Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykonawca gniewu Bożego
Autor Wiadomość
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Wykonawca gniewu Bożego
Cytat:Wieczorem, kiedy byłam w swojej celi, ujrzałam anioła, wykonawcę gniewu Bożego. Był w szacie jasnej, z promiennym obliczem, obłok pod jego stopami, z obłoku wychodziły pioruny i błyskawice do rąk jego, a z ręki jego wychodziły i dopiero dotykały ziemi. Kiedy ujrzałam ten znak gniewu Bożego, który miał dotknąć ziemię, a szczególnie pewne miejsce, którego wymienić nie mogę dla słusznych przyczyn, zaczęłam prosić anioła, aby się wstrzymał chwil kilka, a świat będzie czynił pokutę. Jednak niczym prośba moja była wobec gniewu Bożego. W tej chwili ujrzałam Trójcę Przenajświętszą. Wielkość majestatu Jej przeniknęła mnie do głębi i nie śmiałam powtórzyć błagania mojego. W tej samej chwili uczułam w duszy swojej moc łaski Jezusa, która mieszka w duszy mojej; kiedy mi przyszła świadomość tej łaski, w tej samej chwili zostałam porwana przed stolicę Bożą. 0, jak wielki jest Pan i Bóg nasz i niepojęta jest świętość Jego. Nie będę się kusić opisywać tej wielkości, bo niedługo ujrzymy Go wszyscy, jakim jest.
Otrzymałem dzisiaj fragment "Dzienniczka " św. Faustyny.
Co o tym myślicie?

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
01-05-2005 22:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Czy mógłbys dokładnie powiedzieć gdzie to jest w Dzienniczku :?:
01-05-2005 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
165
ZESZYT PIERWSZY
164
"DZIENNICZEK" SIOSTRY FAUSTYNY
Gdzieś tu, bo mam wersję komputerową.

[ Dodano: Nie 01 Maj, 2005 23:01 ]
A to kila zdań dalej.
Cytat: Zrozumiałam w pewnej chwili, jak bardzo się nie podoba Bogu czyn chociażby był najchwalebniejszy, ale nie mający pieczęci czystej intencji; takie czyny pobudzają Boga raczej do kary, a nie do nagrody. Oby w naszym życiu było ich jak najmniej, owszem, [w] życiu zakonnym nie powinno by ich być wcale.


[ Dodano: Nie 01 Maj, 2005 23:05 ]
A to w innym miejscu:
Cytat:6 (14) W pewnej chwili zostałam wezwana na sąd Boży. Stanęłam przed Panem sam na sam. Jezus był takim, jakim jest w męce. Po chwili znikły te rany. a pozostało tylko pięć: w rękach, nogach i boku.

Natychmiast ujrzałam cały stan duszy swojej, tak jak Bóg na nią patrzy. Jasno ujrzałam wszystko, co się Bogu nie podoba. Nie wiedziałam, że nawet z takich cieni drobnych trzeba zdawać rachunek przed Panem. Co to za moment! Kto go opisze? — Stanąć naprzeciw trzykroć Świętemu. — Zapytał mię Jezus: Kto [ty] jesteś? — Odpowiedziałam: Ja jestem sługą Twoją, Panie. —Jesteś winna jednego dnia ognia czyśćcowego.
Św. Faustyna winna jednego dnia ognia(!) czyśccowego. A zwykły grzesznik?

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
01-05-2005 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
O cholercia... To ja chyba odsiedzę sobie paręset dobrych lat... Smutny

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-05-2005 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Najpierw trzeba zasłużyć na czyściec. Czego sobie i Tobie życzę.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
01-05-2005 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
A ja to z tego czyścca już chyba nie wyjdę... Smutny

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
02-05-2005 01:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Harpoon napisał(a):A ja to z tego czyścca już chyba nie wyjdę...
Masz błędne wyobrażenie czyśca :!: CZyściec to stan przejściowy. Nie możesz w nim byc ciagle. Jest to miejsc, w którym ma się dokonać Twoje przebóstwienie.
02-05-2005 07:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Katolik napisał(a):Najpierw trzeba zasłużyć na czyściec. Czego sobie i Tobie życzę.

O to się akurat nie boję. Kwestia ile tam pobędę.

[ Dodano: Pon 02 Maj, 2005 ]
Hahahaha Harpoon, nie bój żaby. Wieczności tam nie spędzisz Duży uśmiech Odpokutujesz co trzeba i jak już będziesz gotowa na przebywanie z samym Bogiem i Jego świętymi, to Cię stamtąd wyciągną Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-05-2005 11:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
No Katoliku, a jak wg Ciebie trzeba zasłużyć na czyściec :?:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
02-05-2005 12:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Harpoon napisał(a):No Katoliku, a jak wg Ciebie trzeba zasłużyć na czyściec :?:
TRZEBA OSIĄGNĄĆ ZBAWIENIE. Zbawienie to nie jest łatwa sprawa. Tylko święci idą prosto do nieba.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
02-05-2005 12:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Eh... to dla mnie nie jest odpowiedź...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
02-05-2005 12:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ty "Katoliku" to na pewno święty będziesz! ( lol )
Katolik napisał(a):Zbawienie to nie jest łatwa sprawa.

Podobno dla chcącego nic trudngo Oczko Tak się składa, że wierni niegdyś sami nazywali siebie świętymi, jako wyznawców Chrystusa... I nie było w tym nic nadzwyczajnego, że sami tak między sobą mówili. Poza tym Jezus powiedział, że jesteśmy świątynią Boga, a świątynia Boga jest święta... Teraz to okreslenie trochę inne znaczenie przybrało.
Harpoon, a Ty się nie martw Oczko Jezus przed Tobą drogi do zbawienia wcale nie zamyka Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-05-2005 12:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
No, no bracie Katoliku, nawet tu starasz się Bogiem straszyć?. [-X

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
11-05-2005 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów