Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rowery - nasze hobby
Autor Wiadomość
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Rowery - nasze hobby
Jest to dział luźnych tematów niekoniecznie związanych z Odnową czy kościołem, więc poruszę kwestię ostatnio mnie nurtującą.

Mianowicie ROWERY Duży uśmiech
Tak więc niech to będzie temat poświęcony wszystkim co związane z rowerami, tym wspaniałym hobby, które wg mnie ma wiele uroków.
Czy dużo jeździcie na rowerze, jak do tego podchodzicie, lubicie to? A może rower to wasze życie :?: Na czym jeździcie? Itp. itd.
Możemy sobie o tym tutaj pogadać 8)

A ja natomiast zacznę od tego, że chcę sobie kupić rower w najbliższym czasie. Fachowcem nie jestem, więc zwracam się z prośbą do ludzi bardziej odemnie obeznanych w tej tematyce. Może nie ja jeden chcę kupić rower na wiosnę tego roku, a porady jakie tu umieścicie pomogą też innym w wyborze dobrego roweru i uchronią przed kupnem jednoślada w jakimś supermarkecie za 250 zł, od ktorego odleci np. pedało przy trudniejszym podjeździe pod górkę. Serio sam o tym słyszałem, a może wy macie podobne doświadczenia?
Napisze ile był bym skłonny wydać, jakie mam oczekiwania, no i czekam na opinie.

Dobry górski rower to niestety nie jest tania sprawa i doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Trochę czasu już zbierałem kasę i teraz chcę ją w końcu wydać na swój wymarzony rower. Cena tak ok 1.000-1.300 zł.
Upatrzyłem sobie kilka modeli, ale nie wiem czy dobrych. Słyszałem, że w rowerze bardzo ważne są przerzutki.

PYTANIE 1: Czy przerzutki firmy Shimano uporządkowane od najgorszej do najlepszej są w takiej oto kolejności (czy może pomieszałem kolejność):
SIS, C050, TZ30/TX30, EZ, Altus, Acera, Alivio, Deore, XTR :?:

PYTANIE 2: Czy takie firmy jak: Merida, Kelly's, Arthur, GT, Zasada-Rowery Maxim, Trek robią w miarę przyzwoite rowery w cenie ok 1.000-1.300 zł :?:

PYTANIE 3: Czy do jazdy mieszanej, trochę po asfalcie, trochę po lasach i polnych wyboistych drogach lepszy będzie rower z amortyzatorem z przodu czy lepiej aby prócz przedniego miał też tylni (tzw. full suspension) :?:
Dodam, że bardzo denerwuje mnie w obecnym rowerze (bez amortyzatorów), że siodełko strasznie wchodzi w tyłek, szczególnie przy dłuższej jeździe po trudnym terenie, że potem normalnie usiąść nie mogę, bo mnie boli. Bardzo psuje mi to komfort jazdy Smutny

PYTANIE 4: Czy wogóle warto wydawać kasę na droższe hamulce tarczowe, czy wystarczą zwykłe V-Brake :?:

PYTANIE 5: Ilość przełożen przerzutek. 18 to mało? Czy 21 wystarczy, a może 24 to minimum, a zalecane 27 :?:

PYTANIE 6: Co sądzicie o następujących rowerach:
Full suspension Uśmiech (właśnie taki chciałem sobie kupić):
Zasada-Rowery Maxim Highlander 311 - 989 zł
Zasada-Rowery Maxim Highlander 411 - 1295 zł (najbardziej mi się spodobał, bo w miarę się mieści w cenie i ma dwa amortyzatory)
Zwykłe bez tylniego amortyzatora Smutny :
Zasada-Rowery Maxim Highlander 301 - 879 zł
Zasada-Rowery Maxim Highlander 401 - 1188 zł
Zasada-Rowery Maxim Highlander 501 - 1590 zł
Merida Kalahari 530 Comfort - 999zł
Merida Kalahari 570 Comfort - 1149 zł (gdybyście bardzo odradzali rower z tylnim amortyzatorem, to ten mi się wydaje z takich chyba najrozsądniejszym zakupem)
Merida Matts Cruise 5.5 Comfort - 1499 zł
Merida Kalahari 550 SX - 1199 zł
Merida Kalahari 580 SX - 1449 zł
Merida Kalahari 580 SX Disc - 1549 zł
Kelly's ViperSF - 1099zł
Kelly's Scape pigeon - 1259 zł
Kelly's Quartz - 1599 zł
Kelly's Spider matt - 1699 zł
Kelly's Oxygen blue - 1699zł
Author Profile SX - 979 zł
Author Solution SX - 1229 zł
Trek 3500 - 1099 zł
Trek 3700 - 1259 zł

Wiem, że im drższy rower, to pewno lepszy, ale ja nie będę jeździł po 3000 km rocznie, więc nie chcę kupować "Ferrari do jeżdżenia po drogach osiedlowych".

PYTANIE 7: No i na koniec kwestia wielkości ramy. Nie wiem jak to się liczy, ale czy rama 21" będzie dla mnie dobra? Mam 184 cm wzrostu.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
27-04-2005 01:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja lubię czasem na rowerku pojeździć, ale ostatnio nie domagam, więc nie mogę. Ale jakbym miał 1000-1300zł, tobym pół swojego kompa wymienił Duży uśmiech

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
27-04-2005 09:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oskar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
No czekajcie,niech no tylko Grzesiek ten temat zobaczy.Hahaah

Wiem komu zaufa?am.
27-04-2005 09:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja bardzo lubię jeździć rowerkiem, całą zimę czekam aż się zrobi znowu ciepło i ruszam w podróż (zimą czasami też się wybiorę na małą przejażdżkę ale nie więcej niż 30km) :wink:.
Moim największym osiągnięciem jest przejechanie 168,7 km w ciągu jednego dnia z ok. 20kg bagażem :mrgreen:.

Nie znam się bardzo dobrze na jakości sprzętów różnych firm ale na niektóre pytania odpowiem.

Ad. PYTANIE 3: Ja bym wybrał tylko z przednim amortyzatorem, jeżeli będziesz jeździł głównie po szosie to tylni będzie zbędny.

PS. Wymień siodełko :mrgreen:

Ad. PYTANIE 4: Tarczowe są oczywiście lepsze. Choć nie są bez wad, ja mam tarczowe na przednim kole, ale jak na razie mam z tego powodu same problemy, ponieważ trudno jest je ustawić aby klocki nie ocierały o tarcze. Jak poszła mi dętka to nie mogłem później idealnie ustawić tych hamulców :cry:.

Ad. PYTANIE 5: Moim zadaniem za takie pieniądze to przynajmniej 24.


Zaznaczam, że to tylko moje zdanie, mogę nie mieć racji Język
27-04-2005 11:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Gepardzik napisał(a):w zasadzie ten temat to chyba tylko do Grega jest napisany hahaha
Wcale że nie. Przecież napisałem też:
Ravenloff napisał(a):Czy dużo jeździcie na rowerze, jak do tego podchodzicie, lubicie to? A może rower to wasze życie :?: Na czym jeździcie? Itp. itd. Możemy sobie o tym tutaj pogadać 8)
Groniu napisał(a):Ad. PYTANIE 3: Ja bym wybrał tylko z przednim amortyzatorem, jeżeli będziesz jeździł głównie po szosie to tylni będzie zbędny.
Ja nie będę jeździł głównie po szosie. Lubię bardzo lasy i polne drogi. A jak one wyglądają, to każdy wie :wink: Choć asfaltem też będę trochę chciał pojeździć.

Groniu napisał(a):Ad. PYTANIE 4:
A czy one wymagają jakieś wyszukanej konserwacji? Bo w V-Brake to tylko ew. gumy-klocki wymieniać, a tarczowe nie mają czasem płynu hamulcowego który trzeba wymieniać?

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
27-04-2005 11:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ravenloff napisał(a):A czy one wymagają jakieś wyszukanej konserwacji? Bo w V-Brake to tylko ew. gumy-klocki wymieniać, a tarczowe nie mają czasem płynu hamulcowego który trzeba wymieniać?
W tarczowych tak jak w V-Brake wymienić możesz jedynie klocki, ewentualnie tarcze jak ulegnie uszkodzeniu. Hamulce tarczowe nie mają żadnego płynu hamulcowego :!: Konserwacja ogranicza się jedynie do utrzymywania hamulca w czystości (żadnych smarów :!Uśmiech.
27-04-2005 11:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Tu Sulechowska Ekipa rowerowa Uśmiech http://www.bikesul.prv.pl/
27-04-2005 11:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ja kocham rowerek Uśmiech Jak tylko dopisuje pogoda to zwykle gdzieś sobie jeżdzę Oczko
Ale niestety mój bike się zepsół i jestem troszkę uzależniona od siostry, od której muszę rower pożyczać w tej chwili Uśmiech
Po szosie nie lubię jeździć, wolę jakimiś drużkami między lasami lub nawet lasami Oczko
Teraz na dworze brzydko i jestem troszku chora więc nie bardzo mogę jeździć Język

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-04-2005 15:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
a ja powiem tak nie che mi sie naprawiac sorwjego rowerku wiec ostatnio raczej jezdze rowerkiem brata Język

no ale ja tez lubie sobie pojezdzic sciezki w lesie sa dobre no ale jak juz jestem w formie czyli w pelni sezonu to lubie tez sie czasem poscigac na szosie Język

ostatnio jak jechalem przez sulechow to myslalem ze jak bym mial klakson to bym zaczal trabic na kierowcow bo cos wolno jechali Język
27-04-2005 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Gonzo napisał(a):A ja powiem tak, nie che mi się naprawiać swojego rowerku, więc ostatnio raczej jeżdże rowerkiem brata Język
Gonzo, ty leniu :wink:

Choć mój rower też jest teraz niesprawny i nie chce mi się go jakoś naprawiać. Ale w końcu trzeba się będzie i za to zabrać. Z tym, że myśl iż sobie niedługo kupię coś nowego nie mobilizuje mnie do naprawy starego :wink:

Widzę, że Greg jeszcze się nie wypowiedział w temacie, więc czekam.

A mam jeszcze pytanie do innych. Czy mogli by się wypowiedzieć ci co już mieli okazję jeździć na rowerze z amortyzatorem z tyłu lub z dwoma amortyzatorami, jakie to wrażenie? Może jakieś opinie, jak "to" się sprawuje w praktyce? Był bym wdzięczny.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
28-04-2005 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ravenloff napisał(a):PYTANIE 1:

Sis, Altus, Alivio, Deore - amator; LX /polecam - rozsądna jakośc za dobrą cene/, XT - wyczynowe XTR - zawodowe kosztuje około 10 000 więc se można pomarzyć! Jakby co to http://www.shimano.com

Ravenloff napisał(a):PYTANIE 2: Czy takie firmy jak: Merida, Kelly's, Arthur, GT, Zasada-Rowery Maxim, Trek robią w miarę przyzwoite rowery w cenie ok 1.000-1.300 zł

Pewnie, że tak! Wystarczy zlukać! Polecam Author'a :wink:

Ravenloff napisał(a):PYTANIE 3: Czy do jazdy mieszanej, trochę po asfalcie, trochę po lasach i polnych wyboistych drogach lepszy będzie rower z amortyzatorem z przodu czy lepiej aby prócz przedniego miał też tylni (tzw. full suspension)
Dodam, że bardzo denerwuje mnie w obecnym rowerze (bez amortyzatorów), że siodełko strasznie wchodzi w tyłek, szczególnie przy dłuższej jeździe po trudnym terenie, że potem normalnie usiąść nie mogę, bo mnie boli. Bardzo psuje mi to komfort jazdy

Jeden amortyzator z przodu! Zczkolwiek polecałbym kupić najpierw w pełni sztywny później dokupić amor za 200-300 zika RST! Lepszy osprzęt na rowerze! Z siodłem to nie przesadzaj, nasze "siedzienie" się dopasuje! Jak mało jeździsz i raz kiedyś pojedziesz to nie ma co sie dziwić, że boli.... Można ewentualnie kupić sztycę pod siodłowa amortyzowaną. Tzw. full suspension żeby był chociaż przeciętny ceny zaczynają się od 3500-4000. Poniżej to atrapy ładnie wyglądające!

Ravenloff napisał(a):PYTANIE 4: Czy wogóle warto wydawać kasę na droższe hamulce tarczowe, czy wystarczą zwykłe V-Brake

Nie warto. Dobre hamulce tarczowe to z 200 - 300 zika na jedno koło reszta to atrapy, wiem, bo sprawdzałem! Nie co się kusić!


Ravenloff napisał(a):PYTANIE 5: Ilość przełożen przerzutek. 18 to mało? Czy 21 wystarczy, a może 24 to minimum, a zalecane 27

Teraz 24 to chyba standard a TO w zupełności wystarczy!

Ravenloff napisał(a):PYTANIE 6: Co sądzicie o następujących rowerach:

Kelly's Scarpe pigeon to dobra oferta!!!!!!! Polecam 1250 zika :wink: Kriss ja bym go łyknął :roll: Jeszcze Giant'a trzeba zlukać :wink:


Ravenloff napisał(a):PYTANIE 7: No i na koniec kwestia wielkości ramy. Nie wiem jak to się liczy, ale czy rama 21" będzie dla mnie dobra? Mam 184 cm wzrostu.

Przy zakupie! Choc dla Ciebie zapewne 21, choć Kelly's ma 19,5 chyba by stykło ale to trzeba widzieć! W Zielonej jest sklep z tymi rowerami :wink:

Futrzak napisał(a):Ja lubię czasem na rowerku pojeździć, ale ostatnio nie domagam, więc nie mogę. Ale jakbym miał 1000-1300zł, tobym pół swojego kompa wymienił

I co siedział byś w chałupie i byś grał. Co za koleś :roll: A tak możesz powdychać świeżego powietrza albo się można połamać przy okazji.... hehhehehe

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
28-04-2005 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #12
 
A ja dostalam Meride na I Komunie (8 lat temu) i do dzisiaj na niej jezdze hyhyhyhy hihi

[ Dodano: Pią 29 Kwi, 2005 19:18 ]
I ani razu sie nie zepsula !!
29-04-2005 19:16
Odpowiedz cytując ten post
Olanta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
heheh to co ja mam to chyba nawet nie rower heheh, ale dwa kółka są i jak tylko przestało mrozić odkurzyłam co trza i już śmigam po lasku Język a Futrzak Ciebie rzeczywiście nie rozumiem Język komputer do rowerka przyrównujesz ? ech ech co się z tymi ludźmi porobiło....
29-04-2005 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Olanta napisał(a):heheh to co ja mam to chyba nawet nie rower heheh, ale dwa kółka są i jak tylko przestało mrozić odkurzyłam co trza i już śmigam po lasku

ooooo.... w Kalsku się fajnie jeździ tylko trzeba uważać na krowy :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
29-04-2005 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olanta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Pewnie że fajnie Uśmiech aż tak fajnie że jakoś nigdy nie możesz trafić w te okolice i odwiedzić starych znajomych :wink: a ja ostatnio przypomniałam sobie zeszłoroczne trasy w okolicy Bukowa, Klępska i tamtejszych lasów Język

ale wiesz co Greg...mimo wszystko te krowy nie są takie złe...nawet w miarę sympatyczne jak wiesz z której strony zagadać.... :wink:
29-04-2005 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów