Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trans a religia
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #91
RE: Trans a religia
Przede wszystkim jest to relacją interpersonalną. Zapatrzeniem w tą Osobę, podziwem. Nie stanem w jaki można się wprowadzić technikami. To dwie kompletnie różne rzeczy.

Cytat:Scott- mam propozycję, abyś uważał, na pewną pokusę - lepszego widzenia i rozumienia tekstu niż autor, który go napisał. Ty wiesz lepiej niż ja, co ja zrozumiałem i jaki był sens mojej wypowiedzi!!!. Trochę rezerwy w stosunku do siebie i więcej zaufania do rozmówców.
To że odczytałem to w ten sposób a nie inny znaczy że pokusie ulegam, po prostu tak to widziałem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2011 20:53 przez Scott.)
02-09-2011 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #92
RE: Trans a religia
(02-09-2011 20:51 )Scott napisał(a):  
Cytat:Scott- mam propozycję, abyś uważał, na pewną pokusę - lepszego widzenia i rozumienia tekstu niż autor, który go napisał. Ty wiesz lepiej niż ja, co ja zrozumiałem i jaki był sens mojej wypowiedzi!!!. Trochę rezerwy w stosunku do siebie i więcej zaufania do rozmówców.
To że odczytałem to w ten sposób a nie inny znaczy że pokusie ulegam, po prostu tak to widziałem.
I słusznie prawisz - tak to widziałeś- pokusą jest natomiast rzutowanie swojej projekcji na drugiego człowieka, mimo wyjaśnień. Dobrze że to sobie wyjaśniliśmy.Anioł

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
03-09-2011 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #93
RE: Trans a religia
Dodam jeszcze że nie przez techniki ale przez łaskę odnajdujemy Boga. Sami z siebie nie jesteśmy w stanie Go odnaleźć.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2011 22:59 przez Scott.)
03-09-2011 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #94
RE: Trans a religia
(03-09-2011 22:51 )Scott napisał(a):  Dodam jeszcze że nie przez techniki ale przez łaskę odnajdujemy Boga. Sami z siebie nie jesteśmy w stanie Go odnaleźć.

a co z
szukajcie a znajdziecie
proście a będzie wam dane

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
09-09-2011 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #95
RE: Trans a religia
spójrz na kontekst tego co cytujesz, to problem powinien rozwiązać się sam. w razie problemów podamy kolejną podpowiedź O matko

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
09-09-2011 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #96
RE: Trans a religia
(09-09-2011 22:26 )spioh napisał(a):  spójrz na kontekst tego co cytujesz, to problem powinien rozwiązać się sam. w razie problemów podamy kolejną podpowiedź O matko
patrze i nic nie widzę co by zmieniało moje rozumienie, że trzeba szukać starać się , prosić, domagać się namolnie- to osiągniemy cel:
Cytat:Powiadam wam, jeśli nawet nie dlatego wstanie i da mu, że jest jego przyjacielem, to dla natręctwa jego wstanie i da mu, ile potrzebuje. A Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą. Gdzież jest taki ojciec pośród was, który, gdy syn będzie go prosił o chleb, da mu kamień? Albo gdy będzie go prosił o rybę, da mu zamiast ryby węża? Albo gdy będzie go prosił o jajo, da mu skorpiona? Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą (Łk 11, 5-13)
bez proście, szukajcie i kołaczcie - nie będzie wam dane!
Więc najpierw "sami z siebie" musimy chcieć szukać a później dopiero (jeśli taka będzie Jego wola) będzie Łaska

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
10-09-2011 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #97
RE: Trans a religia
gdzie ty tu widzisz tezę "jak nie poprosisz to nie dostaniesz"? ten tekst w ogóle o tym nie wspomina. owszem, jest zachęta, żeby prosić, bo Bóg jest dobry i chce dawać. raczej jest tu napomnienie, żeby nie bać się prosić/szukać bo "my biedni grzesznicy, to musimy najpierw zasłużyć to może Bóg wtedy raczy wysłuchać".
pragnienie Boga jest już samo w sobie łaską i jest dane a priori. tekst raczej napomina, żeby go nie marnować z fałszywego lęku przed Bogiem, darzyć Go większą ufnością względem tego czy chce On dam udzielać Ducha i innych darów.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
10-09-2011 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #98
RE: Trans a religia
(10-09-2011 23:20 )spioh napisał(a):  gdzie ty tu widzisz tezę "jak nie poprosisz to nie dostaniesz"?
takiej nie widzę ale wyraźnie postawiona jest
jak poprosisz to dostaniesz
Cytat:raczej jest tu napomnienie, żeby nie bać się prosić/szukać
Nie, nie ma takiej!


Cytat:bo "my biedni grzesznicy,
a to wyobraź sobie, że jest:
Cytat:Jeśli więc wy, którzy jesteście źli,

dalsze twoje spekulacje są bezpodstawne

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
12-09-2011 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #99
RE: Trans a religia
Dezerter to do kogo pukasz też jest ważne Oczko

Poza tym co jest ważniejsze technika czy Bóg? My ludzie (ja również) mamy tendencje do tego aby skupiać się właśnie na technice jak gdyby to wszystko od nas zależało, a tak nie jest bez Boga nie możemy nic i właśnie takie nic dobrze jest oddać Bogu.

myślę że spioh ma rację

Cytat:Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą


Skro jesteście źli (a więc bez Boga) a potraficie dawać to co dobre to tym bardziej Bóg da wam to co Dobre, a nawet lepsze. Jest to ewidentna zachęta aby się nie bać i prosić. Pan Jezus pragnie dwóch rzeczy naszej miłości i naszego zaufania.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2011 18:39 przez spioh.)
15-09-2011 12:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #100
RE: Trans a religia
musimy rozróżnić nawet nie tyle sposoby wprowadzania w trans, co jego rodzaje.
Otóż z katolickim doświadczeniem nie jest zgodny ten rodzaj transu, który jest pokrewny działaniu narkotyków(zaburzenie świadomości, a więc i Wolnej Woli), czy ten, który wiąże się z wysadzaniem doświadczenia małżeńskiego z właściwego mu miejsca. Taki trans wiąże się z pewnym działanie na sferę psychofizyczną człowieka. i jest możliwy do wywołania przez bodźce działające na różne zmysły- słuchu, wzroku, poprzez drgania, czy drogą fizjologiczną.
Dlatego też z form wprowadzających w trans nie można wyłączyć muzyki, świateł, czy pewnych ruchów. Zazwyczaj powtarzalność i monotonia, by wywołała zaburzenie świadomości i wolnej woli jest wspomagana przez inne czynniki- np- wysokość dźwięku, dysharmoniczność, czy intensywność pulsacyjną bodźca.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
07-01-2012 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #101
RE: Trans a religia
Co to jest trans " który wiąże się z wysadzaniem doświadczenia małżeńskiego z właściwego mu miejsca."? I jaki rodzaj transu jest zgodny z doświadczeniem katolickim, i co rozumiesz przez to doświadczenie katolickie?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-01-2012 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów