Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia a wiara w Boga........ (przeniesiony ze starego forum)
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #18
Re: ;/
Bl4ck_St4r napisał(a):Zostawiłem ten post wyżej i myślałem że to koniec ale zanim go wysłałem przypomniałem sobie interesujące słowa pewnej kobiety, może nie związane z magią ale to mnie zastanawia więc może jakoś mi to wytłumaczycie. A mówiła ona tak: "Na naszej planecie jest wiele religii i wiele świętych ksiąg, a Biblia wyraźnie mówi, że nawet włos z głowy nam nie spadnie bez woli bożej. Skoro tak, to znaczy, że mnogość religii jest zgodna z wolą Boga. Twierdzenie więc, że zbawienie jest możliwe tylko w KK jest kłamstwem. Żadna inna religia nie uzurpuje sobie prawa do posiadania jedynej recepty na zbawienie..."Brzmi to bardzo ciekawie i zastanawiająco.

Będę szczery, ta pani nie zna nauki Kościoła Katolickiego. Na początek polecił bym jej przeczytanie konstytucji dogmatycznych Soboru Watykańskiego II oraz dokumentu Dominus Jesus! Wiesz, bardzo wiele nie porozumień wynika tylko z tego, że się nawzajem nie słuchamy, nie obchodzi nas to co mówią inaczej myślący. To nasze błędy. Gdyby ta pani znała choć troszeczkę Magisterium Kościoła, sądzę powiedziała by co innego!!!!!

Bl4ck_St4r napisał(a):Na naszej planecie jest wiele religii i wiele świętych ksiąg, a Biblia wyraźnie mówi, że nawet włos z głowy nam nie spadnie bez woli bożej.

Po pierwsze Biblia "tak nie mówi". Nie ma takiego stwierdzenia. Odwołuje się do cytatu Mt 10, 30. Tam jest napisane co następuje: "U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone" Czyli inne znaczenie, inny kontekst. W tym fragmencie chodzi o opiekę Boga nad nami a nie jak sugerowała by owa pani mnogość religii. Najpierw należy przeczytać cały fragment a nie tylko część bo wyjdzie nonsens! Jeśli byśmy przyjęli takie rozumienie i wyciąganie wniosków to wolą Boga jest również cierpienie, grzech i wszelkie nieszczęścia na ziemi np.: II wojna światowa, Oświęcim itd Czyż Bóg chciał tego wielkiego nieszczęścia dla nas jakim jest grzech? Wystarczy przeczytać pierwsze rozdziały Księgi Rodzaju aby się przekonać, że nie chciał. Powiedział wyraźnie "z drzewa poznania dobra i zła owoców nie zrywajcie" /nie chodzi tu o zerwanie jabłka oczywiście - dziwne by to było gdyby Bóg karał za zerwanie owocu tak surowo/. A człowiek zerwał i wtedy zaczęła się cała tragedia, która trwa do dzisiejszego dnia! Ciebie samego odsyłam do przeczytania "Przekroczyć próg nadziei" Jana Pawła II. Wtedy podyskutujemy, zgoda?

Bl4ck_St4r napisał(a):Twierdzenie więc, że zbawienie jest możliwe tylko w KK jest kłamstwem.

Co mogę odpowiedzieć na taki zarzut! Kompletny brak wiedzy o nauce Kościoła Wcale Kościół tak nie mówi, nie naucza. Właśnie to twierdzenie jest kłamstwem ale najprawdopodobniej wynikającym z niewiedzy a nie ze złej woli /to wykluczam/!!! Fakt, Kościół stwierdza cała prawda jest w Kościele Katolickim a zbawienie dokonało się wyłącznie przez jedynego pośrednika pomiędzy ludźmi a Bogiem JEZUSA CHRYSTUSA!!! /patrz: Dominus Jesus/ Jednak inne religie zawierają w sobie ziarno prawdy: jedne mniej inne więcej /nie będę wnikał co to oznacza/. Wbrew temu co powiedziano można być zbawionym nigdy nie słysząc o Jezusie, bądź będąc w innym Kościele lub nawet będąc ateistą. Takie jest nauczanie! /może jak będziesz chciał to ci więcej na ten temat napiszę ale nie chcę przynudzać, daj znać, a teraz juz odsyłam do tematu na forum w dziale czy naprawdę wierzymy, tam trochę znajdziesz dla siebie odnośnie tego/

Bl4ck_St4r napisał(a):Żadna inna religia nie uzurpuje sobie prawa do posiadania jedynej recepty na zbawienie

Co to oznacza doprawdy nie wiem?! Że niby my katolicy jesteśmy tacy pyszni, że tylko my będziemy zbawieni, że inne religie są takie dobre /czytaj: zdecydowanie lepsze od katolików/. Mówimy tylko to co przekazał nam Jezus i staramy się jednocześnie szanować inne wyznania. Rozumiemy jednocześnie, że Jezus nie będzie kogoś karał za to, że wychował się dajmy na to w kulturze islamskiej i skazywał za to od razu na potępienie. Taki ktoś też będzie zbawiony, jeśli będzie żył w zgodzie ze swoją religią i w zgodzie ze swoim sumieniem! Oczywiście pod warunkiem, że nie będzie miał możliwości poznania orędzie Chrystusa i Jego Kościoła. /i to nie chodzi o to za taki muzułmanin cos usłyszy w telewizji o Jezusie i juz powiemy, że poznał Go i nie przyjął Jego nauki. Jak mówi Konstytucja Soborowa Ad gentes: Łaska [zbawienia] za pośrednictwem Chrystusa w Duchu Świętym dociera do niechrześcijan "wiadomymi tylko Bogu drogami"/

Jak powiedziałem, wielu nie zna nauczania Kościoła i oskarża! To jest łatwe napiętnować ale czy to jest dobre?

Bl4ck_St4r napisał(a):Rozmawiałem z wieloma znajomymi którzy zajmóją się tym wszystkim zawodowo. No i proponowali poczytać pismo, no i w końcu wyszło że troche zaprzecza PŚ sobie gdyż Bóg nie tylko nie zakazuje poznawania przyszłości, odczytywania snów i stosowania bioenergoterapii, ale zezwala nam na korzystanie z mocy<(cytaty niektóre zapodane przez mądrych ludzi

Zajmują się zawodowo? Czym: magią? Istnieje taki zawód, bo ja sądzę, że nie..... Znów musze powiedzieć to co wcześniej mówiłem. Nieznajomość!!!! Nieznajomość Pisma Świętego, a do tego jeszcze rozumienie go z pominięciem kontekstu, tego co dany autor chciał powiedzieć do "tamtych" słuchaczy... Podaj mi cytat, w którym Bóg nie zakazuje energoterapii /czytaj magii, wtedy takich słów nie znano, ale chodzi właśnie o magię/ Już napisałem o tym, że Bóg bardzo wyraźnie w Pwt powiedział, iż obrzydliwy mu jest ten co się tym zajmuje /magią/ To w takim razie czy może powiedzieć w innym miejscu, że to jest dobre? Wtedy by nie byłby Bogiem, byłaby to Jego pomyłka!!!!!!! Właśnie zezwala na korzystanie z mocy. Ależ tak, ale nie z mocy pochodzących nie wiadomo skąd. To Duch Święty daje nam swoje namaszczenie, moc abyśmy czynili cuda w Imię Jezus, prorokowali dla Niego. A magia..... To odwoływanie się do mocy z pominięciem Boga. Tylko Bóg jest dobry, to w takim razie jaka to moc, jeśli nie pochodzi od Niego? Magia jest dziełem wielkiego przeciwnika Boga Lucifera. Tylko dlatego, że ludzie nie chcą iść za Bogiem zaczynają szukać czegoś "więcej"............

Hehehehe....... Bardzo nie trafione cytaty, które podałeś. Wyrwane z kontekstu, a nawet sprzeczne z tym co chcesz niby zasugerować!!!!

Bl4ck_St4r napisał(a):"I rzekł Pan [...] objawiam mu się w widzeniu, przemawiam do niego we śnie" (IV Księga Mojżeszowa 12,6)

Przecież na początku tego fragmentu napisane jest wyraźnie, że chodzi o proroków, a to jest bardzo ważne. A w tym konkretnym przykładzie chodzi o Mojżesza i o konflikt jaki powstał pomiędzy nim a Aaronem i Miriam. Pismo Święte tutaj obrazuje nam szczególną rolę proroka, iż jest tym, który mówi w imieniu Boga. Zgoda Bóg przemawia do nas, pokazuje nam przyszłość, mówi do nas niekiedy we snach, ale to nie jest to o czym ty mówisz. Tutaj nie ma żadnej sprzeczności!!!!! W magii człowiek mówi we własnym imieniu, a nawet jeśli by mówił w imieniu Boga, będzie to tylko jego uzurpacja.

Bl4ck_St4r napisał(a):"A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą [...] Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją" ( Mk. 16, 17-18 )

Heheh.... Ten fragment wprost zaprzecza twoim tezom, wyjątkowo nietrafnie zrozumiany. Wyraźnie jest napisane, że tym którzy uwierzą!!! W Kogo - w Jezusa naturalnie. /nie wystarczy sobie powiedzieć: wierzę w Jezusa!/ Jezus przez to mówi nam, że pragnie nas obdarzać swoimi charyzmatami, podkreślam swoimi! Tutaj chodzi o Jego dary udzielane tym, którzy poszli za nim, odwrócili się od grzechu. To nie jest żadne potwierdzenie, tego że np.: jasnowidztwo i inne tym podobne praktyki są dobre. Jeśli nie wiesz /nie wiecie jakie są dary duchowe - odsyłam do ksiązki "Przebudzenie charyzmatów"/. Jezus mówi o: darze języków, proroctwa, uzdrawiania, czynienia cudów itd. Daj je nam dla wzrostu Jego Kościoła, abyśmy czynili dobro pomiędzy tymi, którzy Jego jeszcze nie znają. Więc są to dary udzielane przez Boga dla Jego ludu, a nie od tak sobie, żeby było ciekawie, fajnie. Możesz sobie przewidywać przyszłość, ale jeśli nie czynisz to w imieniu Boga i przez dar udzielony przez Niego, to nie są to dary o których mówi fragment z ewangelii św. Marka. Jeśli ktoś nie trwa w Nim /J 15, 1nn/ to nie może tymi darami posługiwać!!!! Wszelkie praktyki magiczne, przepowiadanie za pomocą nich jest całkowicie czymś innym niż to co jest zawarte w tym fragmencie!!! Jeśli twierdzisz inaczej jesteś w błędzie i nie znasz dzieł Ducha Świętego.../nie mówię tego złośliwie/.

Bl4ck_St4r napisał(a):'Jak widać, obietnice te wcale nie odnoszą się do życia "w przyszłym świecie", a Bóg pozwala nam posiąść wszystkie te dobrodziejstwa w życiu ziemskim i doczesnym, ponieważ wcale nie pragnie naszych cierpień, łez i poniżenia.

Jak mówisz, ale Bóg pragnie abyśmy posługiwali JEGO darami, a nie tymi, które nie pochodzą od Niego. Nie myśl sobie, że gdy ktoś przewiduje przyszłość to już to jest dar od Pana. Niech przykładem będzie cytat z Pisma: "Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi (...): I czyni wielkie znaki tak iż nawet karze ogniowi zstępować z nieba na ziemię na oczach ludzi, I zwodzi mieszkańców ziemi znakami (...) /-> Ap, 13, 11-18, to jest cały fragment/ Kim jest Bestia? Dziełem Smoka, który w Apokalipsie symbolizuje wroga Boga czyli Lucifera!! Jak widzisz on też może czynić wielkie znaki, a źródłem tych dzieł nie jest Jezus!!!

Bl4ck_St4r napisał(a):Z radością gotów jest dać każdemu wszystkie te zakazane przez uczonych w Piśmie rzeczy, które uważają oni za największą przeszkodę w osiągnięciu zbawienia.

Tak właśnie z radością Bóg pragnie udzielać tych darów, ale jak powiedziałem, które On daje! Dlaczego, bo są dobre. Hehehe.... Teraz i tobie mogę powiedzieć, że nie znasz tego co mówi Kościół /powtarzam: nie robię tego złośliwe/ Którzy uczeni w Piśmie zakazują korzystania z darów duchowych? Podaj jedno nazwisko, z chęcią poznam poglądy tego uczonego! Ja ze swojej strony mogę przytoczyć fragmenty wypowiedzi Jana Pawła II, który wręcz zachęca do korzystania z nich i pokornego proszenia o nie! Ale.... Ty jednak, masz na myśli takie "dary", które są jakąś mocą człowieka, to nie dziw się, że są zakazane przez uczonych jak to określiłeś. Takie coś jest wielką przeszkodą na drodze do zbawienia, bo to nas nie prowadzi do JEDYNEGO ŹRÓDŁA ZBAWIENIA BOGA!!!! /mam na myśli magię i to wszystko co jest z tym związane: wszelkie jasnowidztwo, czynienie uzdrowień nie mocą Boga itd./

/Ale przenudziłem.............., tak poza tym to byłem szczery, bo tylko taka postawa może doprowadzić do wzajemnego zrozumienia/

Pozdrawiam Duży uśmiech
17-06-2004 11:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Izunia - 20-05-2004, 10:23
[] - Izunia - 22-05-2004, 00:12
Konie tematu........ - Gregoriano - 22-05-2004, 09:45
... - Sahal - 30-05-2004, 23:57
eh..... n/c - Bl4ck_St4r - 02-06-2004, 17:00
[] - Daidoss - 02-06-2004, 18:59
Re: eh..... n/c - Gregoriano - 02-06-2004, 21:17
do Bl4ck_St4r - Lola - 02-06-2004, 21:51
.... - Bl4ck_St4r - 02-06-2004, 23:16
[] - Izunia - 03-06-2004, 00:31
DO BL4CK ST4RA - Izunia - 03-06-2004, 10:14
Re: .... - Gregoriano - 03-06-2004, 12:16
[] - Daidoss - 03-06-2004, 17:23
Re: .... - Gregoriano - 04-06-2004, 10:08
;/ - Bl4ck_St4r - 15-06-2004, 15:13
Re: ;/ - Gregoriano - 17-06-2004 11:52
Witam :) - Bl4ck_St4r - 19-06-2004, 15:40
Kwestia tematu!! - Rafik - 20-06-2004, 00:59
Wsponienie.... - Bl4ck_St4r - 23-06-2004, 19:03
:)))))) - Bl4ck_St4r - 30-06-2004, 22:54
Jedno zdanie! - Gregoriano - 01-07-2004, 08:47
[] - Anonymous - 19-04-2006, 10:32
[] - adams - 23-04-2006, 17:35
Re: Jedno zdanie! - Ela - 23-04-2006, 19:56
[] - tendencja - 23-04-2006, 20:06
[] - adams - 23-04-2006, 20:58
[] - Ela - 23-04-2006, 21:14
[] - tendencja - 23-04-2006, 22:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów