Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jest zima, zwróćcie uwagę na zwierzęta-Apel !
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #76
RE: Jest zima, zwróćcie uwagę na zwierzęta-Apel !
Kaktusik, nikt na nikogo się nie rzucił. Nikt nikogo nie osądził. Pokazane zostały 3 kwestie - że nie wolno człowieka nazywać diabłem, że Kościół mówi o szacunku do żywego stworzenia i że skoro nawet dla ludzkiego życia nie ma u wielu szacunku to co powiedzieć o zwierzakach.

Ogólnie proponuję więcej faktów, mniej emocji. Mnie samej na sercu leży dobro zwierząt, niemniej jednak w wyborze walki wolałabym powalczyć jednak o dobro ludzi, a potem zwierząt. W tej hierarchii, nie wykluczając żadnego.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-02-2012 11:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #77
RE: Jest zima, zwróćcie uwagę na zwierzęta-Apel !
Obyśmy nie popadli w złudzenie, że jako człowiek jest najważniejszy to pierw człowiekowi należy się pomoc, ponieważ nigdy wszystkim ludziom nie pomożemy i wszystkim zwierzętom, dlatego sprawę należy traktować po równo dla każdej istoty. Liczy się tu i teraz , jeśli teraz kopia kogoś na twoich oczach to zadzwoń po policje, jeśli widzisz, że ktoś szczuje swojego psa na bezdomne koty to zadzwoń na policje. Nie "farmazonujmy" jaki to człowiek jest najważniejszy bo gdy zniszczy wszystko inne co żyje, okaże się, że niestety był zależny od mrówki, ptaszka który zjada pasożyty i kotka w komórkach który odstrasza gryzonie.
Mniej gadania, więcej działania.
Buda dla kota:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=67461
Jeśli bezdomnych kotów jest za dużo:
http://www.mmlodz.pl/347829/2008/5/29/ma...egory=news
Jak dokarmiać ptaki by im niezaszkodzić:
http://srodowisko.ekologia.pl/przyroda/J...c,725.html

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
28-02-2012 10:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #78
RE: Jest zima, zwróćcie uwagę na zwierzęta-Apel !
Pafni oczywiście że zareaguję na krzywdę i psiaka i człowieka, po prostu chodzi mi o niestawianie praw zwierząt nad ludzkimi.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-02-2012 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kaktusik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #79
RE: Jest zima, zwróćcie uwagę na zwierzęta-Apel !
Pfani dzięki wreszcie jakieś konkretne rady, oczywiście musimy dbać o środowisko w jakim żyjemy, dostaliśmy od Boga piękną naturę która niszczymy. Annika nie rozmawiamy o tym kto jest ważnieszy od kogo, to nie jest kwestia problemu, bo krzywda to krzywda i trzeba na nią reagować jak dotyczy słabszych, tak samo ludzi jak i zwierząt. Nikt nie stawia praw człowieka pod zwierzętami bo nie o tym jest ten wątek. Człowiek jest jednak myślący i to on ma obowiązek dbać o wszystko co żyje wokół niego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2012 20:25 przez spioh.)
01-03-2012 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #80
RE: Jest zima, zwróćcie uwagę na zwierzęta-Apel !
(27-02-2012 10:35 )kaktusik napisał(a):  Ale chwileczkę, wy rzuciliście się na panią która zwróciła uwagę na potrzebę ochrony i pomocy zwierzętom w zime, nie wspomniała ani słowa o aborcji, bezdomnych i innych tematach które oczywiście poruszajmy ale może nie w tym wątku bo on zakładał rozmowę o tym jak pomóc zwięrzętom. Więc dlaczego wy moim drodzy możecie obrażać innych a jak się ktoś z tym nie godzi to wam nie pasuje. Dlaczego zamiast podłapać wątek i podsunąć dobre pomysły jak możnaby pomóc, wy od razu kogoś osądzacie że dlaczego chce pomóc zwierzętom jak tylu ludzi umiera. No jak brać was poważnie skoro wy tylko zaczepki szukacie.
No nikt się na nikogo nie rzucił, nikt nikogo nie obraził. Co najwyżej to tamta Pani zaczęła przeklinać mnie, dodała też coś o tym jak katolicy[wszyscy z tego co zrozumiałem] źle dzieci wychowują, a to jest obraza. Wspomniała o tym co ja pisałem, a pisałem o równej ochronie życia dziecka nienarodzonego i nienarodzonego dzikiego kota... Ja dałem tutaj pomysły ze swojego życia- karmienie i dawanie schronienia bezdomnym kociakom...

De facto dostrzegam spam w jej postach przemycany w identyczny sposób jak w Twoich.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2012 18:07 przez Scott.)
01-03-2012 18:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów