Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Studia...
Witam jestem tegoroczną maturzystką i pasowałoby już się zastanowić nad studiami ;D
Bardzo bym chciałam studiować coś co ma coś wspólnego z Kościołem. Jednak nie chce iść na teologię ponieważ wiem że potem będzie mi ciężko znaleść pracę. Teraz pytanie jesteście bardziej rozeznani na świecie: Czy są jakieś studia religijne powiązane np z pracą z dziećmi,młodzieża lub muzyką kościelną ?

Pomóżcie Uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech Duży uśmiech
17-12-2009 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
ona17 napisał(a):ponieważ wiem że potem będzie mi ciężko znaleść pracę.
Niekoniecznie jest to prawda. Po teologii można robić bardzo dużo bardzo różnych rzeczy. Np. pracować w mediach.
ona17 napisał(a):Czy są jakieś studia religijne powiązane np z pracą z dziećmi,młodzieża lub muzyką kościelną ?
http://www.rekrutacja.uksw.edu.pl/index....Itemid=138
http://www.rekrutacja.uksw.edu.pl/index....Itemid=150 (przewiń stronę trochę niżej i zobacz co tam jest oprócz teologii ogólnej).
http://www.wnhis.uksw.edu.pl/

I inne... Wszystko zależy od tego co Cię interesuje.
18-12-2009 11:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
Wielkie dzięki za informacje a czy było by coś bliżej np w Krakowie ?

ta rekrutacja w Warszawie mnie przeraża:|

i jeszcze jedno : na Muzykologie chyba cięzko się dostać jeśli się nie ma doświadczenia albo np ukonczonej Szkoły Muzycznej prawda ?
18-12-2009 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #4
 
Ale przecież uczelnie katolickie posiadają nie tylko wydziały teologiczne. Np. moja córka jest magistrem pedagogiki. Skończyła Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego - dawny ATK. Właśnie na wydziale pedagogiki. :mrgreen:

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
18-12-2009 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
U mnie jest taki problem że się nie mogę zdecydować,chciałabym bardzo pracować z młodzieżą ....a przy tym grać i śpiewać ale takie studia to chyba tylko w Bajce Oczko hehe pozdrawiam Oczko
18-12-2009 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
ona17 napisał(a):U mnie jest taki problem że się nie mogę zdecydować,chciałabym bardzo pracować z młodzieżą ....a przy tym grać i śpiewać ale takie studia to chyba tylko w Bajce Oczko hehe pozdrawiam Oczko
Czasem dobrze dać sobie więcej czasu na zastanowienie się czego tak naprawdę się chce. W ostateczności same studia dużo weryfikują. Ja np. 3 lata temu chciałem zostać dziennikarzem, poszedłem na studia teologiczno-medialne i studia skutecznie mnie do dziennikarstwa zniechęciły Język
19-12-2009 13:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
ona17 napisał(a):Bardzo bym chciałam studiować coś co ma coś wspólnego z Kościołem. Jednak nie chce iść na teologię ponieważ wiem że potem będzie mi ciężko znaleść pracę. Teraz pytanie jesteście bardziej rozeznani na świecie: Czy są jakieś studia religijne powiązane np z pracą z dziećmi,młodzieża lub muzyką kościelną ?
Studia religijne + praca z młodzieżą + muzyka kościelna można połączyć na muzykologii KUL (w ramach muzykologii jest przygotowanie pedagogiczne) http://www.kul.pl/11669.html

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
19-12-2009 14:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
ona17 napisał(a):U mnie jest taki problem że się nie mogę zdecydować,chciałabym bardzo pracować z młodzieżą ....a przy tym grać i śpiewać ale takie studia to chyba tylko w Bajce Oczko hehe pozdrawiam Oczko


No to pewnie raczej KUL albo jakies inne uczelnie katolickie maja jakies bardziej rozbudowane oferty. A może nauki o rodzinie?

W Krakowie jest PAT- Papieska Akademia Teologiczna.

I rzeczywiscie, jak ktos juz wyzej napisał- pedagogika na uczelni katolickiej to moze byc rozwiazanie dla Ciebie.

Generalnie- przejrzyj sobie informatory dla maturzystów, internet, poszukaj uczleni, poczytaj oferty- szukaj szukaj i raz jeszcze szukaj.

A, i co wazne- rzadko kiedy mozna tak dobrze utrafic ze studiami w to, co dokladnie chcialbi sie robic w przyszlosci. Ale- pewne rzeczy przychodza z czasem- poszerzaja sie mozliwosci, kontakty, a moze kiedys jakies dodatkowe kursy zrobisz itp itd. Wiesz, studia to jedno, a zycie i praca potem to drugie. jak bedzies chciała i sie postarasz, to mysle, ze stworzysz sobie mozliwosci takiej pracy, o jakiej marzysz.
20-12-2009 00:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
Dzięki Śliczne za Rady Uśmiech



Sama jeszcze nie wiem gdzie pójdę Uśmiech nie zdecydowana,ale mam nadzieje że znajdę właściwą drogę.... =)
22-12-2009 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
ona17 napisał(a):Sama jeszcze nie wiem gdzie pójdę Uśmiech nie zdecydowana,ale mam nadzieje że znajdę właściwą drogę.... =)

Masz prawo nie wiedziec, w koncu czlowiek szuka całe zycie. Uśmiech Módl się i rozeznawaj. Uśmiech
25-12-2009 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
A gdybym tak chciała zostać zakonnicą ? ;D

Są w Polsce jakieś zakony,w których można pracować z młodzieżą albo prowadzić jakąmś wspólnotę ?

Pytam bo po prostu na internecie jest tego dużo i bym musiała poł dnia szukać a może już ktoś się za czymś takim rozglądał ?;D
27-12-2009 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
ona17 napisał(a):A gdybym tak chciała zostać zakonnicą ? ;D

Są w Polsce jakieś zakony,w których można pracować z młodzieżą albo prowadzić jakąmś wspólnotę ?

Wiekszosc zgromadzen zakonnych prowadzi dzialalnosc wychowawczą- praca z dziecmi, mlodzeza, angazowanie sie w zycie wspolnot przykoscielnych. z pierwszych przychodzących mi na mysl- terezjanki, urszulanki.

Kwestia zostania zakonnicą- pamiętaj- to jest POWOŁANIE, nie widzimisie.
27-12-2009 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
ona17 napisał(a):A gdybym tak chciała zostać zakonnicą ? ;D

Są w Polsce jakieś zakony,w których można pracować z młodzieżą albo prowadzić jakąmś wspólnotę ?

Pytam bo po prostu na internecie jest tego dużo i bym musiała poł dnia szukać a może już ktoś się za czymś takim rozglądał ?;D

ech.


Większośc zakonów przyjmuje osoby z wykształceniem średnim, czyli po maturze.
Istnieja zakony habitowe i bezhabitowe.
Istnieja równiez instytuty swieckie.

Bardzo duza liczba zakonów prowadzi działalność wychowawczą. Jest to działalność naprawdę różnorodna.

Zgromadzenie, które ma dużo wspólnego z ks. Bosko, czyli patronem wychowawców, to salezjanki.
U nich na pewno byś śpiewała, tańczyła nawet moze, kto wie? :wink:


Studia, po których praca z dziećmi i śpiewanie raczej pewne to pedagogika. Uśmiech

[Obrazek: mysz4.gif]
28-12-2009 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
ona17 napisał(a):Pytam bo po prostu na internecie jest tego dużo i bym musiała poł dnia szukać a może już ktoś się za czymś takim rozglądał ?;D
Zawsze uważałem, że lepiej sto razy pytać niż raz samemu poszukać. A tak czy siak od Twojego posta:
Cytat:Wysłany: Nie 27 Gru, 2009 11:39
do odpowiedzi Marty:
Cytat:Wysłany: Nie 27 Gru, 2009 22:20
minęło pół dnia.
02-01-2010 14:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
Co mam robić jeśli dalej nie wiem na jakie studia chce iść ?
20-05-2010 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów