Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia a wiara w Boga........ (przeniesiony ze starego forum)
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #23
IESUS HOMINUM Salwator!!!!!!!!!!!!!!
Cytat:Pan Brennano napisał:
Braliśmy udział w mszy celebrowanej przez księdza, który wyraźnie wiedział, co robi. Sądzę, że katolicy przyzwyczajają się do mszy i w pewnym stopniu znieczulają na nią. Dla mnie, jako kabalisty, wszystko było nowe, przez co rytuał ten wywarł na mnie piorunujące wrażenie.
Mimo że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, rzymskokatolicka msza jest doskonałym przykładem ceremonii wyższej magii, chociaż poza Kościołem katolickim zbyt często odprawia się ją bez mocy.
Tak jak wszystkie magiczne operacje, również msza Rzymska ma aspekt zewnętrzny i wewnętrzny. Na nieszczęście Rzym albo zapomniał o tym wewnętrznym aspekcie, albo postanowił go ignorować, na skutek, czego zbyt wielu księży "odklepuje" ten rytuał. Kolosalną różnice widać wtedy, gdy odprawiający mszę kapłan należy do zakonu kontemplacyjnego lub doświadczył drogą wizualizacji innej rzeczywistości, tak jak święty Ignacy Loyola. Celebrowana msza staje się wówczas czymś żywym, wierni wychodzą z kościoła podniesieni na duchu, oczyszczeni i można podejrzewać, że zastanawiają się, co też im się właściwie przydarzyło.
Msza jest ewokacją ducha, przywołaniem mocy przez księdza dla korzyści wiernych. Ze światem magii związany jest inny rodzaj ewokacji, jest to ewokacja widzialnej zjawy..."

Po przeczytaniu tego odniosłem jedno wrażenie: pan Brennan odbiera Msze św. jako jakieś źródło energii i „naładowania” się mocą. Pan Bóg to nie kontakt do, którego można się podłączyć. Dlaczego tak napisałem? Autor zapomniał bądź tego nie wie /co jest wielce prawdopodobne/, że Eucharystia to spotkanie z Jezusem, to jest cel tego spotkania. Jeśli ktoś sobie mniema, iż napełni się energią na tej celebracji bądź wyjdzie wzmocniony na duchu to pomylił adresy!!!! To jest spotkanie z Kimś, co bardzo dobrze obrazuje księga Pieśni nad Pieśniami, ale aby to zrozumieć należy odrzucić ludzkie kalkulacje i pogoń za emocjami i uwierzyć. Wtedy można rzeczywiście spotkać Jezusa! To, że autor twierdzi „msza jest doskonałym przykładem ceremonii wyższej magii” to są wyłącznie jego spostrzeżenia. Ja sobie mogę tez dostrzegać jakieś podobieństwa, ale czy to od razu musi oznaczać, że tak jest?
Niestety, niektórzy chcieliby wkoło doświadczać jakiś super przeżyć, ale przecież nie o to chodzi, tylko o Miłość. Dlatego, aby spotkać Jezusa nie trzeba chodzić wyłącznie na Eucharystię, sprawowaną przez kapłanów, którzy doświadczyli „drogą wizualizacji innej rzeczywistości” (sić!).
Msza jest ewokacją ducha, przywołaniem mocy przez księdza dla korzyści wiernych” A te zdanie to kompletne pomieszanie pojęć i postrzeganie rzeczywistości bożej oczami ludzkimi……

Bl4ck_St4r napisał(a):może cytat nie jest bardzo przekonujący, ponieważ nie zawiera za wielu argumentów oraz cech porównawczych jednak taka znana osobowość jak J. H. Brennan głupot nie będzie pisał

A ja jednak sądzę, że nie wie, o czym mówi. Zresztą to było jak wynika z kontekstu przypadkowe uczestnictwo we mszy, to skąd takie wnioski uogólniające. Gdzie doświadczenie wierzących? Dla niego chyba to nie ważne?

Bl4ck_St4r napisał(a):No i do dziś mi nie wyjaśniliście czemu i dlaczego stosuje się kadzidła.

Odpowiem cytatami z Pisma. Oto pierwszy: „Niech się wzniesie modlitwa moja, Panie, jak kadzidło przed oblicze Twoje” /por. PS 141, 2/. Drugi cytat: „I przyszedł inny anioł, stanął przy ołtarzy, mając złote naczynie na żar, i dano mu wiele kadzideł, aby je dał w ofierze jako modlitwy wszystkich świętych na złotym ołtarzu, który jest przed tronem. I wzniósł się dym kadzideł jako modlitwy świętych, z ręki anioła przed Bogiem” /Ap 8, 3-4/.
Czyli………. Kadzidło obrazuje to, czego nie widzimy, „wznoszenie” się naszych modlitw do Boga!!!!

Bl4ck_St4r napisał(a):No i nie jestem pewny czy wyjaśniliście mi skrót IHS bo w magii I+H+S+I+H+S+I+H+S..... pewnym rodzajem bariery ochronnej przed wpływem złych energii i mocy...

IESUS HOMINUM Salwator /IHS/- Jezus zbawiciel ludzi, albo in hoc signo vinces- pod tym znakiem zwyciężysz. To jest znak Jezusa - więc może w magii jest inaczej - czyli jak widzisz to dwie różne symboliki niemające z sobą nic wspólnego! Dla wierzących to symbol Kogoś a nie jakieś praktyki.

Bl4ck_St4r napisał(a):Czasami siedząc na takiej mszy zastanawiam się jak może religia wmawiać że KK a magia to dwie oddzielne żeczy.

Wiesz, twoja logika jest trochę dziwna…. Zachowujesz się tak jakbyś chciał na siłę dowieść, że czarne jest białe. Nawet przy wielkim twoim trudzie nie jesteś w stanie tego zrobić. Kościół niczego nie wmawia w tym przypadku, tylko podaje jak jest, a to wielka różnica. Nasz problem polega na tym, że powinniśmy dopracować aparaturę pojęciową, bo doprawdy nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem magia. Wiele razy starałem się tobie powiedzieć, że to zjawisko nie ma nic wspólnego z wiarą chrześcijańską, a ty dalej swoje!

Bl4ck_St4r napisał(a):Podobnie zakony w których modlą sie i modlą...
Tak naprawdę to bym chciał spędzić miesiąc w takim zakonie zamkniętym od ludzi, gdzie składają śluby milczenia i modlą się całymi dniami...
Ciekawe czy to jest możliwe, ale to tylko ciekawość i chęć poczucia się tak jak oni ale może by mnie to nawróciło

Szczerze, za bardzo nie wiesz co mówisz! Patrzysz na zakon jak na przygodę, jakieś ekscytujące przeżycie, jakieś „cudowne” wtajemniczenie w nieznane rzeczywistości…. W taki sposób na pewno nie spotkasz Boga, zaufaj mi nie o to chodzi. Wiara to nie rodzaj ezoteryzmu czy gnozy i nastawienie się na jakieś szczególne praktyki dla nich samych nic nie pomoże!

Pozdrawiam
29-06-2004 21:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Izunia - 20-05-2004, 10:23
[] - Izunia - 22-05-2004, 00:12
Konie tematu........ - Gregoriano - 22-05-2004, 09:45
... - Sahal - 30-05-2004, 23:57
eh..... n/c - Bl4ck_St4r - 02-06-2004, 17:00
[] - Daidoss - 02-06-2004, 18:59
Re: eh..... n/c - Gregoriano - 02-06-2004, 21:17
do Bl4ck_St4r - Lola - 02-06-2004, 21:51
.... - Bl4ck_St4r - 02-06-2004, 23:16
[] - Izunia - 03-06-2004, 00:31
DO BL4CK ST4RA - Izunia - 03-06-2004, 10:14
Re: .... - Gregoriano - 03-06-2004, 12:16
[] - Daidoss - 03-06-2004, 17:23
Re: .... - Gregoriano - 04-06-2004, 10:08
;/ - Bl4ck_St4r - 15-06-2004, 15:13
Re: ;/ - Gregoriano - 17-06-2004, 11:52
Witam :) - Bl4ck_St4r - 19-06-2004, 15:40
Kwestia tematu!! - Rafik - 20-06-2004, 00:59
Wsponienie.... - Bl4ck_St4r - 23-06-2004, 19:03
IESUS HOMINUM Salwator!!!!!!!!!!!!!! - Gregoriano - 29-06-2004 21:02
:)))))) - Bl4ck_St4r - 30-06-2004, 22:54
Jedno zdanie! - Gregoriano - 01-07-2004, 08:47
[] - Anonymous - 19-04-2006, 10:32
[] - adams - 23-04-2006, 17:35
Re: Jedno zdanie! - Ela - 23-04-2006, 19:56
[] - tendencja - 23-04-2006, 20:06
[] - adams - 23-04-2006, 20:58
[] - Ela - 23-04-2006, 21:14
[] - tendencja - 23-04-2006, 22:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów