Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słowo na gadu gadu.
Autor Wiadomość
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ja troche jestem przeciwny tej wersji... dlaczego? Wydaje mi się że jest tu bardziej wymienione kilkadziesiąt/kilkaset wersetów z Pisma Świetego, które mają mobilizowac itp.
Za to mi już wielokrotnie sie zdarzało że Pan przemówił w kontekście całej perykopy.
03-02-2010 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
Dzięki, Manaika, poczekamy zobaczymy.
Przeglądałam zdjęcia i są tam znani redemptoryści z Radia Maryja, więc będę do nich monitować Uśmiech

[ Dodano: Sro 03 Lut, 2010 18:59 ]
Tyle co wysłałam posta na forum i przyszedł sms z tekstem z PŚ Uśmiech
03-02-2010 19:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
Eldian napisał(a):Ja troche jestem przeciwny tej wersji... dlaczego? Wydaje mi się że jest tu bardziej wymienione kilkadziesiąt/kilkaset wersetów z Pisma Świetego, które mają mobilizowac itp.
Za to mi już wielokrotnie sie zdarzało że Pan przemówił w kontekście całej perykopy.
Dokładnie 700 fragmentów, ale niektóre się być może powtarzają. Nie wiem na jakiej zasadzie były wybierane Uśmiech
Może po sesji zrobię nową - lepszą wersję Uśmiech

Ja generalnie przeważnie to traktowałem na takiej zasadzie, że dostaję fragment, otwieram Biblię i czytam całą perykopę Uśmiech
03-02-2010 23:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Cytat:A ostatnio mi mówi, że powinienem pójść do spowiedzi... No i tu ma rację...

Ja nie czytałem tego fragmentu który ci tak powiedział, ale bez tego coś mnie skłoniło do spowiedzi a że miałem ku temu okazję, więc skorzystałem.
Jednak wolę normalne czytanie PŚ, mogę się zagłębić w słowie i czytać dotąd, aż mnie powali na kolana.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
04-02-2010 00:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #20
 
Tomasz32 napisał :
Cytat:mogę się zagłębić w słowie i czytać dotąd, aż mnie powali na kolana.
Tomku oznacza to, że jesteś zakochany w Bogu :mrgreen:
04-02-2010 11:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
lidia napisał(a):Tomku oznacza to, że jesteś zakochany w Bogu

Dla mnie to oznacza, że potrzebuję Słowa aby sie nawracać, aby widzieć siebie w tych planach Boga względem człowieka. Jestem grzesznikiem i mam tego świadomość, że potrzebuję nawrócenia a nie będzie nawrócenia bez słuchania lub czytania Słowa. Tam Bóg jasno do mnie mówi co mam robić, aby sie nawrócić.
To jest dla mnie właściwe i to główne odbieranie takiej postawy. Napewno jest jeszcze inne : cel Ewangelizacyjny, ale bez mojego nawracania sie trudno przekazywać Dobrą Nowinę innym, trudno mówić jest o Bogu nie rozumiejąc tego, co Bóg mówi do mnie, do mojego życia.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-02-2010 00:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #22
 
lidia napisał(a):Tomku oznacza to, że jesteś zakochany w Bogu
Ja bym powiedział, że Tomasz wie, iż Bóg jest w nim zakochany.
- Bo z tym naszym "zakochaniem w Bogu" to często tylko rodzaj "histeri" lub chcenia.
Jest deklaratywne, a jak przyjdzie co do czego, najczęściej jednak Go odrzucamy.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
05-02-2010 09:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
To akurat wiem sant. Gdybym nie był o tym przekonany to nie byłoby mnie na Drodze i wogóle w Kościele, nie siedziałbym na forum katolickim, nie wiem czy miłabym teraz to co mam awięc rodzinę, którą jakby nie patrzeć otrzymałem od Boga - prosiłem o nią i ją otrzymałem. Bóg jednak ciągle przypomina mi o sobie, gdy ja zapominam o nim i robi to albo po przez słowo albo po przez fakty. Jak o Nim zapominam to wszystko się wali, jak wracam wszystko pomału zaczyna powracać do normy i jest dobrze.

Słowo jest mi potrzebne, abym wiedział co mam robić, jak mam postępować by pełnić wolę Boga a nie swoją.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-02-2010 09:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #24
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):To akurat wiem sant.
Wiem że to wiesz OUśmiech Akurat odpowiadałem Lidii a nie tobie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
05-02-2010 13:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
Bardzo się cieszę Sant, Amen Uśmiech
05-02-2010 18:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
Słowo na gg... czemu to ma służyć? Nie dość udziwnień? I czy nie lepiej zwyczajnie sobie poczytać Słowo Boże?
15-02-2010 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ryba Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cytat:Słowo na gg... czemu to ma służyć? Nie dość udziwnień? I czy nie lepiej zwyczajnie sobie poczytać Słowo Boże?

Tak, oczywiście, że lepiej.
Tylko nie każdy umie wziąć Pismo Święte, usiąść i zrobić Namiot Spotkania.

Subskrybenci to nie tylko osoby głęboko wierzące. Pewna osoba pisała, iż przez wysyłanie cytatów, zaczęła się interesowac Pismem Świętym, którego wcześniej nie miała nawet w rękach.
17-02-2010 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów