Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Towarzystwo Strażnica kłamie?
Autor Wiadomość
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
W Piśmie Św. w przekładzie nowego świata słowo np krzyż zastąpiono słowem pal, a słowo Bóg - zastąpiono Jehowa.
30-11-2009 07:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #17
 
piano napisał(a):W Piśmie Św. w przekładzie nowego świata słowo np krzyż zastąpiono słowem pal, a słowo Bóg - zastąpiono Jehowa.
To jest akurat sprawą transkrypcji, sprawa pala akurat jest ewidentna, w rzymskiej prowicji Syria, faktycznie palowano, krzyżowali zaś Rzymianie. I nie możemy zapominać, że to właśnie oni - Rzymianie, wydali wyrok i wykonali go zgodnie ze swoim prawem, a nie zwyczajem podbitej prowincji, w skład której wchodziła Palestyna mająca jeszcze inne zwyczaje i prawa niż Syria.
Również znamienne jest że np stawiają przecinki, zmieniając sens zdania - przykład: powiadam ci, dziś z tobą będę w raju. Czyli Jezus informuje Łotra, że obaj jeszcze dzisiaj znajdą się w raju. Biblia N. Św. przestawiając przecinek na: - - powiadam ci dziś, z tobą będę w raju - fałszuje owe słowa Jezusa. Wg biblii Nowego Świata oznacza to że Jezus dzisiaj mówi Łotrowi, że obaj kiedyś tam (po wojnie Armagedonu) znajdą się w raju. Tym samym dostosowali Pismo Święte do swojej doktryny, Królestwo Niebieskie będzie kiedyś na Ziemi. Będzie miało swój rząd, ministrów itd zgodnie z wzorcami jakie znają z istniejących formacji- np demokracji, czy monarchii. Zapominają, że sam Jezus twierdził iż Królestwo Jego nie jest z tego świata. Czyli że, generalnie robią to samo co wszyscy poganie (w sensie biblijnym) np starożytni Grecy, antropomorfizując Boga nadając mu cechy ludzkie. Również te same cechy nadają Jego logice i mentalności. Owszem można to robić, bo przecież jakoś musimy opisać pewne procesy zgodne z tym co znamy, ale wiedząc, że to tylko przybliżenie. Np nikt rozsądny nie powie że Bóg to lew lub orzeł - przeciąga sie jak lew, czy nosi kogoś na orlich skrzydłach - jak mówi Pismo. To jest tylko poezja, środki stylistyczne, mające przybliżyć coś czego nie jesteśmy w stanie objąc naszą logiką.
A oni z takich rzeczy poczynili dogmaty.
I to jest ich problem, że sfałszowali Biblię, natomiast niech nie wmawiają, że jest odwrotnie. I dlatego ewidentna manipulacja nie powinna być tolerowana, co czyni Vanessa nagminnie. Być może nieświadomie, bo ufa Organizacji Handlowej kolportującej książki i broszury religijne "Strażnica" (tak są zarejestrowani)

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-11-2009 10:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Idźmy dalej. Co z tym chrzescijanstwem śJ?
Cytat:Chrześcijanie inaczej?
Grzegorz Fels

Świadkowie Jehowy w rozmowie z ludźmi lubią podkreślać swój chrześcijański rodowód. Wielu zresztą uważa tą sektę za jeden z chrześcijańskich Kościołów, przeciw czemu świadkowie głośno nie przeczą. Zresztą ich własne publikacje zdają się akcentować owo chrześcijaństwo.

Oto parę przykładów takich wypowiedzi*: "Na swych chrześcijańskich zebraniach Świadkowie nabywają też umiejętności przekazywania orędzia Królestwa z łagodnością i szacunkiem" (str.361). "Dzięki wzorowaniu się na pierwszych chrześcijanach Świadkowie Jehowy zdołali objąć głoszeniem dobrej nowiny o Królestwie Bożym ogromne obszary naszego globu" (str. 363). "Dlatego ci kaznodzieje chrześcijańscy nadal będą odwiedzać swych bliźnich i dokładać gorliwych starań, by przybliżyć szczerych ludzi do prawdziwego Boga Jehowy" (str.365). Na podstawie tych czy innych wypowiedzi związki Świadków Jehowy z chrześcijaństwem mogą wydawać się jasne i oczywiste. Czy jednak tak jest na pewno?

W "wewnętrznej" książce sekty p.t.: "Prowadzenie rozmów na podstawie Pism" znajdujemy dokładne instrukcje jak reagować gdy otwierający drzwi ludzie mówią: "My już jesteśmy chrześcijanami" (odp.: "cieszę się, że to słyszę. ...Itd.), "mam własną religię ", "nie mam czasu", "mnie to nie interesuje", "jestem zajęty"...itd. Świadkowie dowiadują się z tej książki również jak rozmawiać gdy drzwi otworzy im nie chrześcijanin.

Zobaczmy więc co wspomniana publikacja Świadków Jehowy proponuje (odnośnie chrześcijaństwa) odpowiedzieć buddystom: "W rozmowie z buddystami podkreśl, że nie popierasz chrześcijaństwa" (str.21).

A co powiedzieć gdy rozmówca okaże się Żydem? :"Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama" (str. 23).

Zakładając nawet, że Świadkowie Jehowy traktują chrześcijaństwo jako "odstępne", a siebie jako właściwe, to i tak powyższe "kombinacje" wydają się być co najmniej nie uczciwe.
*Cytaty z książki Świadków Jehowy pt.: "Człowiek poszukuje Boga".
http://www.psychomanipulacja.pl/art/chrz...naczej.htm

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-11-2009 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
Cytat:Również znamienne jest że np stawiają przecinki, zmieniając sens zdania - przykład: powiadam ci, dziś z tobą będę w raju. Czyli Jezus informuje Łotra, że obaj jeszcze dzisiaj znajdą się w raju.

Gdzie ten raj,który obiecał Jezus łotrowi jest według ciebie?
30-11-2009 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Łort był wyjątkiem. Poza tym nie wiemy czy nie przyjął chrztu wcześniej.

Jest jeszcze jedna sprawa. Co z twoim "chrześcijaństwem" Vanesso, o którym tyle nam mówisz, a jak głosisz choćby buddyście mówisz mu co innego. :?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-11-2009 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
Scott napisał(a):Idźmy dalej. Co z tym chrzescijanstwem śJ?
Cytat:Chrześcijanie inaczej?
Grzegorz Fels

Świadkowie Jehowy w rozmowie z ludźmi lubią podkreślać swój chrześcijański rodowód. Wielu zresztą uważa tą sektę za jeden z chrześcijańskich Kościołów, przeciw czemu świadkowie głośno nie przeczą. Zresztą ich własne publikacje zdają się akcentować owo chrześcijaństwo.

Oto parę przykładów takich wypowiedzi*: "Na swych chrześcijańskich zebraniach Świadkowie nabywają też umiejętności przekazywania orędzia Królestwa z łagodnością i szacunkiem" (str.361). "Dzięki wzorowaniu się na pierwszych chrześcijanach Świadkowie Jehowy zdołali objąć głoszeniem dobrej nowiny o Królestwie Bożym ogromne obszary naszego globu" (str. 363). "Dlatego ci kaznodzieje chrześcijańscy nadal będą odwiedzać swych bliźnich i dokładać gorliwych starań, by przybliżyć szczerych ludzi do prawdziwego Boga Jehowy" (str.365). Na podstawie tych czy innych wypowiedzi związki Świadków Jehowy z chrześcijaństwem mogą wydawać się jasne i oczywiste. Czy jednak tak jest na pewno?

W "wewnętrznej" książce sekty p.t.: "Prowadzenie rozmów na podstawie Pism" znajdujemy dokładne instrukcje jak reagować gdy otwierający drzwi ludzie mówią: "My już jesteśmy chrześcijanami" (odp.: "cieszę się, że to słyszę. ...Itd.), "mam własną religię ", "nie mam czasu", "mnie to nie interesuje", "jestem zajęty"...itd. Świadkowie dowiadują się z tej książki również jak rozmawiać gdy drzwi otworzy im nie chrześcijanin.

Zobaczmy więc co wspomniana publikacja Świadków Jehowy proponuje (odnośnie chrześcijaństwa) odpowiedzieć buddystom: "W rozmowie z buddystami podkreśl, że nie popierasz chrześcijaństwa" (str.21).

A co powiedzieć gdy rozmówca okaże się Żydem? :"Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama" (str. 23).

Zakładając nawet, że Świadkowie Jehowy traktują chrześcijaństwo jako "odstępne", a siebie jako właściwe, to i tak powyższe "kombinacje" wydają się być co najmniej nie uczciwe.
*Cytaty z książki Świadków Jehowy pt.: "Człowiek poszukuje Boga".
http://www.psychomanipulacja.pl/art/chrz...naczej.htm

A czy katolicy wzorem swego mistrza Jezusa głoszą dzisiaj ludziom z innych wyznań?

Jak katolik rozmawia o swej wierze ,na przykład z Żydem? Jaka jest wspólna płaszczyzna takiej rozmowy?

Według mnie taką płaszczyzną jest wspólna wiara w Boga Abrahama ,Izaaka i Jakuba.

Katolicy zaś ,którzy nie chcą z nami rozmawiac ,chociaż podają się za ludzi wierzących często jako powód podają brak czasu.
Gdy pada słowo Biblia ,często zamykają drzwi.Tym samym dają dowód swego stosunku do tej księgi.
Ja w takim przypadku mówię:

. Wszyscy jesteśmy zajęci, i to tak bardzo, że nieraz zaniedbujemy coś, co może mieć duże znaczenie ... Nie zabiorę panu wiele czasu, ale jestem pewna , że zaciekawi pana ten jeden urywek z Pisma Świętego (Łuk. 17:26, 27). Nikt z nas nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji, dlatego chociaż jesteśmy zabiegani, powinniśmy poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, co mówi Biblia.
30-11-2009 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #22
 
Vanessa napisał(a):Gdzie ten raj,który obiecał Jezus łotrowi jest według ciebie?
W Niebie- A Niebo jest tam gdzie Bóg. I nie obiecał wg mnie tylko wg Ewangelii.
Vanesso - a na inne moje słowa nie masz odpowiedzi?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-11-2009 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #23
 
Scott napisał(a):Łort był wyjątkiem. Poza tym nie wiemy czy nie przyjął chrztu wcześniej.

Jest jeszcze jedna sprawa. Co z twoim "chrześcijaństwem" Vanesso, o którym tyle nam mówisz, a jak głosisz choćby buddyście mówisz mu co innego. :?

Chyba jasno wyjaśniłam co znaczy słowo chrześcijanin.To naśladwca Chrystusa ,a nie członek jakiegoś chrześcijańskiego wyznania,których jest tysiące./i które jest tym właściwym?

Baptyści,Adwentyści,Katolicy,Chrześcijanie Dnia Sobotniego,Anglikanie,...trudno wymienic te wszystkie odłamy chrześcijaństwa.

ŚJ nie należą do świata i nie należą do chrześcijaństwa w ten sposób rozumianego.

.Napisałam też ,że nie utożsamiamy się z chrześcijaństwem ,gdyż daleko odeszło od prawdy biblijnej.

Na drugi raz uważniej czytaj moje posty. Uśmiech

[ Dodano: Pon 30 Lis, 2009 12:48 ]
sant napisał(a):
Vanessa napisał(a):Gdzie ten raj,który obiecał Jezus łotrowi jest według ciebie?
W Niebie- A Niebo jest tam gdzie Bóg. I nie obiecał wg mnie tylko wg Ewangelii.
Vanesso - a na inne moje słowa nie masz odpowiedzi?

Sant,skoro raj jest w niebie ,to Jezus w tym dniu w którym umarł nie poszedł do nieba tam gdzie przebywa Bóg.

Gdyż

1.Umarł i trzy dni leżał w grobie
2.Na trzeci dzień zmartwychwstał i ukazywał się uczniom przez 40 dni.
3.Wstąpił do nieba dopiero po tym okresie.

J 20:17 BT „Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich bracii powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego.”
30-11-2009 13:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
Vanesso - czy Towarzystwo Strażnica kłamie, albo inaczej - manipuluje tekstem źródłowym (patrz mój pierwszy post) ??

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
30-11-2009 15:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #25
 
Vanessa napisał(a):,to Jezus w tym dniu w którym umarł nie poszedł do nieba tam gdzie przebywa Bóg.

Gdyż

1.Umarł i trzy dni leżał w grobie
2.Na trzeci dzień zmartwychwstał i ukazywał się uczniom przez 40 dni.
3.Wstąpił do nieba dopiero po tym okresie.
Hmm. Nie byłoby to dla ciebie problemem, gdybyś przyjęła, że Jezus to ten sam Bóg co Ojciec, tyle że w innej osobie.
To co ty negujasz, wręcz potwierdza boskość Jezusa. Jeżeli Jezus jest prawdomówny, to mówiąc, że jeszcze dzisiaj łotr będzie z nim w raju, utożsamił się z Bogiem.
Bo powiedz, kto przebywa w raju? - Bóg prawda? A jeżeli łotr będzie jeszcze dziś w raju z Bogiem, i mówi mu to Jezus, że będzie z Nim, to powiedz, kto mówi prawdę?- Jezus czy organizacja Strażnica, ktora nawet posunęła się do fałszerstwa biblii, by usunąć tę sprzeczność z ich koncepcją?
A w dodatku, jak sama mówisz - że jeszcze trzy dni leżał w grobie. A łotr w tym czasie przebywał z Nim w niebie. To powiedz, z kim przebywał w niebie łotr? Skoro Jezus mówi że łotr z nim ma być w Niebie? Czyli z kim? I dopiero po 40 dniach wstąpił do Ojca. Czyli że Bóg Syn - jako człowiek leżał w grobie. Bóg Ojciec tymczasem przebywał z łotrem w Niebie (raju) A Jezus mówi: Dziś będziesz ze mną (Bogiem) w raju. Czyżby Jezus kłamał? Jeżeli nie, to trzeba sfałszować słowa Jezusa, nagiąć je do wierzeń Strażnicy. Komu bardziej wierzysz, Jezusowi, czy manipulatorom z Brooklynu?
Jeśli natomiast przyjmiesz to co my ci tu mówimy, wszystko stanie się jasne i czytelne.
I nie trzeba wcale niczego fałszować.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-11-2009 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Cytat:A czy katolicy wzorem swego mistrza Jezusa głoszą dzisiaj ludziom z innych wyznań?
Słyszałaś o misjach katolickich? Słyszałaś o nawracaniu pogan? Co do formy w jakiej śJ działają nie mam nic do zarzucenia, jest ok, z tym chodzeniem po domach, zreszą Omyk robiła to samo - poczytaj sobie jej posty. Problem z tym co mówią i czym sie posługują. Tutaj się nie zgadzam.

http://www.mamre.pl > kaledarium i Msze. Zapraszam, ponadto towarzyszą im znaki i których mówił Jezus.

Cytat:"Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie".
Mk 16, 15-18 BT

Vanessa napisał(a):Jak katolik rozmawia o swej wierze ,na przykład z Żydem? Jaka jest wspólna płaszczyzna takiej rozmowy?

Według mnie taką płaszczyzną jest wspólna wiara w Boga Abrahama ,Izaaka i Jakuba.
Katolik nie mówi o sobie raz że jest katolikiem, a drugim razem że nie. Różnica dość widoczna jak dla mnie. :wink:

Vanessa napisał(a):Katolicy zaś ,którzy nie chcą z nami rozmawiac ,chociaż podają się za ludzi wierzących często jako powód podają brak czasu.
A może go nie mają bo prowadzą normalne życie, mają rodziny w których wychowują dzieci. Nie każdy zawsze ma czas na rozmowy z wami. :krzywy:

Vanessa napisał(a):Gdy pada słowo Biblia ,często zamykają drzwi.Tym samym dają dowód swego stosunku do tej księgi.
Brak logiki. To że nie dyskutują akurat z sekciarzem bo np ich to denerwuje czy szkoda im czasu niczego takiego nie dowodzi.
Zresztą jak ks. Cyran was zaprosił do rozmowy nt oryginału Pisma Św uciekli. :lol2:
Tak samo było jak Jólka z tego forum tylko wyciągnęła swoje Pismo, albo kiedy ja zaczynam im udwadniać gdzie się mylą. Podobnych wypowiedzi znalazło by sie więcej.

Vanessa napisał(a):Nie zabiorę panu wiele czasu, ale jestem pewna , że zaciekawi pana ten jeden urywek z Pisma Świętego (Łuk. 17:26, 27). Nikt z nas nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji, dlatego chociaż jesteśmy zabiegani, powinniśmy poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, co mówi Biblia.
No, ale może by napisać czemu do jednego mówicie tak, do drugiego inaczej? Dlaczego wasze pisma sa w sprzeczności same ze sobą? Widzisz juz czemu dyskusja ze śJ do niczego nie prowadzi? Bo oni i tak powiedzą to czego sie wyuczyli, a na argumenty jesli sa konkretne - ani troche. Skakanie po tematach, tak żeby mogli wypowiedzieć wyuczone formułki i pare cytatów wybranych po to żeby podeprzeć swoje tezy.

I co ma znaczyć ten cytat w tym miejscu.
Vanessa napisał(a):Chyba jasno wyjaśniłam co znaczy słowo chrześcijanin.To naśladwca Chrystusa ,a nie członek jakiegoś chrześcijańskiego wyznania,których jest tysiące./i które jest tym właściwym?
No widzisz. Tylko stwierdzenie:
Cytat:"Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama"
Eliminuje jakąkolwiek możliwość bycia chrześcijaninem. Język

Vanessa napisał(a):Baptyści,Adwentyści,Katolicy,Chrześcijanie Dnia Sobotniego,Anglikanie,...trudno wymienić te wszystkie odłamy chrześcijaństwa.
Odłamów jest mniej, wymieniłaś denominacje.
Vanessa napisał(a):ŚJ nie należą do świata i nie należą do chrześcijaństwa w ten sposób rozumianego.
No popatrz. Kto ma racje ty czy TS?
Jeszcze raz ci zacytuje:
Cytat:"W rozmowie z buddystami podkreśl, że nie popierasz chrześcijaństwa"
Chodzi tutaj ogólnie o chrześcijaństwo. :wink:

Vanessa napisał(a):Na drugi raz uważniej czytaj moje posty. Uśmiech
Pewnie że czytam. Tylko czemu raz mówić że sie jest chrzescijaninem, raz nie? Wiesz jaki jest Biblijny sposób formułowania wypowiedzi:
Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. (Mt 5,37) BT

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-11-2009 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cytat:Hmm. Nie byłoby to dla ciebie problemem, gdybyś przyjęła, że Jezus to ten sam Bóg co Ojciec, tyle że w innej osobie.
To co ty negujasz, wręcz potwierdza boskość Jezusa. Jeżeli Jezus jest prawdomówny, to mówiąc, że jeszcze dzisiaj łotr będzie z nim w raju, utożsamił się z Bogiem.

Gdzie zatem był Jezus przez te trzy dni?............Czy był Bogiem w niebie jak sądzisz?

Biblia Gdańska tak oddaje ten werset


Dz 2:31 Bg „To przeglądając, powiedział
o zmartwychwstaniu Chrystusowem, iż
nie została dusza jego w piekle,
ani ciało jego widziało skażenia.”

Biblia Tysiąclecia :


Dz 2:31 BT „widział przyszłość i przepowiedział zmartwychwstanie Mesjasza, że ani nie pozostanie w Otchłani, ani ciało Jego nie ulegnie rozkładowi.”

Jakie greckie słowo zostało tu użyte?

Hades,oznacza ono grób ludzkości czyli miejsce gdzie po śmierci idą wszyscy ludzie .

Dlatego w Przekładzie NS oddano jako "nie został opuszczony w Hadesie".


Jak długo miał tam pozostawać? Łukasz informuje:
Cytat:

„Syn Człowieczy musi znieść wiele cierpień (...) i zostać zabity, a trzeciego dnia wskrzeszony”Łuk. 9:22

Zatem Jezus po śmierci znajdował się w grobie, czyli w Hadesie, nie zaś w niebiańskim raju.
30-11-2009 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Vanessa, ale co z tym łotrem. Szczęśliwy

Jak gadam ze śJ o tym co mówią że to tylko przecinek, nic ważnego. Ja zaś na prostym przykładzie omówię że przecinek jest b. ważny.

rozstrzelać, nie można uniewinnić
rozstrzelać nie można, uniewinnić

:wink:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-11-2009 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #29
 
Raj obiecany łotrowi był tym samym rajem ,który utracili Adam i Ewa.Żydzi wierzyli w przywrócenie tego raju ,więc złoczyńca doskonale wiedział o czym mu mówi Jezus.

Raj, o którym mówił Jezus Chrystus, niewątpliwie nie jest tożsamy z jego niebiańskim Królestwem.
Wcześniej tego samego dnia oświadczył on swym wiernym uczniom, że będą mogli się znaleźć w owym Królestwie, ponieważ ‛wytrwali przy nim w jego doświadczeniach’, czego na pewno nie można powiedzieć o złoczyńcy, który umarł na palu obok Jezusa wyłącznie za popełnione przestępstwa (Łk 22:28-30; 23:40, 41).
Człowiek ten oczywiście nie ‛narodził się ponownie’ z wody i ducha, co według Jezusa jest jednym z warunków znalezienia się w Królestwie Niebios (Jn 3:3-6). Nie należał też do ‛zwyciężających’, którzy w myśl słów wyniesionego do chwały Chrystusa Jezusa mają zasiadać z nim na niebiańskim tronie i dostąpić „pierwszego zmartwychwstania” (Obj 3:11, 12, 21; 12:10, 11; 14:1-4; 20:4-6).

Najstarsza teologia żydowska według niej źli trafiają do Gehinnom, a sprawiedliwi do Gan Eden, czyli ogrodu Eden. Jezus mówił żydowskiemu złoczyńcy o raju, o którym ten na pewno słyszał, tzn. o ziemskim raju, o ogrodzie Eden opisanym w pierwszej księdze Pism Hebrajskich. Wobec tego obietnica Jezusa wskazywałaby na przywrócenie na ziemi owych rajskich warunków. Dawałaby ludziom nieprawym, takim jak ów złoczyńca, uzasadnioną nadzieję na zmartwychwstanie do życia w tym odrodzonym raju (por. Mt 6:10; Dz 24:15; Obj 20:12, 13; 21:1-5).

[ Dodano: Pon 30 Lis, 2009 16:56 ]
Scott napisał(a):Vanessa, ale co z tym łotrem. Szczęśliwy

Jak gadam ze śJ o tym co mówią że to tylko przecinek, nic ważnego. Ja zaś na prostym przykładzie omówię że przecinek jest b. ważny.

rozstrzelać, nie można uniewinnić
rozstrzelać nie można, uniewinnić

:wink:

Oryginalny tekst grecki pisany był bez przecinków.A gdzie postawisz przecinek zależy od twojego rozumienia tekstu.
30-11-2009 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Vanessa napisał(a):Raj obiecany łotrowi był tym samym rajem ,który utracili Adam i Ewa.
Logicznie najpierw daje sie argumenty a potem teze. Ale widze że robisz odwrotnie. Najpierw teza a do tego cytaty itp. [-( Daleko tak nie zajdziesz. :wink: Skaczesz strasznie po tematach. Na teraz nie mam czasu żeby odpisać, celu za bardzo też nie wisze jak taki masz sposób interpretacji Biblii. Może ktoś inny to zrobi.

Ps. O co mi chodzi - teologie sie buduje na Biblii, nie Biblie na teologii. :wink:

Z Jezusem<><

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-11-2009 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów