Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy – może przydadzą się na katechezę
Autor Wiadomość
zszalbot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Filmy – może przydadzą się na katechezę
Witam!

Chciałbym zachęcić wszystkich, którzy szukają dobrych materiałów na okres Wielkiego Tygodnia, do zapoznania się z ośmioma krótkimi filmami przygotowanymi przez Fundację SGM Lifewords. Filmy nawiązują do dni poprzedzających ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie. Można je pobrać na dysk w trzech różnych formatach (zostały przygotowane w dobrej rozdzielczości). Mam nadzieję, że będą pomocne w katechezie lub innych formach docierania do ludzi z przesłaniem Wielkiego Tygodnia.

http://www.europe.sgmlifewords.com/pl/co...ki-tydzien

Pozdrawiam

Zbigniew Szalbot
15-03-2010 14:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
W filmach są nieścisłości, co tyczy się cytatów z Pisma Świętego. :-k

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-03-2010 18:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Nauczanie jakiej denominacji prezentują te filmy?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
29-03-2010 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Rachel napisał(a):W filmach są nieścisłości, co tyczy się cytatów z Pisma Świętego. :-k
cytaty są zapewne z Biblii Warszawskiej czyli tzw. brytyjki a organizacja jest poza denominacyjna, czy to ważne jaka denominacja??? ważne że głoszą dzieła Boże

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
07-04-2011 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
raczej ważna jaka denominacja, żeby wiedzieć jakiego boga/Boga kto głosi. tobie wszystko jedno jaki b(B)óg?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
07-04-2011 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
To poczytaj sobie jakiego Boga głoszą w tej organizacji, uważasz że skoro niema etykietki made in vatican to znaczy że nie dobre :hm:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
07-04-2011 22:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ehhh, każda denominacja protestancka jest inna. Niektóre odeszły daleko, a cześć jest po prostu sektami. Wyłożenie kawy na ławe by wyjaśniło sprawę. Taki "chrzescijanski zbór leczenia Duchem Bożym" znany szerzej pod nazwa"Niebo", Tekieli pisał że jak szedł z jednym chłopakiem zanim tam wstapił to wiekszośc dziewczyn się oglądała w Krakowie, potem jakieś diety...i wrak. Mówili żeby dzieci nie chodziły do szkoly do na fizyce powiedza że po wodzie chodzic sie nie da, a na chemii że wody w wino zamienić też niesposób.

Dlatego jak widze że ktoś ukrywa przynależnośc religijną czy manipuluje nia w zależności komu o niej mówi jak śJ to dla mnie po prostu podejrzane, bo jaki może być powód zeby nie mówic o niej wprost?
jonasz 33 napisał(a):uważasz że skoro niema etykietki made in vatican to znaczy że nie dobre
Zależy, bo jest Michael Green który uznał choćby skutecznosc wody święconej w posłudze uwalniania, czy prof Goodman która pomimo licznych błędów swojego Kościoła napisała obiektywną i popularną na całym świecie książke. To z przykładów że ślepe krytykowanie tego co katolickie nie ma zawsze miejsca u protestantów.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
09-04-2011 10:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
jonasz 33, wnioskuję z twojej odpowiedzi nie wprost, że ci wszystko jedno, kto jakiego b(B)oga głosi, byle nie miał dobrej relacji z Watykanem (skoro niemalże w każdym wątku, obojętnie czy to na temat czy nie odnosisz się do Watykanu, starając się pokazać swoje negatywne do niego nastawienie).
no szkoda.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
09-04-2011 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Nie nie jest mi wszystko jedno jakiego Boga kto głosi, ważne żeby głosił z duchem Ewangelii, ja widzę że to Ty stwierdzasz że jeżeli nie ma aprobaty rzymsko-katolickiej to do kosza, bo to na pewno herezja :aniol:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
11-04-2011 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
jonasz 33, stwierdzam? a gdzie? zacytuj mi, bo chyba inny tekst czytamy Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
11-04-2011 17:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
 
jonasz 33 - a nie uważasz, że wyznawcy różnych denominacji interpretuję Ewangelię różnie, czasem wręcz skrajnie różnie - i dokładnie dla każdego z nich ich nauki będą zgodne z Ewangelią, a cudze - nie. Skąd mam więc mieć pewność, że to, co Ty polecasz na katechezę jest zgodne z prawdziwym przesłaniem Ewangelii? Dla mnie pewnością jest autorytet Kościoła Chrystusowego. Nie wszystko musi być 'made in Vatican', ale zgodność z nauczaniem Kościoła jest warunkiem poprawności merytorycznej i przydatności do katechizacji.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
11-04-2011 17:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
a propos poprawnych intepretacji tekstów, to jeśli jest tak, że Biblia powstała w Kościele i dla Kościoła, to w nim jest poprawna intepretacja tekstu przekazywana z pokolenia na pokolenie a wszystko inne jest tylko luźną dywagacją (co nieznaczy, że zawsze czy że nawet często niepoprawną). to tak jak na pewnym wieczorku poetyckim Szymborskiej. jakiś koleś wstał i zaczął opowiadać o jednym z jej wierszy, mówiacym o kamieniu na ścieżce, jaka to piękna metafora ciężkiego samotnego losu, "trwadośći" człowieka itp. na co autorka wysłuchawszy grzecznie podsumowała: pięknie to pan zintepretował, ale ja tego wcale nie miałam na myśli. szłam sobie drogą i opisałam tylko swoją impresję.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
12-04-2011 19:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów