Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #1
piano
Proszę wybaczyć, że zadaję takie pytanie, ale bardzo mnie to martwi: czy osoba, która popełniła samobójstwo, czy nie ma dla niej Miłosierdzia Bożego? Smutny co można zrobić aby jej pomóc? czy tylko modlitwa i Msza? słyszałam, że warto pomyśleć o Mszy Gregoriańskiej.
18-12-2009 00:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Śmierć to śmierć - czy naturalna, czy tragiczna. To koniec zasługiwania dla człowieka. Od tego momentu tylko dobre czyny mogą za nim orędować. Nie ma więc opcji, by mówić o absolutnym przekreśleniu życia wiecznego nawet w wypadku autounicestwienia. Modlitwa jak najbardziej jest zasadna i słuszna, ale również pomnażania dobra, które za życia powołał do istnienia ów zmarły tragicznie (gwałtownie)

Poza tym, nikt zdrowy na umyśle nie popełnia samobójstwa, zatem mówić tu należy o skutku choroby.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-12-2009 01:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Dziękuję za odpowiedź..

Mam następne takie pytanie: czy pójście na nabożeństwo Baptystów (z ciekawości) jest czymś złym? grzechem?

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
24-01-2010 14:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
piano napisał(a):Mam następne takie pytanie: czy pójście na nabożeństwo Baptystów (z ciekawości) jest czymś złym? grzechem?
Sorry, że odpowiadam w tym wątku. Ale samo pójście nie jest grzechem. Nie można przyjmować ich Eucharystii. A uczestniczenie w nabożeństwie modlitewnym nie jest złe, tym bardziej, że trwał tydzień o jedność chrześcijan.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-01-2010 14:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Dziękuję Rachel...

Moje następne pytanie: kiedy spowiedź generalna jest potrzebna?

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
22-03-2010 14:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Wit Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 100
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #6
 
No właśnie wtedy, kiedy ktoś czuję jej potrzebę Uśmiech

Ogólnie to kiedy się chce podsumować jakiś okres życia - np. przed ślubem, albo po nawróceniu.

Niech Jezus Cię błogosławi +
30-03-2010 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
o. Wit, dziękuję serdecznie.

Mam następne pytanie: Zachodzi sytuacja, że skrzywdziłam kogoś słownie, ja tą osobę przepraszam i robię to naprawdę szczerze; niestety osoba nie przyjmuje przeprosin, co wtedy? Smutny ja wtedy odczuwam... ogromny ból... i mi to naprawdę nie daje spokoju Smutny

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
19-09-2010 13:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Wit Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 100
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #8
 
Wtedy zostaje Ci modlitwa za nią. Ty ze swej strony zrobiłaś wszystko co się dało. To ona teraz jest zamknięta na Ducha Świętego przez swoje nieprzebaczenie. Biblia mówi nam, że o ile to od nas zależy, to mamy żyć ze wszystkimi w zgodzie. O ile to od nas zależy - o tutaj już to nie zależy od Ciebie. Więc tylko oddawaj to Jezusowi i nie martw się - zrobiłaś wszystko.
Dla pogłębienia tego tematu:
http://www.divshare.com/playlist/723687-18b
i http://www.divshare.com/playlist/765931-f6a

Niech Jezus Cię błogosławi +
20-09-2010 16:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Co Kościół Katolicki myśli o kremacji zwłok? czy to nie jest zgodne z nauczaniem Kościoła?

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
07-04-2011 06:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Wit Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 100
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #10
 
Pokój Ci!

Odpowiedź krótsza - Katechizm Kościoła Katolickiego:
2300 Ciała zmarłych powinny być traktowane z szacunkiem i miłością wypływającą z wiary i nadziei zmartwychwstania. Grzebanie zmarłych jest uczynkiem miłosierdzia względem ciała59; jest uczczeniem dzieci Bożych, będących świątynią Ducha Świętego.

2301 Sekcja zwłok może być moralnie dopuszczalna dla celów dochodzenia sądowego lub badań naukowych. Bezpłatne przekazywanie narządów po śmierci jest dopuszczalne i może zasługiwać na uznanie. Kościół zezwala na kremację zwłok, jeśli nie jest ona przejawem podważania wiary w zmartwychwstanie ciała.


Odpowiedź dłuższa: LINK

Niech Jezus Cię błogosławi +
07-04-2011 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów