Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy wiecie, że Jezus wyszedł z więzienia ?
Autor Wiadomość
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Czy wiecie, że Jezus wyszedł z więzienia ?
Ali Agca mówi, że jest Jezusem.

"W jednym z oświadczeń, określił siebie mianem "Wiekuistego Chrystusa", natomiast cały świat, zdaniem Agcy, zostanie zniszczony w tym wieku, natomiast każdego człowieka czeka śmierć."

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/mehme...23059.html
19-01-2010 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Szkoda czasu na wypowiadanie się co do tego tematu Uśmiech
nie rozumiem tylko tych wszystkich dziennikarzy który koczują żeby tylko od tego człowieka coś wyciągnąć...to nic że gościu ma 400 wersji i chce jeszcze z tego zrobić pompę i napisać książkę... postawa tych wszystkich dziennikarzy i ludzi z "medialnych" którzy chcą z nim jakikolwiek wywiad mieć czy film czy Bóg wie co jak dla mnie jest wielką porażką.

I tyle co mogę na ten temat powiedzieć.
19-01-2010 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Mnie od razu nie podoba się to określenie Agcy a po za tym płacenie za te durnoty jest czystym szaleństwem.
Jak taki człowiek Agca może byc Jezusem? - pierwsza głupota.
Skąd Agca może wiedzieć co będzie w tym wieku? - drugie głupie stwierdzenie.
Jezus to Jezus, jest ylko jeden a takie określenie jest uderzeniem w wiarę chrześcijańską - trzecie głupie stwierdzenie.

Jeśli więc dziennikarze chcą płacić za takie brednie tak bagatelne sumy to ich problem, ważne aby nie wierzyć temu wszystkiemu, gdyż jest to tylko masa bzdur wymyślonych przez tego człowieka.

Tyle w temacie.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-01-2010 14:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cóż, warto spojrzeć na pewne fakty. Człowiek wyszedł po 30 latach z więzienia. Obecnie musi dostosować się do aktualnych warunków. Jest człowiekiem starszym, ale nie na tyle, by było mu wszystko jedno - trochę mu życia na pewno zostało. Obecnie raczej nie ma szansy na zwykły, tradycyjny zarobek - nikt zapewne nie zatrudni z uśmiechem na ustach mordercy i zamachowca. Jedynym "kapitałem", jakim Agca obecnie dysponuje, jest jego wiedza o tamtych wydarzeniach (zamach na papieża). Wiedza, dodajmy, z jak najbardziej pierwszej ręki, wiedza widziana oczami zamachowca. I Agca to właśnie wykorzystuje. Nie twierdzę absolutnie, że to moralne. Jednak z czysto przedsiębiorczego punktu widzenia - jest to posunięcie na medal, przekucie porażki (więzienie) w (finansowe) zwycięstwo.

Co do tego natomiast, co mówi o sobie jako o Chrystusie czy też o zagładzie ludzkości, i ocenianiu tego jako bzdurę: cóż, z punktu widzenia czysto obiektywnego, biorąc pod uwagę jedynie czyste fakty i przesłanki, zagłada ludzkości czy bycie Agcy Wiekuistym Chrystusem jest równie prawdopodobne, co założenia wiary chrześcijańskiej - czyli pół na pół, gdyż nikt nie ma dowodów ani za, ani przeciw. Więc o ile można mówić, że megalomania Agcy jest spora, o tyle określanie jego stwierdzeń mianem "bzdura" implikowałoby też określenie KAŻDEJ wiary nie popartej dowodami tym mianem. A chyba nie o to chodzi.

Na zakończenie powiem tylko, że nie bronię Agcy. Po prostu sama niechęć do człowieka, tego co zrobił czy co głosi, nie może zaciemniać obiektywnej oceny sytuacji.
20-01-2010 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Drizzt, nie liczą się tylko dowody naukowe, nie wszystko da się udowodnić w ten sposób, a naukowcy mylili się wiele razy. Poza dowodami naukowymi są jeszcze uczucia, intuicja i masę innych rzeczy, których nauka opisać nie potrafi. Jedną z tych rzeczy jest sumienie. I teraz patrząc przez jego pryzmat na to, co robił Chrystus i jego wyznawcy (na początku, nie twierdzę bynajmniej że potem w Kościele nie zdarzały się wypaczenia), i na to, co robi ten człowiek, mogę orzec w swoim sumieniu, ile on ma wspólnego z Chrystusem.

Na zakończenie powiem, że nie podoba mi się fakt, że znajdują się ludzie, którzy chcą "nagradzać" zamachowców i morderców za ich czyny i płacić im fortunę za tego typu wywiady.
20-01-2010 15:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Wypowiedzi Agcy świadczą:
1. o chorobie psychicznej
albo
2. o mądrym i celowym działaniu, aby uczynić siebie interesujacym dla mediów
albo
3. mieszanka jednego i drugiego.

Wiadomo,ze dla mediów liczą się nowości,a im większe zaciekawienie tematem, tym więcej zrobią dzienniki i dziennikarze!
To,ze Agca wyszedła na wolność, spadło im jak z nieba. Maja o kim pisać, a że kontrowersja jest jak najbardziej modna, delektuja się tematem.
Agca na tym zarobi, ale zarobi na tym cała masa ludzi, np. wydawnictwo, które opublikuje jego książkę.
Zastanawia mnie tylko jedno: czy to wszystko wymyślił on sam? Moim zdaniem, nie.

[Obrazek: mysz4.gif]
20-01-2010 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #7
 
Szkoda tylko, że Agca nie powiedział, że on jako Jezus zrobił zamach na papieża bo tak można wywnioskować, że sam Jezus jest zamachowcem , zabawny ten Agca Uśmiech
Po za tym Jezus Jest blondynem i jest młodszy od Agcy i wyższy Uśmiech
20-01-2010 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Od kiedy w tamtej szerokości geograficznej i w tamtym klimacie byli blondyni Język :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-01-2010 00:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Drizzt napisał(a):Cóż, warto spojrzeć na pewne fakty. Człowiek wyszedł po 30 latach z więzienia. Obecnie musi dostosować się do aktualnych warunków. Jest człowiekiem starszym, ale nie na tyle, by było mu wszystko jedno - trochę mu życia na pewno zostało. Obecnie raczej nie ma szansy na zwykły, tradycyjny zarobek - nikt zapewne nie zatrudni z uśmiechem na ustach mordercy i zamachowca. Jedynym "kapitałem", jakim Agca obecnie dysponuje, jest jego wiedza o tamtych wydarzeniach (zamach na papieża). Wiedza, dodajmy, z jak najbardziej pierwszej ręki, wiedza widziana oczami zamachowca. I Agca to właśnie wykorzystuje. Nie twierdzę absolutnie, że to moralne. Jednak z czysto przedsiębiorczego punktu widzenia - jest to posunięcie na medal, przekucie porażki (więzienie) w (finansowe) zwycięstwo.

To że chce zbić kasę na tych bajkach to jest zrozumiałe: brak perspektyw na normalną pracę, jako morderca i zamachowiec nie ma raczej szans na pracę, więc potrzebuje szmalu aby jakoś żyć.
Najbardziej denerwujące jest właśnie to o czym pisała Anariel : że takim ludziom płaci sie taką kase za to co gadają wymyślając jakieś durnoty i robiąc z siebie jakiegoś idola. Jeśli tacy idole mają zbijac taka kasę za durnoty i lekceważenie osób powszechnie uznanych za świete to ten świat rzeczywiście powinien szybko się zakończyć a im szybciej tym lepiej. :roll:

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-01-2010 02:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #10
 
Mnie zastanawia tylko jedno- dlaczego akurat "Wiekuisty"?
lidia napisał(a):Po za tym Jezus Jest blondynem i jest młodszy od Agcy i wyższy
Ja wiem czy młodszy? - Jezus i ile mi wiadomo ma lat ponad 2000, a Agca, o ile mi wiadomo nieco mniej. 8)

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
21-01-2010 09:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
sant napisał(a):Mnie zastanawia tylko jedno- dlaczego akurat "Wiekuisty"?

Dla takiego człowieka jak Agca, który szuka okazji do tego aby z siebie zrobić idola w mediach, aby mógł na podstawie swoich wymyślonych bajek zbijać kasę takie miano jest wielką reklamą a samo działanie jest według mnie uderzeniem prosto w chrześcijaństwo co jeszcze bardziej go umocni także wśród przeciwników chrześcijaństwa. To też okazja do zlekceważenia Chrystusa jako wroga tego świata - myślę, że Agca jest człowiekiem, który chrześcijaństwa nie akceptuje i chce w ten sposób z chrześcijaństwem walczyć a z tych, którzy stanowią dla nas świętość robić sobie żarty. On jest tak naprawdę przegranym człowiekiem - biorąc pod uwagę jego przeszłość. Oczywiście nikt nie ma zamiaru przekreślać go całkowicie i potępiać, bo zawsze trzeba brać możliwość nawrócenia się, ale z takim dalszym postępowaniem do jakiego chce posuwać się Agca to widać, że przyszłość też chce sobie niszczyć i raczej nie planuje nawracania się, ale nastawia się na walkę z chrześcijaństwem i zbijaniem kasy na niej w prosty sposób.

Myślę, że największym błędem i też niezrozumianym postępowaniem jest zachowanie mediów - wiedząc, że Agca to wszystko wymyśla chcą płacić mu za te wszystkie bajki. Jak by sie udali do zakładów karnych w celu zbierania materiałów do swoich artykułów to więcej ciekawszego materiału by zebrali nie tracąc czasu na słuchanie wymyślonych bajek i płacenia za to kolosalnych sum. Miliby znacznie lepszy materiał za znacznie mniejsze sumy oparty bardziej na doświadczeniu, przeżyciach więźniów, którzy może chcą ukazać zmiany, które przechodza po odbywaniu kar. To o wiele ciekawsze, szczególnie gdy wypowiadaliby sie więźniowie, którzy w takich zakładach odmieniają swoje życie na to lepsze, które może naprawdę być dobrym owocem, gdzie po wypuszczeniu takiego człowieka na wolność on może pójść tą dobrą drogą a wierzę, że wielu by się takich znalazło, gdyz nie każdy człowiek który.trafia do zakładu karnego jest już z góry przegrany. Można wyjść z takiego zakładu i pokazać swoja przemianę na lepszą.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-01-2010 10:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
Anniko, widocznie Jezus wdał się w Ojca i do Niego jest podobny Uśmiech
Sant, jasne, Jezus ma 2000 lat ale nadal wygląda jak po trzydziestce Uśmiech
21-01-2010 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
Anariel napisał(a):Drizzt, nie liczą się tylko dowody naukowe, nie wszystko da się udowodnić w ten sposób, a naukowcy mylili się wiele razy. Poza dowodami naukowymi są jeszcze uczucia, intuicja i masę innych rzeczy, których nauka opisać nie potrafi. Jedną z tych rzeczy jest sumienie.

Widzisz, ja się jak najbardziej zgadzam. Problem pojawia się w momencie, gdy dwie grupy ludzi czują coś z goła innego, i są tego tak samo pewne. Przykładowo, chrześcijanie i muzułmanie tak samo mocno wierzą w to, co wierzą, tak samo mocno "odczuwają to sercem". I kto ma rację, a kto gada, cytując przedmówcę, "bzdury"? Przecież każdy będzie się zapierał, że to on, a inni się mylą, bo on tak właśnie czuje. W obliczu takich niejasności tylko, podkreślam - TYLKO rzetelne, obiektywne (czytaj - niezależne od wiary czy takich niekonkretnych rzeczy jak "czucie sercem") dane mogą przesądzić sprawę.

Dlatego też nazwanie czegoś "bzdurą", bo samemu czuje się inaczej, nie mając jednocześnie dowodów jest, delikatnie mówiąc - niestosowne.

Cytat:I teraz patrząc przez jego pryzmat na to, co robił Chrystus i jego wyznawcy (na początku, nie twierdzę bynajmniej że potem w Kościele nie zdarzały się wypaczenia), i na to, co robi ten człowiek, mogę orzec w swoim sumieniu, ile on ma wspólnego z Chrystusem.

To samo mógłbym powiedzieć o wieeelu niechlubnych działaniach KK. I najpewniej uzyskałbym jakieś pokrętne, zawikłane wyjaśnienia, że jedno się z drugim nie kłóci, że "to nie tak" i tak dalej. A niestety, jeśli ocenialibyśmy KK taką miarą, jaką Ty tutaj oceniasz Agcę (czyli przyrównujesz bezposrednio do Chrystusa) - to na to by własnie wyszło, że KK to też z tym Chrystusem często był mocno na bakier.

Cytat:Na zakończenie powiem, że nie podoba mi się fakt, że znajdują się ludzie, którzy chcą "nagradzać" zamachowców i morderców za ich czyny i płacić im fortunę za tego typu wywiady.

Ależ Ci ludzie nikogo nie chcą nagradzać. Oni mają gdzieś, co zrobił Agca. Wiedzą natomiast, ile warta będzie informacja o baaardzo głośnym zamachu bezpośrednio od zamachowca - jak to się mówi "biznes jest biznes".

[ Dodano: Czw 21 Sty, 2010 11:16 ]
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):To że chce zbić kasę na tych bajkach to jest zrozumiałe


Błąd, Tomek - dziennikarze nie chcą płacić fortuny za gadanie Agcy o byciu Chrystusem. Każdy wie, że nikogo takie wyznania nie zainteresują. Dziennikarze chcą tyle płacić za ujawnienie opisu zamachu na papieża z perspektywy samego winnego, zamachowca. A taki towar jest BARDZO chodliwy. Już widzę, jak choćby w Polsce książka trafiła od razu na listy bestsellerów.

Mówiąc szczerze, 2 mln dolarów za taki wywiad to i tak półdarmo w porównaniu do zysków, jakie można by na nim zbić.
21-01-2010 12:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #14
 
lidia napisał(a):Sant, jasne, Jezus ma 2000 lat ale nadal wygląda jak po trzydziestce
Fajnie- masz Jego fotkę (aktualną)?
lidia napisał(a):Anniko, widocznie Jezus wdał się w Ojca i do Niego jest podobny
To Bóg jest blondynem? :shock: To może do mnie jest podobny? :mrgreen:

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
21-01-2010 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
Sant pokaż fotkę to Ci powiem, czy do Ciebie jest podobny Uśmiech :mrgreen:
21-01-2010 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów