Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy piekło istnieje?
Autor Wiadomość
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
Cytat:w jakiego Boga ty wierzysz?

W Boga, który czeka w Niebie na wszystkich ludzi, bez znaczenia do jakich kościołów i wyznań należą.
Cytat:Kto ci o Nim powiedział? Skąd Go znasz?

Nikt mi o nim nie powiedział. Sam go wykreowałem bazując bardzo na deistycznej wersji Boga.
Cytat:eśli odrzucasz nauki Kościoła to powiedz, kiedy je poznałeś?

Od podstawówki je poznaje na lekcjach religii i w kościele.
Cytat: I czym dla ciebie w ogóle Kościół jest?

Nie chcesz wiedzieć. Poza tym pewnie bym dostał bana, jakbym powiedział. :-#

Cytat:Kto ci powiedział że Bóg karze swoje dzieci?

Biblia i księża.

Cytat: Czemu wolność człowieka jest bzdurą?

W którym momencie powiedziałem, że wolność człowieka jest bzdurą?

Cytat:Czy dla ciebie wiara w Boga przejawia się w dobroci dla innych?

Tak, ale nie tylko.

Cytat:skąd wiesz że w ogóle wierzysz w Boga?

Bez sensu jest to pytanie. To tak jakby prosić, żebym ci dał dowód, że wierzę w Boga.

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
05-12-2009 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #17
 
Bremes napisał(a):Nikt mi o nim nie powiedział. Sam go wykreowałem bazując bardzo na deistycznej wersji Boga.
Czyli jest to twój prywatny bóg, wymysł twojej inteligencji.
Bremes napisał(a):Od podstawówki je poznaje na lekcjach religii i w kościele.
A nie uważasz, ze podstawówka to jeszcze dzieci, a do dzieci mówi się w sposób zrozumiały dla dzieci? - Czyli twoja wiedza na temat nauczania Kościoła opiera się wyłącznie na przekazie infantylnym, właściwym dziecku. Człowiekowi dorosłemu ona nie wystarcza. Człowiek dorosły poprzestający na wiedzy wyrosłej z dzieciństwa ma spojrzenie na świat i otaczającą go rzeczywistość pozostaje w tej sferze nadal dzieckiem. Dorosłość polega na szukaniu i rozwijaniu. . Tobie po prostu potrzebna jest porządna formacja, wtajemniczenie w wiarę Kościoła. Byś wyrósł z infantylnego pojmowania wiary.
Bremes napisał(a):I czym dla ciebie w ogóle Kościół jest?

Nie chcesz wiedzieć. Poza tym pewnie bym dostał bana, jakbym powiedział. :-#
Sądzę, że po prostu nie masz zielonego pojęcia czym on jest. A to co ci się wydaje - jest spojrzeniem dziecinnym człowieka, który już wyrósł z tego spojrzenia, ale nadal patrzy oczami dziecka, bo nie zdaje sobie sprawy, że może być inaczej.
Bremes napisał(a):Cytat:
Kto ci powiedział że Bóg karze swoje dzieci?


Biblia i księża.
Patrz wyżej.
Bremes napisał(a):Cytat:
Czemu wolność człowieka jest bzdurą?


W którym momencie powiedziałem, że wolność człowieka jest bzdurą?
Poniżej.
Bremes napisał(a):Ja osobiście nie potrafię pojąć miłosiernego Boga, który karze swoje dzieci i zsyła je na wieczne męki. Oczywiście zaraz posypią się opinie, że pójście do piekła to nasz wybór. Dla mnie taki argument to kompletna bzdura.
Alternatywą wolności jest niewola.
Bremes napisał(a):Cytat:
Czy dla ciebie wiara w Boga przejawia się w dobroci dla innych?


Tak, ale nie tylko.
Znam wielu ludzi, bardzo dobrych, a niewierzących w Boga. Dobroć jest niezależna od wiary. Jest stanem emocjonalnym i psychicznym. Albo z niego wynika.
Wiara w konkretne bóstwo może co najwyżej spotęgować ten stan.
Natomiast Bóg chrześcijan jest Bogiem wszystkich ludzi, zarówno dobrych, jak i złych.
Poza tym sam o sobie nie możesz wydawać świadectwa.

Bremes napisał(a):Cytat:
skąd wiesz że w ogóle wierzysz w Boga?


Bez sensu jest to pytanie. To tak jakby prosić, żebym ci dał dowód, że wierzę w Boga.
Dokładnie tak. Bo być może twoja wiara jest jakąś nerwicą, lub urojeniem.
Wiara zakłada również dowód. Inaczej może nam się tylko wydawać że wierzymy.
Zresztą, jak można wierzyć w coś wymyślonego przez siebie?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
05-12-2009 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
Cytat:Czyli jest to twój prywatny bóg, wymysł twojej inteligencji.

Dokładnie

Cytat:A nie uważasz, ze podstawówka to jeszcze dzieci, a do dzieci mówi się w sposób zrozumiały dla dzieci? - Czyli twoja wiedza na temat nauczania Kościoła opiera się wyłącznie na przekazie infantylnym, właściwym dziecku. Człowiekowi dorosłemu ona nie wystarcza. Człowiek dorosły poprzestający na wiedzy wyrosłej z dzieciństwa ma spojrzenie na świat i otaczającą go rzeczywistość pozostaje w tej sferze nadal dzieckiem. Dorosłość polega na szukaniu i rozwijaniu. . Tobie po prostu potrzebna jest porządna formacja, wtajemniczenie w wiarę Kościoła. Byś wyrósł z infantylnego pojmowania wiary.

Napisałem OD podstawówki, a nie tylko w podstawówce. W gimnazjum przez trzy lata też się uczyłem na religii.
Cytat:Sądzę, że po prostu nie masz zielonego pojęcia czym on jest. A to co ci się wydaje - jest spojrzeniem dziecinnym człowieka, który już wyrósł z tego spojrzenia, ale nadal patrzy oczami dziecka, bo nie zdaje sobie sprawy, że może być inaczej.

Chcesz wiedzieć? No dobrze. Uważam, że KK jest organizacją mafijną, która dawno zatraciła swój pierwotny kształt i teraz bardziej służy Szatanowi niż Bogu, ponieważ przez działania KK wielu ludzi odchodzi od wiary. Dodatkowo KK zniekształca obraz Boga i robi z niego polityka, który ciągle zmienia zdanie, kłamie i walczy o wyborców, żeby ich potem oszukiwać. >KK współpracuje z szatańskim wytworem i organizacjom terrorystyczną w jednym, czyli państwem. Jest pełen hipokryzji i kłamstw.

Cytat:
Bremes napisał(a):Ja osobiście nie potrafię pojąć miłosiernego Boga, który karze swoje dzieci i zsyła je na wieczne męki. Oczywiście zaraz posypią się opinie, że pójście do piekła to nasz wybór. Dla mnie taki argument to kompletna bzdura.
Alternatywą wolności jest niewola.

Chodziło mi o coś zupełnie innego. Wielu ludzi na tym forum pisało, że odejście od KK jest równoznaczne z wyborem pójścia do piekła po śmierci. Ja uważam inaczej.

Cytat:Wiara zakłada również dowód

Wiara z założenia jest pozbawiona dowodów bo gdyby był dowód potwierdzający naszą wiarę, to wiara stałaby się faktem.

Cytat:Zresztą, jak można wierzyć w coś wymyślonego przez siebie?

Otóż można. Wielu ludzi tak robi. Również wielu naukowców wierzy w to co samemu wymyśliło, przez co dalej to bada. Poza tym analogicznie można stwierdzić: "Jak można wierzyć w coś co wymyślił ktoś inny?"

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
05-12-2009 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #19
 
Bremes napisał(a):Cytat:
Czyli jest to twój prywatny bóg, wymysł twojej inteligencji.

Dokładnie
Czyli ten bóg jest mniejszy od ciebie, skoro jesteś jego kreatorem?
Bremes napisał(a):Napisałem OD podstawówki, a nie tylko w podstawówce. W gimnazjum przez trzy lata też się uczyłem na religii.
I uważasz by to wystarczy, by zanegować najtęższe umysły: Pawła z Tarsu, Augustyna, da Vinci, Tomasza z Akwinu, Stein, Wojtyłę, Ratzingera. Wybitnych filozofów i naukowców. Egzegetów i teologów. Ale skoro jesteś kreatorem boga, nic, tylko paść na kolana przed tak tęgim umysłem.
Bremes napisał(a):Uważam, że KK jest organizacją mafijną, która dawno zatraciła swój pierwotny kształt i teraz bardziej służy Szatanowi niż Bogu, ponieważ przez działania KK wielu ludzi odchodzi od wiary. Dodatkowo KK zniekształca obraz Boga i robi z niego polityka, który ciągle zmienia zdanie, kłamie i walczy o wyborców, żeby ich potem oszukiwać. >KK współpracuje z szatańskim wytworem i organizacjom terrorystyczną w jednym, czyli państwem. Jest pełen hipokryzji i kłamstw.
Skąd masz takie wiadomości? Ile ksiąg mądrych przeczytałeś?
A może ta wizja Kościoła jest również wytworem twojego genialnego umysłu?
Uważasz mnie za debila? I miliony mi podobnych. Bo skoro aż tak dajmy się oszukiwać? Nie to co ty o najmądrzejszy Bremesie.
A może podasz jakieś konkrety na potwierdzenie twojej tezy?
Bremes napisał(a):Cytat:
Wiara zakłada również dowód

Wiara z założenia jest pozbawiona dowodów bo gdyby był dowód potwierdzający naszą wiarę, to wiara stałaby się faktem.
Skoro takie jest założenie, to podaj również tezę i dowody oraz twierdzenie.
Moja wiara jest faktem a nie mrzonką. Poza tym ja się nie pytam o dowód na istnienie Boga, tylko twojej wiary.
Bremes napisał(a):Cytat:
Zresztą, jak można wierzyć w coś wymyślonego przez siebie?

Otóż można. Wielu ludzi tak robi. Również wielu naukowców wierzy w to co samemu wymyśliło, przez co dalej to bada. Poza tym analogicznie można stwierdzić: "Jak można wierzyć w coś co wymyślił ktoś inny?"
W ten sposób to możemy dyskutować o krasnoludkach, a nie o najpoważniejszym zagadnieniu, które determinuje zachowanie każdej jednostki.
Czy poza swoimi fantasmagoriami dysponujesz jakimiś konkretami?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-12-2009 00:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #20
 
@Sant NIE
Wiara jest oparta na niedopowiedzeniach i zagadkach, a nie konkretach.

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
06-12-2009 00:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
Bremes, bałagan jest na ziemi a w Królestwie Bożym jest porządek, chyba nie wyobrażasz sobie tego, że w Niebie, wielu ludzi nie będzie się ze sobą zgadzało i dyskutowało tak jak na ziemi, ponieważ inaczej rozumieją Słowo Boże albo nie chcą się do Niego dostosować.
U Boga wszyscy rozumieją Boga i siebie nawzajem, zgadzają się ze Słowem Bożym z tym Słowem, którego uczył Jezus i teraz uczymy z Pisma Świętego.
06-12-2009 11:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Bremes napisał(a):Wiara z założenia jest pozbawiona dowodów bo gdyby był dowód potwierdzający naszą wiarę, to wiara stałaby się faktem.
sant napisał(a):Moja wiara jest faktem a nie mrzonką.
Bremes napisał(a):Wiara jest oparta na niedopowiedzeniach i zagadkach, a nie konkretach.
A co mówi o wierze Encyklopedia PWN? :-k

Cytat:wiara - osobowy, świadomy i wolny akt ludzki (akt rozumu i woli) afirmujący istnienie Boga, Istoty Najwyższej, absolutu lub sił nadnaturalnych; w teologii chrześcijańskiej jest, oprócz nadziei i miłości, jedną z cnót teologicznych.

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3995315
No tak - akt rozumu i woli, afirmujący istnienie Boga...

Bremes napisał(a):Uważam, że KK jest organizacją mafijną, która dawno zatraciła swój pierwotny kształt i teraz bardziej służy Szatanowi niż Bogu, ponieważ przez działania KK wielu ludzi odchodzi od wiary. Dodatkowo KK zniekształca obraz Boga i robi z niego polityka, który ciągle zmienia zdanie, kłamie i walczy o wyborców, żeby ich potem oszukiwać. >KK współpracuje z szatańskim wytworem i organizacjom terrorystyczną w jednym, czyli państwem.
Żywcem przepisane z anarchistycznej, antykatolickiej propagandy. Przypomnijmy:

P. Malendowicz napisał(a):Bez względu na stanowisko wobec religii ogół anarchistów w okresie transformacji ustrojowej w Polsce kierował ostrze krytyki właśnie przeciwko Kościołowi katolickiemu jako instytucji i jego hierarchom […]. W początku lat dziewięćdziesiątych tematyka antykościelna była głównym zagadnieniem poruszanym w dokumentach propagandowych anarchistów i prasie antyklerykalnej, często ideowo zbliżonej do anarchizmu […]. Teksty anarchistyczne cechowała agresywność i głęboka nieufność wobec kleru katolickiego

Źródło: tenże. Polski ruch anarchistyczny wobec współczesnych wyzwań politycznych. Piła 2007 s. 186-188.
Jednym słowem - powiało duchem Bakunina, który...

A. Duszyk napisał(a):Od religijnie zabarwionych poglądów młodości przeszedł na pozycje skrajnego, wojującego ateizmu i materializmu

Źródło: tenże. Ku bezkresom utopii. Problematyka absolutnej wolności jednostki w działalności i poglądach Michała Bakunina. Radom 2004 s. 96.
Przypomnijmy słowa tegoż ojca anarchizmu:

M. Bakunin napisał(a):Religia jest obłędem zbiorowym […]. Dwie kasty: kapłanów i arystokracji […] postarały się wpoić głęboko w ujarzmiony lud przekonanie o niezbędności, pożyteczności i świętości Kościoła i państwa […]. Idea Boga implikuje wyrzeczenie się rozumu i sprawiedliwości ludzkiej, jest najbardziej stanowczą negacją wolności ludzkiej […]. Odwracam aforyzm Voltaire’a i mówię: jeśliby Bóg rzeczywiście istniał, należałoby sprawić, aby przestał istnieć

Źródło: tenże. Niebo religii jest tylko mirażem. „Dyskryminacja zine” (Łuków) 1:1995 s. 14
Tia... antyklerykalnym antykatolicyzmem aż kipi... :diabelek:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-12-2009 11:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #23
 
Cóż można dodać... Uśmiech
Doskonale pamiętam czasy, kiedy sama miałam 15 lat, w mojej szkole, wśród znajomych też wiele dyskutowało się na temat anarchistycznych koncepcji - może po prostu w tym wieku anarchizm staje się modny? Oczko To doskonała odpowiedź na bunt dorastającej psychiki.

Z tego się wyrasta Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-12-2009 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
@omyk @M.Ink.* Nie jestem anarchistom, tylko libertarianinem, a to spoooora różnica.
Bakunin jest ojcem anarchokolektywizmu, który ja uważam za głupi i błędny.

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
06-12-2009 12:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #25
 
Bremes napisał(a):@Sant NIE
Wiara jest oparta na niedopowiedzeniach i zagadkach, a nie konkretach.
Bardzo ciekawe. Jakoś znam ludzi, którzy udowodnili swoją wiarę. I nie było tam żadnych zagadek i niedomówień. Same konkrety. I to żelazne.
Ciągle twoje receptory nie mogą rozróżnić między istotą wiary a istotą Boga.
Również między religią a wiarą. Między religią naturalną, a objawioną. Między Bogiem, a wytworem umysłu.
Być może dlatego tak jest iż traktujesz chrześcijaństwo w kategoriach boga, którego sobie wymyśliłeś. I myślisz, że dwie głupawe książki które przeczytałeś zrównoważą wiedzę całej armii egzegetów, filozofów, biblistów czy innych uczonych.
I wciąż nie odpowiedziałeś na pytanie:
Cytat:Bremes napisał/a:
Uważam, że KK jest organizacją mafijną, która dawno zatraciła swój pierwotny kształt i teraz bardziej służy Szatanowi niż Bogu, ponieważ przez działania KK wielu ludzi odchodzi od wiary. Dodatkowo KK zniekształca obraz Boga i robi z niego polityka, który ciągle zmienia zdanie, kłamie i walczy o wyborców, żeby ich potem oszukiwać. >KK współpracuje z szatańskim wytworem i organizacjom terrorystyczną w jednym, czyli państwem. Jest pełen hipokryzji i kłamstw.

Cytat:Skąd masz takie wiadomości?
Bo chyba nie powiesz że przez 15 lat twojego życia, nauczyło cie tego doświadczenie.
Ja mam prawie cztery razy tyle lat, przeczytałem mnóstwo książek, na studiach miałem wykłady z filozofii, teorie cywilizacji, od dwudziestu lat intensywniej przeżywam Kościół,
Byłem w różnych krajach, a jakoś Kościół inaczej mi się jawi. Jak myślisz - czemu?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-12-2009 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #26
 
Cytat:Bo chyba nie powiesz że przez 15 lat twojego życia, nauczyło cie tego doświadczenie.

Według ciebie, ile trzeba mieć lat, żeby móc mieć doświadczenie życiowe?

Cytat:Ja mam prawie cztery razy tyle lat, przeczytałem mnóstwo książek, na studiach miałem wykłady z filozofii, teorie cywilizacji, od dwudziestu lat intensywniej przeżywam Kościół,

Nie ma znaczenia ile przeczytałeś książek, możesz ich przeczytać tysiące i być głupcem, a możesz nie przeczytać żadnej i być światłym człowiekiem, który przerasta mądrością wszystkich ludzi.

Otóż ja wyrobiłem sobie taka opinię o KK z mojego własnego doświadczenia.

Sant, zauważyłem, że ty opierasz swoją wiedzę tylko o doświadczenia innych. Najwidoczniej nie ufasz samemu sobie i potrzebujesz innych ludzi, żeby ci powiedzieli co masz myśleć. Po prostu nie jesteś pewien swoich racji do czasu, aż ci je ktoś potwierdzi. Ja ufam sobie i swojemu umysłowi, nie potrzebuje innych, żeby mi mówili, że dobrze lub źle myślę. Gdyby wszyscy postępowali tak, jak ty to wciąż nikt nie wynalazłby koła.

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
06-12-2009 13:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Bremes napisał(a):Nie jestem anarchistom, tylko libertarianinem
będę pamiętał...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-12-2009 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #28
 
Bremes napisał(a):Sant, zauważyłem, że ty opierasz swoją wiedzę tylko o doświadczenia innych. Najwidoczniej nie ufasz samemu sobie i potrzebujesz innych ludzi, żeby ci powiedzieli co masz myśleć. Po prostu nie jesteś pewien swoich racji do czasu, aż ci je ktoś potwierdzi. Ja ufam sobie i swojemu umysłowi, nie potrzebuje innych, żeby mi mówili, że dobrze lub źle myślę. Gdyby wszyscy postępowali tak, jak ty to wciąż nikt nie wynalazłby koła.
Z czego to wnosisz?
Acha - i dzięki za nazwanie mnie głupcem.
A ty ufając swojemu umysłowi popadasz w pychę.
Bremes napisał(a):Otóż ja wyrobiłem sobie taka opinię o KK z mojego własnego doświadczenia.
Jakie doświadczenie może mieć piętnastolatek? Jak pójdziemy tym tropem, to niedługo serio trzeba będzie brać teorie dziesięciolatków. A potem czterolatków. i WTEDY ŚWIAT BĘDZIE PIĘKNY.
Jak miałem 7 lat i nauczyłem się czytać i pisać, też uważałem się za największego uczonego i niezmiernie ufałem swojej wiedzy i umysłowi. Po prostu nawet nie wyobrażałem sobie wielkości świata, nauki i umysłu ludzkiego. Zawęziłem go do psychiki siedmiolatka. Buntowałem się przeciw szkole- bo po co mam chodzić, przecież już wszystko wiem.
Potem im więcej wiedzy wchłaniałem, tym bardziej przekonywałem się jak mało wiem.
I przestałem bezgranicznie ufać swojemu rozumowi.
Ciekawe, że ty mając piętnaście lat i ukończone gimnazjum osądzasz i pouczasz, wprawdzie skromnego, ale jednak inżyniera z bogatym doświadczeniem życiowym. O innych którzy pokończyli fakultety humanistyczne już nie wspomnę. Pogratulować znajomości psychiki ludzkiej.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-12-2009 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Bremes, wiedza może być wlana przez Ducha Św, albo nabyta - przez naukę. Jeśli jedno i drugie odrzucasz, to skąd ją czerpiesz? :zmieszany:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
06-12-2009 16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Bremes napisał(a):@omyk @M.Ink.* Nie jestem anarchistom, tylko libertarianinem, a to spoooora różnica.
Bakunin jest ojcem anarchokolektywizmu, który ja uważam za głupi i błędny.
jeśli ktoś chce podjąć zagadnienia związane (choć niekoniecznie bezpośrednio dotyczące - ale to już jak kto chce) z niniejszą problematyką, to zapraszam tutaj:

http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?p=150106

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-12-2009 16:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów