Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zanim mnie szlag trafi...
Autor Wiadomość
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Zanim mnie szlag trafi...
Wątpię,czy to forum się zainteresuje tematem,ale musze gdzies to napisac. Może przynajmniej uzyskam trochę modlitwy...
Albo mnie opitolicie...

jestem oburzona tym, co się w Polsce dzieje, tym, jak powiększa się bieda.

Moja rodzina nigdy nie byla bogata.
Prawie nikt z mojej dalszej rodziny tez nie ma zbyt duzo.

Ale mieć mało a nie mieć nic, to juz koszmar.

Nie ma pracy.
Można sobie zachorować i nie miec nic. Nasze prawo i nasze przepisy nie przewidują niczego dla osoby, która nie może pracować, a ma zbyt mało lat pracy...NIE PRZEWIDUJE NIC. Czyli ta osoba ma zginąć, umrzeć.

Inna osoba, która miała rentę z pierwsza grupą inwalidzką przez 17 lat i złożyła wniosek o przyznanie renty rodzinnej, dostała po d... I to mocno. Zabrano jej grupe pierwsza i przyznano trzecią. Kto na tym zarobił? Nasz ZUS i ci, którym opłaciło się zabrać mu pierwsza grupę ( lekarze z komisji). I ta osoba tez jest skazana na śmierc głodową.

[Obrazek: mysz4.gif]
20-01-2010 16:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Aby coś zmienić proponuję najpierw zlikwidować Zakład Utylizacji Staruszków i stworzyć system, w którym pieniądze, które dana osoba wypracowała na własną emeryturę będą naprawdę należeć do niej, a nie do złodziejskiej instytucji.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-01-2010 17:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
a jak miałoby wyglądać to likwidowanie i tworzenie?

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
20-01-2010 19:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Myszkunia napisał(a):I ta osoba tez jest skazana na śmierc głodową.
Tak swoją dorgą, jest skazana jeśli jej otoczenie i, być może, m.in. Ty na to pozwolicie.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-01-2010 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja ujmę to inaczej: myślę, że nie trzeba likwidować instytucji takich jak np ZUS, tam po prostu potrzeba zrobić konkretny porządek, i to nie tylko tam, ale w wielu takich państwowych instytucjach, Popatrzeć można na to w ten sposób: ile zarabiają tacy urzędnicy,politycy a ile zarabia przeciętny człowiek oraz ile dostają pieniędzy renciści, ludzie na zasiłkach, wielodzietne rodziny. Jaka jest kolosalna różnica?
Mało tego : skąd ci wszyscy urzędnicy państwowi a szczególnie rządowi biorą tyle kasy i na co im tyle potrzeba? A co zrobić z tymi biednymi? dla nich już doły trzeba kopać? Ile tacy ludzie mogą żyć? Kiedy skończą się bawic bogaci i zrozumieją to co czynią biednym? Gdzie się podziewaja pieniądze tych wszystkich ludzi, którzy przez lata pracy zbierali na emerytury? Co sie dzieje z pieniędzmi na świadczenia chorobowe, rodzinne? Przeciez takie podatki jakie sie płaci z wynagrodzeń oraz z innych działalności to starczyło by z tego na wiele naprawdę waznych celów, starczyło by dla wielu wielu biednych ludzi.

Ale biedni niech maja nadzieję, niech jej nigdy nie tracą, niech wierzą w sprawiedliwość Boga : On im zapewni takie życie że już nigdy niczego brakować im nie będzie a bogaci będą się patrzeć i podziwiać, ale nie dostaną nic, bo już swoją nagrode otrzymują tutaj na ziemi. "Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy" - takie jest chyba powiedzenie i wypada Bogu zaufać, że tak właśnie jest.

A na czas obecny warto prosić tych, na których można liczyć i modlić się o pomoc. Prosić Boga oraz ludzi o pomoc, wierzę, że jeszcze ludzi o dobrych sercach i pomagających bezinteresownie można znaleźć, jest ich co prawda mało, ale jeszcze są i modlac się napewno tacy się znajdą.

Mnie pomogli ludzie z forum na którym byłem, także na tym forum również są osoby, które mogą pomóc i może coś się w innych też ruszy, że zrobią to też bezintersownie.

Napewno ta cała sytuacja w naszym kraju jest tragiczna i potrzeba naprawde konkretnych zmian, wielu porządków. Zachęcają do tego aby decydować się na więcej dzieci a nie dają żadnych możliwości rozwoju takim rodzinom. Skromne zasiłki, które ledwie wystarczają na jakieś skromne potrzeby nie są żadną motywacją do tego aby decydować się na takie rozwiązania. Jedynym powodem dla którego chrześcijanin może decydować sie na dziecko jest Boże błogosławieństwo jakie spływa na rodziny, gdy akceptują nowe życie które Bóg daje, że nie zabijają tego życia tylko je przyjmują. Zaludnianie nieba jest naprawdę czynem za który czeka nagroda. Wiele jednak tutaj zależy od człowieka, gdyż wielu z nas jest słaba psychicznie i często nie wytrzymuje tego obciążenia psychicznego, które wiąże się z przyjmowaniem nowego życia, z tymi wszystkimi trudnościami wychowawczymi, z zapewnieniem dzieciom nawet skromnych warunków do życia.

Bóg jednak czuwa nad rodzinami i napewno je nagrodzi za każde przyjęte nowe życie. Trzeba bronić wartości chrześcijańskich, według nich starać się żyć. To daje siłe do trwania w tej nadziei, która zawieść nie może. [-o<

Na koniec dodam tylko, że serwis SANCTI będzie się starał wspierać różne stowarzyszenia, fundacje, akcje i inne formy pomocy ludziom, którzy jej potrzebują. Po to tez otworzyliśmy specjalny dział, aby pomagać. Każdy może się w tą pomoc włączyć, każdy może dawać cos od siebie i ważne aby to robić, gdyż ci wszyscy ludzie, którzy przez innych zostali zepchnięci na bok, często na margines życia moga liczyć na ludzi dobrej woli, w tym na nas : na każdego z osobna, na wszystkich nas razem.

PAMIĘTAJMY : W JEDNOŚCI SIŁA A W BOGU NADZIEJA

Możemy liczyć na siebie nawzajem, pomagajmy więc sobie nie oczekując nic w zamian. Bóg właśnie takie uczynki wysoko ceni.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-01-2010 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Obecnie walczę ZUS-em , ale wiem że przegram. Już drugi raz mnie odrzucili. Eh
A rząd będzie ograniczać ile się da, bo oszczędza.
Guzik ich obchodzi dobro człowieka, tak patrzę na to.
Jak mi zabrali rentę, automatycznie zaczęło się robić trudniej. Bo należało wybierać : opłaty za mieszkanie czy leczenie. A w przypadku osoby, która musi być ciągle na lekach; ciągłe kontrole lekarskie itd, to taka perspektywa to żadna perspektywa.
A ZUS patrzy moim zdaniem tak, że ludzie starają się o rentę, bo nie chcą pracować. I nie dają.
Mnie odrzucą, między innymi z tego powodu że jestem wykształcona. Ok, mam przepraszać ich za to że studiowałam i nadal to robię.
Ale wiem, że z tego co zarabiam nie da się normalnie funkcjonować. A oni tego nie rozumieją, bo zakodowane jest w ich głowach że chcę aby mnie utrzymywali. Nie potrafią zrozumieć, że są osoby które starają się o rentę aby mieć na leczenie.
Ale dowiedziałam się , że tylko osoba w pełni niezdolna do pracy może dostać rentę - takie zarządzenie wprowadzono. To odpadam, bo ja chcę pracować.
Konflikt interesów.
Kolejna dziwna rzecz, to że jak się posiada grupę to automatycznie otrzymuje się zasiłek pielęgnacyjny. Dziś dowiedziałam się że coś rząd w tej sprawie też zmienił.
I grupa mi się nada do pracy, wizyt na uczelni podczas zjazdów no i ... aby było śmiesznie, to jak mi się skończy, to miesiąc muszę odczekać od kolejnej komisji. Więc przez miesiąc w pracy jak mam być traktowana ? Czy pracodawca ma składki do PFRON płacić? A ja to zapewne przez miesiąc jestem zdrowa , czadowo po prostu Uśmiech
A o dziwo, wszędzie wpisują mi literkę P ... więc można się pośmiać :lol2: i zarazem zapłakać ;( nad realiami naszego kraju.
Może to prześmiesznie brzmi - to co piszę. Ale inaczej to wygląda w realu.
I tak mają osoby mające nogi, nie mające ... 8-[

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-01-2010 23:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
ZUS to instytucja, o której aż szkoda wspominać... pocieszającym jest, że jego decyzje nadzwyczaj często padają w sądach, jak muchy... ja na całe szczęście nie miałem i miał nie będę z tą firmą nic wspólnego...

Ale skoro mówimy o ubóstwie, to nie ten adres - od tego są właściwe miejscowo, samorządowe ośrodki pomocy społecznej i tam trzeba zgłaszać informacje o takich osobach, bo skoro na średnią gminę jest 5 pracowników socjalnych, to oni sami wszystkich przypadków nie zlokalizują. Do prawdy stać z nas chyba każdego na dwie minuty rozmowy telefonicznej z GOPS lub MOPS albo wizytę przy okazji załatwiania spraw w urzędzie albo i specjalnie w tym celu :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
22-01-2010 16:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Tak naprawdę to na żadną instytucje w obecnych czasach nie można liczyć. Do czasu aż sie nie zrobi konkretnych porządków w naszym państwie to będzie taki bałagan a biedni będą na tym cierpieć.
MOPS też nie wiele pomoże, gdyż jest zależny od państwa a jak państwo nie daje pieniędzy na takie cele bo ich nie ma (gdzież te pieniądze mogą się podziewać? :roll: #-o - no mnie nie trudno zgadnąć ) to skąd MOPS weźmie kasę na wszelką pomoc?

Myślę, że do czasu aż się nie znajdą ludzie uczciwi, którzy potrafią zadabć o innych a nie tylko o własne mienie i stołki to najlepiej liczyć na tych, którzy mają jeszcze dobre serca i bez zobowiązań, z chęci pomocy biednejszym mogą jeszcze pomóc. Takich osób jest może nie wiele, ale zawsze się ktoś znajdzie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-01-2010 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Rachel napisał(a):Obecnie walczę ZUS-em , ale wiem że przegram. Już drugi raz mnie odrzucili. Eh
A rząd będzie ograniczać ile się da, bo oszczędza.
Guzik ich obchodzi dobro człowieka, tak patrzę na to.
Jak mi zabrali rentę, automatycznie zaczęło się robić trudniej. Bo należało wybierać : opłaty za mieszkanie czy leczenie. A w przypadku osoby, która musi być ciągle na lekach; ciągłe kontrole lekarskie itd, to taka perspektywa to żadna perspektywa.
A ZUS patrzy moim zdaniem tak, że ludzie starają się o rentę, bo nie chcą pracować. I nie dają.
Mnie odrzucą, między innymi z tego powodu że jestem wykształcona. Ok, mam przepraszać ich za to że studiowałam i nadal to robię.
Ale wiem, że z tego co zarabiam nie da się normalnie funkcjonować. A oni tego nie rozumieją, bo zakodowane jest w ich głowach że chcę aby mnie utrzymywali. Nie potrafią zrozumieć, że są osoby które starają się o rentę aby mieć na leczenie.
Ale dowiedziałam się , że tylko osoba w pełni niezdolna do pracy może dostać rentę - takie zarządzenie wprowadzono. To odpadam, bo ja chcę pracować.
Konflikt interesów.
Kolejna dziwna rzecz, to że jak się posiada grupę to automatycznie otrzymuje się zasiłek pielęgnacyjny. Dziś dowiedziałam się że coś rząd w tej sprawie też zmienił.
I grupa mi się nada do pracy, wizyt na uczelni podczas zjazdów no i ... aby było śmiesznie, to jak mi się skończy, to miesiąc muszę odczekać od kolejnej komisji. Więc przez miesiąc w pracy jak mam być traktowana ? Czy pracodawca ma składki do PFRON płacić? A ja to zapewne przez miesiąc jestem zdrowa , czadowo po prostu Uśmiech
A o dziwo, wszędzie wpisują mi literkę P ... więc można się pośmiać :lol2: i zarazem zapłakać ;( nad realiami naszego kraju.
Może to prześmiesznie brzmi - to co piszę. Ale inaczej to wygląda w realu.
I tak mają osoby mające nogi, nie mające ... 8-[
Wiesz co, napisz, co ma się zmienic w pielęgnacyjnym...
w tej chwili jest tak,ze nie ma grup tylko albo częściowa albo całkowita niezdolność do pracy.
I tyle ZUS.
Natomiast można jeszce się ubiegać o grupę w Powiatowym Zespole Do Spraw orzekania o Niepełnosprawności. I tam łatwiej dostac. Jeżeli tam Ci przydzielą znaczny stopień niepełnosprawności, wówczas możesz ubiegać się o zsiłek pielęgnacyny z MOPS lub GOPS.

[ Dodano: Sob 23 Sty, 2010 10:29 ]
Jeżeli masz mocne papiery, to być może Twoja sprawe przejmie departament w warszawie pod kierunkiem prezesa. Wtedy zazwyczaj możesz liczyc na rentę .
Jeżeli papiery słabe, wówczas nie masz szsans.
I jeszcze jedno, w sprawie, która opisałam na początku, prawnik odradzil składanie sprawy do sądu.

[ Dodano: Sob 23 Sty, 2010 10:33 ]
Mordimer_Madder napisał(a):ZUS to instytucja, o której aż szkoda wspominać... pocieszającym jest, że jego decyzje nadzwyczaj często padają w sądach, jak muchy... ja na całe szczęście nie miałem i miał nie będę z tą firmą nic wspólnego...

Ale skoro mówimy o ubóstwie, to nie ten adres - od tego są właściwe miejscowo, samorządowe ośrodki pomocy społecznej i tam trzeba zgłaszać informacje o takich osobach, bo skoro na średnią gminę jest 5 pracowników socjalnych, to oni sami wszystkich przypadków nie zlokalizują. Do prawdy stać z nas chyba każdego na dwie minuty rozmowy telefonicznej z GOPS lub MOPS albo wizytę przy okazji załatwiania spraw w urzędzie albo i specjalnie w tym celu :roll:
No właśnie, pracowników.
Wiesz, co doradzili? Osoba ma się nie załamywać, bo inni mają gorzej. Otrzyma pomoc żywnościową,ale dopiero od marca, wcześniej musi liczyć na siebie...a pracy brak...
I za 400 zł ma sobie życ zimą...

[ Dodano: Sob 23 Sty, 2010 10:37 ]
Może jeszce napiszę, co ZUS robi z kasą, taka jest moja ocena.
1. buduje budynki, których ludzie nie lubia odwiedzać
2. opłaca masę urzedników
3.opłaca komisje ( najpierw orzecznik dostaje kase za obejrzenie delikwenta, nieraz przywłaszczy sobie jego dokumenty...potem wydaje niekorzystną decyzję i komisja odwoławcza ma prace i pieniadze za orzeczenie, w trakcie tego osoba wysyłana jest po rożnych lekarzach, którym ZUS płaci za właściwe, czyli niedobre dla petenta, orzeczenie konsultacyne)

[ Dodano: Sob 23 Sty, 2010 10:39 ]
4. strata pieniędzy dotyczy tez dojazdów, licznych, danej osoby, na konsultacje i komisje ( bo ZUS zwraca koszty)
5.bardzo czesto osoby wkraczają na drogę sądową i wygrywają . Wtedy pieniadze nieraz ida równiez na odszkodowania.

[Obrazek: mysz4.gif]
23-01-2010 11:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):MOPS też nie wiele pomoże, gdyż jest zależny od państwa a jak państwo nie daje pieniędzy na takie cele bo ich nie ma (gdzież te pieniądze mogą się podziewać? :roll: #-o - no mnie nie trudno zgadnąć ) to skąd MOPS weźmie kasę na wszelką pomoc?
Widzisz - to są zadania gminy więc i pieniądze samorządowe a dotacje państwowe są tylko nieznaczną ich częścią i zazwyczaj na określone zadania... czego, jak czego ale akurat na pomoc dla ludzi ubogich pieniędzy w ośrodkach pomocy społecznej zabraknie jedynie na godzinę przed ich likwidacją :!:
Myszkunia napisał(a):Wiesz, co doradzili? Osoba ma się nie załamywać{...}
Nie może to być... jeśli tak było w istocie, to pozostaje tylko natychmiast wysłać pismo do właściwego miejscowo starosty Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
23-01-2010 21:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ja osobiscie wzięła bym w obrotu MOPSy. I kazała im posprawdza czy te osoby stojące co miesiąc w kolejeczce przy kasie w Urzędach Gmin tak naprawdę mają tak mało pieniędzy i czy Ci ludzie naprawdę są bezrobotni. Bo obserwując miejscowośc w której mieszkam. Jest wiele rodzin które maja "prace"(na czarno) Zarabiają naprawdę kokosy. A pod domem super wypasione bryki. Żonki odstawione odpicowane, wytapetowane. Jadą po te pieniądze do Urzędu gminy w tych wypasionych brykach...A co najgorsze jak wydają dary z Banku Żywności to jeszcze narzekają ze tak mało i ze takie niedobre bo nie firmowe. Mi osobiście było by wstyd. Oh życzę tym damulkom tylko połamania obcasa i buraka na twarzy. I tu w tym momencie MOPSy powinny pozatrudniac kilku ludzi i niech sprawdzają warunki życia tych "biednych" pań co nie maja co jeśc bo muszą kupic sobie kolejną szafę na ubrania bo w starej się już jej nie mieszczą no i jest za stara bo wyszła już z mody! I właśnie odtąd powinno zacząc się robic porządki.....

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
24-01-2010 13:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
Najpierw trzeba zmienić podstawy prawne działań PS, bo jak na dziś to przy decyzjach opierają się na dokumentach, przedłożonych przez podopiecznych a ci nie mogą kłamać, bo blisko 100% Polaków to podobno katolicy a wyłudzenie to grzech :diabelek:

Zawsze można poinformować /nawet anonimowo/ MOPS czy GOPS o takim procederze bo nie dość, że z grzechem trzeba walczyć to jeszcze człowiek, wyłudzający nienależne świadczenie tym samym odbiera pieniądze tym, którym się one słusznie należą!

Przywalając na takie postępowanie sami niejako brudzimy ręce :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
24-01-2010 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Tak tylko że jak w tych urzędach i tak wiadomo że tak jest. Ponieważ rodzinki siedzą na stołkach i jak tu swojemu nie dac choc to mojej ciotki kuzynki kuzyna dzieci...

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
24-01-2010 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
Podaj mi dane na PW a sam się tym zajmę... do brudnej roboty ateista się przyda :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
25-01-2010 08:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
Cytat:Tak naprawdę to na żadną instytucje w obecnych czasach nie można liczyć.

Nawet na Kościół?

http://drewa999.blox.pl/2008/10/bogactwa-Watykanu.html


Jk 2:11-19 BT „Ten bowiem, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział także: Nie zabijaj. Jeżeli więc nie popełniasz cudzołóstwa, jednak dopuszczasz się zabójstwa, jesteś przestępcą wobec Prawa.(12) Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Prawa wolności.(13) Będzie to bowiem sąd nieubłagany dla tego, który nie czynił miłosierdzia: miłosierdzie odnosi triumf nad sądem.(14) Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy /sama/ wiara zdoła go zbawić?(15) Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba,(16) a ktoś z was powie im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta! - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda?(17) Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie.(18) Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków.(19) Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą.”

Cytat:Tak tylko że jak w tych urzędach i tak wiadomo że tak jest. Ponieważ rodzinki siedzą na stołkach i jak tu swojemu nie dac choc to mojej ciotki kuzynki kuzyna dzieci...

Czy te ciotki ,kuzynki i kuzyna dzieci to nie czasem wasi współwyznawcy?
25-01-2010 12:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów