniołowie w niebie?

[ Dodano: Wto 08 Gru, 2009 09:17 ]
Wojtek37 napisał(a):
Kyllyan napisał(a):
Dawid napisał(a):... - czy Towarzystwo Strażnica kłamie, a dokładniej: manipuluje tekstami źródłowymi?
Towarzystwo Straznica robi dokładnie to samo co wszystkie inne związki wyznaniowe z łacińskim włącznie Oczko

Możesz to udowodnić?....

Owszem ,manipulują nie tylko tekstami żródłowymi ,ale wręcz fałszują Biblię do własnych potrzeb doktrynalnych.

Aby umotywowac kult stworzenia a nie Stwórcy Rz 1:25 ,zamieniono słowo "szanowac na czcic" w .


J 5:23 BT „aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał.”

Podczas gdy w grece występuje słowo "szanowac".

Cytat z interlinii Vocatio:

"aby wszyscy szanowali Syna ,jako szanują Ojca.Nie szanujący Syna nie szanuje Ojca (który posłał go)."
08-12-2009 10:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Vanessa napisał(a):A czym się różni ciało duchowe od ciała materialnego?Czy Jezus zmartwychwstał w tym samym ciele materialnym ,które miał za życia na ziemi?
Czy też zmartwychwstał w ciele duchowym ,jakie mają aniołowie w niebie?
Ciało duchowe jest innym ciałem niż to, które ma obecnie człowiek. Paweł tłumaczy wyraźnie, że obecne ciało "zmysłowe" jest tylko nasieniem, z którego ma wyrosnąć znacznie doskonalsze ciało duchowe, przystosowane do życia w świecie, jaki nastanie w dniu Paruzji. Na przykładzie Jezusa Zmartwychwstałego możemy stwierdzić, że ciało to ma inne właściwości np przenikanie murów i znikanie.

Natomiast aniołowie żadnych ciał nie mają i mieć nie będą, bo są czystymi duchami!
Hbr 1,14 Czyż nie są oni wszyscy duchami przeznaczonymi do usług, posłanymi na pomoc tym, którzy mają posiąść zbawienie?

Vanessa napisał(a):J 5:23 BT „aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał.”
Podczas gdy w grece występuje słowo "szanowac".
W oryginale:
ἵνα πάντες τιμῶσίν τὸν υἱὸν καθὼς τιμῶσίν τὸν πατέρα

Czasownik "timao" oznacza zarówno "czcić", "obdarzać honorami" jak i "szanować", w zalezności od kontekstu. Otóż warto wiedzieć, że zakresy semantyczne słów starożytnych języków są na ogół znacznie większe niż słów języków nowożytnych, tak że może się zdarzyć, że możemy oddać jedno słowo starożytne odpowiednikami kilku słów w języku nowożytnym, których sensy są nieco różne. Tak to jest np. ze słynnym wyrazem "basileia", które nie oznacza tylko "królestwa", ale także "panowanie", "godność królewska" i "władza królewska". Nadmierna jednolitość w przekładach NT może tu doprowadzić niekiedy do sporych nieporozumień. Również zakresy semantyczne słów hebrajskich i greckich są odmienne, co czasem daje dość nieoczekiwane efekty.

W kazdym razie w tym wierszu Jezus domaga się dla siebie takiego samego szacunku, jak w przypadku Boga Ojca, co jest, niezależnie od przekładu, stwierdzeniem tego, że był świadom swojej boskiej godności. A tego niestety ŚJ nie chcą uznać, choć jest to napisane czarno na białym.

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
08-12-2009 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #66
 
Vanessa napisał(a):Aby umotywowac kult stworzenia a nie Stwórcy Rz 1:25 ,zamieniono słowo "szanowac na czcic" w .


J 5:23 BT „aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał.”

Podczas gdy w grece występuje słowo "szanowac".
Nieprawda. W grece występuje słowo timao. Według Wielkiego Słownika Grecko-Polskiego pod redakcją Popowskiego wyraz TIMAO występuje 21 razy w NT i może oznaczać: określać wartość (Mt 27:9), oceniać, szacować, oddawać cześć, czcić, okazywać szacunek.
08-12-2009 19:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #67
 
jswiec

Cytat:Ciało duchowe jest innym ciałem niż to, które ma obecnie człowiek. Paweł tłumaczy wyraźnie, że obecne ciało "zmysłowe" jest tylko nasieniem, z którego ma wyrosnąć znacznie doskonalsze ciało duchowe, przystosowane do życia w świecie, jaki nastanie w dniu Paruzji. Na przykładzie Jezusa Zmartwychwstałego możemy stwierdzić, że ciało to ma inne właściwości np przenikanie murów i znikanie.

Tak ciało duchowe jest innym ciałem ,ale Paweł nie uczył ,że nasze ciało obecne jest nasieniem z którego wyrasta ciało duchowe. :cry:
Uczył ,że nasienie to musi najpierw umrzec ,aby wyrosło nowe ciało duchowe.


1Kor 15:36-37 BT „O, niemądry! Przecież to, co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie obumrze.(37) To, co zasiewasz, nie jest od razu ciałem, którym ma się stać potem, lecz zwykłym ziarnem, na przykład pszenicznym lub jakimś innym.”

Nie zgodzę się z tobą odnośnie zmartwychwstania Jezusa.Jezus zmartwychwstał jako duch ,który się materializował jak wcześniej robili to aniołowie .Dlatego Paweł nazwał go "duchem życiodajnym"

Czytamy:

1P 3:18-19 Bw „Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.(19) W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu,”

1Kor 15:45 BT „Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym.”

Jezus ukazywał się tak jak aniołowie ukazali się Abrahamowi ,jadł ,pił .Ciało materialne w jakim się im ukazał nie przeszłoby przez drzwi,ale Jezus nagle się przed nimi pojawił czyli zmaterializował.

J 20:19 BT "Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam!"

J 20:26 NS "A w osiem dniu później jego uczniowie znowu byli wewnątrz i z nimi Tomasz. Jezus przyszedł, chociaż drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: "Pokój wam"."

[ Dodano: Sro 09 Gru, 2009 15:41 ]
sdms napisał(a):
Vanessa napisał(a):Aby umotywowac kult stworzenia a nie Stwórcy Rz 1:25 ,zamieniono słowo "szanowac na czcic" w .


J 5:23 BT „aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał.”

Podczas gdy w grece występuje słowo "szanowac".
Nieprawda. W grece występuje słowo timao. Według Wielkiego Słownika Grecko-Polskiego pod redakcją Popowskiego wyraz TIMAO występuje 21 razy w NT i może oznaczać: określać wartość (Mt 27:9), oceniać, szacować, oddawać cześć, czcić, okazywać szacunek.

Ja zacytowałam za interlinią Vocatio,tam występuje słowo "szanować".
09-12-2009 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
Vanesso, zupełnie nie rozumiem, jak możesz przeczyć faktowi, że sam Jezus w Łk 24,39 wyraźnie stwierdza, że nie jest duchem:
Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam.
Jeśli zaś tak mówi, to domysły ŚJ czynią z Niego kłamcę.
Po drugie Paweł wyraźnie mówi, że nasze zmartwychwstanie po śmierci dokona się na wzór zmartwychwstania Chrystusa. Jeśli więc my mamy zmartwychwstać w ciele duchowym, to w takim samym ciele zmartwychwstał także sam Jezus.

To jest elementarna logika.
Jeśli jej przeczysz, to w zasadzie nie ma co dalej kontynuować dyskusji. Jeśli patrzysz na światło i mówisz, że to ciemność [por Iz 5,20], to czego możemy się jeszcze od Ciebie spodziewać?

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
09-12-2009 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #69
 
Cytat:J 20:26 NS "A w osiem dniu później jego uczniowie znowu byli wewnątrz i z nimi Tomasz. Jezus przyszedł, chociaż drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: "Pokój wam"."
:ban:
Vanessa napisał(a):Ja zacytowałam za interlinią Vocatio,tam występuje słowo "szanować".
W grece występuje słowo TIMAO. "Szanować" jest polskim słowem. Pisanie ze zrozumieniem się kłania. Co znaczy słowo Timao masz napisane powyżej.
Vanessa napisał(a):1P 3:18-19 Bw
Cytat:1Kor 15:45 BT
Jak wy kochacie dobierać tłumaczenie w zależności od potrzeby chwili Oczko
09-12-2009 19:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
Vanessa, głupoty z s-f. :zmieszany:

Cytat:Vanesso, zupełnie nie rozumiem, jak możesz przeczyć faktowi, że sam Jezus w Łk 24,39 wyraźnie stwierdza, że nie jest duchem:
Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam.

Dokładnie, Jezus jest po prostu poza czasem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-12-2009 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #71
 
Vanesso a czy Towarzystwo Strażnica nie manipuluje?

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
17-12-2009 12:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #72
 
Dawid napisał(a):Vanesso a czy Towarzystwo Strażnica nie manipuluje?
Nawet jeśli TS manipuluje, to zapewniam Cię, że przeciwnicy SJ, są w tym o wiele bardziej doskonalsi.

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
20-03-2010 00:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #73
 
parasin napisał(a):
Dawid napisał(a):Vanesso a czy Towarzystwo Strażnica nie manipuluje?
Nawet jeśli TS manipuluje, to zapewniam Cię, że przeciwnicy SJ, są w tym o wiele bardziej doskonalsi.

A to ciekawe, podasz jakieś fakty?

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
21-03-2010 10:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #74
 
Wojtek37 napisał(a):A to ciekawe, podasz jakieś fakty?
Już podałem. Poszukaj moich postów szczególnie w temacie "Trójjedyny Bóg, czy tryteizm?",
a podam jeszcze więcej jeśli tylko znajdę czas Oczko

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
22-03-2010 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #75
 
parasin napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):A to ciekawe, podasz jakieś fakty?
Już podałem. Poszukaj moich postów szczególnie w temacie "Trójjedyny Bóg, czy tryteizm?",
a podam jeszcze więcej jeśli tylko znajdę czas Oczko

Ręce mi opadają, na takie klikanie....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
22-03-2010 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów