Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papież Benedykt XVI - zaatakowany w Bazylice....?
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Papież Benedykt XVI - zaatakowany w Bazylice....?
Przed rozpoczęciem pasterki, celebrowanej przez Benedykta XVI w bazylice świętego Piotra doszło do incydentu. Jedna z wiernych przedostała się przez barierki ochronne do papieża i wywróciła go.

Tuż przed rozpoczęciem mszy o godz. 22 z tłumu wiernych ruszyła w kierunku papieża nieznana kobieta i przewróciła go - podała telewizja RAI.


za http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,B...omosc.html

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
25-12-2009 03:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Dzięki Bogu, że nic Mu się nie stało- upadek wyglądał naprawdę groźnie- a człowiekowi w podeszłym wieku potrzeba naprawdę niewiele, żeby mocno się uszkodzić...
Niestety kardynał idący obok Papieża doznał złamania kości udowej bodajże- i będzie miał operację...
25-12-2009 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
No, "świrów" nie brakuje, tak zginął, br. Roger z Taize zasztyletowany bprzez chorą psychicznie, ta co napadła Ojca Świętego też była nie zrównoważona, i do tego chyba , po raz drugi, napadła Benedykta XVI .

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
25-12-2009 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
TV włoska jakoś tematu nie podjęła, a na forumie to roztrząsamy?
Dajmy spokój osobie, która prawdopodobnie jest chora psychicznie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-12-2009 01:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Kolejny pretekst do zrobienia szumu medialnego.. Media już się zastanawiają, czy trzeba zwiększyć papieską ochronę bla bla bla... Dla mnie ten cały szum jest niepotrzebny. Raczej należy się modlić. I za Papieża, i za kardynała, i za papieską ochronę, i za chorą psychicznie kobietę, i za wszystkich spotykających się z Papieżem.
26-12-2009 01:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
A ktoś potwierdził, że tak kobieta jest chora psychicznie?

Może po prostu nie lubi KK i chciała to jakoś zademonstrować.

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
26-12-2009 01:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #7
 
Bremes napisał(a):A ktoś potwierdził, że tak kobieta jest chora psychicznie?
Psychiatrzy. Z tego co mi wiadomo przebywała ona już wcześniej w zakładzie psychiatrycznym. Nie była to jej pierwsza próba napaści na Benedykta XVI.
26-12-2009 14:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
A ja słyszałam, że ona chciała tylko uściskać Papieża i tak powstają plotki Uśmiech
26-12-2009 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #9
 
No to dość wylewny ten uścisk musiał być, skoro osoba stojąca obok "przytulanego" ma właśnie operowane biodro po złamaniu...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-12-2009 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
A ja słyszałam, że ma złamaną kość udową.
26-12-2009 15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ja słyszałem to i tamto... Bezsensowne domysły

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
26-12-2009 16:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
lidia napisał(a):A ja słyszałam, że ona chciała tylko uściskać Papieża i tak powstają plotki Uśmiech
Media podawały wiele informacji. Powtarzam. To była druga próba zaatakowania Papieża przez tą osobę. Poprzednim razem ochrona zatrzymała kobietę zanim udało jej się dotrzeć do Papieża, tym razem jak widać jej się udało.
26-12-2009 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
Co tu dużo mówić, dopięła swego.
26-12-2009 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
Wojtek37 napisał(a):No, "świrów" nie brakuje

Ks.Marek napisał(a):Dajmy spokój osobie, która prawdopodobnie jest chora psychicznie.

Wojtku37, kobieta jest chora psychicznie- tak przynajmniej twierdzą media.Tak jak napisał Ks. Marek- dajmy jej spokój, wyzywanie od świrów tu niczego nie zmieni i uważam, że jest nie na miejscu.

lidia napisał(a):A ja słyszałam, że ona chciała tylko uściskać Papieża i tak powstają plotki Uśmiech

Tak twierdzi ona sama. Zdążyła doskoczyć do Ojca Świętego i dopiero wtedy złapał ją ochroniarz. Ochroniarz szarpnął kobietą, aby ją odsunąć od Ojca Świętego, a jako, że ona już zdążyła złapać Papieża za szaty, przewracając się od szarpnięcia ochroniarza, pociągnęła za sobą Ojca Świętego.
Oglądajcie serwisy informacyjne na przyszłość, a nie będzie niedomówień, wczoraj cały dzień o tym trąbiono i pokazywano dokładne filmiki.
Mimo tego, że Papież wybaczył kobiecie, watykański wymiar sprawiedliwosci ma dokladnie zbadac motywy zachowania chorej. Choc osobiscie uwazam, ze to bedzie trudne- skoro kobieta jest chora pscyhicznie, moze byc ciezko ustalic motywy jej postępowania- obawiam sie, że nawet moze ona sama nie bardzo kontrolowała swoje zachowanie.

Wnioski- wzmocnic ochronę. Tyle.
26-12-2009 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Marta napisał(a):Ochroniarz szarpnął kobietą, aby ją odsunąć od Ojca Świętego, a jako, że ona już zdążyła złapać Papieża za szaty, przewracając się od szarpnięcia ochroniarza, pociągnęła za sobą Ojca Świętego.
Rzeczywiście - przewróciła, bo ją odciągano. Co chciała naprawdę zrobić: można tylko spekulować. Możliwe, że mówi prawdę.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-12-2009 00:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów