Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia a wiara w Boga........ (przeniesiony ze starego forum)
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
Re: ....
Bl4ck_St4r napisał(a):Ale jedno mnie dziwi, lola mówi że "acha piszesz że ci co Go olali mają lepiej - kłóciłabym się, a także z tym że masz skończyć z wiarą" albo to ja nie pamiętam tego albo przekręciłaś troszke. Mówiłem że gdy byłem w wielkiej potrzebie i nie zajmowalem się magią, zdarzyła się mi sytuacja wręcz krytyczna. Modląc się w tym czasie ON mi niepomógł, taksamo niepomaga wielu innym, nawet takim którzy od narodzin o to proszą.

Bracie, no i co ja mam ci powiedzieć...... Powiedziałeś, że Bog nie jest wierny, powiedziałeś, że Bóg nie wysłuchuje! Wiesz co, gdy widze twoja wypowiedź to widze cielca ulanego z metalu! Nie zwariowałem pisząc to, tylko nawiązuje do wydarzeni, które miało miejsce na pustni, koło bożej góry Horeb, kiedy Izraelici ulali sobie cielca (patrz: Wj, 32). Oni wcale wtedy nie uwielbiali innego Boga niż Jahwe! Nie uwielbiali jakies Asztarte czy Molocha tylko Boga jedynego! Wiesz i ty masz też ten problem. Masz wypaczone wyobrażenie Boga, bo ty sobie sam Go wyobrażiłeś, jest sprowadzony do twojego wyobrażenia, nie pozwoliłeś mu by sam Siebie tobie przedstawił. Ulałeś sobie cielca! Mówisz, że Bóg w twojej krytycznej sytuacji nie wysłuchał, olał Ciebie... I w tym momencie widze robota wielofunkcyjnego, którym dla Ciebie stał sie Bóg, jak prosisz to musisz byc wysłychany tak jat Ty TEGO CHCESZ!!! Bóg Ciebie wysłuchał ale "Jego myśli nie są jak nasze" (patrz: Iz 55, 8-9)! Bóg nie myśli jak my, jeśli nam czegoś nie daje to widocznie to nie było dobre w danym czasie dla nas. Czyż ten, który kocha nas miłością pełną może dać swoim dzieciom brzytwę?! Czy spytałes sie Boga wówczas, co jest Jego wolą, co jest dobre dla Ciebie? Czy może tylko prosiłeś i nic więcej? Bóg widzi dalej, on widzi co jest za zakretem, my nie! Wiesz, dopiero teraz po trzech latach od pewnych wydarzeń w moim życiu chwalę Boga za to co mi dał, a tez chciałem inaczej. Ufam Bogu i wiem, że mnie prowadzi i na podstaiwe jednej sytuacji nawet trudnej nie tracę wiary w Boga, wiary jako ufności! Bo to juz wtedy nie jest wiara tylko jakies emocje. Twoje stwierdzenia są sądze bardzo pochopne. Radze ci daj szanse Bogu by mógł się tobie przedstawić KIM jest. Nie twórz sobie cielca! Jeśli Bóg miałby odpowiadac naszym wyobrażeniom o Nim, zauważ nie byłby Bogiem, ponieważ byłby równy nam, a tak nie jest!

Bl4ck_St4r napisał(a):Wy nazywacie to "krzyże którego trzeba nieść tak jak Jezus" a gdy giną tysiące ludzi a wcześniej się o nich modlą miliony to nazwyacie "karom Bożą" albo niewiem.

Każdy z nas ma swój krzyż, ty też tylko może to inaczej nazywasz. To tak a propos! To, że gina miliony to nie wina Boga, tylko człowieka. Czy Hitlera posłał Bóg by był biczem Bożym? Czy Stalina też i Pol Pota? Tych pytan, można stawić jeszcze wiele. Odpowiedź podstawowa brzmi: "ludzie ludziom zgotowali ten los"! To stwierdzenie można odnieść do wszystkich czasów i szerokości geograficznych. Sądzę, że tutaj też twoja wizja Boga ma wpływ na to co mówisz. Siedzi sobie na tronie i tylko karze.... Może dosłwonie tego nie powiedziałeś, ale tak to wynika z kontekstu. Jeśli mamy mówić o karze Bożej to w specificzny sposób. Oddalenie od Boga zapoczatkowanie w raju czyli grzech stał sie karą, jednak nie dana przez Boga tylko w wolności wybrana przez człowieka!

Bl4ck_St4r napisał(a):Jednak gdy komuś się poszczęści to nagrodą od Boga.

Heheheh.... Niewątpliwie jesteś deistą, jeśli wierzysz w Boga, te stwierdzenia to dowód w sprawie twoich poglądów....

Bl4ck_St4r napisał(a):Są księża zajmujący się okultyzmem, wiedzą wiele i widzieli wiele, ale oni działają w imię Boga więc mogą....;/

Jacy księża zajmuja sie okltyzmem? Jeśli to czynią to dlatego, żeby poznać zjawisko, a nie jako wierzenie w to, przyjmowanie tego co to z sobą niesie! A to duża różnica!!! Można zajmowac sie satanizmem jako zjawiskiem albo byc szatanistą... Z tego co powiedziałeś, to wnioskuję, że w jakiś sposób akceptujesz praktyki magiczne co jest nie do przyjęcia dla księdza katolickiego!

Bl4ck_St4r napisał(a):Statystykami wychodzi że nasza wiara zabiła tylu ludzi że szok... ale to w imię Boga

Kościół pielgrzymujący, ten na ziemi - ponieważ są jeszcze inne - nie jest wspólną ludzi doskonałych tylko dążących do pełni człowieczeństwa! Były różne błędy popełniane w imie Boga, ale nie oznacza że wszystko jest do "bani"! Jeszcze jedno, odnośnie tego zagadnienia. Nie rozwodziłem sie na ten temat obszernia, bo nie ma sensu, tylko jedno zauważ: te miliony, które zginęły kiedyś, tamte tragedie rozpatrujesz przez nasz pryzmat naszej cywilizacji a tak nie można do końca. To tak mówię, że czesto sie przypisuje Kościołowi pewne sprawy teraza wogóle sie nie patrzy na czas. Oczywiście nie chce się wytłumaczyć, że niby nie było grzechów Kościoła. Byłbym obłudnikiem...

Bl4ck_St4r napisał(a):Tylu jest tych księży którzy mówią jedno czynią drugie, i jak w takiej sytuacji bez zastanowienia zaufać temu co mówią, głoszą...

Wielki uprzedzenia, stereotypy... proszę, zdejmij ta zasłonę bo nigdy nie zobaczysz jak jest naprawdę! Tylu księzy, znaczy pewnie zdecydowana większość. A ja znam tylu księzy, którzy moga służyć za przykład, tez takich zwyczajnych i nie kiedy takich, którzy błądzili, błądzą. To sa ludzie i nie można od nich wymagać idealności tylko dlatego, że głoszą Dobra Nowinę! Twoje podejście jest wyraźnie z uprzedzeniem, jesli inaczej będziesz twierdził nie uwierzę. Twoje zdanie mówi same za siebie!

Jezus na Ciebie czeka, On pragnie Tobie ofiarowac swoją miłość, która zaspokoi wszelkie twoje pragnienia. W końcu bedziesz mógł doświadczyc kim JEST BÓG! To tylko tak mówie odnośnie, tego co napisałem wcześniej.
Heheh Wiesz ja moge swoim życiem zaświadczyć, że Bóg jest i On o nas sie troszczy rozwiązując nasze problemy. Tobie zabrakło jednego: ZAUFANIA! Dlatego czujesz sie nie wysłuchany przez Boga!

Pozdrawiam

PS. Następnym razem odpiszę ale odnosnie się do tego co wcześniej napisałeś na starym forum.
03-06-2004 12:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Izunia - 20-05-2004, 10:23
[] - Izunia - 22-05-2004, 00:12
Konie tematu........ - Gregoriano - 22-05-2004, 09:45
... - Sahal - 30-05-2004, 23:57
eh..... n/c - Bl4ck_St4r - 02-06-2004, 17:00
[] - Daidoss - 02-06-2004, 18:59
Re: eh..... n/c - Gregoriano - 02-06-2004, 21:17
do Bl4ck_St4r - Lola - 02-06-2004, 21:51
.... - Bl4ck_St4r - 02-06-2004, 23:16
[] - Izunia - 03-06-2004, 00:31
DO BL4CK ST4RA - Izunia - 03-06-2004, 10:14
Re: .... - Gregoriano - 03-06-2004 12:16
[] - Daidoss - 03-06-2004, 17:23
Re: .... - Gregoriano - 04-06-2004, 10:08
;/ - Bl4ck_St4r - 15-06-2004, 15:13
Re: ;/ - Gregoriano - 17-06-2004, 11:52
Witam :) - Bl4ck_St4r - 19-06-2004, 15:40
Kwestia tematu!! - Rafik - 20-06-2004, 00:59
Wsponienie.... - Bl4ck_St4r - 23-06-2004, 19:03
:)))))) - Bl4ck_St4r - 30-06-2004, 22:54
Jedno zdanie! - Gregoriano - 01-07-2004, 08:47
[] - Anonymous - 19-04-2006, 10:32
[] - adams - 23-04-2006, 17:35
Re: Jedno zdanie! - Ela - 23-04-2006, 19:56
[] - tendencja - 23-04-2006, 20:06
[] - adams - 23-04-2006, 20:58
[] - Ela - 23-04-2006, 21:14
[] - tendencja - 23-04-2006, 22:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów