Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jeszcze o krzyżach. (POLITYKA - WYBORY PREZYDENCKIE)
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #151
 
Od kilku postów trwa w tym temacie offtopic, który nic nie wnosi, a tylko robi niepotrzebny zamęt na forum. Te posty przesunęłam do archiwum.
Wracamy do tematu " Jeszcze o krzyżach. (POLITYKA _ WYBORY PREZYDENCKIE) Uśmiech

Teraz cytat z regulaminu, który każdy z nas zaakceptował
Cytat:II. Informacje ogólne.

1. Jest to Forum publiczne służące kulturalnej wymianie poglądów.
:aniol:

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
01-08-2010 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #152
 
Tak - dzisiejszy dzień pokazał wszystkim jak wygląda katolicyzm po polsku... i co owieczki myślą o swoich pasterzach... :!: Pomysł

Bardzo mnie to osobiście cieszy, bo nie dość, że odsłania fasadowość polskiej wiary i faktyczną niemoc KK to jeszcze wskazuje, że gremia prawicowe nie radzą sobie z podejmowaniem trudnych decyzji. Tak czy siak KK stracił dziś masę punktów :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
03-08-2010 17:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #153
 
Wg mnie rząd i prezydent. Już wcześniej zresztą podejmując walkę z Krzyżem.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
03-08-2010 17:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #154
 
.
.
Z radością dostrzegam, że Polacy potrafią wciąż zdecydowanie stanąć po stronie krzyża. Aż mi się przypomniał pewien obraz Jana Matejki:

[center][Obrazek: Matejko_Zaprowadzenie_chrzescijanstwa_96..._small.jpg]
Jan Matejko. Zaprowadzenie chrześcijaństwa.
Kliknij w obrazek i powiększ[/center]

Mieszko I i krzyż... Nasza ziemia, Polska, jest z krzyżem związana nieustannie od zarania swej państwowości. Jak widać po dzisiejszym dniu, dla wielu osób to bardzo ważne. Bardzo ważne. Myślę, że możemy być dumni, iż ktoś w tym Kraju jest gotów tak zdecydowanie bronić obecności krzyża w przestrzeni publicznej. Konstytucja jest po stronie tych, którzy nie wstydzą się krzyża w życiu publicznym.

Niemniej Komorowski zupełnie niepotrzebnie wywołał tą wojnę (slogan "zgoda buduje" okazał się więc fałszywy). Krzyż mógł tam spokojnie stać i czekać na pomnik (tablicę), który by go godnie zastąpił... Smutny

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
03-08-2010 18:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #155
 
Słusznie - Mieszko wprowadzał krzyż krzyżem: dosłownie /krzyżując niechętnych/ i w przenośni /czytaj: mieczem/.

Temat to prawo kontra ryk gawiedzi. Prawo wygra w swoim czasie a tym czasem ubaw mam po pachy :mrgreen:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
03-08-2010 19:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #156
 
Mordimer_Madder napisał(a):Prawo wygra w swoim czasie a tym czasem ubaw mam po pachy :mrgreen:
No cóż, to naprawdę nie twoja wina. Takie poczucie humoru, to wpływ wielu, wielu czynników.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
03-08-2010 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #157
 
Czyli źle ze mną, jeśli dla mnie też cała ta sytuacja jest tak groteskowa, że aż śmieszy? Kobieta przywiązała się do krzyża... O rety, to nie jest w moim odbiorze obrona wartości katolickich, zdecydowanie nie.

Aż się pokuszę o komentarz...
[Obrazek: z8208935X,Utarczka-ze-straza-miejska.jpg]
[center]Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia.
Rz 13,1-2
[/center]

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-08-2010 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #158
 
Przede wszystkim, ten krzyz na znaczenie narodowe nie religijne, stad wiele nieporozumien tez...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
03-08-2010 20:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #159
 
A no właśnie. Ustawili go harcerze. Jeśli wbrew prawu, to niech go spokojnie przeniosą. Jeśli zgodnie z nim - to niech skończą te cyrki...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-08-2010 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #160
 
omyk napisał(a):Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia.
Ale no, jeśli oni przekraczają prawo Boże to nie masz takiego obowiazku, wobec nikogo. Nawet rodziców, i wtedy reakcja by była jak najbardziej ok. Tak mi egzorcysta ks Wolinski mówił. Język

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
03-08-2010 20:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #161
 
A w którym miejscu ta straż miejska przekracza Prawo Boże!? :shock: :shock: :shock:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-08-2010 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #162
 
omyk napisał(a):A w którym miejscu ta straż miejska przekracza Prawo Boże!?
Przekraczają choćby granice prawdy. Miała być zgoda że łe, zgody a zgody. I dla samego tego powinni dać spokój, żeby w zgodzie tworzyć zgode. To wszystko to zenada dla mnie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
03-08-2010 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #163
 
Na temat Mieszka I krąży sporo kłamstw, ale jednej faktycznej rzeczy odmówić mu nikt nie zdoła: to z nim łączymy początek państwowości Polski :jupi: Odtąd krzyż zawitał na naszej ziemi, a my dziś możemy być dumni, że polityka rodu Piastów zbudowała nasz kraj.

Niestety, Komorowski & s-ka wywoływaniem takich wojen, jak dzisiejsza, szybko zniszczą dziedzictwo naszych wielkich przodków... Smutny

Polecam użytkownikom Forum fragment ciekawego artykułu:

Cytat:To, co było widać na ulicach Warszawy, ale także cały ciąg wcześniejszych wydarzeń, jednoznacznie pokazują, że rządząca Platforma Obywatelska i prezydent-elekt dążyli do zwarcia, awantury, starcia o krzyż. I świadomie podsycali emocje, mając nadzieję, że uda się je wykorzystać do bieżącej walki politycznej.

[...]

Władzom zależało na tym, żeby coś się pod Pałacem wydarzyło, żeby komuś puściły nerwy, i by zachował się niegodnie. Dzięki temu przez kolejne miesiące będzie można - we wszystkich możliwych stacjach telewizyjnych i większości gazet – dowodzić, że jakiekolwiek reformy są niemożliwe, że rząd Tuska może tylko podnosić podatki, a główną jego zasługą ma być to, że nie jest on rządem Kaczyńskiego.

http://fronda.pl/news/czytaj/1_0_dla_pla...watelskiej
Niestety... PO jest mistrzem w manipulowaniu faktami i naturalny zryw w obronie krzyża szybko zinterpretuje pod swój polityczny interes Smutny

Oby nie przyszedł taki czas, gdy znów trzeba będzie wrócić do starych sposobów... :/

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
03-08-2010 20:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #164
 
Dokladnie, kraj się sypie, sięgamy Grecji.... I jak zwykle temat zastepczy żeby ukryć faktyczny stan panstwa i nieudolność do granic możliwośći.

I te wydarzenia się niby tak przypadkowo pokryły? Jakie to dziwne że zawsze kiedy wychodzi prawda o PO to sa tematy zastepcze.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
03-08-2010 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #165
 
Cytat:Czyli źle ze mną, jeśli dla mnie też cała ta sytuacja jest tak groteskowa, że aż śmieszy?
Serio?- Nic nie poradzę. Nie pamiętasz komuny. Szczęśliwy

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
03-08-2010 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów