Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sesja z ks. Johnem Bashoborą
Autor Wiadomość
reniaa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Sesja z ks. Johnem Bashoborą
W dniach 13-15 lutego będziemy gościć w Toruniu ks. Johna Bashoborę. 13-14 lutego będzie krótka sesja, a 15 - msza św. w intencji uzdrowienia. Zainteresowanych zapraszam na stronę: http://www.poslanie.torun.pl/rekolekcje/
18-01-2010 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja chetnie bym przybył na to spotkanie, ale ze względu na stan zdrowia dzieci nie jestem w stanie być na tych rekolekcjach. Niezmiernie bym sie jednak cieszył, gdyby była możliwość zamówienia u księdza modlitwy w intencji mojej rodziny a szczególnie modlitwy o uzdrowienie mojej córki i najmłodszego synka. Jeśli to możliwe to mógłbym nawet przesłać zdjęcia dzieci. Ważne jest aby dotarło one do księdza i aby można było na taką modlitwe liczyć. Czytałem troche o tym księdzu i dlatego zależałoby mi na tej modlitwie. Jeśli Bóg przez takich ludzi jak ks. Bashobora czyni wiele cudów a środki medyczne nie pomagają to jedną z szans na uzdrowienie mojej córki może byc modlitwa. Tak więc jeśli to możliwe to prosiłbym o kontakt ze mną.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-01-2010 03:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cytat: Jeśli to możliwe to mógłbym nawet przesłać zdjęcia dzieci

Mi to już by podpadalo o jakiś okultyzm... Sorki, ale Bóg chyba wie kogo ma uzdrowić w związku z daną intencją?
19-01-2010 07:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Niekoniecznie Eldianie. Okultyzm to całkiem inna sprawa. Fotka może służyć jako przypomnienie o modlitwie za daną osobę. Ten ksiądz jest bardzo zapracowaną osobą - jak większość osób duchownych. Nie trzeba zatem odnosić fotki do jakiegoś seansu z duchami lub innych form, które są sprzeczne z nauką Kościoła. Uśmiech
Okultystą przecież nie jestem, więc nie skłaniałbym księdza do takich praktyk. Szczęśliwy

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-01-2010 12:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
No patrząc tak to w sumie można Oczko

Zresztą, podejrzewam że jest możliwość by uczestniczyć w samej Mszy o uzdrowienie, i potem poprosić księdza o modlitwę nad dziećmi. Na pewno jest to mniejsze obciążenie, i może da radę.
19-01-2010 18:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
A ja się zgodzę z Eldianem. Ojciec nie kretyn i przypominajki nie potrzebuje, dwa - modli się ogólnie w intencjach im powierzonych i Bóg wie, że Tomek o modlitwę za dzieci prosi i ta intencja tak czy siak Bóg wie co robi.

Zaczynamy charyzmatyków traktować jak maskotki Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-01-2010 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nie traktuję charyzmatyków jak maskotki Annniko. Dla mnie teraz najwazniejsza jest modlitwa za dzieci i ich powót do zdrowia. O fotce wspomniałem tylko tak, gdyby to cos miało pomóc, ale sama dobrze wiesz, że jak każdy chrześcijanin nie odnoszę się do traktowania takich spraw w lekceważący sposób.

Rozumiem twoje podejście i mam takie samo, po prostu gdy się walczy o zdrowie dziecka to szuka się różnych sposobów i często zapomina sie o niektórych sprawach, co nie oznacza, że mam taki stosunek do takich osób jak ten ksiądz.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-01-2010 21:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Mowa o sytuacji, jaka miała miejsce w Chicago i komunikacie wystosowanym przez bpa Dembowskiego. Tam Odnowa w Duchu Świętym padła ofiarą osób zachłannych. W swojej audycji Pasterski Kwadrans abp Józef Życiński wyjaśnia, że tamta sytuacja od początku oparta była na fałszu, niestety znaleźli się tacy, którzy w to uwierzyli.
Metropolita tłumaczy, że Odnowa w Duchu Świętym działa od lat, gromadząc osoby, które w sposób żywy z dużym zaangażowaniem uczuciowym wyrażają wiarę w Boga. Ważne jest, aby znaleźli się duszpasterze, którzy pomogą im wyrażać duchowe przeżycia. Problem pojawia się wtedy – zauważa abp Życiński - kiedy obok duszpasterzy pojawiają się ludzie, którzy chcą zarobić. Tego typu sytuacja miała miejsce w Chicago, gdzie w społecznościach polonijnych pojawił się ks. John Bashobora.
http://radioer.pl/informacje/3/14021/

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
23-03-2010 13:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
co znaczy w tym kontekście "pomogą wyrażać duchowe przeżycia"?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
23-03-2010 20:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #10
 
Słyszałem, że ojciec John ma być w trójmieście z tego co mi znajomy mówił to w listopadzie.
Niestety mam problem, żeby znaleźć cokolwiek o tym księdzu. Znalazłem tylko fragment wywiadu z nim, który został zamieszczony w piśmie "posłanie".
30-10-2010 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów