Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jeszcze o krzyżach. (POLITYKA - WYBORY PREZYDENCKIE)
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #361
 
pafni napisał(a):Rozpoczynamy głosowanie, każdy może wziąć udział.
Pozwól że nie wejdę w twoją propozycję. To jest twój avatar.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-08-2010 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #362
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
Rozpoczynamy głosowanie, każdy może wziąć udział.

Pozwól że nie wejdę w twoją propozycję. To jest twój avatar.
Ale byłoby dość ciekawie, zatem czekam na głosy innych.
Odnoszę wrażenie,że fanatyków każdej religii charakteryzuje brak poczucia humory, takiego abstrakcyjnego, absurdalnego, co wy na to?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-08-2010 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #363
 
Nie ma to jak się śmiać z księdza kanonika który z polecenia ksiedza abpa jeździł po diecezji i ostrzegał przed magią, New Age, satanizmem.
:/


A wracając do tematu, nie dość że jest zasłona dymna z krzyża przed pałacem zrobiona przez GW i jej prezydenta, to oprócz pojedynczych posłów parlamentu europejskiego rzad Polski nie przylaczyl sie od obrony krzyza w parlamencie europejskim, Słowacja ma krzyż na fladze, Malta [ wspaniały kraj na marginesie] też, to jakby miały go nie bronić, Rosja z szacunku dla cerkwi poparła to odwołanie[!!], a my kraj JP2 nie...

Za to rozważany jest plan obrazów pana Komorowskiego w ambasadach.... :| A faktycznym problemem w ambasadach polskich jest-zdejmowanie godła z tych placówek przecież.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-08-2010 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #364
 
Zobaczcie jak genialnie Pan Cejrowski pięknie ujął sprawę Krzyża.

http://www.youtube.com/watch?v=d3IH9opS1tc

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
30-08-2010 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #365
 
pafni napisał(a):Odnoszę wrażenie,że fanatyków każdej religii charakteryzuje brak poczucia humory, takiego abstrakcyjnego, absurdalnego, co wy na to?
Hmmm..... czyżby podświadoma samokrytyka?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-08-2010 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #366
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
Odnoszę wrażenie,że fanatyków każdej religii charakteryzuje brak poczucia humory, takiego abstrakcyjnego, absurdalnego, co wy na to?


Hmmm..... czyżby podświadoma samokrytyka?
Nie to krytyka fanatyków.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-08-2010 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #367
 
Pafni, a jeśli zagłosuję jako jedyna to moja wersja wygra ze 100%-owym poparciem głosujących?
Bo ja bym chciała zobaczyć jak tego kotka z łezką przedstawisz, kto wie, może należałoby Ci się za to jakieś fotograficzne Grand Prix? ;P

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-08-2010 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #368
 
Wojtek37 napisał(a):Walka o krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego to polityczne harce ludzi, którym nie zależy tak naprawdę na krzyżu, ale na władzy
- powiedział KAI bp Tadeusz Pieronek.

http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x32215/...-o-wladze/

I ja się pod tym podpisuję./
Absolutnie i całkowicie - dziwi mnie jednak, że tak mało osób mających za symbol swej religii krzyż, dostrzega tę oczywistą oczywistość a hierarchowie ze strachu w znakomitej większości zaniemówili lub podwinęli ogon pod siebie - za prawdę powiadam wam, że stanowczość KK w sprawie tej krucjaty tylko by mu wyszła na zdrowie Pomysł I dlatego wcale nie wiadomo, czym skończy się nowela ustawy o godle i barwach narodowych, która wejdzie pod obrady na jesieni... być może wygra opcja, którą popieram i wtedy przyjdzie mi podziękować biskupom za niezamierzoną pomoc antychrystom :mrgreen:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
30-08-2010 14:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #369
 
omyk napisał(a):Pafni, a jeśli zagłosuję jako jedyna to moja wersja wygra ze 100%-owym poparciem głosujących?
Bo ja bym chciała zobaczyć jak tego kotka z łezką przedstawisz, kto wie, może należałoby Ci się za to jakieś fotograficzne Grand Prix?

Potajemnie liczyłem na Twój głos Duży uśmiech . O.K o ile do końca dnia nie będzie innych propozycji to masz jak w banku kotka! A jeśli będą inne głosy podwójne na inny avatar to wygra większość. Zatem rano sie jutro obudzisz i być może smutny kotek będzie widoczny. Na pewno zrobi wrażenie, to taki antywojenny kotek jest. Uśmiech

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-08-2010 14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #370
 
pafni napisał(a):Nie to krytyka fanatyków.
Czyli?....
No przecież napisałeś to w jakimś kontekście? Nieprawdaż?
Mordimer_Madder napisał(a):I... być może wygra opcja, którą popieram i wtedy przyjdzie mi podziękować biskupom za niezamierzoną pomoc antychrystom
A jednak fantazjujący optymiści dają sie lubić.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-08-2010 14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #371
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
Nie to krytyka fanatyków.


Czyli?....
No przecież napisałeś to w jakimś kontekście? Nieprawdaż?
W kontekście scharakteryzowania przywar fanatyków, ja nie jestem fanatykiem, więc ta charakterystyka nie odnosi się do mnie. Lubię humor angielski np. Monthe Pythona, umiem się śmiać z samego siebie oraz z sytuacji w kraju. Bo śmiech daje refleksje i oczyszczenie, wyluzowanie a przede wszystkim dystans.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-08-2010 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #372
 
pafni napisał(a):W kontekście scharakteryzowania przywar fanatyków, ja nie jestem fanatykiem, więc ta charakterystyka nie odnosi się do mnie. Lubię humor angielski np. Monthe Pythona, umiem się śmiać z samego siebie oraz z sytuacji w kraju. Bo śmiech daje refleksje i oczyszczenie, wyluzowanie a przede wszystkim dystans.

Pewnie szczególnie przypadła Ci scenka z "Żywot Brajana" kiedy to wisi on i kompani jego na krzyżu pośpiewując sobie "niczego sobie " melodyjkę, znaną pewnie wszystkim..... ?

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
30-08-2010 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #373
 
Wojtek37 napisał(a):pafni napisał/a:
W kontekście scharakteryzowania przywar fanatyków, ja nie jestem fanatykiem, więc ta charakterystyka nie odnosi się do mnie. Lubię humor angielski np. Monthe Pythona, umiem się śmiać z samego siebie oraz z sytuacji w kraju. Bo śmiech daje refleksje i oczyszczenie, wyluzowanie a przede wszystkim dystans.



Pewnie szczególnie przypadła Ci scenka z "Żywot Brajana" kiedy to wisi on i kompani jego na krzyżu pośpiewując sobie "niczego sobie " melodyjkę, znaną pewnie wszystkim..... ?
Nie ta scenka jest średnia, wole sceny z cyklu"latający cyrk Monthy Pythona" "Święty Grall" "Sens życia" .W Polsce kabaret "Potem" jak dla mnie jest najlepszy. Wiesz, zależy jak człowiek do tego wszystkiego podchodzi...

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-08-2010 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #374
 
pafni napisał(a):W kontekście scharakteryzowania przywar fanatyków
Ale czemu akurat w tym wątku i w tym poście?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-08-2010 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #375
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
W kontekście scharakteryzowania przywar fanatyków


Ale czemu akurat w tym wątku i w tym poście?
Tak wyszło Uśmiech Takie spostrzeżenie.

Sant zagłosuj za avatarkiem!

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-08-2010 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów