Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do ŚJ
Autor Wiadomość
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #1
Pytania do ŚJ
Pozwolę sobie przekleić swoje przywitanie z tematu „Kult zmarłych” do tego działu i tym samym jeszcze raz się przywitać.

Jacek .J
Cytat:Witam! Jak by ktoś nie zwrócił uwagi w profilu jestem Świadkiem Jehowy i mam nadzieję że nikogo tym nie wystraszę. :)Mam w zwyczaju odwiedzać różne fora zwłaszcza Katolickie w nadziei na ciekawe rozmowy o tematyce religijnej. Dziś padło na wasze forumUśmiech Wyobrażam sobie że jesteście tym faktem uszczęśliwieniUśmiechA tak poważnie mam nadzieje że potraktujecie mnie jako gościa zachowując się przy tym na poziomie kulturalnym odpowiednio do powagi waszego wyznania. Moim celem nie jest krytykowanie Kościoła Katolickiego czy czegokolwiek z nim związanego. Celem moim jest udzielanie odpowiedzi na pytania związane z ŚJ. W społeczeństwie naszym nie brakuje ludzi którzy nie lubią nas i naszej działalności w związku z tym często rozpowszechniają o nas różne dziwne rzeczy w celu zniesławiania nas. Forum takie daje możliwość do zadawania pytań z waszej strony bez zobowiązań w odniesieniu od rozmowy w cztery oczy przy drzwiach. Domownicy często mają pytania ale wiedząc że gdy zdradzą ze swojej strony choćby odrobinę zainteresowania narażają się natrętne odwiedziny. Na forum nie ma takiego problemu. Oczywiście jeśli ktoś z was będzie miał ochotę porzucać we mnie ŚJ przysłowiowymi kamieniami to służę swoją skromną osobą, proszę sobie używać do woliUśmiech
15-01-2010 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #2
 
Witaj ponownie- OUśmiech Zapraszam do dyskusji
Jacek.J napisał(a):Oczywiście jeśli ktoś z was będzie miał ochotę porzucać we mnie ŚJ przysłowiowymi kamieniami to służę swoją skromną osobą, proszę sobie używać do woliUśmiech
OOO- nic z tego. Kamieniowani są tylko męczennicy. Na tym forum nie masz szans :mrgreen:

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-01-2010 11:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Narazie odniosę się do poczatku twojego postu.

Jacek.J napisał(a):scott
Cytat:
»»1. Jakie są Biblijne podstawy powstania BET-SARIM?

Żadnych. Był to pomysł na wyrost powzięty z Rospudę. Na szczęście ŚJ nie są zarozumiałymi bufonami którzy po wykazaniu nam błędu z uporem maniaka, poprzez najbardziej złożoną filozofię będą twierdzić że są nie omylni w swoim postępowaniu. d

Korporacja Straznica mówi coś innego. :wink:


BET-SARIM

„W książce ‘Zbawienie’, wydanej po angielsku w roku 1939, tak napisano o Bet-Sarim: ‘Hebrajskie słowa ‘Bet Sarim’ znaczą ‘Dom Książąt’, toteż posiadłość tę nabyto i wybudowano na niej dom w tym celu, by dać namacalny dowód, że żyją dziś na ziemi ludzie, którzy bezgranicznie wierzą w Boga i Chrystusa Jezusa oraz Jego Królestwo, jak również są przekonani, że Pan wkrótce wskrzesi na ziemi wiernych mężów z czasów starożytnych i powierzy im widzialne sprawy ziemskie’. Kilka lat po śmierci brata Rutherforda zarząd Towarzystwa Strażnica postanowił sprzedać Bet-Sarim. Dlaczego? W Strażnicy z 15 grudnia 1947 roku wyjaśniono: ‘Całkowicie spełnił swą rolę i teraz służy tylko jako obiekt pamiątkowy, którego utrzymanie jest dość kosztowne; nasza wiara w powrót mężów z dawnych czasów, których Król Chrystus Jezus ustanowi książętami na CAŁEJ ziemi (a nie tylko w Kalifornii), opiera się nie na domu Bet-Sarim, lecz na obietnicach ze Słowa Bożego’. (...) Żywiono wówczas nadzieję, że zgodnie z zapowiedzią podaną w Psalmie 45:17 wierni mężowie żyjący w starożytności, jak Abraham, Józef czy Dawid, zmartwychwstaną przed końcem tego systemu rzeczy i będą służyć jako ‘książęta na całej ziemi’. Pogląd ten skorygowano w roku 1950, gdy dokładniejsze zbadanie Pisma Świętego ujawniło, iż ci ziemscy przodkowie Jezusa Chrystusa mają zostać wskrzeszeni po Armagedonie...” („Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa Bożego” 1995 s. 76).

Tak więc nie dośc że korporacja Strażnica powołuje się na tekst który o powtórnym przybyciu Abrahama, Izaaka i innych nic nie mówi. To jeszcze nigdy nie wycofała się z poglądu że owo przyjście ma nastąpic.

Jacek.J napisał(a):Cytat:
* Kto był pierwszym prezesem Towarzystwa Strażnica?

Charles Theodore Russell
Nie. Uśmiech

„Z tego względu 16 lutego 1881 roku założono Towarzystwo Traktatowe - Strażnica Syjońska. Prezesem został W. H. Conley, a sekretarzem i skarbnikiem - C. T. Russell. (...) W roku 1884 Towarzystwo Traktatowe - Strażnica Syjońska zostało zarejestrowane prawnie, a funkcję prezesa objął C. T. Russell” („Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa Bożego” 1995 s. 576).

na innej stronie:

„Już pierwszy prezes Towarzystwa Strażnica, C. T. Russell...” („Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa Bożego” 1995 s. 521; por. s. 508).


Dlaczego Towarzystwo Strażnica nie podaje życiorysu rzeczywistego pierwszego prezesa i nie nazywa go ‘pierwszym’?

Czy w sprawie Conleya ma ono coś do ukrycia? Przecież był prezesem zapewne 4 lata, jak powyżej podano. Uśmiech

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
15-01-2010 11:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja mam pytanko:

Czy Bóg podlega czasowi?

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
15-01-2010 12:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #5
 
- Jak traktowani są ci którzy odeszli od S. J.?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-01-2010 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja też mam pytanie Język Od którego roku ŚJ utożsamiają Jezusa z Michałem Archaniołem? W którym miejscu Pismo święte utożsamia Jezusa z Michałem Archaniołem?
15-01-2010 16:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #7
 
Scott

Cytat:Korporacja Straznica mówi coś innego.
BET-SARIM
Zależy jak na to spojrzeć. Jeśli patrzysz na takie sprawy z punktu widzenia człowieka który za wszelką cenę szuka haka na ŚJ to możesz się upierać przy swoim. Ja na to patrzę na to inaczej. Z tekstu który przytaczasz wyraźnie wynika że dom ten był zakupiony dla zmartwychwzbudzonych przez Pana Jezusa „ książąt” między innymi Abrachama, Izaaka, Jakuba itp. I spodziewano się że niebawem zostaną wskrzeszeni. Szybko jednak się zorientowali że wiara w powrót mężów z dawnych czasów powinna się opierać na słowie Bożym a nie na tym domu. Wniosek. Pomysł na wyrost.
To jeszcze nigdy nie wycofała się z poglądu że owo przyjście ma nastąpic.
Dementi masz w tym tekście który cytujesz, ostatnie zdanie przed przypisem.
Scott
Cytat:Jacek.J napisał/a:
Cytat:
* Kto był pierwszym prezesem Towarzystwa Strażnica?
Charles Theodore Russell
Nie.
„Z tego względu 16 lutego 1881 roku założono Towarzystwo Traktatowe - Strażnica Syjońska. Prezesem został W. H. Conley, a sekretarzem i skarbnikiem - C. T. Russell. (...) W roku 1884 Towarzystwo Traktatowe - Strażnica Syjońska zostało zarejestrowane prawnie, a funkcję prezesa objął C. T. Russell” („Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa Bożego” 1995 s. 576).

Tak ale to była tylko oficyna o charakterze wydawniczym i takiej instytucji wydawniczej prezesem był Conley. Oficyna ta charakteryzowała się tym że mogła wydawać róże publikacje o różnym charakterze nie koniecznie religijnym i w USA takie wydawnictwa są obięte odpowiednim podatkiem od zysków. Natomiast od roku 1884 Towarzystwo traktatowe Strażnica –Syjońska zostało zarejestrowane na troszkę innych zasadach jako ugrupowanie o charakterze religijnych którego to działalność opiera się na produkowaniu literatury biblijnej o charakterze nie komercjalny, a tylko religijno informacyjnym. I z grubsza od dziś zachowujemy ten sam charakter dzięki przekształceniu prawnemu jako korporacja. Chodzi o to by zgodnie z prawem mieścić się w widełkach podatkowych przewidzianych dla wydawnictw religijnych nie komercjalnych. Jak miałeś możliwość czytać naszą literaturę to za pewne zauważyłeś że nie ma w nich reklam. A publikacje nasze są doskonałym narzędziem do rozpowszechniania reklam zawrzawszy na nakłady Strażnica przeciętny nakład 39 601 000 w 180 językach Przebudźcie się przeciętny nakład 35 754 000 w 81 językach i są to dwutygodniki. Gdyby wydzielić w każdej publikacji pięć centymetrów kwadratowych na reklamę np. coca koli to zarząd towarzystwa Strażnica mógłby piędź dziesięćo dolarowe banknoty używać jako papier toaletowy. Jak wież nie ma takich reklam w naszych publikacjach bo nie nastawiamy się na zysk tylko na rozpowszechnienie wiedzy opartej na biblii. Co nie znaczy że w przyszłości nie skorzystamy z tej możliwości jeśli zaistnieje taka potrzeba. Wówczas charakter prawny będzie taki jak za czasów Conleya i w tedy uzna się go jako pierwszego prezesa takiego wydawnictwa. Ale widzę kolego że ty tu manipulujesz tekstem pod swoje potrzeby bo tekst który zacytowałeś w dalszej części wskazuje na różnicę między oficyną wydawniczą za prezesury pana Conleya z organizacją religijną prawnie zarejestrowaną której to pierwszym prezesem był Russell. Ale nie mam żalu o to bo dzięki takiej manipulacji mam możliwość wyjaśnić w miarę dokładnie jaka jest faktycznie prawda na ten temat.

[ Dodano: Pią 15 Sty, 2010 16:35 ]
sant
-
Cytat: Jak traktowani są ci którzy odeszli od S. J.?

Tak jak uczy tego apostoł Paweł w 1 liście do Koryntian 5:9 Napisałem wam w liście, żebyście nie obcowali z rozpustnikami.
5:10 Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat.
5:11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku.
5:12 Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz?
5:13 Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych.
*6


[ Dodano: Pią 15 Sty, 2010 17:00 ]
sdms
Cytat:Od którego roku ŚJ utożsamiają Jezusa z Michałem Archaniołem?
??? Zagiąłeś mnie! Nie wiem?!
sdms
Cytat:W którym miejscu Pismo święte utożsamia Jezusa z Michałem Archaniołem?

W żadnym. Jest to kwestia interpretacji dwóch wersetów i wiary w taki stan rzeczy.

[Ciach] Na tym Forum nie stosujemy przekładu Nowego Świata
aleksab


Takim słowem łączące osoby Michała z Panem Jezusem jest archanioł, a co za tym idzie jego głos archanielski. Z biblii nie wynika by było więcej niż jeden archanioł. Z tond Michał archanioł i Pan Jezus którego głos jest archanielski to jedna i ta sama osoba. Tak w to wierzymy. Podobnie tak samo rzecz się ma z wiarą w Trójcę Świętą w waszym wyznaniu. W biblii nie występuje słowo ani pojęcie Trójca, a jednak na podstawie interpretacji pewnych wypowiedzi z biblii KK wierzy w naukę o Trójcy Świętej. A jak wcześniej pisałem z wiarą się nie dyskutuję choć nie muszę się z tym zgadzać.


poprawiłam kolor , jak wszyscy pamiętamy z regulaminu kolor niebieski i czerwony przeznaczony jest dla moderatorów Oczko
aleksab xD
15-01-2010 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Jacek.J napisał(a):Cytat:
Korporacja Straznica mówi coś innego.
BET-SARIM

Zależy jak na to spojrzeć. Jeśli patrzysz na takie sprawy z punktu widzenia człowieka który za wszelką cenę szuka haka na ŚJ to możesz się upierać przy swoim. Ja na to patrzę na to inaczej. Z tekstu który przytaczasz wyraźnie wynika że dom ten był zakupiony dla zmartwychwzbudzonych przez Pana Jezusa „ książąt” między innymi Abrachama, Izaaka, Jakuba itp. I spodziewano się że niebawem zostaną wskrzeszeni. Szybko jednak się zorientowali że wiara w powrót mężów z dawnych czasów powinna się opierać na słowie Bożym a nie na tym domu. Wniosek. Pomysł na wyrost.
Ale czemu zmieniasz temat. :? Korporacja Strażnica wyraźnie:
1. podpierała się cytatem z Pisma.
2. Wg. Twojej korporacji pomysł nie na wyrost, wszak napisała że:
Cytat:‘Całkowicie spełnił swą rolę

Jacek.J napisał(a):To jeszcze nigdy nie wycofała się z poglądu że owo przyjście ma nastąpic.
I właśnie to jest bajka. Pismo nic takiego nie mówi. :wink:

Jacek.J napisał(a):Dementi masz w tym tekście który cytujesz, ostatnie zdanie przed przypisem.
Wiesz jak coś takiego się nazywa? Fałszywe proroctwo.

Cytat:Cytat:
Jacek.J napisał/a:
Cytat:
* Kto był pierwszym prezesem Towarzystwa Strażnica?
Charles Theodore Russell
Nie.
„Z tego względu 16 lutego 1881 roku założono Towarzystwo Traktatowe - Strażnica Syjońska. Prezesem został W. H. Conley, a sekretarzem i skarbnikiem - C. T. Russell. (...) W roku 1884 Towarzystwo Traktatowe - Strażnica Syjońska zostało zarejestrowane prawnie, a funkcję prezesa objął C. T. Russell” („Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa Bożego” 1995 s. 576).


Tak ale to była tylko oficyna o charakterze wydawniczym i takiej instytucji wydawniczej prezesem był Conley. Oficyna ta charakteryzowała się tym że mogła wydawać róże publikacje o różnym charakterze nie koniecznie religijnym i w USA takie wydawnictwa są obięte odpowiednim podatkiem od zysków. Natomiast od roku 1884 Towarzystwo traktatowe Strażnica –Syjońska zostało zarejestrowane na troszkę innych zasadach jako ugrupowanie o charakterze religijnych którego to działalność opiera się na produkowaniu literatury biblijnej o charakterze nie komercjalny, a tylko religijno informacyjnym. I z grubsza od dziś zachowujemy ten sam charakter dzięki przekształceniu prawnemu jako korporacja. Chodzi o to by zgodnie z prawem mieścić się w widełkach podatkowych przewidzianych dla wydawnictw religijnych nie komercjalnych. Jak miałeś możliwość czytać naszą literaturę to za pewne zauważyłeś że nie ma w nich reklam. A publikacje nasze są doskonałym narzędziem do rozpowszechniania reklam zawrzawszy na nakłady Strażnica przeciętny nakład 39 601 000 w 180 językach Przebudźcie się przeciętny nakład 35 754 000 w 81 językach i są to dwutygodniki. Gdyby wydzielić w każdej publikacji pięć centymetrów kwadratowych na reklamę np. coca koli to zarząd towarzystwa Strażnica mógłby piędź dziesięćo dolarowe banknoty używać jako papier toaletowy. Jak wież nie ma takich reklam w naszych publikacjach bo nie nastawiamy się na zysk tylko na rozpowszechnienie wiedzy opartej na biblii. Co nie znaczy że w przyszłości nie skorzystamy z tej możliwości jeśli zaistnieje taka potrzeba. Wówczas charakter prawny będzie taki jak za czasów Conleya i w tedy uzna się go jako pierwszego prezesa takiego wydawnictwa. Ale widzę kolego że ty tu manipulujesz tekstem pod swoje potrzeby bo tekst który zacytowałeś w dalszej części wskazuje na różnicę między oficyną wydawniczą za prezesury pana Conleya z organizacją religijną prawnie zarejestrowaną której to pierwszym prezesem był Russell. Ale nie mam żalu o to bo dzięki takiej manipulacji mam możliwość wyjaśnić w miarę dokładnie jaka jest faktycznie prawda na ten temat.
Oczernianie i bezpodstawne zarzuty. Cóż za chrześcijańska miłośc bliźniego. Uśmiech

Co do reklam na łamach waszych publikacji:

Cytat:"Cudowna pszenica"
Włodzimierz Bednarski

"Strażnica" od dawna nie wspomina już swej niechlubnej sprzedaży tzw. "cudownej pszenicy". Przypomnijmy to wydarzenie, szczególnie dla nowych świadków Jehowy. Aby nie być posądzonym o wymyślanie faktów, oprę się jedynie na materiałach opublikowanych przez Świadków Jehowy.

Russell nauczał, że Chrystus przyszedł niewidzialnie na ziemię w 1874 r. ("Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa Bożego", 1995 r., str. 46-47, 133). Aby to potwierdzić, powoływał się on na wymiary piramidy Cheopsa ("Dokonana Tajemnica", 1925 r., str. 68) i na wiele odkryć i wynalazków. Pośmiertne jego dzieło wydane przez Rutherforda (1917 r.) pt. "Dokonana Tajemnica " (str. 325) podawało: "Z pośród sławnych rzeczy Nowego Dnia, bez wyjątku odkrytych począwszy od roku 1874, są maszyny do rachowania, aeroplany, aluminium, antyseptyczna chirurgia, sztuczne farby, automatyczne spoidła wagonów, automobile, drut kolczasty, (...) separatory do mleka, (...) pługi dyskowe, (...) maszyny żniwiarskie, (...) maszyny do szycia butów, (... ) maszynki do pisania..."

Wydaje się, że pojawienie się w 1904 r. nowej odmiany pszenicy, która dawała ponoć wysokie plony, i którą w 1906 r. nazwano "cudowną pszenicą" (miracle wheat) zostało odczytane przez Russella jako kolejny objaw błogosławieństwa Chrystusa, z okazji Jego powrotu. "Strażnica" (nr 12, 1958 r., str. 22) nie ukrywa tego, gdyż pytającemu o pszenicę odpowiada: "Brat Russell interesował się wszystkim, co dotyczyło biblijnej przepowiedni, że pustynie zakwitną jak róża i że ziemia wyda swój urodzaj".

O istnieniu tej pszenicy Russell poinformował swych czytelników na łamach ang. "Strażnicy" ("Zion's Watch Tower) z III i VII 1908 r. W cytowanej już wyżej "Strażnicy" z 1958 r. czytamy: "Gdy więc prasa publiczna doniosła o nowej niezwykłej odmianie pszenicy, którą jej hodowca nazwał cudowną pszenicą, brat Russell opublikował w Strażnicy tę wiadomość wraz z opinią rządową".

Jak potwierdza ang. broszura Rutherforda pt. "Wielka bitwa na kościelnych niebiosach" z 1915 r.: "Strażnica" reklamowała na swoich łamach tę "cudowną pszenicę". Co więcej; za jej pośrednictwem można było tę niezwykłą pszenicę nawet kupować. Jednak według powyższej broszury; wrogowie Russella mieli rozpętać prawdziwą nagonkę, w wyniku której "Strażnica" zarobiła rzekomo na "cudownej pszenicy" tylko 1800$ (a sprzedawano ją po 1$ za funt).

Ówczesna opinia publiczna zdawała się być niezadowolona religijnym kupczeniem zbożem.

Niejako echo tego niezadowolenia odnajdujemy w jednej z późniejszych "Strażnic" (nr 12 z 1958 r.), gdzie czytamy: "Gdy postronni zaczęli tę sprzedaż krytykować, powiadomiono wszystkich, którzy wpłacili jakąkolwiek kwotę, że skoro nie są zadowoleni, to mogą swe pieniądze podjąć z powrotem. Zostały one w tym celu złożone w depozycie na jeden rok. Jednak nikt nie zażądał zwrotu".

"Strażnica" (z 15 II 1913 r.) wspomina nawet o procesie sądowym związanym ze sprawą "cudownej pszenicy". Chodziło o gazetę "Brooklyn Daily Eagle ", która oskarżyła Russella o oszustwo dotyczące tejże pszenicy.

Jeśli zaś chodzi o zdanie samego Russella, to w 1915 r. odpowiedział on pytającemu o sprawę reklamy następujące słowa: "Jakiś czas temu podaliśmy w Strażnicy małą notatkę o tak zwanej cudownej pszenicy. Wielu z was widziało to. Myślimy, że dobrze uczyniliśmy podając tę notatkę. Podaliśmy też notatkę o pewnego rodzaju fasoli, i pewnej specjalnej bawełnie. Niektórzy z naszych przyjaciół skorzystali z tych notatek. Raz podaliśmy notatkę o pewnym zabiegu na leczenie raka. Otrzymaliśmy w tej sprawie setki listów, od osób w prawdzie i setki od innych, wielu pisało, że odnieśli dobre skutki. Do pewnego stopnia, było to pomocnym w rozpowszechnianiu Prawdy. Ludzie zauważyli, że nam nie rozchodzi się o ich pieniądze, ale że staramy się czynić im dobrze i zaczęli się interesować" ("Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania", str. 347).

A jak "Strażnica" tłumaczyła się ze swojego udziału w sprzedaży pszenicy, z którego zresztą później się wycofała? Otóż odwołano się do zwyczajów tych, których nazywają pogardliwie Babilonem. Jak bowiem czytamy: "Pieniądze od ofiarodawców były datkiem na chrześcijańską pracę misyjną (...). Była to po prostu darowizna na rzecz Towarzystwa, metodą tak często praktykowaną przez innych, jak np. sprzedaż na wencie parafialnej pieczywa ofiarowanego przez dobrowolnych dawców" (" Strażnica", nr 12, 1958 r., str. 22).

Jak wynika z wypowiedzi Russella, podobno pieniądze nie były najważniejsze, lecz sam efekt z reklamy, dzięki której mieli się pojawić jego nowi zwolennicy. Z drugiej jednak strony, pojawienie się owej niezwykłej pszenicy miało się przydać Russellowi do potwierdzenia jego nauki o powrocie Chrystusa w 1874 r.

Włodzimierz Bednarski
Gdańsk

Bliżej zainteresowanych tym tematem informujemy, iż powyższy artykuł (bardziej rozbudowany o szczegółowe przypisy i odnośniki do cytowanych przez autora publikacji), można znaleźć w książce:

W. Bednarski, W obronie wiary. Pismo Święte a nauka Świadków Jehowy, innych sekt i wyznań niekatolickich, str. 275-277.
http://www.psychomanipulacja.pl/art/cudo...zenica.htm

Ps od 1981 do 1984 masz 3 lata, natomiast W. H. Conley był prezesem lat 4.


Cytat:
W którym miejscu Pismo święte utożsamia Jezusa z Michałem Archaniołem?


Cytat:W żadnym. Jest to kwestia interpretacji dwóch wersetów i wiary w taki stan rzeczy.

Judy . 9 Kiedy zaś archanioł Michał miał zatarg z Diabłem i toczył spór co do ciała Mojżesza, nie śmiał go osądzić obelżywymi wyrazami, lecz rzekł: „Niech cię zgromi Jehowa”.
1 Tesa 4: 16 ponieważ sam Pan zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim oraz z trąbą Bożą i ci, co umarli w jedności z Chrystusem, powstaną pierwsi.
Takim słowem łączące osoby Michała z Panem Jezusem jest archanioł, a co za tym idzie jego głos archanielski. Z biblii nie wynika by było więcej niż jeden archanioł. Z tond Michał archanioł i Pan Jezus którego głos jest archanielski to jedna i ta sama osoba. Tak w to wierzymy. Podobnie tak samo rzecz się ma z wiarą w Trójcę Świętą w waszym wyznaniu. W biblii nie występuje słowo ani pojęcie Trójca, a jednak na podstawie interpretacji pewnych wypowiedzi z biblii KK wierzy w naukę o Trójcy Świętej. A jak wcześniej pisałem z wiarą się nie dyskutuję choć nie muszę się z tym zgadzać.
O matko z córką. :?


Cytat z BT:
Cytat:Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało2.

4 W Nim było życie3,
a życie było światłością3 ludzi,
5 a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.
6 Pojawił się człowiek posłany przez Boga -
Jan mu było na imię4.
7 Przyszedł on na świadectwo,
aby zaświadczyć o światłości,
by wszyscy uwierzyli przez niego.
8 Nie był on światłością,
lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości.
9 Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka,
gdy na świat przychodzi5.
10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat6 Go nie poznał6.

11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi7,
tym, którzy wierzą w imię Jego -
13 którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili8.
14 A Słowo stało się ciałem9
i zamieszkało9 wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen9 łaski i prawdy.
15 Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». 16 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce10. 17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. 18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył11.

Ewangelia wg św. Jana1,1-18
Cytat:On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia, (16) bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. (17) On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. (18) I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. (19) Zechciał bowiem /Bóg/, aby w Nim zamieszkała cała Pełnia,(20) i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą: przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.
List do Kolosan 1,15-20

Jezus jest współistotny Ojcu.On Mądrość Boża przez którą wszystko zostało rozumnie stworzone.
Cytat:Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.
Jana1,18
I o Duchu Świętym:
Cytat:Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? (17) Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście.
1 List do Koryntian 1,16
Cytat:Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego. (11) Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży.
1 Kor 2, 10-11

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
15-01-2010 18:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #9
 
Dawid napisał(a):Ja mam pytanko:

Czy Bóg podlega czasowi?

Mogę ci na to odpowiedzieć tylko prywatnie nie jako ŚJ. Ponieważ społeczność ŚJ nie zajmuje się dociekaniem takich spraw.
Więc prywatnie! Bóg nie podlega upływowi czasu np. z czysto fizycznych względów. Posłużę się w wyjaśnieniu tego zagadnienia słowami Alberta Einsteina. Teza 1. Czas jest pojęciem ściśle umownym nie występującym w naturze, przyrodzie czy fizyce. Czas istnieje wówczas gdy można zmierzyć odległość jakiegoś przedmiotu który porusza się z punktu A do punktu B. Wniosek jest taki że wszystkiemu co się porusza można zmierzyć czas to jest moment w którym przedmiot ruszył i moment w którym się zatrzymał lub zatrzyma. I tak wszystko w wszechświecie się porusza więc można zmierzyć temu czas od elektronów w pojedynczym atomie poprzez ruch obrotowy ziemi w oków własnej osi, w Okół słońca, nasz układu słonecznego w raz z galaktyką porusza się w przestrzeni kosmicznej w wyniku rozszerzania się wszechświata. Zatem ludzie na ziemi również się poruszają razem z ziemią w wszechświecie. Teza 2. Przeważająca większość – jeśli nie wszyscy- naukowcy zajmujący się astrofizyką zgodnie przyznają że wszechświat zaczął się od prawybuchu. W związku z tym wszechświat ma swoje epicentrum od którego zaczął się rozszerzać. Na podstawie prędkości z jaką rozszerza się wszechświat – jest to połowa prędkości światła tj 15 000 km/s-- można w przybliżeniu określić kiedy nastąpił ten prawybuch oceniono ten czas na trzynaście miliardów lat. Intrygujące jest połączenie tych dwóch tez. Skoro wszechświat rozszerza się od swojego epicentrum to znaczy że epicentrum wszechświata się nie porusz więc tam czas nie płynie. Einstein – który jak wiadomo nie wierzył w Boga- powiedział że jeśli istnieje Bóg to musi być właśnie tam tj w epicentrum wszechświata. Dlatego zgodne z prawa jest stwierdzenie w katechizmie Katolickim że Bóg nie ma początku ani końca i tak uczy biblia. Bo jak można ocenić wiek Boga skoro jemu czas nie płynie? Jest wieczny! Inaczej! Bóg nie zaistniał jeszcze w czasie więc nie ma początku, więc siłą rzeczy nie można określić jego końca.
15-01-2010 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Jacek.J napisał(a):Dawid napisał/a:
Ja mam pytanko:

Czy Bóg podlega czasowi?


Mogę ci na to odpowiedzieć tylko prywatnie nie jako ŚJ. Ponieważ społeczność ŚJ nie zajmuje się dociekaniem takich spraw.
Pismo Święte: Iz 41,4 "Kto zdziałał to i uczynił? Ten to z nicości wywołuje od początku pokolenia. Ja, Pan, jestem pierwszy, z ostatnimi również Ja będę!". Syr 42,21 " On ustawił w pięknym porządku wielkie dzieła swej mądrości, ponieważ istnieje przed wiekami i na wieki, a nic Mu nie będzie dodane ani odjęte i nie potrzebuje żadnego doradcy". Ap 1,8 "Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi wszechmogący".

:wink:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
15-01-2010 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #11
 
Scott
Cytat:Ale czemu zmieniasz temat. Korporacja Strażnica wyraźnie:
1. podpierała się cytatem z Pisma.
2. Wg. Twojej korporacji pomysł nie na wyrost, wszak napisała że: Cytat:
‘Całkowicie spełnił swą rolę
Gwoli ścisłości! Na wyrost-co jak sądzę jest logiczne i oczywiste- było przeznaczenie tego domu na mieszkanie dla zmartwychwstałych „książąt” Abrahama, Izaaka, Jakuba itp.
A całkowicie spełnił swą rolę w odniesieniu do powodu dla którego go wybudowano. W cytowanym przez ciebie fragmencie tej książki jest powiedziane
W książce „Zbawienie”, wydanej po angielsku w roku 1939, tak napisano o Bet-Sarim: „Hebrajskie słowa ‚Bet Sarim’ znaczą ‚Dom Książąt’, toteż posiadłość tę nabyto i wybudowano na niej dom w tym celu, by dać namacalny dowód, że żyją dziś na ziemi ludzie, którzy bezgranicznie wierzą w Boga i Chrystusa Jezusa oraz w Jego Królestwo, [ i do tond spełnił swoją rolę] jak również są przekonani, że Pan wkrótce wskrzesi na ziemi wiernych mężów z czasów starożytnych i powierzy im widzialne sprawy ziemskie”. [A to jest na wyrost]

Scott
Cytat:Jacek.J napisał/a:
To jeszcze nigdy nie wycofała się z poglądu że owo przyjście ma nastąpic.
Znowuż manipulujesz tekstami! To nie moje słowa podstawiłeś pod mój nagłówek. Ja tego nie napisałem tylko ty


Scott
Cytat:I właśnie to jest bajka. Pismo nic takiego nie mówi.
To prawda że pismo święte na ten temat nic nie mówi, ale nikt nigdy nie twierdził że ten pomysł ma podstawy biblijne.


Scott
Cytat:Jacek.J napisał/a:
Dementi masz w tym tekście który cytujesz, ostatnie zdanie przed przypisem.
Wiesz jak coś takiego się nazywa? Fałszywe proroctwo.

To chyba nie orientujesz się co znaczy słowo proroctwo.

Scott
Cytat:Oczernianie i bezpodstawne zarzuty. Cóż za chrześcijańska miłośc bliźniego.
Wybacz ale nie wiem o co ci chodzi?



Scott
Cytat:Co do reklam na łamach waszych publikacji:

Ale w artykule pana Bednarskiego nie chodzi o reklamę w sensie stricte tylko w sensie potocznym. W sensie stricte nigdy „Strażnica” nie zamieszczała reklam z których czerpałaby dochód.




Scott
Cytat:Ps od 1981 do 1984 masz 3 lata, natomiast W. H. Conley był prezesem lat 4.

Ale czego był prezesem? Oficyny wydawniczej! Więc innej instytucji prawnej nie mającej charakteru religijnego. Russell był pierwszym prezesem stowarzyszenia- bo taką miało to osobowość prawną- pod taką samą nazwą Towarzystwo Traktatowe- Strażnica ale o ściśle religijnym charakterze. I był pierwszym prezesem którego wybierali w walnym zgromadzeniu. W myśl statutu osoba, która złożyła na rzecz Towarzystwa datek o łącznej wysokości 10 dolarów, była uprawniona do głosowania przy wyborze członków zarządu oraz prezydium. I dlatego Russella uważa się za pierwszego prezesa właśnie takiego stowarzyszenia a nie pierwszego w ogóle prezesa „firmy” pod nazwą Towarzystwo Traktatowe – Strażnica. Tak trudno ci to zrozumieć? Colney – z tego co wiem-- był zainteresowany tylko robieniem biznesu, pieniędzy. I to jest epizod w ogóle nie mający nic wspólnego z działalnością stowarzyszenia którego pierwszym prezesem był Russell.





Scott
Cytat:Cytat z BT: Cytat:
Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało2.
4 W Nim było życie3,
a życie było światłością3 ludzi,
5 a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.
6 Pojawił się człowiek posłany przez Boga -
Jan mu było na imię4.
7 Przyszedł on na świadectwo,
aby zaświadczyć o światłości,
by wszyscy uwierzyli przez niego.
8 Nie był on światłością,
lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości.
9 Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka,
gdy na świat przychodzi5.
10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat6 Go nie poznał6.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi7,
tym, którzy wierzą w imię Jego -
13 którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili8.
14 A Słowo stało się ciałem9
i zamieszkało9 wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen9 łaski i prawdy.
15 Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». 16 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce10. 17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. 18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył11.
Ewangelia wg św. Jana1,1-18 Cytat:
On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia, (16) bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. (17) On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. (18) I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. (19) Zechciał bowiem /Bóg/, aby w Nim zamieszkała cała Pełnia,(20) i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą: przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.
List do Kolosan 1,15-20
Jezus jest współistotny Ojcu.On Mądrość Boża przez którą wszystko zostało rozumnie stworzone. Cytat:
Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.
Jana1,18
I o Duchu Świętym: Cytat:
Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? (17) Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście.
1 List do Koryntian 1,16 Cytat:
Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego. (11) Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży.
1 Kor 2, 10-11

Rozumiem że na tych fragmentach biblii KK opiera swoją wiarę w Boga w trzech osobach. Rozumiem choć się z tym nie zgadzam. Ale jest to tylko wyinterpretowany wniosek z biblii. Jednoznacznie w biblii nie ma stwierdzenia iż Bóg jest w trzech osobach. I w ten sam sposób my interpretujemy osobę Michała.


.
15-01-2010 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
Chwileczkę. To że temat nazywa się "Pytania do ŚJ" nie oznacza, że nie obowiązuje tu Regulamin Forum. Należy podawać ZAWSZE tłumaczenie Pisma świętego z jakiego się korzysta i nie wolno korzystać z przekładu Nowego Świata...
Jacek.J napisał(a):??? Zagiąłeś mnie! Nie wiem?!
"Dokonana Tajemnica" str. 225 podaje, że Michałem jest papież
[Obrazek: dokonanatajemnica14.JPG]
w Zion's Watch Tower z 1879 roku Michał jest odróżniony od Jezusa. Twierdzi się tam m.in., że imiona Michała czy Gabriela są "być może" (ang. perhaps) większe od imienia Jezus.
Jacek.J napisał(a):Judy . 9
Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: Pan niech cię skarci! (BT)
Jacek.J napisał(a):1 Tesa 4: 16
Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. (BT)
Jacek.J napisał(a):Takim słowem łączące osoby Michała z Panem Jezusem jest archanioł, a co za tym idzie jego głos archanielski.
Przy właściwie tłumaczonych wersetach nie ma takiego związku. Jak chcesz możemy porównać z tekstem greckim
Jacek.J napisał(a):Z biblii nie wynika by było więcej niż jeden archanioł.
Dn 10,13 nazywa Michała "jednym z pierwszych".

Pismo święte w wielu miejscach odróżnia Jezusa od aniołów, więc jak Jezus może być aniołem?
Czy to nie jest przypadkiem owe "głoszenie innego Jezusa", o którym mowa w 2 Kor 11,4?

[ Dodano: Pią 15 Sty, 2010 20:54 ]
Jacek.J napisał(a):Znowuż manipulujesz tekstami! To nie moje słowa podstawiłeś pod mój nagłówek. Ja tego nie napisałem tylko ty
Jacku tylko spokojnie. Podejrzewam, że To nie było celowe. Skrypt nie zawsze dokładnie zaznacza, czyj jest cytat.
15-01-2010 21:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
 
No to ja też chcę Uśmiech

1) Czy to prawda, że Żydzi słowem "Pan" określali Boga?
Cóż więc oznacza, że Jezus jest Panem?

z tej samej serii:

Skoro Pismo Nowego Świata nazywa Jehowę Pasterzem (np. Psalm 23), to dlaczego Jezus mówi o Sobie, że to On jest Pasterzem?

Skoro Księga Izajasza mówi, że przed Jehową zegnie się każde kolano (a pokłon w Piśmie symbolizuje oddanie boskiej czci - wszak anioł z Apokalipsy powstrzymał Jana przed oddaniem mu pokłonu mówiąc, że ten należny jest tylko Jehowie), to dlaczego Paweł w Liście do Filipian odnosi te słowa do Jezusa? Pisze, że na Imie Jezusa zegnie się każde kolano...

Skoro Jehowa w Starym Testamencie mówi o sobie, że On jest Początkiem i Końcem, Pierwszym i Ostatnim, Alfą i Omegą - to dlaczego to samo mówi o Sobie w Nowym Testamencie Jezus?

Skoro JA JESTEM to starotestamentalne Imię Jehowy, to dlaczego w Nowym Testamencie tak tytułuje się Jezus? Przypomnę tylko, że Żydzi, słysząc to, byli święcie oburzeni, bo Jezus czynił się równym Bogu (jak mówi Ewangelista Jan).

I co w kontekście tych i wielu innych tego typu przykładów znaczą słowa Jezusa: Ja i Ojciec jedno jesteśmy?

2) Czy obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia jest bałwochwalstwem?
Czy obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia przed 1926 rokiem było bałwochwalstwem?
Czy Świadkowie Jehowy są bałwochwalcami?
Czy Prawda się zmienia na przestrzeni dziejów dopasowując się do aktualnych poglądów Ciała Kierowniczego?

Póki co tyle, i tak pewnie za dużo Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-01-2010 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
To jeszcze ja (biedny Jacek Język):

Skąd w Przekładzie Nowego Świata w Nowym Testamencie imię "Jehowa"?
Jak oddawany jest tetragram w najstarszych dostępnych fragmentach Septuaginty (np fragment 4Q120, albo Papirus Rylands 458)?
Dlaczego ŚJ posługują się 2 wydaniem Biblii Tysiąclecia, chociaż od jego wydania powstały 3 nowsze wydania (jeśli chodzi o całość tekstu) tego tłumaczenia uwzględniające nowe odkrycia z zakresu archeologii, krytyki tekstu itd.?
Z jakich krytycznych wydań Pisma świętego korzystano przy tłumaczeniu Przekładu Nowego Świata?
15-01-2010 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #15
 
Jacek.J napisał(a):Jak traktowani są ci którzy odeszli od S. J.?


Tak jak uczy tego apostoł Paweł w 1 liście do Koryntian 5:9 Napisałem wam w liście, żebyście nie obcowali z rozpustnikami.
5:10 Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat.
5:11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku.
5:12 Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz?
5:13 Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych.
*6
Hmm...Ale ja się nie pytam jak traktować bałwochwalców, chciwców i rozpustników.
Ja się pytam jak traktujecie tych którzy odeszli od was i np wrócili do Kościoła?
Pytam o ludzi przyzwoitych i porządnych. O ludzi dobrych, którzy przestali być Swiadkami Jehowy.

I jeszcze jedno pytanie- Za kogo Elżbieta uznała nienarodzonego jeszcze Jezusa, przebywającego w łonie Maryi, podczas jej odwiedzin - mówiąc" „A skąd mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?” (Łk 1,44).
- Kogo Żydzi nazywali Panem (Kyriosem)
- Czyją matka jest wobec powyższego Maryja?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-01-2010 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów