Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdy ktoś stracił wiarę i chce ją odzyskać?
Autor Wiadomość
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
sol napisał(a):Ja nie wiem jak odnaleźć drogę do Boga. Nie umiem się z nim porozumieć. Nie wiem czy wierzę,czy nie wierzę i nie potrafię się w tym wszystkim odnaleźć.
No i w bardzo dobrym momencie to piszesz, bo właśnie rozpoczął się adwent, czyli okres, kiedy czekamy na objawianie się Chrystusa w naszym życiu. Nie wiem czy byłas w tę niedzielę w kościele czy też, nie ale zobacz jaki był fragment z Izajasza czytany:

Cytat:Czemuż, o Panie, dozwalasz nam błądzić
z dala od Twoich dróg,
tak iż serce nasze staje się nieczułe
na bojaźń przed Tobą?
Odmień się przez wzgląd na Twoje sługi
i na pokolenia Twojego dziedzictwa.

Jeżeli słyszysz jakieś wołanie w sobie, szukasz Boga, to On na pewno Ciebie odnajdzie, co do tego to nie ma najmniejszej wątpliwości. Bóg Tobie pozwala na taki brak porozumienia, żebyś się mogła zastanowić, czy Jego potrzebujesz.

Może pomocny Tobie będzie Psalm 13:
Cytat:Kierownikowi chóru. Psalm. Dawidowy.
Jak długo, Panie, całkiem o mnie nie będziesz pamiętał?
Dokąd kryć będziesz przede mną oblicze?
Dokąd w mej duszy będę przeżywał wahania,
a w moim sercu codzienną zgryzotę?
Jak długo mój wróg nade mnie będzie się wynosił?
Spojrzyj, wysłuchaj, Panie, mój Boże!
Oświeć moje oczy, bym nie zasnął w śmierci,
by mój wróg nie mówił: «Zwyciężyłem go»,
niech się nie cieszą moi przeciwnicy, gdy się zachwieję.
Ja zaś zaufałem Twemu miłosierdziu;
niech się cieszy me serce z Twojej pomocy,
chcę śpiewać Panu, który obdarzył mnie dobrem.


Cytat:Ale jak mam to zrobić skoro nawet nie wiem czy w Niego wierzę
No i bardzo dobrze, oto własnie chodzi, wiara jest łaską daną nam od Boga, mów Mu o tym, że Go wcale nie widzisz w życiu, nie wiesz czy chcesz widzieć, ale proś przy tym, żeby się Tobie objawił.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
28-11-2005 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
sol napisał(a):Nic nie czuję kiedy o Nim myślę. Nie mogę przecież kłamać

Ale nie muszisz nic czuć! Emocje są złudne pod tym względem. Sama bardzo często NIC nie czuję, ale trwam. Mówię o tym wszystkim Bogu i Jemu to oddaję. Sama często mam takie dni, kiedy w zasadzie jestem jak wyjałowiona ziemia. Istna pustynia. Nic nie czuję, sama nie wiem czy jeszcze wierzę czy nie...
On zna Cię na wylot, więc wie jaka jest sytuacja. Wyraź tylko chęć. Powiedz Mu, że chcesz spróbować i bliżej Go poznać. Wołaj, aby dał się poznać. Swoim dzieciom nie odmawia, zapewniam :krzywy: Czasem trochę to może potrwać, ale Twoja cierpliwość będzie sowicie wynagrodzona Uśmiech Wiem po sobie Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-11-2005 14:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sol Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
msg napisał(a):Nie wiem czy byłas w tę niedzielę w kościele czy też, nie

Nie byłam w kościele,nie czuję się tam najlepiej :?


msg napisał(a):proś przy tym, żeby się Tobie objawił.


Offca napisał(a):Wołaj, aby dał się poznać. Swoim dzieciom nie odmawia, zapewniam Czasem trochę to może potrwać, ale Twoja cierpliwość będzie sowicie wynagrodzona Wiem po sobie

Brakuje mi przekonania no i jest jeszcze tyle rzeczy w zasadach życia zgodnego z Bogiem,które mi nie odpowiadają....... :zmieszany: które wydają mi się nie mieć sensu i do których nawet nie chcę się dostosować :?
28-11-2005 14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
sol napisał(a):Brakuje mi przekonania no i jest jeszcze tyle rzeczy w zasadach życia zgodnego z Bogiem,które mi nie odpowiadają....... które wydają mi się nie mieć sensu i do których nawet nie chcę się dostosować
No i bardzo dobrze - pamiętaj, ze chrześcijaństwo to nie moralizm, że jak będziesz robić tak to beee, a jak ta to cacy. Chrześcijaństwo to bardzo poważna rzeczywistość.
Ja mam dokładnie takie same problemy, ale każdego dnia uczę się ufać.

Naprawdę zacznij od tego, żeby prosić Boga, żeby się tobie pokazał w konkretnie twoim życiu. I nic więcej nie chcij. Zakazy, nakazy, zasady etc. to już wszystko jest wtórne. Jak doświadczysz działania Boga w życiu, to zobaczysz, że wszystko będzie wyglądało inaczej.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
28-11-2005 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cytat:Brakuje mi przekonania no i jest jeszcze tyle rzeczy w zasadach życia zgodnego z Bogiem,które mi nie odpowiadają....... zmieszany które wydają mi się nie mieć sensu i do których nawet nie chcę się dostosować Zmieszany / Zdziwiony

Może na tym forum co nie co uda Ci się podpatrzeć i a nóż widelec coś zrozumiesz, coś Cię "oświeci" Uśmiech Bóg ot tak sobie nie wymyślił przykazań. Wymyślił je dlatego, że nas doskonale zna i wie co daje nam szczęście. Proś też w takim razie o zrozumienie tego wszystkiego. Nic straconego. Z Bogiem warto żyć.
Więcej napiszę później bo lecę do naszego Seminarium na projekcję filmu "Edi" :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-11-2005 14:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sol Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Offca napisał(a):Może na tym forum co nie co uda Ci się podpatrzeć i a nóż widelec coś zrozumiesz, coś Cię "oświeci"

Chciałabym Duży uśmiech

Offca napisał(a):Z Bogiem warto żyć.

Dlaczego warto z Nim żyć :?:
28-11-2005 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
sol napisał(a):Chciałabym
No to już pierwszy krok masz w momencie, kiedy powiesz "chcę".

sol napisał(a):Dlaczego warto z Nim żyć
Ponieważ jest czymś nieokreślenie wspaniałym doświadczac życia wiecznego już tutaj na ziemi, ale myślę że każdy napisałby tobie coś innego. Z Bogiem jest łatwiej żyć Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
28-11-2005 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sol Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
msg napisał(a):Jak doświadczysz działania Boga w życiu, to zobaczysz, że wszystko będzie wyglądało inaczej.

Tylko czy to jest w moim przypadku wykonalne :? Nie bede przekonujaca w tych prosbach dla siebie a co dopiero dla Niego. Marnie się chyba te prośby będą prezentowały :?

Cytat:Ponieważ jest czymś nieokreślenie wspaniałym doświadczac życia wiecznego już tutaj na ziemi, ale myślę że każdy napisałby tobie coś innego. Z Bogiem jest łatwiej żyć

To to juz w ogóle jest dla mnie abstrakcyjne pojęcie :? Życie wieczne na ziemi....

A co Bóg ułatwia ?
28-11-2005 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ale tu nie chodzi o to, żebyś była przekonująca. Bóg przeciez doskonale wie, czego każdemu z nas potrzeba. Tu chodzi o to, żebyś otworzyła sie na Niego, przestała negować jego istnienie (jeżeli to robisz) albo przestała w Niego wątpić (jak poprzednio) i z dziecięcą ufnością pozwoliła Jemu działać.

sol napisał(a):To to juz w ogóle jest dla mnie abstrakcyjne pojęcie Życie wieczne na ziemi....
A gdybym napisał, że jest to życie bez troski o jutro, życie w głębokim przekonaniu, że jest Ktoś, kto cały czas nad tobą czuwa i zawsze pędzi, by tobie pomóc?

sol napisał(a):A co Bóg ułatwia ?
Żyć, tylko tyle i aż tyle, wszystkie wydarzenia nabierają sensu, życie nabiera kolorów.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
28-11-2005 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sol Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
msg napisał(a):chodzi o to, żebyś otworzyła sie na Niego, przestała negować jego istnienie (jeżeli to robisz) albo przestała w Niego wątpić

Nie potrafię tego zrobić. Wątpienie jest silniejsze od tej dziecinnej ufności,której zresztą w ogóle nie mam :?
28-11-2005 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
sol napisał(a):Nie potrafię tego zrobić.
Sama z siebie nie potrafisz, jak każdy, ale możesz wołać do Boga "pozwól mi przestać wątpić". Twoje wątpienie na pewno nie jest silniejsze od Boga. Pytaj się Go, dlaczego pozwala Tobie wątpić. Z Bogiem trzeba rozmawiać, to przecież osoba. Trzeba do niego mowić głośno i wyraźnie.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
28-11-2005 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sol Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Jest tyle wznań,tylu Bogów... zastanawia mnie też dlaczego akurat wyznanie katolickie jest tak rozpowszechnione w Polsce. Dlaczego akurat ten Bóg ma być jedynym,dlaczego akurat tego mam prosić o cokolwiek :|
28-11-2005 14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
katolicy, protestanci, żydzi, muzułmanie, prawosławni - wszyscy wierzą w tego samego jednego Boga.
Dlaczego w Polsce akruat jest najwięcej katolików, to przyznam sie że nie czuję się kompetentny w udzielaniu odpowiedzi.

sol napisał(a):Dlaczego akurat ten Bóg ma być jedynym,dlaczego akurat tego mam prosić o cokolwiek
No cóż, trafiłaś na forum chrześcijańskie, katolickie, więc nie dziw się, że nikt nie napisze tobie tutaj o kims innym.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
28-11-2005 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
belarmin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
sol napisał(a):Jest tyle wznań,tylu Bogów... zastanawia mnie też dlaczego akurat wyznanie katolickie jest tak rozpowszechnione w Polsce. Dlaczego akurat ten Bóg ma być jedynym,dlaczego akurat tego mam prosić o cokolwiek :|
Ja mam również wiele podobnych pytań, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Zastanawiam się np. dlaczego w laickiej Francji bogiem stało się wykluczenie z życia publicznego wszelkich religii? Równość, braterstwo ... owszem jest, ale pod warunkiem że nie jesteś osobą wyznającą wiarę w Boga.
Podobne pytanie dotyczą oczywiście i innych państw. Jak na razie nie potrafię znaleźć sensownych opdowiedzi.
#-o

Nikt nie ma obowi?zku by? szcz??liwym.
28-11-2005 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ej, nikt Ci na katolicyzm nie każe przechodzić :!:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-11-2005 11:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów