Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Pan Bóg potrzebuje rozgłosu?
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Czy Bóg potzrebuje rozgłosu? Spytajcie Pana o to :wink:
A co w odpowiedzi? Jakie Słowo? Zobaczcie sami:
5 Mojżeszowa 32,43 Chwalcie, narody, lud Jego: bo On odpłaci za krew swoich sług, odda zapłatę swym wrogom, oczyści kraj swego ludu.
1 Kronik 16,34 Chwalcie Pana, bo dobry, bo na wieki Jego łaskawość.
Psalmów 22,24 Chwalcie Pana wy, co się Go boicie, sławcie Go, całe potomstwo Jakuba; bójcie się Go, całe potomstwo Izraela!
Psalmów 100,4 Wstępujcie w Jego bramy wśród dziękczynienia, wśród hymnów w Jego przedsionki; chwalcie Go i błogosławcie Jego imię!
Psalmów 106,1 Alleluja. Chwalcie Pana, bo dobry, bo na wieki Jego łaskawość.
Psalmów 113,1 Alleluja. Chwalcie, słudzy Pańscy, chwalcie imię Pana:
Psalmów 117,1 Alleluja. Chwalcie Pana, wszystkie narody, wysławiajcie Go, wszystkie ludy,
Psalmów 135,1 Alleluja. Chwalcie imię Pańskie, chwalcie, słudzy Pańscy,
Psalmów 135,3 Chwalcie Pana, bo dobry jest Pan, śpiewajcie Jego imieniu, bo łaskawe.
Psalmów 136,1 Alleluja. Chwalcie Pana, bo dobry, bo Jego łaska na wieki.
Psalmów 136,2 Chwalcie Boga nad bogami, bo Jego łaska na wieki.
Psalmów 136,3 Chwalcie Pana nad panami, bo Jego łaska na wieki.
Psalmów 148,1 Alleluja. Chwalcie Pana z niebios, chwalcie Go na wysokościach!
Psalmów 148,2 Chwalcie Go, wszyscy Jego aniołowie, chwalcie Go, wszystkie Jego zastępy!
Psalmów 148,3 Chwalcie Go, słońce i księżycu, chwalcie Go, wszystkie gwiazdy świecące.
Psalmów 148,4 Chwalcie Go, nieba najwyższe i wody, co są ponad niebem:
Psalmów 148,7 Chwalcie Pana z ziemi, potwory i wszystkie morskie głębiny,
Psalmów 150,1 Alleluja. Chwalcie Boga w Jego świątyni, chwalcie Go na wyniosłym Jego nieboskłonie!
Psalmów 150,2 Chwalcie Go za potężne Jego czyny, chwalcie Go za wielką Jego potęgę!
Psalmów 150,3 Chwalcie Go dźwiękiem rogu, chwalcie Go na harfie i cytrze!
Psalmów 150,4 Chwalcie Go bębnem i tańcem, chwalcie Go na strunach i flecie!
Psalmów 150,5 Chwalcie Go na cymbałach dźwięcznych, chwalcie Go na cymbałach brzęczących:
Izajasz 12,4 Powiecie w owym dniu: Chwalcie Pana! Wzywajcie Jego imienia! Rozgłaszajcie Jego dzieła wśród narodów, przypominajcie, że wspaniałe jest imię Jego!
Danijel 3,57 Wszystkie Pańskie dzieła, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,58 Aniołowie Pańscy, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,59 Niebiosa, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,60 Wszystkie wody pod niebem, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,61 Wszystkie potęgi, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,62 Słońce i księżycu, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,63 Gwiazdy nieba, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,64 Deszcze i rosy, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,65 Wszystkie wichry niebieskie, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,66 Ogniu i żarze, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,67 Chłodzie i upale, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,68 Rosy i szrony, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,69 Mrozy i zima, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,70 Lody i śniegi, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,71 Dni i noce, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,72 Światło i ciemności, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,73 Błyskawice i chmury, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,75 Góry i pagórki, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,76 Wszystkie rośliny ziemi, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,77 źródła, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,78 Morza i rzeki, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,79 Wieloryby i stworzenia morskie, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,80 Wszelkie ptaki powietrzne, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,81 Zwierzęta dzikie i trzody, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,82 Synowie ludzcy, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,84 Kapłani Pańscy, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,85 Słudzy Pańscy, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,86 Duchy i dusze sprawiedliwych, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,87 Święci i pokornego serca, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Danijel 3,88 Chananiaszu, Azariaszu, Miszaelu, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki, bo wybawił nas z otchłani i z mocy śmierci ocalił nas, wyrwał nas spośród płonącego żarem ognia.
Danijel 3,90 Wszyscy bogobojni, błogosławcie Pana, Boga bogów, chwalcie i wysławiajcie, bo na wieki Jego łaskawość.
Rzymian 15,11 I znowu: Chwalcie Pana, wszyscy poganie, niech Go uwielbiają wszystkie narody.
1 Koryntów 6,20 Za /wielką/ bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!
Objawienie Jana 19,5 I wyszedł głos od tronu, mówiący: Chwalcie Boga naszego, wszyscy Jego słudzy, którzy się Go boicie, mali i wielcy!

ADMINI - proszę, wyróżnijcie >>chwalcie<< - możecie to zrobić jakoś automatycznie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-11-2006 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Cieszę się, że Ksiądz Marek zadał sobie trochę trudu z wyborem tych wersów. Przyznam się że skopiowałam wybór- czasami człowiek potrzebuje pocieszenia-jesteśmy tylko ludźmi. Bardzo lubię psalmy bo odnajduję w nich akordy ,które słyszę w sercu,
:aniol:

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Sob 11 Lis, 2006 20:10 ]
Nieskromnie zabiorę głos w komentarzu. Cieszę się, iz mogłem zrobić coś dobrego. Przyznam też, że trudu zbyt wiele nie włożyłem. Bardziej skorzystałem z pomysłowości programistów, którzy przygotowali takie dzieło, co się zowie: "Studio Biblijne".

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Sob 11 Lis, 2006 22:40 ]
A co to jest owo "Studio" Uśmiech :?: to nie offtop - nie nabijamy postów Język
11-11-2006 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
A propos "kampanii reklamowej" Pana Boga - nie wiem, czy to się pojawiło:
Ewangelista Mateusz napisał(a):28,16 Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił.
28,17 A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.
28,18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.
28,19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
28,20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.
Nakaz misyjny to nakaz głoszenia Chrystusa Zmartwychwstałego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-11-2006 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #49
Akcja reklamowa
Wsżędzie jest pełno reklam- większość z nich świadomie lub nie powtarzają teksty ewangeliczne. Jeśli coś użyjesz lub kupisz to odmienisz swoje życie ,Szukajcie , a znajdziecie itd.(Ciekawa jestem czy te osoby nie odpowiadają za plagiat lub obrażanie czyiś uczuć) Jednak tak naprawdę nie ma stacji radiowej, ani telewizji promujące teksty z Bibli. Są czytania, są rozważania ale np marzy misię taki splot w którym tekst z bibli był rozpowszechniony krótko z podaniem skąd się wziął.
Teraz nawet audiencje generalne z Papieżem są w towarzystwie reklam medykamentów na przeróżne bóle lub proszki , które wybielają.Diabły bywają śmieszne aniołowie na usługach- a może tak trochę prawdy tej ewangelicznej.Słyszałam, że w USA były próby reklam seminariów- chyba nie do końca trafiony pomysł.
U mnie na poddasu napisałam pewnego razu ITy możesz odmienić swoje życie namalowałam Krzyż podziałało- Bezdomny, który nocował popiwszy przez długi czas jakoś stronił od alkoholu, a jego koledzy boją się chyba tu przychodzić , bo kto tu wejdzie to przestaje pić - jak ktoś mi powtórzył.Zołza Kaśka sprowadza na drogę cnoty. Częstuje zupą i się modli więc jak tu przyjść zalanymJęzyk
16-11-2006 20:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #50
 
Oczywiście Bóg nie potrzebuje rozgłosu wiemy uczy nas o tym filozofia Boga. Ale wiadomo również i to że ludzie potrzebują usłyszeć o Bogu. A najważniejsze, żeby usłyszeli o Bożej Miłości, bo to najważniejsze dla każdego. Niby wszyscy o tym wiedzą, ale jeśli się tego nie wypowie to wszyscy szybko o tym zapominają i dalej żyją swoim zagonionym życiem sami niewiedząc po co. Jeśli ktoś nie usłyszy przynajmniej 3 razy dziennie - "Bóg Ciebie kocha dzisiaj" to tak jakby wcale o tym nie wiedział. Tacy jesteśmy i nic na to nie poradzimy.
I dlatego jest ważne, żeby robić jak najwięcej reklamy Bożej Miłości wszędzie gdzie się da. Przedewszystkim w mediach, bo w ten sposób można dotrzeć do dużej ilości osób.
Przykładowo taki mały protestancki charyzmatyczny zbór Spichlerz ma już od kilku lat radio w internecie, a od kilku dni ruszyli z telewizją. A wszyscy charyzmatycy katoliccy nie mogą nawet radia w internecie uruchomić. No chyba że takie radio jest to mi powiedzcie, bo ja nic o tym nie wiem.
A na tym forum to taki ruch w temacie ewangellizacja że prawie tylko ja sam tu piszę A to chyba główne forum ewangelizacyjne w Polsce jeśli jest jakieś inne bardziej ruchliwe to mi powiedzcie, bo tu nikt prawie tym tematem się nie interesuje.
Ciekaw jestem dlaczego jest tak małe zainteresowanie ewangelizacją na forum?
26-02-2008 23:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
May Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #51
 
Trudno mi powiedziec, jak wielkie zainteresowanie jest na tym forum ewangelizacją,bo jestem tu zaledwie od wczorajOczko Ale niewątpliwie to bardzo potrzebna rzecz...moim marzeniem jest to,żeby SNE w Polsce zaczeły współpracować, żeby wspólnoty zaczęły ze soba współpracować, tak -żeby móc się dzielić doświadczeniem ewangelizacji, to jest bardzo ważne. Cieszę się,że jest od jakiegoś czasu np. Forum Ewangelizacyjne w Gdańsku. Ale dobrze by było móc naprawdę dzielić się swoimi przeżyciami, trudnościami, łączyć w modlitwie za poszczególne dzieła. W końcu wszyscy jesteśmy tymi samymi Sługami Słowa, i jeżeli ktoś robi coś dobrze, to warto od niego czerpać, wymieniac doświadczenia i wreszcie budować też między sobą wzajemne apostolskie relacje przyjaźni, zaufania - to buduje i umacnia. Nie tylko na zasadzie robimy wspólne akcje. Ale łączą nas więzi. Bo Kościół, jak mawiali ojcowie Kościoła to relacje...

A na wszystko poza tym jest czas-czasem ewangelizacje sa szumne, głośne, a czasem odbywają się gdzieś w kawiarni między dwoma osobami...Na pewno warto z ewangelizacją zwolnić, jeśli brakuje czasu na modlitwę i głębokie zasłuchanie w głos Boga. I jęsli wspólnota, czy Szkoła itp dawno razem nie była np. na spacerze, lodach , w kinie czy na imprezie to naprawdę warto o tym pomyslećUśmiech

A że ostatnio tutaj może być mniejszy ruch w tej kwestii? Może to zwyczajnie sprawa Postu i wielkopostnych postanowień bycia z dala od komputera Oczko
24-03-2008 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #52
 
May napisał(a):.moim marzeniem jest to,żeby SNE w Polsce zaczeły współpracować, żeby wspólnoty zaczęły ze soba współpracować, tak -żeby móc się dzielić doświadczeniem ewangelizacji, to jest bardzo ważne. Cieszę się,że jest od jakiegoś czasu np. Forum Ewangelizacyjne w Gdańsku. [...]. Nie tylko na zasadzie robimy wspólne akcje. Ale łączą nas więzi. Bo Kościół, jak mawiali ojcowie Kościoła to relacje...
A tworzenie Forum SNE dla każdego miasta moim zdaniem nie ma sensu, bo to tylko dzieli środowisko. Aby można było się dzielić doświadczeniami to wszyscy powinni być w jednym miejscu.
Przecież możecie sobie założyć tutaj wątek SNE Gdańsk i dzielić się swoimi sprawami, a przy okazji inni skorzystają.
Obecnie charyzmatyków w internecie jest jeszcze zbyt mało na takie podziały.
Ledwo co na tym forum jest jakiś ruch w tych działach ewangelizacyjno - charyzmatycznych, a jak się zacznie dzielić to już będzie zupełny bezruch. Smutny
25-03-2008 14:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
A wracając do tematu to uważam że potrzebne jest głoszenie Jezusowej Ewangelii, gdyż jeśli nie będzie głosicieli to w końcu zabraknie także ludzi wierzących, bo każdy prędzej czy później umrze. A potrzeba aby nowe pokolenia były wierzące. Bóg potrzebuje pośredników tu na ziemi. Przez tyle lat była głoszona Dobra Nowina i nie można przerwać jej głoszenia.

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
25-03-2008 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Talmid napisał(a):Obecnie charyzmatyków w internecie jest jeszcze zbyt mało na takie podziały.
Jest ich od metra! Na nieszczęście Smutny
mazik napisał(a):A wracając do tematu to uważam że potrzebne jest głoszenie Jezusowej Ewangelii
Życiem i jeszcze raz życiem...
Pare dni temu, Akcja katolicka w mej parafii mówi do proboszcza, że trzeba by coś zrobić, ale oni nie wiedzą co...
A jest tyle do zrobienia, że na pare pokoleń wystarczy do roboty. Tylko trzeba jeszcze spojrzec wokół i zanucić: Wstań, powiedz nie jestem sam...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-03-2008 23:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Agatka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #55
 
Najlepszą reklamą Boga będzie pokazanie innym jacy jesteśmy szczęśliwi i radośni kiedy chwalimy Jego i że to on właśnie jest naszą mocą i siłą :]

Wszystko mog? w Tym, który mnie umacnia Uśmiech
17-04-2008 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #56
 
pewno, że Bóg potrzebuje rozgłosu! nie bądźmy przeciętniakami wyrównanymi pod szarą linię nijakości - bądźmy wyjątkowi przez to że głosimy PRAWDĘ \Duży uśmiech/

by?am ale si? zmy?am
18-04-2008 18:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #57
 
Czym jest głoszenie wiary? i kto ją ma głosić? dla mnie jest to w pewien sposób osaczanie, jak jedna wielka reklama " jeden proszek spiera plamy po trawie, a drugi po błocie", rozmawiać w restauracji o przesłaniu z pisma świętego? dlaczego?, nie wiem czy Bóg chce byc gwiadą i tematem numer jeden, gdyby tak było, siedziałby na szczycie Mount Everest, patrzył na ludzi a ludzie opisywaliby w gazetach kto u niego był w gości. Boga należy miec w sercu, codziennie mu służyć poprzez miłośc do brata, szacunek do siebie, do wszystkiego co nas otacza. Pismo Święte, to wskazówka na życie, a nie dowód rzeczowy. Jako osoba niewierząca uwazam pismo za namądrzejszą lekturą jaką trzymałam w ręku, a dekalog powinien u każdego byc mentorem, ot wszystko w temacie
18-04-2008 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
"wiara bez uczynków martwa jest sama w sobie" z Listu Św Jakuba z rozdziału 2

więc nie wystarczy wierzyć, trzeba jeszce żyć i to bedzie najlepszy rozgłos dla Boga
gdy ludzie patrząc na nas będą Go widzieli... :krzywy:

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
22-04-2008 19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Głosić to my mamy, a media i inne metody ewangelizacji są jedynie narzędziem. Właśnie to "bycie światłem świata". Mamy być odbiciem światła prawdy, światła miłości, światła, które płynie od Tego, Który sam jest Światłością świata - Chrystusa.

Nie mamy świecić jednak jako gwiazdy medialne, lecz mamy świecić przykładem chrześcijańskiego życia. Głosić przede wszystkim nie dla własnej sławy, lecz dla Chwały Bożej.
23-04-2008 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #60
 
A ja jestem światłem ewangelizacji czy nie=> :ks:
26-04-2008 22:37
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów