Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duchy - dla wielu na świecie śmiech i fikcja
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #16
 
Tak, tyle, że mnie nie chodzi w tym przypadku o przekonanie Ciebie, tylko jasne postawienie sprawy dla osób, które czytają forum, albo będą je czytać za 5 lat, a które przyjmują nauczanie Kościoła. Chodzi o to, żeby nie stawiać nauczania Kościoła obok poglądów osób zainteresowanych okultyzmem, żeby nie wprowadzać zamieszania i zamętu.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
23-02-2010 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
A co złego w tym, że obie strony się wypowiedziały, de facto nawet się zgadzając? Omyk, wybacz, ale teraz wydaje mi się, że się czepiasz na siłę. Będą to czytały zarówno osoby ortodoksyjnie katolickie, jak i mniej ortodoksyjne. Dobrze więc, by wiedziały, że nie jest to jedynie stanowisko Kościoła. Wierz mi, ale dla wielu nieortodoksyjnych jest to najlepsza rekomendacja, świadcząca, że nie jest to tylko "wymysł klech", ale ma też swoje źródła w innej (a tu nawet lepiej - sprzecznej z nauczaniem KK) dziedzinie. To podnosi kilkakrotnie wiarygodność dla kogoś, kto nie łyka wszystkiego, co powie KK (słowo "łyka" użyte w czysto neutralnym znaczeniu, zaznaczę).

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
23-02-2010 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
Nie, nie Uśmiech
Nie chodzi o to, że 2 strony się zgadzają co do sprawy, tylko o to, że przyjdzie za rok, dwa czy pięć na forum np. neofita, który będzie szukał wiedzy o nauczaniu Kościoła i zobaczy, że katoliczka pisze o duszach czyśćcowych, a druga osoba dodaje coś o astralnych podróżnikach i po prostu przyswoi sobie błędnie oba pojęcia jako nauczanie Kościoła.

A co do zgodności - mnie to nie sprawia różnicy, ile innych wyznań czy światopoglądów przyznaje rację nauczaniu Kościoła w różnych kwestiach Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
23-02-2010 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
omyk napisał(a):A co do zgodności - mnie to nie sprawia różnicy, ile innych wyznań czy światopoglądów przyznaje rację nauczaniu Kościoła w różnych kwestiach Uśmiech

Albo też, odwracając, nauczanie Kościoła przyznaje rację innym światopoglądom w jakiejś materii Uśmiech Albo, aby nie robić takich jednostronnych porównań, oba wyznania wyznają to samo - tu już nie ma kierunku, kto komu rację przyznaje, a tylko to, że oba mówią to samo - tak jest najuczciwiej powiedzieć Uśmiech

Ale ok, co do powyższego, to zaznaczam, że kwestia, o której powiedziałem (odnośnie duchów) NIE JEST nauczaniem Kościoła. Jest to natomiast wspólna teza Kościoła i magów: że na duchy trzeba uważać i podchodzić z ostrożnością, bo nie wiadomo, kto/co jest po drugiej stronie.

Teraz już jest jasno i czarno na białym Uśmiech

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
24-02-2010 08:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Polecam wysłuchanie tej nauki, gdzie będzie mowa na temat duchów zmarłych, ale nie tylko na ten temat. Warto wysłuchać :.

http://sfd.kuria.lublin.pl/index.php?opt...2&Itemid=1

Naprawdę warto wysłuchać w całości.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-04-2010 01:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #21
 
Duchy? To chyba zależy od tego co definiujemy pod tym pojęciem. Po śmierci ciała dusza ludzka trafia pod sąd Boży na którym ważą się jej losy. Raczej nie można umrzeć i ot tak sobie zwiedzać wielki świat jako "duszek". Widzenia dziwnych postaci, nawiedzone domy.. to moim zdaniem nic innego jak dręczenia ludzi bądź miejsc poprzez siły nieczyste.

W takich sytuacjach tylko.. -> :ks:
01-09-2010 12:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania_Wawa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #22
 
Cytat:Widzenia dziwnych postaci, nawiedzone domy.. to moim zdaniem nic innego jak dręczenia ludzi bądź miejsc poprzez siły nieczyste.

Zgadzam się. Tak zazwyczaj objawia się nadzwyczajne działanie demoniczne.

Kwestia duchów jest jednoznaczna. W świecie istnieją tylko 2 "energie" - Boga i szatana. Jeżeli COŚ do nas przychodzi, nie należy temu wierzyć i modlić się. Tak jak powiedział świetnie Omyk - Złego szlag trafi, a duszy pomoże.

Spirytyzm jako wywoływanie bytów obojętnych duchowo dla nas nie istnieje. Zawsze jest to przywoływanie demona. Może warto nawiązać do tego, że są różne formy zaangażowania w spirytyzm:
1) poprzez praktyki medium, czyli pozyskiwanie od duchów informacji o świecie materialnym i duchowym (stąd rodzi się m.in. psychozofia czy parapsychologia, nie mające argumentów racjonalnych)
2) zabawa towarzyska w wywoływanie duchów np. z ciekawości poprzez tabliczki oui-ja czy wirujący talerzyk
3) channeling, a mianowicie komunikację z bytami astralnymi (forma medytacji transcendentalnej objawia się np. poprzez pismo automatyczne)
4) wszelkiego rodzaju pogańskie rytuały, które poprzez trans i śpiewy mają doprowadzić do samoopętania (voodoo, macumba)
5) raelianizm - nawiązywanie kontaktu z UFO
6) pyszałkowate wzywanie świętych czy dążenie do fałszywego objawienia, w których ujawnia się odstępstwo od nauczania Magisterium Kościoła

Groźnym zjawiskiem spirytyzmu jest reinterpretacja Pisma Świętego oraz uznanych przez Kościół objawień prywatnych w duchy spirytyzmu. Wyobraźmy sobie porównanie piramidek energetycznych z wodą święconą...

W duszy żyjącej łaską Bożą jest zawsze wiosna - św. Jan Maria Vianney
01-09-2010 13:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów