Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ksiądz=biznesmen?
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #16
 
Drizzt napisał(a):o jego "wyczynach" wiadomo nie od dziś, ani nawet nie od wczoraj
Ja tam nic nie wiem o w"wyczynach" O. Rydzyka, poza tym że od lat prowadzi Radio Maryja, założył jakąś bodajże Wyższą Szkołę Medialną, telewizję Trwam i ma coś wspólnego z badaniami i odwiertami geotermalnymi.
Nie odpowiadają mi mentalnie jego media (chociaż niektóre audycje są dobre, np pasmo ewangelizacyjne) ale nic nie wiem więcej o jego "wyczynach" , Wg mnie to co robi to raczej pozytywna działalność społeczna. Zapełnia pewne nisze, odpowiada na zapotrzebowanie pewnej grupy społecznej. Abstrahuję od polityki, albowiem jak każdy obywatel, ma również prawo do głoszenia swoich poglądów, a raczej udostępniania swoim łam czy czasu antenowego róznym politykom nie posiadających potężnych mediów. Nie muszę się z nim zgadzać we wszystkim, ale widzę, że odwala kawał dobrej roboty. Przy okazji oświadczam, że nie jestem jego wielbicielem, a nawet w niektórych kręgach uważany za jego przeciwnika. (też nieprawda :mrgreen: ) Nie przeszkodziło mi to jednak przyjąć kiedyś zaproszenie do wzięcia udziału w bodajże "Rozmowach Niedokończonych" (Słucham sporadycznie).

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-01-2010 09:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Nie tylko Rydzyk jest biznesksiędzem.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
24-01-2010 14:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #18
RE:
(02-01-2010 19:32 )Marta napisał(a):  
Rachel napisał(a):Niektórzy muszą np. dyrektor rozgłośni katolickiej. Zostaje wybrany przez Bp i kieruje tym cały "biznesem" aby umacniać całą diecezję po przez głoszenie Dobrej Nowiny.

Tudzież budować swoje"imperium"- patrz Tadeusz Rydzyk.

Jedyne słuszne media już zmieniły o 180stopni wajchę. Teraz o.Rydzyk jest najbiedniejszy w kraju z nadawców medialnych i nie stać go na miejsce na multiplexie nawet. Co myślę nie będzie kłócić się z przełożeniem jej o kolejne 180 stopni za jakiś czas, i wmontowaniem to to"imperium" podwórkowych kółek różańcowych dzieci[czyli lansowana od lat wersja o której pisałaś]. To jest po prostu śmieszne jak łatwo ludzie dają sobie wmówić niektóre rzeczy, nie mając pojęcia co to prawdziwe imperia medialne jak Polsat, Agora, ITI,HBO, Discovery. Gdzie dochody sa czasami setki razy większe.


Oczywiście prawda po kontroli niezależnego NIK wygląda tak-





Cytat:Firmy, które miały być w lepszej kondycji niż TV Trwam, nie są w stanie zapłacić za koncesję - informuje "Rzeczpospolita".Nadawcy, którzy otrzymali koncesje na pierwszy multipleks (MUX-1), mieli być, według Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w lepszej kondycji finansowej niż fundacja Lux Veritatis, właściciel telewizji Trwam.

Tuż po tym, gdy otrzymali koncesje, okazało się, że nie stać ich nawet na opłaty koncesyjne. KRRiT zgodziła się rozłożyć je na raty. Na tej decyzji suchej nitki nie zostawia Najwyższa Izba Kontroli. Z raportu izby, do którego dotarła "Rzeczpospolita", wynika, że zarzuca Radzie, iż jej decyzja naraża na straty budżet państwa.

Wnioski NIK pokrywają się z zarzutami podnoszonymi przez Lux Veritatis, która koncesji cyfrowej nie otrzymała. Przez cały czas przewodniczący KRRiT Jan Dworak tłumaczył, że fundacja miała niepewną sytuację finansową.

Fundacja zapowiada, że wnioski NIK z pewnością wykorzysta w odwołaniu, które niebawem złoży w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.
http://info.wiara.pl/doc/1199046.Cd-spra...zdzy-KRRiT

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2012 09:00 przez Scott.)
06-07-2012 08:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MarekMRB Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #19
RE: Ksiądz=biznesmen?
Tak naprawdę to nie do końca jest sprawa wyznaniowa. Całkiem zwyczajnie, zeby "Matrix" w jakim nas osadzają reżimowe media miał sens, musi być szczelny. DLatego po byle pretekstem (nieważne czy wiarygodnym) nie dopuści się telewizji niezależnej (z gazetami jest inaczej, czyta je ok. 3 mln osób, z tego pewnie 1/3 coś oprócz kroniki sportowej - to nie jest liczba aż tak ważna wyborczo, telewizje oglądają miliony, nierzadko kilkanaście godzin na dobę).
Dlatego cokolwiek bym myślał o o.Rydzyku (a myślę gorzej od jego zwolenników ale lepiej od przeciwnikówUśmiech ) będę popierał sprawę TVTrwam, bo to jest poparcie dla pluralizmu i wolności słowa w Polsce.
08-07-2012 01:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #20
RE:
(03-01-2010 13:58 )Annnika napisał(a):  
Marta napisał(a):ojejciu jejciu, nie popłacz się aby z tego afektu.

Kolejne tego typu odzywki zaskutkują niestety ostrzeżeniem. W innym temacie rozpisujesz się o szacunku w mowie jako wyznaczniku "katolicczości" a tu taki kwiatek. Nieładnie :patrzy:
Ja też patrzę i nie dowierzam Huh Zły
za takie "dziecięce" zdanie:
Marta napisał(a):ojejciu jejciu, nie popłacz się aby z tego afektu.
grozisz ostrzeżeniem O matko
chyba naskarżę na ciebie ... administratorce Oczko
litości i więcej swobody, powierza na tym forum

A temat tego wątku jest bardzo ważny - bo w ogólnospołecznym odbiorze to właśnie nadmierny pociąg do pieniądza jest głównym i najczęstszym zarzutem w stosunku do KRK. Nie rozstrzygam czy słusznym czy nie, ale fakt jest faktem i nie możemy go ignorować, bo cała ewangelizacja i apologia bierze w łep jak ktoś wali nas konkretnym pieniężnym żenującym przykładem - każdy z nas nie raz taki słyszał - ja się wówczas wstydzę za księdza, tak jak bym to ja sam uczynił.... KRK ma taki czarny pijar i trzeba coś z tym zrobić.
Zacząć musimy od siebie, czyli od swoich parafii - odważnie i z miłością błądzących księży napominać. U mnie takiego problemu nie ma -od lat publicznie każdy proboszcz mówi, że co łaska znaczy, że jeśli komuś powodzi się dobrze niecha da dużo więcej, by starczyło również za tego biednego. To działa na tece biedni nie dają nic, a są tacy co rzucają po 50, 100zł - podobnie w innych sytuacjach. Finansowo parafia wychodzi lepiej niż by było po równo ustalona jakoś kwota. Polecam to rozwiązanie bo znikają problemy. W mojej parafii panuje również jasność co do wpływów i wydatków.
czego wszystkim innym życzę...
szalom

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
10-07-2012 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #21
RE: Ksiądz=biznesmen?
Pytanie czy zarzutem sprawiedliwym. Bo jeśli Kościół daje ludziom dużo w porównaniu tego co otrzymuje, to gdzie tu sens takiego czegoś. Caritas jest organizacją która staje się ostatnią deską ratunku dla wielu, i mówią o tym wprost pracownicy państwowi rozkładając rece nie mogąc pomóc biednym. Domy samotnej matki, pomoc przy katastrofach, studnie w Afryce, szkoły... I tylko u nas społeczeństwo daje sobie w takiej dużej mierze wpoić że Kościół jest pazerny, bo fundusz itp. Taka sytuacja jest u nas jako jedynym kraju w Europie. W Czechach rząd mając świadomość ile zagrabiono, po prostu ile nakradli od Kościoła za komuny finansuje znacznie więcej niż u nas. Nam się wpaja że przywileje w telewizji księża mają, a to kłamstwo bo odchodzą na emeryturę w wieku 70 lat, no i co z tego- kłamliwy spot rządowy dalej był puszczany choć Boni przeprosił.


To co ma Kościół to nie dobro księdza, biskupa. kardynał Wyszyński zostając prymasem zostawił nawet serwetki, chociaż dostał je w prezencie i były sygnowane jego inicjałami. Bo są one własnością biskupa lubelskiego. To co ma Kościół jest wspólną własnością wspólnoty, i o tym trzeba pamiętać.

Św. Paweł napisał kiedyś że ani co wysokie, ani co głębokie...nie może nas oddzielić od miłości Chrystusowej. Bo nie może, jeśli Bog naprawdę chce się spotkać z człowiekiem, a człowiek naprawdę chce się spotkać z Nim- nic nie stanie na przeszkodzie. Co by to nie było.


Ciekawostka- modlitwę o wolność słowa w Polsce zauważył również papież http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1145408

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2012 09:37 przez Scott.)
13-07-2012 09:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów