Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do ŚJ
Autor Wiadomość
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #166
 
Jacek.J napisał(a):
piano napisał(a):Ja mam pytanie do Św.Jehowy takie: jeśli ktoś opuszcza wasze wyznanie tzn że nadaje się do szpitala psychiatrycznego? proszę Jacka aby mi na to pytanie odpowiedział, jak odpisze to wyjaśnię powody tego pytania.

Nie. A dlaczego tak myślisz?
Jacku, bo ja byłam kiedyś ŚJ... tuż po opuszczeniu Organizacji ( w 1997r) była sytuacja pewna - moja mama wracała z pracy i na ulicy zatrzymały ją dwie kobiety, które są ŚJ, one mnie oczywiście znały.. jedna z nich oświadczyła mojej mamie, że powinna mnie oddać do szpitala psychiatrycznego.. :shock: powiem szczerze, że to było przykre dla mnie..

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
20-02-2010 00:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #167
 
Wojtek37 napisał(a):
Jacek.J napisał(a):Mocny jesteś w …! PNŚ jest tłumaczeniem właśnie z tekstów oryginalnych, a wersja w języku polskim PNŚ jest edycją tego przekładu z języka angielskiego na polski, a nie tłumaczeniem tłumaczenia.

Zaraz- bo nie bardzo łapię, PNŚ w wersji polskiej, jest tłumaczeniem z angielskiego...czy też nie?

w pewnym sensie tak. PNŚ [angielski]jest tekstem źródłowym dla przekładu polskiego, ale tworząc edycje tego przekładu w jakimkolwiek języku korzysta się też z tekstów oryginalnych przy zawiłych niuansach językowych. niektóre teksty łatwiej jest przetłumaczyć z greckiego niż z angielskiego. Np taki werset: kapł PNŚ 11:17 także pójdźka oraz kormoran i sowa uszata,
pójdźka to gatunek małej sowy zamieszkującej zarówno Europę jak i bliski wschód. jest to konkretnie wskazany gatunek w biblii, który w Polsce ma właśnie nazwę pójdźka. nazwa tej sowy wywodzi sie z tradycji wiejskiej. ponieważ sowo ta wydaje głos do złudzenia podobny do wypowiadanego polskiego zdania "pójdź tu" w Polsce jest uważana za zwiastuna śmierci ponieważ gniazduje najczęściej na cmentarzach dlatego ludność wiejska interpretowała to w taki sposób: "pójdź tu, pójdź tu w dołek pod kościołek". dlatego w polskiej edycji tej biblii jest użyte -dlatego że dobrze zrozumiała- nazwa sowy pójdźka. natomiast ta nazwa nie jest znana - jak sądzę - w USA, ale na bliskim wschodzie albo Grecji jak najbardziej. także nie jet to tłumaczenie stricte angielskiego słowa. a takich wyjątków jest całe mnóstwo. dlatego tłumaczenie tej edycji na polski trwało kilka lat.
21-02-2010 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #168
 
Omyk
Cytat:Okej, teraz jest czarno na białym. Czym więc jest "byt duchowy" i czym różni się od siły znanej w fizyce, albo od anioła? Czy anioł też jest bytem duchowym? Czym różni się byt duchowy od bytu boskiego?

Używam słowa „byt” w sensie ogólnym by nie precyzować o jaki byt mi chodzi, a to po to by uniknąć otwierania nowych wątków i jałowej dyskusji w sensie „czy jajko to już kura”

Omyk
Cytat:Okej, więc które moje "wydaje mi się" nie jest faktem?
Napisałam, że Paweł był Żydem z krwi i kości i jako Żyd z krwi i kości nie wypowiadał Imienia Najwyższego. W którym miejscu się mylę?

Udając że nie rozumiesz wciągasz mnie w niepotrzebną dyskusje „o niczym” zwyczajnie kradniesz mi czas zmuszając mnie do odpowiedzi na takie pytania. Skąd wiesz że Paweł nie wypowiadał imienia Bożego” czyżbyś siedział u Pawła pod łóżkiem przez całe jego życie?


Omyk
Cytat:No poczekaj, jakie wnioski?
Czy stwierdzenie: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" nie oznacza, że Jezus jest równy Ojcu?
Albo "kto widzi Mnie, widzi Ojca"? Albo: "wierzycie w Boga? i we Mnie wierzcie!"
Naprawdę, jeśli Ty tu nie widzisz oczywistej równości, to chyba musisz być z tych, co mają oczy, a nie widzą...


Zgodziłbym się na znak równości z takim wnioskiem gdyby nie było innego wyjaśnienia tych słów, ale można je wyjaśnić inaczej jak ty sugerujesz więc nie są to wypowiedzi jednoznaczne. Słowa „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” odnosi się do jedności w postaci działania, jednomyślności, a nie że jest to jeden Bóg. Skoro twierdzisz że te słowa są dowodem na twoją tezę to obligatoryjnie –bardzo częst stosujecie tą zasadę w naszych rozmowach- należy ją uczciwie rzecz biorąc zastosować do innych słów Jezusa: Jan : 17:11 BT Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno.

Więc pytam czy uczniowie Jezusa są kolejnymi osobami Boskimi skoro stanowią jedno z Jezusem tak jak on jest jedno z Bogiem Ojcem?

Omyk
J
Cytat:eśli uważasz inaczej - udowodnij mi, że Jezus jest Archaniołem Michałem
Już o tym pisałem. Trzeba było uważać.
Omyk
Cytat:Albo że jest bratem Lucyfera Takie kwiatki niestety powstawały. Wiesz spod czyjej prasy drukarskiej wychodziły?

Nie wiem. Jeśli masz jakieś materiały to przedstaw je.

Omyk
Cytat:Jacku, czynisz z Boga kłamcę?

Znowuż wyciągasz swoje wnioski – że czynię Boga kłamcą- i wmawiasz mi że ja tak twierdzę. Chciałem tylko pokazać że Bóg poddaje ludzi próbie pozwalając żeby wyciągnęli inne wnioski niż prawdziwe czyli błędne.
21-02-2010 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #169
 
Oczywiście mój post został pominięty przez Jacka Duży uśmiech bo chyba wiecie, że ŚJ mają zakaz kontaktowania się z byłymi współwyznawcami :wink:

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
21-02-2010 19:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #170
 
No ciekawe co Jacek odpowie....?

[ Dodano: Nie 21 Lut, 2010 19:26 ]
Jacek.J napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):
Jacek.J napisał(a):Mocny jesteś w …! PNŚ jest tłumaczeniem właśnie z tekstów oryginalnych, a wersja w języku polskim PNŚ jest edycją tego przekładu z języka angielskiego na polski, a nie tłumaczeniem tłumaczenia.

Zaraz- bo nie bardzo łapię, PNŚ w wersji polskiej, jest tłumaczeniem z angielskiego...czy też nie?

w pewnym sensie tak. PNŚ [angielski]jest tekstem źródłowym dla przekładu polskiego, ale tworząc edycje tego przekładu w jakimkolwiek języku korzysta się też z tekstów oryginalnych przy zawiłych niuansach językowych. niektóre teksty łatwiej jest przetłumaczyć z greckiego niż z angielskiego. Np taki werset: kapł PNŚ 11:17 także pójdźka oraz kormoran i sowa uszata,
pójdźka to gatunek małej sowy zamieszkującej zarówno Europę jak i bliski wschód. jest to konkretnie wskazany gatunek w biblii, który w Polsce ma właśnie nazwę pójdźka. nazwa tej sowy wywodzi sie z tradycji wiejskiej. ponieważ sowo ta wydaje głos do złudzenia podobny do wypowiadanego polskiego zdania "pójdź tu" w Polsce jest uważana za zwiastuna śmierci ponieważ gniazduje najczęściej na cmentarzach dlatego ludność wiejska interpretowała to w taki sposób: "pójdź tu, pójdź tu w dołek pod kościołek". dlatego w polskiej edycji tej biblii jest użyte -dlatego że dobrze zrozumiała- nazwa sowy pójdźka. natomiast ta nazwa nie jest znana - jak sądzę - w USA, ale na bliskim wschodzie albo Grecji jak najbardziej. także nie jet to tłumaczenie stricte angielskiego słowa. a takich wyjątków jest całe mnóstwo. dlatego tłumaczenie tej edycji na polski trwało kilka lat.

Czyli jednamkpolskie wydanie NŚ jest tłumaczeniem - z tłumaczenia. Przykład, który podałeś ni jak się ma do całości tłumaczenia.

W przedmowie do wydania Chrześcijańskich Pism Greckich w języku polskim wyraźnie stoi że,....

"Niniejsze wydanie polskie jest przekładem angielskiej wersji językowej Chrześcijańskich Pism Greckich"

a co gorsza dalej czytamy na stronie 5. .....

"Niniejszy przekład na język polski nie został dokonany przez angielski New Bible Translation Committee, jest jednak oparty na tekście opracowanym przez ten zespół. Powstał w rezultacie wiernego, sumiennego wysiłku polskich tłumaczy pracujących pod kierownictwem Watch Tower Bible and Tract Society of Pensylvania , USA."

Tak więc nie ściemniaj Jacku...... Uśmiech

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
21-02-2010 20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #171
 
I nie doczekałam się odpowiedzi na moje pytanie Smutny

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
22-02-2010 00:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #172
 
gossia napisał(a):Jacek.J,

Co według świadków dzieje się "po śmierci" ze świadkiem który popełnił samobójstwo?

Przepraszam jeśli ktoś już zadał to pytanie, nie chce mi się tego wszystkiego czytać Język
gossia, zerknij tu: http://www.watchtower.org/p/200710c/article_01.htm

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
22-02-2010 09:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #173
 
OK a więc taki świadek zapada w sen,

z tego co wiem świadkowie wierzą że Bóg nienawidzi samobójców, jakie więc są tego konsekwencje dla świadka który "dopuści się tego czynu" :?:

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
22-02-2010 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #174
 
Scott
Cytat:Jakie to wątpliwości?

Jezus uczył nas modlić się, tak:
6:9 BT Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!


Nie uczył „Panie Jezus który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!” tylko „Ojcze” czyli uczył by modlić się do Ojca nie do Jezusa. Poza tym uczył by modląc się do Ojca robić to w imię Jezusa

15:16BT Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.


Więc modlitwy należy kierować do Boga Ojca Jahwe w imię Pana Jezusa. Nie ma w biblii stwierdzenia Jezusa które by brzmiało módlcie się do mnie albo o cokolwiek mnie poprosicie ja to uczynię. A to że Szczepan powiedział powyższe słowa nie jest dowodem na to iż należy kierować modlitwy do Jezusa . Szczepan najprawdopodobniej znał Pana Jezusa osobiście jeszcze przed jego śmiercią i jak wszystkich prawych uczniów Jezusa łączyła go serdeczna przyjacielska więź z nim. Więc zrozumiałe są jego słowa gdy w chwili śmierci miał wizję Boga i Jezusa że zwrócił się do swego przyjaciela tymi słowami. Mie ma w tym nic złego. Ja też w modlitwach kieruje słowa do Pana Jezusa tyle że przez Boga Jehowę zgodnie z nauką Jezusa z Mat 6:9


Scott


J
Cytat:acek.J napisał/a:
Scott
J
Cytat:
ezus jest Bogiem, i mówi to za każdym razem kiedy wypowiada słowa"Ja jestem". Z dużej litery to Ja.

) nie żartuj sobie w grece [koine] nie ma podziału na wielkie i małe litery, nie ma znaków interpunkcyjnych. Wszystkie litery są wielkie. To jak chcesz dowieźć swej racji?

Jeśli jest Bogiem to logiczne jest pisać Ja z dużej litery co nie?

„chłop swoje baba swoje”


Scott

Cytat:Cytat:
Scott
Cytat:
Poza tym Przekład Nowego Świata śJ, jest tłumaczony pod ich błędne poglądy.


Nie! To poglądy ŚJ są pod PNŚ bo to jest przekład wierny wobec oryginałów. Natomiast każde inne tłumaczenie jest pod dyktando wierzeń poszczególnych wyznań. Tyle jeśli chodzi o moje słowo przeciw twojemu.



Przede wszystkim:

Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. (19) I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Mt 16, 18-19
Ty jesteś uprzywilejowany? Nie musisz podawać z jakiej biblii cytujesz?Uśmiech))
A kto jest tą skałą na której ma być zbudowany kościół? Werset który podajesz jest jednym z Tysiąca Błędów BT. Jest zmanipulowany. Rzecz ciekawa, iż Augustyn (354-430 n.e.), zwykle zwany „świętym Augustynem”, początkowo wierzył, że „masywem skalnym” czy „opoką” jest Piotr. Później jednak skorygował swój pogląd i napisał: „Albowiem nie od Piotra ‚petra’ (Skała), lecz Piotr [Petrus] od petry (Skały), jak Chrystus nie od chrześcijanina, ale chrześcijanin od Chrystusa ma nazwę. Toteż Pan powiedział: ‚Na tej skale zbuduję Kościół mój’, bo Piotr rzekł: ‚Tyś jest Chrystus, Syn Boga Żywego’. A więc, mówi, na tej skale, którą wyznałeś, zbuduję mój Kościół. ‚A skałą jest Chrystus’, na którym to fundamencie też Piotr jest zbudowany. ‚Bo nikt nie może założyć innego fundamentu, prócz tego, który jest już założony, a którym jest Chrystus Jezus’” (Homilie na Ewangelie i Pierwszy List św. Jana, tłum. W. Szołdrski, W. Kania, Warszawa 1977, traktat 124.5).

Scott
Cytat:Ksiązki pana Franza są prawdziwe, na dowód podparte materiałami źródłowymi. Tysiące śJ odeszło po ich przeczytaniu z waszej organizacji, tak bardzo są wstrząsające.

Tysiące ŚJ odchodzi co roku od naszej społeczności około czterdziestu tysięcy. A przyczyny tego są różne nie tylko książka pana Franca. Nikt nie prowadzi indywidualnej statystyki wykluczeń ze względu na Franca więc podaj źródła z których dowodzisz swoich oszczerstw twierdząc o tysiącach.


Scott
Cytat:Jeśli utrzymujesz że te osoby posiadały takie wykształcenie i wiedzę... To daj na to dowody.

A co to zmieni! Jak chcesz uderzyć psa to kij zawsze się znajdzie.

Scott
Cytat:Nie znam biblisty który by dobrze przyjął PNŚ, za to innych "autorytetów" którymi TS się podpiera i których wymieniłem, nie trzeba komentować. Może jeszcze raz: Cytat:


wśród wielu osób, na które się powoływano jako autorytety w dowodzeniu swoich nauk i wiarygodności publikacji, jak np. Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata, są osoby związane ze spirytyzmem, np. Johannes Greber[51], bądź zaprzeczających w ogóle religii opartej na Biblii (Will Durant, Edward Gibbon, Andrews Norton, John Rylands, Arthur Weigall, Michael Grant, Aleksander Hislop, Mircea Eliade, Adolf Harnack)
za wikipedią
. Polowanie na czarownice! Żeby zdyskredytować wiarygodność PNŚ trzeba głośno krzyczeć że naukowcy którzy potwierdzają rzetelność PNŚ to czarownice. Informacje które podajesz na temat powyżej przytoczonych nazwisk są opinią jednostek które publicznie wyraziły swoją opinię. To stała praktyka między uczonymi. Zawsze w świecie nauki są jednostki – a nawet całe grupy- naukowców które się ze sobą w jakiejś sprawie nie zgadzają i w związku z tym zwalczają. Tak jest na przykład między kreacjonistami a ewolucjonistami. Czy naukowcy ewolucjoniści są niewiarygodnymi nieukami tylko dla tego że nie wierzą w Boga? Poza tym, przecież wikipedia nie jest uznawanym źródłem na tym forum bo jest niewiarygodna? To jak to się dzieje że teraz powołujesz się na niewiarygodne źródło i mu wierzysz? Bo ci pasuje? Obłuda! Poza tym nie podałeś nie widzę linku do wikipedii.

Scott
Cytat:KrK, jest...Kościołem nie organizacją. Na dodatak Kościołem Jezusa!
BYŁ! Kiedyś był! Teraz nic mnie nie przekona że Chrystus kieruje kościołem który na przestrzeni dwóch tysiącleci zhańbił jego imię wieloma makabrycznymi dokonaniami i nadal jest przez Chrystusa uznawany, czyli Chrystus przyjmuje w ten sposób odpowiedzialność za dokonania swego kościoła, a to czyni z niego oszusta i kłamcę bo co innego uczył a na wręcz sprzeczne ze swoimi naukami postępowanie pozwala. Taki przekręt nie mieści się w głowie nawet przedszkolaka.


Scott
Cytat:A BT jest najbardziej zgodna z Interlinią Vocatio, która jest uznawana również przez protestantów.

Mam ci wierzyć na słowo? Wybacz ale nie. Prosty przykład. W septuagińcie imię Boże Jahwe występuje około siedem tysięcy razy. W BT w większości miejsc zostało zastąpione słowem Pan lub Bóg. Czyli jest to nie zgodne z oryginałem. A co do protestantów to tak samo uznają BT jak my. To znaczy tylko te miejsca które są rzetelnie przetłumaczone.

Scott
Cytat:Jaki to program że podaje w ten sposób? Pytam bo nie znam.

PrywatnyUśmiech) do użytku wewnętrznego

Scott
Cytat:Magowie symbolizują pokłon potęg świata przed Bogiem. W tym znaczeniu nazwanie ich królami może zostać.

O!? kolego! To interpretacja wielkości oceanu. Ja w odniesieniu do tych świąt pisałem o faktach, a ty przytaczasz filozoficzne interpretacje. W porządku chcesz tak wierzyć twoja sprawa z wiarą się nie dyskutuje. Ale to co ja napisałem o tym święcie to czyste fakty, a co ponad to, to MITY! Kwestią jest to co Bogu się podoba, czy to by jego uczniowie wierzyli w fakty czy to by jego uczniowie wierzyli w mity?


Scott
Cytat:Jacek.J napisał/a:
Scott
Cytat:
Gwiazda była zwiastunem przyjścia na świat Syna Bożego. Była.


Nie . tak twierdzili ci mędrcy, ale to nie prawda. Wróżenie z gwiazd było i jest dziedziną spirytyzmu Bóg nie posługiwałby się czymś czego surowo zabraniał w Izraelu.

Była bo inaczej by na miejsce zwyczajnie...Nie trafili. Bóg posłużył się nią. Działanie Boże nie ma nic wspólnego z magią!.

Czyli zakładając że to Bóg posłużył się tą gwiazdą należy przyjąć że chciał doprowadzić do zabicia narodzonego Jezusa kierując ją pierw do Heroda który gdy się dowiedział o nowo narodzonym królu Żydów chciał go zabić. A wiemy że śmiercią Jezusa był zainteresowany szatan który jest też twórcą spirytyzmu, okultyzmu, astrologii, itp. I na dodatek ci „mędrcy” którzy przybyli by złożyć dary nowo narodzonemu królowi Żydów byli astrologami. Trudno się oprzeć wrażeniu że ci astrolodzy to „koń trojański” szatana w celu uśmiercenia Jezusa.

Scott
Cytat:Co do samego opisu Bożego Narodzenia [mowie ogólnie] to jest to scena iście wojenna. Co do "rzezi niewiniątek" która była wynikiem gniewu Heroda, na pewno Bóg tego nie chciał. Tak jak nie chciał żadnego zła, ale stworzył nas wolnymi. I tak sie czasami dzieje.


Tu nie chodzi o gniew heroda tylko o pozbycie się obcego pretendenta do trony. Podobnie chciał zrobić Saul z Dawidem.


Scott
Cytat:Herod czekał aż mędrcy wrócą, i powiedzą mu o wszystkim co chciał wiedzieć.

Herod chciał wiedzieć gdzie jest to dziecko by go zabić. Dowodem na to jest „rzeź niemowląt”

Scott
Cytat:Świadkowie Jehowy próbują też argumentować, że Jezus nie mógł się urodzić w grudniu, bo wtedy Biblia nie podałaby, że pasterze czuwali nad swą trzodą (por. Łk 2,8). Jeden z badaczy wskazał jednak, że zima w Palestynie jest ciepła, a temperatura może w tych stronach wynosić ok. +12C [15].

Jeden z badaczyUśmiech) chcesz mnie śmiechem wykończyć? Myślisz że hodowca owiec zaryzykował by grudniowe zejście z gór narażając się na poważnie straty w stadzie. Poza tym po co miałby tam siedzieć ze stadami skoro w grudniu nie ma tam już treściwej paszy tylko wyschnięta trawa. Poza tym klimat od tamtego czasu się nie zmienił w Palestynie, więc nie trudno się dowiedzieć czy dzisiaj pasterze pasą w grudniu w górach owce. Zapewniam cię że nie!

Scott
Cytat:Aby jeszcze bardziej podkreślić niemożliwość pojawienia się zimą pasterzy na wolnym powietrzu, ŚJ w wydanej przez siebie Biblii wstawili w miejscu Łk 2,8 słowa: pod gołym niebem (choć tekst grecki wcale ich nie zawiera). Łukasz 2,8 mówi, że pasterze czuwali nad swym stadem, nie wspomina zaś nic o ich wypasaniu pod gołym niebem. Jeden z badaczy kultury hebrajskiej odnotował, że pasterze trzymają swe stada w zagrodach chroniących je przed chłodem: Na noc pasterz wprowadza owce do specjalnego ogrodzenia, którego tylko pewna część nakryta jest dachem. (...) W razie niepogody owce są wprowadzane na miejsce osłonięte dachem [17]. Pasterze z Łk 2,8 mogli więc być na wolnym powietrzu, czuwając zarazem nad swymi stadami w chroniących je przed zimnem zagrodach.

Znowuż jeden z badaczy – pewnie gal anonimUśmiech albo wydelegowany do tego przez KK więc subiektywnie wyznaniowy. Argumenty są te śmieszne. Badacz ten nie wziął pod uwagę tego że te stada muszą kiedyś zejść z tych gór im dłużej będą zwlekać tym niebezpieczniejsze będzie zejście ze względu na śliskie Ścieszki. chyba nigdy w górach nie byłeś. Poza tym drapieżniki w tym okresie muszą przybrać masy ciała więc trzeba się liczyć i z takim zagrożeniem. To taka dość smarkata argumentacja. Poza ty KK sam przyznaje że 25 grudnia jest synkretyzmem religijnym nie mającym związku z faktycznym narodzeniem Jezusa.

Scott
J
Cytat:acek.J napisał/a:
Scott
Cytat:
Imię Jahwe zastępuje się słowem Pan. Przeczytaj jeszcze raz to:
Jak zwał tak zwał. Usunąć czy zastąpić. Fakt jest taki że tego imienia w biblii Katolickiej być nie może. Dlaczego jest ono zastępowane skoro w oryginałach występuje choćby w formie JHWH? Dlaczego jacyś ludzie poprawiają słowo Boże zastępując jego imię skoro sam Bóg kazał umieści je w biblii?
Przede wszytkim, Bóg nie może mieć imienia na równi...z bogami pogańskimi. Dwa że to nie jest takie imię jak innych Bogów, jednocześnie mamy zgodę na jego wymawianie i nie. Argumenty podałem wcześniej.

Argumenty argumentami a fakty są faktami. Fakt jest taki że BT- a co za tym idzie KK- że BT jest pod tym względem sfałszowana.

Scott
Cytat:Jacek.J napisał/a:
Cytat:
się na temat doktryny o Trójcy, przenosi się z okresu początków chrześcijaństwa do — powiedzmy — ostatniego ćwierćwiecza IV stulecia”

Jest to nieprawdą.
Sobór Nicejski miał miejsce w 325roku.
Ale nie debatowano na nim o Trójcy
Skąd masz taką informacje?
Z dokumentu tego soboru.
23-02-2010 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #175
 
Jacek.J napisał(a):Scott
Cytat:
Jakie to wątpliwości?


Jezus uczył nas modlić się, tak:
6:9 BT Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!


Nie uczył „Panie Jezus który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!” tylko „Ojcze” czyli uczył by modlić się do Ojca nie do Jezusa. Poza tym uczył by modląc się do Ojca robić to w imię Jezusa

15:16BT Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.


Więc modlitwy należy kierować do Boga Ojca Jahwe w imię Pana Jezusa. Nie ma w biblii stwierdzenia Jezusa które by brzmiało módlcie się do mnie albo o cokolwiek mnie poprosicie ja to uczynię. A to że Szczepan powiedział powyższe słowa nie jest dowodem na to iż należy kierować modlitwy do Jezusa . Szczepan najprawdopodobniej znał Pana Jezusa osobiście jeszcze przed jego śmiercią i jak wszystkich prawych uczniów Jezusa łączyła go serdeczna przyjacielska więź z nim. Więc zrozumiałe są jego słowa gdy w chwili śmierci miał wizję Boga i Jezusa że zwrócił się do swego przyjaciela tymi słowami. Mie ma w tym nic złego. Ja też w modlitwach kieruje słowa do Pana Jezusa tyle że przez Boga Jehowę zgodnie z nauką Jezusa z Mat 6:9
Biblia nie zabrania modlić się do Jezusa. W cytowanych framgnetach nigdzie tego nie ma.
Widzisz, Biblia wprost nazywa to czym był zwrot Szczepana do Jezusa - modlitwą. To samo robi również św Jan w Apokalipsie.

Jacek.J napisał(a):J
Cytat:
acek.J napisał/a:
Scott
J
Cytat:
ezus jest Bogiem, i mówi to za każdym razem kiedy wypowiada słowa"Ja jestem". Z dużej litery to Ja.

) nie żartuj sobie w grece [koine] nie ma podziału na wielkie i małe litery, nie ma znaków interpunkcyjnych. Wszystkie litery są wielkie. To jak chcesz dowieźć swej racji?

Jeśli jest Bogiem to logiczne jest pisać Ja z dużej litery co nie?


„chłop swoje baba swoje”
Argumenty się skończyły?

Jacek.J napisał(a):Scott
Cytat:
Cytat:
Scott
Cytat:
Poza tym Przekład Nowego Świata śJ, jest tłumaczony pod ich błędne poglądy.


Nie! To poglądy ŚJ są pod PNŚ bo to jest przekład wierny wobec oryginałów. Natomiast każde inne tłumaczenie jest pod dyktando wierzeń poszczególnych wyznań. Tyle jeśli chodzi o moje słowo przeciw twojemu.



Przede wszystkim:

Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. (19) I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Mt 16, 18-19

Ty jesteś uprzywilejowany? Nie musisz podawać z jakiej biblii cytujesz?Uśmiech))
A kto jest tą skałą na której ma być zbudowany kościół? Werset który podajesz jest jednym z Tysiąca Błędów BT. Jest zmanipulowany. Rzecz ciekawa, iż Augustyn (354-430 n.e.), zwykle zwany „świętym Augustynem”, początkowo wierzył, że „masywem skalnym” czy „opoką” jest Piotr. Później jednak skorygował swój pogląd i napisał: „Albowiem nie od Piotra ‚petra’ (Skała), lecz Piotr [Petrus] od petry (Skały), jak Chrystus nie od chrześcijanina, ale chrześcijanin od Chrystusa ma nazwę. Toteż Pan powiedział: ‚Na tej skale zbuduję Kościół mój’, bo Piotr rzekł: ‚Tyś jest Chrystus, Syn Boga Żywego’. A więc, mówi, na tej skale, którą wyznałeś, zbuduję mój Kościół. ‚A skałą jest Chrystus’, na którym to fundamencie też Piotr jest zbudowany. ‚Bo nikt nie może założyć innego fundamentu, prócz tego, który jest już założony, a którym jest Chrystus Jezus’” (Homilie na Ewangelie i Pierwszy List św. Jana, tłum. W. Szołdrski, W. Kania, Warszawa 1977, traktat 124.5).
LOL, nie zmieniaj tematu. Mówimy o Kościele, i to kościele Chrystusa. Nie o św Piotrze. Nie będziesz skakać po tematach to i o tym porozmawiamy.
Jacek.J napisał(a):Scott
Cytat:
Jeśli utrzymujesz że te osoby posiadały takie wykształcenie i wiedzę... To daj na to dowody.


A co to zmieni! Jak chcesz uderzyć psa to kij zawsze się znajdzie.
Proszę o podparcie twojej tezy argumentami.

Jacek.J napisał(a):Scott
Cytat:
Ksiązki pana Franza są prawdziwe, na dowód podparte materiałami źródłowymi. Tysiące śJ odeszło po ich przeczytaniu z waszej organizacji, tak bardzo są wstrząsające.


Tysiące ŚJ odchodzi co roku od naszej społeczności około czterdziestu tysięcy. A przyczyny tego są różne nie tylko książka pana Franca. Nikt nie prowadzi indywidualnej statystyki wykluczeń ze względu na Franca więc podaj źródła z których dowodzisz swoich oszczerstw twierdząc o tysiącach.
Aż tyle? Dlaczego?
Szacunkową liczbę odejść w dziesiątkach tysięcy po przeczytaniu ksiązki podał wydawca.
Jacek.J napisał(a):cott
Cytat:
KrK, jest...Kościołem nie organizacją. Na dodatak Kościołem Jezusa!

BYŁ! Kiedyś był! Teraz nic mnie nie przekona że Chrystus kieruje kościołem który na przestrzeni dwóch tysiącleci zhańbił jego imię wieloma makabrycznymi dokonaniami i nadal jest przez Chrystusa uznawany, czyli Chrystus przyjmuje w ten sposób odpowiedzialność za dokonania swego kościoła, a to czyni z niego oszusta i kłamcę bo co innego uczył a na wręcz sprzeczne ze swoimi naukami postępowanie pozwala. Taki przekręt nie mieści się w głowie nawet przedszkolaka.
Ale konkretu żadnego jak widzę. Tak tylko rzucasz błotem.

Jacek.J napisał(a):Scott
Cytat:
Jaki to program że podaje w ten sposób? Pytam bo nie znam.


PrywatnyUśmiech) do użytku wewnętrznego
Ma jakąś nazwe?
Jacek.J napisał(a):Scott
Cytat:
A BT jest najbardziej zgodna z Interlinią Vocatio, która jest uznawana również przez protestantów.


Mam ci wierzyć na słowo? Wybacz ale nie. Prosty przykład. W septuagińcie imię Boże Jahwe występuje około siedem tysięcy razy. W BT w większości miejsc zostało zastąpione słowem Pan lub Bóg. Czyli jest to nie zgodne z oryginałem. A co do protestantów to tak samo uznają BT jak my. To znaczy tylko te miejsca które są rzetelnie przetłumaczone.
Nie,

Cytat:Zapewne niewielu z nas zastanawiało się nad faktem, dlaczego w niektórych Bibliach w Starym Testamencie znajduje się imię Boże w formie Jahwe (Biblia Poznańska, Biblia Tysiąclecia wyd. I i II) a w innych ono nie występuje (np. w Biblii Tysiąclecia wyd. III, gdzie zamiast"Jahwe" zastosowano formę"Pan"). Taka sytuacja ma miejsce zarówno w katolickich, jak i protestanckich przekładach Biblii.

Sytuację tą bardzo często wykorzystują Świadkowie Jehowy, którzy bardzo chętnie "tłumaczą" osobom niedoświadczonym, że to odstępcze Kościoły chrześcijańskie usuwają imię Boże z Biblii. Prawda przedstawia się jednak zupełnie inaczej. Aby lepiej zrozumieć historię występowania imienia Bożego w Biblii prześledźmy poniższe fakty, które zostały uporządkowane chronologicznie.

1. Stary Testament został napisany w jęz. hebrajskim tzw. pismem spółgłoskowym (nie było samogłosek). Imię Boże zostało zapisane w formie JHWH.

2. Około III/II wieku przed Chr. powstaje tłumaczenie ST na język grecki. Było ono przeznaczone dla Żydów żyjących poza granicami swej ojczyzny, którzy zapomnieli jęz. hebrajskiego. Język grecki był w tym okresie językiem najbardziej rozpowszechnionym. Tłumaczenie to nazwano Septuagintą. [1]

3. Problemem, na jaki natrafili tłumacze, było oddanie w jęz. greckim imienia Bożego. Język grecki nie zawiera bowiem w swoim alfabecie litery odpowiadającej spółgłosce "h", a w imieniu Bożym występuje ona dwukrotnie. Wśród dotychczas odnalezionych, najstarszych fragmentów Septuaginty (sprzed naszej ery) istnieją 3 wersje oddawania imienia Bożego w tym tłumaczeniu:

1. W greckim tekście Septuaginty Imię Boże pozostawiono nie przetłumaczone i pisano je po hebrajsku (np. papirus Fouad 266 z I wieku przed Chr.)

2. W greckim tekście Septuaginty Imię Boże zostało oddane przez Kyrios (gr. Pan). Przykładem jest papirus Rylands 458 pochodzący z II wieku przed Chr.

3. W greckim tekście Septuaginty Imię Boże zostało zastąpione greckimi literami IAO. Tak w papirusie 4QLXXLev b z I wieku przed Chr.

4. W I wieku po Chr. powstaje chrześcijaństwo. Między ok. 50 a 90 rokiem zostaje spisany Nowy Testament w języku greckim, gdyż ten język nadal jest językiem panującym. Oryginał się nie zachował, ale najstarsze odnalezione kopie NT pochodzą już z ok. 200 roku.

5. W Nowym Testamencie zdecydowana większość cytatów ze Starego Testamentu pochodzi z greckiego tekstu (Septuaginta), a nie z oryginalnego tekstu hebrajskiego. Wśród tych cytatów było sporo takich, które zawierały imię Boże. Z której wersji Septuaginty cytowano? Z wersji 3a, 3b czy 3c? Dotychczas odnaleziono:

* 0 (słownie: zero) fragmentów Nowego Testamentu z imieniem Bożym zapisanym po hebrajsku (tak jak w Septuagincie w pkt 3a)

* ponad 20000 fragmentów Nowego Testamentu, gdzie w cytatach ze Starego Testamentu zamiast imienia Bożego występuje forma "Pan" (tak jak w Septuagincie w pkt. 3 b)

* 0 (słownie: zero) fragmentów Nowego Testamentu z formą IAO (tak jak w Septuagincie w pkt. 3c)

Odpowiedź jest jednoznaczna. Cytowano z Septuaginty, z wersją "Pan". Jeśli więc pierwsi chrześcijanie cytowali z tej wersji Starego Testamentu, to także ta wersja Starego Testamentu była w powszechnym użyciu.


[ Dodano: Wto 23 Lut, 2010 19:20 ]
Jacek.J napisał(a):Scott
Cytat:
Jacek.J napisał/a:
Cytat:
się na temat doktryny o Trójcy, przenosi się z okresu początków chrześcijaństwa do — powiedzmy — ostatniego ćwierćwiecza IV stulecia”

Jest to nieprawdą.
Sobór Nicejski miał miejsce w 325roku.
Ale nie debatowano na nim o Trójcy
Skąd masz taką informacje?

Z dokumentu tego soboru.
No to coś z Twoją wersją nie tak. Smutny Zacytuj, pogadamy.

Jacek.J napisał(a):Scott
Cytat:
Magowie symbolizują pokłon potęg świata przed Bogiem. W tym znaczeniu nazwanie ich królami może zostać.


O!? kolego! To interpretacja wielkości oceanu. Ja w odniesieniu do tych świąt pisałem o faktach, a ty przytaczasz filozoficzne interpretacje. W porządku chcesz tak wierzyć twoja sprawa z wiarą się nie dyskutuje. Ale to co ja napisałem o tym święcie to czyste fakty, a co ponad to, to MITY! Kwestią jest to co Bogu się podoba, czy to by jego uczniowie wierzyli w fakty czy to by jego uczniowie wierzyli w mity?
Takie są czyste fakty. Mędrcy symbolizują pokłon Bogu przez potęgi tego świata. To nie są mity. Oni naprawde złożyli złoto, kadzidło i mirrę. Uśmiech

Jacek.J napisał(a):Scott
Cytat:
Jacek.J napisał/a:
Scott
Cytat:
Gwiazda była zwiastunem przyjścia na świat Syna Bożego. Była.


Nie . tak twierdzili ci mędrcy, ale to nie prawda. Wróżenie z gwiazd było i jest dziedziną spirytyzmu Bóg nie posługiwałby się czymś czego surowo zabraniał w Izraelu.

Była bo inaczej by na miejsce zwyczajnie...Nie trafili. Bóg posłużył się nią. Działanie Boże nie ma nic wspólnego z magią!.


Czyli zakładając że to Bóg posłużył się tą gwiazdą należy przyjąć że chciał doprowadzić do zabicia narodzonego Jezusa kierując ją pierw do Heroda który gdy się dowiedział o nowo narodzonym królu Żydów chciał go zabić. A wiemy że śmiercią Jezusa był zainteresowany szatan który jest też twórcą spirytyzmu, okultyzmu, astrologii, itp. I na dodatek ci „mędrcy” którzy przybyli by złożyć dary nowo narodzonemu królowi Żydów byli astrologami. Trudno się oprzeć wrażeniu że ci astrolodzy to „koń trojański” szatana w celu uśmiercenia Jezusa.
Bóg zaufał Józefowi. Józef posłuszny poleceniu anioła do nie dopuścił do śmierci Jezusa. Rzeź niewiniątek została zapowiedziana przez proroka. To też ze spirytyzmem nic wspólnego nie ma.

Jacek.J napisał(a):Scott
J
Cytat:
acek.J napisał/a:
Scott
Cytat:
Imię Jahwe zastępuje się słowem Pan. Przeczytaj jeszcze raz to:
Jak zwał tak zwał. Usunąć czy zastąpić. Fakt jest taki że tego imienia w biblii Katolickiej być nie może. Dlaczego jest ono zastępowane skoro w oryginałach występuje choćby w formie JHWH? Dlaczego jacyś ludzie poprawiają słowo Boże zastępując jego imię skoro sam Bóg kazał umieści je w biblii?
Przede wszytkim, Bóg nie może mieć imienia na równi...z bogami pogańskimi. Dwa że to nie jest takie imię jak innych Bogów, jednocześnie mamy zgodę na jego wymawianie i nie. Argumenty podałem wcześniej.


Argumenty argumentami a fakty są faktami. Fakt jest taki że BT- a co za tym idzie KK- że BT jest pod tym względem sfałszowana.
Na te "argumenty", masz odpowiedź wyżej.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
23-02-2010 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #176
 
ech... Jacku.J, mam wrażenie że albo nie chcesz, albo nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie...

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
23-02-2010 21:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #177
 
Jacek J. podałem wiele cech sekty, pisałem je ogólnie, żeby dowiedzieć się w ilu procentach śJ się w nich zawierają. Ty wiekszość z nich przypiąłeś KrK, bez jakichkolwiek argumentów, bez jakichkolwiek podstaw. Do dzisiaj zostało błoto. Temat urwałeś. :/ Ja rozumiem że argumentów nie ma, ale - to ma być dyskusja?

Cytat:Scott
Cytat:
Jest to niepoważne żeby osoby które nie dość że nie mają wykształcenia lingwistycznego, to nawet nie znają języków oryginalnych Biblie tłumaczą. Tak jakbym ja sie zabrał za chiński tekst.


A jednak PNŚ jest bardzo cenionym przekładem w śród biblistów obiektywnych nie skrępowanych lojalnością wobec własnego wyznania.

Skoro więc nie dałeś odpowiedzi jakie to autorytety, proszę po raz kolejny żebyś to zrobił.



Przytoczę jeszcze raz pewien fragment na jakie to autorytety śJ się powoływali:
Cytat:Ponadto wątpliwości krytyków budzą źródła jak i osoby, na które powołują się często Świadkowie Jehowy w swych publikacjach. Niektóre są uznawane za nieprawdziwe przez krytykę, jak również wskazuje się, że wśród wielu osób, na które się powoływano jako autorytety w dowodzeniu swoich nauk i wiarygodności publikacji, jak np. Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata, są osoby związane ze spirytyzmem, np. Johannes Greber[51], bądź zaprzeczających w ogóle religii opartej na Biblii (Will Durant, Edward Gibbon, Andrews Norton, John Rylands, Arthur Weigall, Michael Grant, Aleksander Hislop, Mircea Eliade, Adolf Harnack)[52]
za wikipedią

Niestety, ale coraz bardziej skaczesz po tematach, omijając merytoryczną dyskusje.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
23-02-2010 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #178
 
Jacek.J napisał(a):Ty jesteś uprzywilejowany? Nie musisz podawać z jakiej biblii cytujesz?Uśmiech))
A kto jest tą skałą na której ma być zbudowany kościół? Werset który podajesz jest jednym z Tysiąca Błędów BT. Jest zmanipulowany.

Ale pan ciemnotę ludziom wciska. Otóż proszę pana, korzysta pan z pomysłu ks. Dąbrowskiego, którego tłumaczenie też było krytykowane przez ks. Stacha. Krytyka przyczyniła się do ulepszenia BT. Proszę sobie wziąć do ręki V wydanie i przeczytać przypis do Mt 16, 18. W ogóle proszę sobie przeczytać cały rozdział 16. i wnikliwie go przeanalizować, a chodzi o to, kto do kogo i w jaki sposób mówił. W przeciwieństwie do PNŚ BT nie przemyca babola z kultury greckiej. Wątpliwe, że Jezus mówił o Hadesie. Bardziej prawdopodobne, że mówił o Szeolu. Zatem etykietę Tysiąca Błędów, to pan możesz sobie przykleić do PNŚ, bo tam tyle jest kwiatków baboli, że się w głowie nie mieści.

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
24-02-2010 00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #179
 
Augustus, chodziło mi o zaakcentowanie tego że to Kościół Jezusa,w którym czci się Go jako Boga, w którym to Chrystus jest w centrum. I tutaj nie da się już wepchnąć nikomu że Jezus Bogiem nie jest.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
24-02-2010 00:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #180
 
Scott, bardzo Cię proszę, abyś nie zrozumiał tego opacznie. Korzystając ze swojej wiedzy filologicznej i psychologicznej, zwracam uwagę na szczegóły, które są tak bezdennie bystre jak woda w muszli klozetowej. Stąd też nie musisz mi pisać, o co Tobie chodziło, gdyż pisałem komentarz do pana Jacka, który chyba myśli, że ma tu do czynienia z wszechobecnym, katolickim ciemnogrodem.

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
24-02-2010 00:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów