Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jest zima, zwróćcie uwagę na zwierzęta-Apel !
Autor Wiadomość
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
gossia napisał(a):Cytat:
zbudowałem na tą zimę bude dla kotów bo poprzednia zima była mroźna (pare desek, styropian i dwa wyjścia) ale jak narazie koty nie chcą tam mieszkać



hm może nie odpowiada im miejsce w którym stoi buda...
Może tak być, buda stoi w oddaleniu od bloku by nie kusić ludzi do zła. mimo to jest ciepła wewnątrz, więc myslę,że gdy nie będą miały kotki gdzie się poprzytulać to wtedy skorzystają.
gossia napisał(a):to tak jak ja, i nie bardzo wiem co można z tym zrobić
Jak narazie zdelegalizować nie można. Nie wiem po co w ogóle to sprzedają.

Nicol@ napisał(a):To dziki potrafią się śmiać, jak ty to słyszysz?
Nie słychać, tylko widać, unoszą górne wargi Uśmiech
Śnupka to nosek ! nie wiesz?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
11-12-2010 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #47
 
pafni napisał(a):Śnupka to nosek ! nie wiesz?
Teraz wiem, no przecież! Śnupie się nosem.
Wyobrażam sobie te śmiejące się dziki, widząc je chyba bym stanęła i się sama śmiała, aż ich matka (chyba locha?) by mnie pognała.
Terminy łowieckie są specyficzne, jakieś szable itp.
Oraz inne teminy mniej znane

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
11-12-2010 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
gossia napisał(a):o tak jak ja, i nie bardzo wiem co można z tym zrobić

Najlepiej by było strzelić takiemu delikwentowi ze śrutu w tyłek, aby poczuł jak to przyjemnie oberwac takim śrutem. A potem jeszcze karę wlepić za strzelanie do ptaków lub zwierząt, aby zrozumiał czym grozi taka durna zabawa i że ptaki to tez stworzenia, które chca żyć.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-12-2010 03:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
Nicol@ napisał(a):erminy łowieckie są specyficzne, jakieś szable itp.
Ja nie używam terminów łowieckich bo nigdy bym nie strzelił do zwierzęcia. Myśliwi tymi swoimi terminami sami się ogłupiają aby sumienie ich nie gryzło, np serce to nie serce tylko komora, nogi też inaczej, kiedyś z kumplem na aucie myśliwego napisaliśmy "zabójca dzików" :mrgreen: Żeby było śmieszniej to spotkaliśmy go w lesie, okazało się,że myśliwi którzy przyjeżdżają odstrzeliwać tzw. chore sztuki strzelają do czego popadnie bo trudno nieraz im rozpoznać chorą sztukę :o Ciągnęliśmy go za język, także ogólnie wiedzę mają średnią.
Tak Nicolka, locha to mama małych dzików. Nie jest prawdą,że od razu atakuje jak idzie z małymi, trzeba by ją pierw wystraszyć lub wdepnąć na głowę.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
12-12-2010 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #50
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Najlepiej by było strzelić takiemu delikwentowi ze śrutu w tyłek, aby poczuł jak to przyjemnie oberwac takim śrutem. A potem jeszcze karę wlepić za strzelanie do ptaków lub zwierząt, aby zrozumiał czym grozi taka durna zabawa i że ptaki to tez stworzenia, które chca żyć.

:hahaha: myślę że to dość skuteczna metoda, o ile sami nie oberwiemy z tego śrutu.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
12-12-2010 10:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #51
 
pafni napisał(a):Nie jest prawdą,że od razu atakuje jak idzie z małymi, trzeba by ją pierw wystraszyć lub wdepnąć na głowę.
Powiem ci, że wolę im w drogę nie wchodzić! I nie dziwię się, że locha broni młode i goni ludzi (opowiadali mi znajomi, kiedy zbierali grzyby). Zwierzęta, zwłaszcza dzikie (nieoswojone) używają takiej broni, jaką potrafią się bronić. A może to ludzie je nauczyli takiej wrogiej samoobrony!? Zwierzaki kopiują to, co znają od ludzi. I myślę, że gdyby umiały użyć broni palnej, na pewno użyłyby w stosunku do złych ludzi. Bronią się jak tylko potrafią. Człowiek uważa się za ssaka najwyżej stojącego w hierarchii okazuje się, że tym najwyższym wcale nie jest. Bo to człowiek czasami nie wie co jest dobre, a co złe.
pafni napisał(a):Ja nie używam terminów łowieckich bo nigdy bym nie strzelił do zwierzęcia

I to ci się chwali, pafni.
Jednakże nie można stawiać wszystkich myśliwych po jedną kreską. Już ci kiedyś pisałam, że mój znajomy łowczy był człowiekiem wielkiego serca, bo tylko dokarmiał te zwierzęta, nigdy do żadnego nie strzelał, a terminy łowieckie, cóż używał ich, przez co ja np. go ni w ząb nie rozumiałam. Jak chciałam z nim podyskutować, to musiał mi swoje opowiastki przetłumaczyć na "mój" język. Ale to był dobry człowiek. Niestety umarło mu się. Miał taką satysfakcję, gdy komuś chwalił się, jak dał zwierzakom leśnym karmę, jak udało mu się ocalić jakieś zwierzę z wnyk. Był takim pasjonatem zbierania karmy dla leśnych zwierząt w czasie lata. Zbierał szyszki, siano i wszystko inne, co latem było dostępne, a zimą nie.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
13-12-2010 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Nicol@ napisał(a):Człowiek uważa się za ssaka najwyżej stojącego w hierarchii okazuje się, że tym najwyższym wcale nie jest. Bo to człowiek czasami nie wie co jest dobre, a co złe.
Oj to prawda, zwierze zabija tylko gdy jest głodne i nigdy w nadmiarze, czego o człowieku powiedzieć nie można. Zresztą nasz gatunek zabił woiele odmian homo nawet silniejszych i większych dzięki inteligencji, szkoda tylko ,że ta inteligencja jest najwredniejsza u wszystkich stworzeń.
Nicol@ napisał(a):Ale to był dobry człowiek. Niestety umarło mu się. Miał taką satysfakcję, gdy komuś chwalił się, jak dał zwierzakom leśnym karmę, jak udało mu się ocalić jakieś zwierzę z wnyk. Był takim pasjonatem zbierania karmy dla leśnych zwierząt w czasie lata. Zbierał szyszki, siano i wszystko inne, co latem było dostępne, a zimą nie.
Szacunek dla tego człowieka =D>
Ja miałem wczoraj przy dzikach ale nie dotarłem bo znalazłem...pistolet i musiałem zawiadomić policje.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
13-12-2010 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #53
 
Cytat:Człowiek uważa się za ssaka najwyżej stojącego w hierarchii okazuje się, że tym najwyższym wcale nie jest. Bo to człowiek czasami nie wie co jest dobre, a co złe.
A zwierzak wie, co dobre a co złe?
Na czym się zasadza hierarchiczność ssaków?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-12-2010 00:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
omyk napisał(a):A zwierzak wie, co dobre a co złe?
Sposób rozumowania zwierząt nie przyjmuje takiej samej logiki dobra i zła jak człowiek. Zwierze nie bywa złe nigdy. Może być rozwścieczone, ale rozwścieczenie nie przychodzi z procesów myślowych jak u ludzi tylko z przyczyn werbalnych. Zwierzęta nie bywają podłe.
Cytat:Na czym się zasadza hierarchiczność ssaków?
Jak dla mnie na niczym, gatunki się zwyczajnie różnią, najbardziej przemyślny to homo sapiens co nie znaczy,że Bóg go nie wyeliminuje tak jak inne w przeszłości dominujące stworzonka.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
14-12-2010 09:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #55
 
Cytat:A zwierzak wie, co dobre a co złe?
gryzonie wiedzą, przynajmniej niektóre :lol2:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
14-12-2010 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #56
 
http://szerlok.pl/nakarm_psa/?utm_source...arm_swieta

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-12-2010 08:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #57
 
nom widziałam Duży uśmiech nie wiem czy wiecie ale akcja zakończyła się 13/14 grudnia

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
16-12-2010 16:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #58
 
Nie wiem kto ogłosił koniec tej akcji. Mam wrażenie, że jej ciąg dalszy jest niewątpliwie potrzebny, wręcz niezbędny. Jest sroga zima i to powinno nam ludziom starczyć, by pociągnąć tę akcję dalej. Przynajmniej dokarmiać biedne zwierzęta.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
16-12-2010 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
Dałem tego linka aby właśnie zaznaczyć koniec tej aukcji która zakończyła się sukcesem.
Sam problem oczywiście nie znika, ale akcja pokazała jak dużo ludzi ją wsparło skoro już teraz pieniążki sponsorów się wyczerpały.
Mówiłem,że my wszyscy sami w jakimś zakresie każdy może pomóc, nawet podnosząc przewrócona miseczkę kotka, nawet przynosząc kawałek styropianu na miejsce gdzie kotki lubią przebywać.
Każdy taki odruch z naszej strony świadczy o nas wobec przynajmniej nas samych.
a jak ktoś lubi kotki i chce więcej się dowiedzieć to poniżej link na pewną stronę
http://miau.pl/

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-12-2010 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anuszka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 847
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
Tutaj można podpisać petycje przeciw znęcaniu się nad zwierzętami. Chodzi tutaj o okrutne potraktowanie pieska Husky, którego przywiązali do tylnego zderzaka linką holowniczą i ciągnęli za autem Smutny

http://www.petycjeonline.pl/petycja/pety...olnosci/66
19-12-2010 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów