Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #91
 
OOO! to nie to samo, Lidio. No tak bez prądu człowiek nie przeżyje, bez szybkiego przemieszczania się człowiek nie przeżyje, bez plastiku człowiek nie przeżyje. Ciekawe jakim cudem przeżyli pierwsi chrześcijanie, a nawet starożytni poganie? :diabelek:

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
06-04-2010 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #92
 
Lidio - Większość potraw, które spożywasz są zbędne do życia. Np ciastka, cukierki, czekolada, a są wręcz szkodliwe.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-04-2010 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #93
 
Panowie, napisałam o papierosach i nie czepiam się samochodu i słodyczy bo je lubię Uśmiech
06-04-2010 12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #94
 
lidia napisał(a):Panowie, napisałam o papierosach i nie czepiam się samochodu i słodyczy bo je lubię Uśmiech

No i wyszło szydło. Lubisz, więc się nie czepiasz, mimo, że szkodzą, a papierosów nie lubisz, więc się czepiasz Duży uśmiech Czyli, jak ktoś tu już powiedział, każdy ocenia wedle własnego gustu - prościej ocenić automatycznie jako grzech coś, czego się nie lubi i nie używa, niż coś, co stało się normalną częścią życia. Czyż nie?

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
06-04-2010 12:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #95
 
A widzisz, Lidio, lubisz coś, co może przyczynić się do osłabienia trzustki, a wtedy cukrzyca murowana. Jednak nie zmienia to faktu, że Twoja postawa wraz z Omykiem jest słuszna, nie warto pochwalać palenia papierosów.

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
06-04-2010 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #96
 
No przepraszam, ale gdyby słodycze były tak szkodliwe jak nikotyna, to podejrzewam, że nie przeszłyby najbardziej podstawowych atestów jakie produkty spożywcze muszą mieć. Jeżeli ktoś się przejada słodyczami tak, że sobie szkodzi na zdrowiu, to również jest to grzechem. Jeżeli ktoś szkodzi sobie na zdrowiu przejadając się jakimkolwiek rodzajem jedzenia - to jest to grzechem Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-04-2010 15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #97
 
omyk napisał(a):No przepraszam, ale gdyby słodycze były tak szkodliwe jak nikotyna, to podejrzewam, że nie przeszłyby najbardziej podstawowych atestów jakie produkty spożywcze muszą mieć.

Błąd logiczny - to dlaczego nikotyna jednak PRZESZŁA te testy? Duży uśmiech

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
06-04-2010 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #98
 
Przeszła testy dla używek czy dla bezpiecznej żywności dopuszczonej do obrotu? :]
Moje batoniki nie są opatrzone napisem o nowotworach, impotencji i śmierci...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-04-2010 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #99
 
Cytat:Błąd logiczny - to dlaczego nikotyna jednak PRZESZŁA te testy?

Żeby mądrzy mogli wypełniać konta bankowe kasą głupców. Acha! Mądry wcale nie jestem, że daję się nabijać w butelkę Duży uśmiech

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
06-04-2010 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #100
 
Augustus napisał(a):
Cytat:Błąd logiczny - to dlaczego nikotyna jednak PRZESZŁA te testy?

Żeby mądrzy mogli wypełniać konta bankowe kasą głupców. Acha! Mądry wcale nie jestem, że daję się nabijać w butelkę Duży uśmiech

OCZYWIŚCIE! Ale co to oznacza? Że dopuszczenie do sprzedaży nie jest równoważne ze stwierdzeniem nieszkodliwości dla człowieka. Co oznacza z kolei, że to, że możesz sobie kupić batonika firmy X w każdym sklepie nie znaczy, ze jest zdrowy (i bynajmniej nie mówię tylko: w dużych ilościach).

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
06-04-2010 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #101
 
Nie, nie, nie. Dopuszczenie do sprzedaży np. benzyny nie świadczy o jej nieszkodliwości dla człowieka. Tytoń jest dopuszczony jako UŻYWKA, a nie jako pożywienie. To znaczna różnica.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-04-2010 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #102
 
Cytat:Palenie nie narusza dekalogu i mowy o grzechu tu być nie może.. Nadinterpretacja Dekalogu nie jest wskazana..

Przykazanie V - Nie Zabijaj
Wszyscy dobrze wiemy że papierosy ewidentnie mają negatywny wpływ na organizm człowieka i ze poprzez ich palenie sami sobie Świadomie i dobrowolnie szkodzimy.

omyk napisał(a):gdyby słodycze były tak szkodliwe jak nikotyna

Omyku, nikotyna to rzecz w papierosach która jest jeszcze najmniej szkodliwa :mrgreen:
Ale te wszystkie substancje smoliste itp.itd .......

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
06-04-2010 18:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #103
 
Piszesz
Cytat:Przykazanie V - Nie Zabijaj
Wszyscy dobrze wiemy że papierosy ewidentnie mają negatywny wpływ na organizm człowieka i ze poprzez ich palenie sami sobie Świadomie i dobrowolnie szkodzimy.

Hm dalej mam wątpliwości czy to podciągnąć pod V przykazanie idąc tą drogą można by prawie wszystko pod to przykazanie. Nie mniej szkodliwe niż palenie jest nadmierne obżarstwo i otyłość która szybciej i bardziej potrafi zaszkodzić.. ..


Nie bez kozery mówi się , cukier to biała śmierć..
A nikotyna i papierosy...
Nie żebym propagował narkotyki.. Ale wiele tak zwanych miękkich jest mniej szkodliwych niż papierosy.. Trzeba ludziom tłumaczyć że palenie szkodzi zdrowiu..
I to ludziom młodym by nie zaczynali.. Bo bardzo trudno potem rzucić palenie..
Pozdrawiam

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
06-04-2010 18:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #104
 
Cytat:Nie mniej szkodliwe niż palenie jest nadmierne obżarstwo i otyłość która szybciej i bardziej potrafi zaszkodzić.. ..
Tak, to również szkodzi, ale nie sądzę, żeby aż tak. Dym tytoniowy zawiera najbardziej rakotwórczy związek świata. Zresztą z chęcią przyjrzę się jakimś badaniom czy danym naukowym na ten temat. Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-04-2010 00:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #105
 
Omyk, ponawiam - skoro tak, to grzeszy również ten, co jeździ samochodem (i wytwarza nie mniej szkodliwe substancje do atmosfery), czy też lata samolotem (o, to to już hardcore). Albo ten, kto używa aerozolu, powiększając dziurę ozonową i sprawiając, że więcej osó się poparzy.

Wiem, żę najprościej udawać, że się nie słyszy, że problemu nie ma. Ale - bądźmy konsekwentni. Jeżeli każde działanie w jakikolwiek sposób mogące wpływać negatywnie na zdrowie nasze i innych uznamy za grzech przeciw V przykazaniu - to używanie samochodu, autobusu, samolotu, a także pośrednio używanie wszelkich użądzeń na prąd - rownież MUSIMY uznać za grzech przeciw V przykazaniu.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
07-04-2010 08:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów