Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jeszcze o krzyżach. (POLITYKA - WYBORY PREZYDENCKIE)
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #376
 
Skoro tak bardzo nalegasz?- no dobrze- miau!
Też jestem przeciw wojnom.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-08-2010 18:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #377
 
Jakieś OT'y tu się panoszą... :mrgreen: zarusicko ktosi to łomiecie :mrgreen:

pafni - ruchomego yin i yang sami taoiści nie wymyślili, mimo iż bardzo dokładnie obrazuje ich wzajemne przenikanie się... jest SUPER!

I pewnie lepsze, niż miły koteczek -> [Obrazek: 6b9674a8fe4c4ee38cca3c09f492c823.jpg&t=1]

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
30-08-2010 18:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #378
 
sant napisał(a):Skoro tak bardzo nalegasz?- no dobrze- miau!
Też jestem przeciw wojnom.

Dzięki, głos zapisano!
Mordimer_Madder napisał(a):pafni - ruchomego yin i yang sami taoiści nie wymyślili, mimo iż bardzo dokładnie obrazuje ich wzajemne przenikanie się... jest SUPER!

Dzięki Mordimer Madder (ten Twój kotek to jakiś masonnn :!: )

Czyli narazie :

Kotek 2 -1 yin i yang

Przypomnę jeszcze raz na co głosujemy:
1.) Przedstawia pocisk wędrujący w dół który ma zamontowaną kamere i przed momentem uderzenia w ziemie widać bezbronnego kotka któremu z oczu płynie łza.
2.) Mogę być ja na avatarze
3.) Może być avatar przedstawiający śnieżenie ekranu
4.) może być avatar komiczny z filmu "avatar"
5.)Może być avatar z symbolami głównych religii

[ Dodano: Pon 30 Sie, 2010 21:15 ]
2:2 dostałem prywatną wiadomość , osoba głosuje na ying i yang
Omyk niewiasto, rozstrzygnij ten teleturniej !

A co do upamiętnienia katastrofy mam projekt który da rade ustawić przed pałacem. Dwie płyty po lewej i po prawej stronie istniejącego pomnika(tego co jest) i te płyty może łączyć właśnie krzyż!
Jestem genialny Uśmiech I wszyscy będą zadowoleni, szczegóły mam u siebie.
A jeśli komuś przyjdzie do głowy podobny pomysł to będę sie sądził.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-08-2010 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #379
 
Scott napisał(a):Nie ma to jak się śmiać z księdza kanonika który z polecenia ksiedza abpa jeździł po diecezji i ostrzegał przed magią, New Age, satanizmem.
:/

O której, jak widać po cytatach, wiedział tyle, co nic. Daruj, bo cały czas się tylko pogrążasz i ośmieszasz.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
31-08-2010 07:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #380
 
Drizzt napisał(a):O której, jak widać po cytatach
o której co masz na mysli ma - magię?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
31-08-2010 08:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #381
 
sant napisał(a):
Drizzt napisał(a):O której, jak widać po cytatach
o której co masz na mysli ma - magię?

Weź sobie dowolny cytat Scott'a - w zasadzie w każdym jest masa niesamowicie stronniczych, błędnie zinterpretowanych informacji o innych religiach czy światopoglądach. Zupełnie pominięte jest to, co sami WIERZĄCY (danej religii) rozumieją przez dany symbol czy termin.

Coś jak teoretycznie zdanie: "Poganie uznają za swój symbol pentagram, znak zła i szatana" - w którym zupełnie zapomina się, że owszem, poganie uznają pentagram za swój symbol, ale nie uznają go za znak jakiegoś Szatana, ma on zupełnie inną symbolikę i inne dla nich znaczenie. To dla katolików jest to znakiem szatana. A w tym zdaniu połączone są te dwie rzeczy - informacja o poganach wyznających pentagram jest prawdziwa, o katolikach uznających go za znak szatana - też. Ale już konkluzja wynikowa - że Poganie uznają pentagram za swój symbol JAKO symbol Szatana - jest kompletną bzdurą.

Mniej więcej na tym polega większość wypowiedzi, cytowanych przez Scotta. Podawane są prawdziwe, surowe informacje, jednak tak złączone, że wychodzi kompletna bzdura.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
31-08-2010 08:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #382
 
Drizzt - to że poganie nie uznają pentagramu za znak szatana, nie znaczy że ten znak takowym nie jest. Nie wiem czemu wymagasz od Scotta, by przyjmował pogańską nomenklaturę i to co oni uznają za prawdziwe.
Poganie uznają pentagram za swój znak, a jest to znak szatana - tak uważają szataniści, a więc de facto poganie za swój znak uznają ten sam znak co szataniści.
Drizzt napisał(a):Poganie uznają pentagram za swój symbol JAKO symbol Szatana - jest kompletną bzdurą.
Może i nie uważają, nie wiem i mnie to specjalnie nie interesuje, ale działają pod tym samym znakiem.
I w dodatku uprawiasz tu apologię pogaństwa, będącą zaprzeczeniem chrześcijaństwa (podobnie jak szatanizm). Czyli robisz coś w rodzaju tego co my nazywamy ewangelizacją, tyle że w odwrotną stronę. I promujesz pogaństwo. Na to masz moje veto. Albo inaczej - Non possumus.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
31-08-2010 08:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #383
 
Oj, oj... jak zwykle usłyszałeś, że gdzieś dzwonią, ale w którym kościele, to już nie wiesz...

Otóż oświadczam ci, że pentagram nie jest symbolem satanistów a na dodatek to nie "szataniści" lecz właśnie sataniści.

Podstawowymi symbolami satanizmu /w zależności od nurtu/ jest ODWRÓCONY pentagram i odwrócony krzyż.

Powtarzam - skoro już o czymś piszesz, to nie pleć bzdur!

To jest pentagram:

[fotka sprzeczna z regulaminem]

a to symbol satanistów:

[fotka sprzeczna z regulaminem]


Uprasza się użytkowników o nie wstawianie zdjęć przedstawiających symbole satanistyczne. Kolejne takie działanie będzie wiązało się z ostrzeżeniem lub nawet banem.

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
31-08-2010 09:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #384
 
Mordi- jesteś wobec mnie agresywny. To prawda, że chodzi w pentagramie o kozła, ale ty nigdy nie używasz skrótów myslowych? Pentagram jest pentagramem, odwrócony czy też nie. Jakie to ma znaczenie? Nawet satanista pisząc poniżej używa formy pentagram, a nie pentagram odwrócony :
Cytat:Proszę nie mylić gówniarzy, którzy rozwalają nagrobki, lub gwałcą koty na podwórku, ze zbuntowanymi satanistami. Ci pierwsi myślą, że jak się ma pentagram na szyi, to się jest kimś. Chcą być ważną osobą, ale nie zdają sobie sprawy, że to u wtajemniczonych wywołuje politowanie albo śmiech. Prawdziwy satanista...
http://www.nastolatek.pl/subkultury,1671...nisci.html
Więc skoro dla "fachowca" to nie ma znaczenia to ty poprostu czepiasz sie dla zasady.
To samo z rozróżnieniem szatanista od satanisty. To że dla jednych to religia a dla drugich filozofia nie ma to dla naszych rozważań absolutnie znaczenia. Nie jest to temat o mrocznych sektach.
Więc mój drogi przestań tu robić za autorytet i dopiekacza, bo powoli też już zaczynam tracić cierpliwość. Jeśli chcesz rozmawiać czyń to w sposób odpowiedni.
Acha- i proszę o skończenie w tym temacie satanizmów, pentagramów, magii itp. Każdy następny post z owymi słowami lub grafiką będę wycinał bezpardonowo - oczywiście w ramach moich możliwości i uprawnień.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
31-08-2010 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #385
 
Cytat:Mordi- jesteś wobec mnie agresywny
Zapracowałeś sobie na rzetelnie sposobem, w jaki jakiś czas temu zacząłeś mnie traktować.
Cytat:Więc skoro dla "fachowca" to nie ma znaczenia to ty poprostu czepiasz sie dla zasady.
Tak - obiecałem sobie, że będę się czepiał... powód: patrz wyżej.
A fachowcem to jest Szandor La Vey a nie jakiś tam internauta
[shadow=red]Ciach - zgodnie z obietnicą z postu wyżej - (symbol satanistyczny)
sant [/shadow]

Nie muszę robić za autorytet, bo wyraźnie wiem więcej a
Cytat:bo powoli też już zaczynam tracić cierpliwość.
to niby co ma być - straszysz mnie :?: Zacznij więc od siebie, bo to nie ja cię napadłem jako pierwszy i nie ja się zacząłem czepiać każdego posta... i pogłęb wiedzę, jeśli chcesz się ze mną spierać na poziomie a nie na zasadzie "skrótów myślowych" czy "pomroczności jasnej" :mrgreen:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
31-08-2010 14:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #386
 
Cóż, nie spodziewałam się po dojrzałych osobach takiej szczeniackości. Forum jest ewangelizacyjne i katolickie, a panowie najzwyczajniej celowo prowokują. Bardzo proszę o usunięcie wszelkich symboli okultystycznych (w pojęciu KK) z forum. Odnosi się to zarówno do pentagramów - obojętne jak zorientowanych, jak i do nowego avatara Drizzta.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
31-08-2010 14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #387
 
Drizzt , Mordimer- Przyłączam się do prośby Omyk.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
31-08-2010 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #388
 
Będąc bezpardonowo atakowanym przez M.Ink.*'a a następnie santa pisałem o tym, prosząc Administrację o reakcję... nie było jej... do kogo więc pretensje?

omyk napisał(a):proszę o usunięcie wszelkich symboli okultystycznych (w pojęciu KK) z forum
Proszę, jak pięknie - to rozumiesz i nawet postulujesz, ale usunięcia krzyża z przestrzeni publicznej państwa, w którym obowiązuje rozdział kościołów od instytucji państwowych nie możesz przełknąć :?: Całkiem jak Kali z "W pustyni i w puszczy" Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
31-08-2010 15:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #389
 
Kiedy państwo będzie tak ateistyczne, jak katolickie jest nasze forum, to będziesz sobie ściągał co Ci się jawnie podoba. A tymczasem wio z tymi obrazkami. Sam je usuniesz, czy mam Ci pomóc?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
31-08-2010 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #390
 
Mordimer_Madder napisał(a):ale usunięcia krzyża z przestrzeni publicznej państwa, w którym obowiązuje rozdział kościołów od instytucji państwowych nie możesz przełknąć

Narazie nie ma takowego zakazu, aby krzyża nie było w życiu publicznym. I raczej takowej ustawy czy przepisu narazie możesz się nie spodziewać. Jest wielu katolików, którzy będą bronić krzyża w przestrzeni publicznej. Polska jest krajem katolickim i nie słyszałem aby obowiązywał taki przepis, który pozwalałby na wywalenie krzyża z miejsc publicznych.

Tak więc nie bardzo wiem o czym ty piszesz Mordimerze. To, że są też inne wyznania to nie znaczy, że krzyża ma nie być. Katolicy stanowią większość społeczeństwa w porówaniu z innymi wyznaniami. Krzyż jak już wielokrotnie pisałem jest wpisany w historię naszego kraju, więc nie licz na to, że od tak katolicy pozwolą na pozbycie się krzyża.

Trudno mówić tutaj o jakimś przełykaniu takiej sytuacji, gdyż ona wogóle nie miała miejsca. Duży uśmiech
Napewno nie jest przyjemnością słyszeć o takich sytuacjach, gdzie krzyż staje sie obiektem walki, wzajemnego obrażania, gdzie pluje się i znieważa krzyż, ale to wcale nie oznacza, że ta sytuacja ma wprawiać nas w stan załamania. Bedziemy krzyża bronić i wszelkich innych wartości, aby one nie zniknęły z życia publicznego.

To tak dla jasności.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-08-2010 18:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów