Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka relaksacyjna
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Kadzidełka które są poświęcane konkretnym bóstwom, i są tworzone konkretnie w celu oddawania im czci, jak pogodzić palenie ich z pierwszym przykazaniem. Biblia mówi o tym że Żydzi palili kadzidła obcym bogom, i jest to jednoznacznie określone przecież jako niewłaściwe...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
29-03-2010 10:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #47
 
Omyk, problem leży w tym, że mylisz kilka rzeczy, co już wskazywałem, zresztą - widać to po słowach, jakich używasz w stosunku do przedmiotu rozmowy. A konkretnie:

1. Mylisz relaks z transem. A to dwie odmienne rzeczy. Relaks MOŻE (choć nie musi, nie jest warunkiem ani koniecznym, ani wystarczającym) być WSTĘPEM do transu. Relaks sam w sobie nie niesie ŻADNYCH działań magicznych - dopiero trans może być do nich używany. Po prostu, w trans prościej wejść, gdy jest się zrelaksowanym (choć nie zawsze). Ale wierz mi, że nie da się tak po prostu "mimowolnie" wpaść w trans możliwy do wykorzystania MAGII. Stąd wszelkie zastrzeżenia, że relaks może przypadkiem prowadzić do transu,a ten do magii, są bezzasadne. I w tym temacie mogę się akurat rzeczowo wypowiadać, bo magię od dawna stosuję.

A to, o czym piszesz, ów "haj", to TRANS, a nie RELAKS. Mylisz dwie rzeczy, stąd wychodzą nieprawidłowości. Dodam, ze istnieje specjalna muzyka TRANSOWA (i nie, nie chodzi o popularny "trance", ale o muzykę wprowadzającą w trans przydatny w magii). Tak więc muzyka relaksacyjna i trnasowa to nie to samo, więc i nie ma sensu łączyć muzyki relaksacyjnej z magią.

2. Mylisz muzykę relaksacyjną z muzyką new age. W ogóle, są to dwa różne nurty muzyczne, zazębiające się w pewnym wąskim podzbiorze. A Ty kurczowo trzymasz się tego, ze muzyka new age i relaksacyjna to to samo. A to bzdura na kółkach.

3. "sztucznie coś osiągnąć" - czemu sztucznei? Jeden lubi iść na łąkę i poleżeć na kocu, drugi lubi posiedzieć przed komputerem, trzeciego relaksuje słuchanie disco polo przy tanim winie, a czwarty lubi się rozsiąść w fotelu i posłuchać relaksującej muzyki (np. muzyki relaksacycjnej). To nie jest wybór "naturalne vs. sztuczne", ale wybór jednej z wielu różnych form relaksu. Kto co woli, co do kogo bardziej pasuje, i co komu odpowiada. Czemu leżenie na plaży np miałoby być bardziej "naturalne" niż słuchanie muzyki relaksacycjnej? To dwie różne aktywności.


Z takich niedomówień i mylenia pojęć wynikają niestety nieporozumienia, a i stereotypy, a co za tym idzie - całkowicie bezpodstawne uprzedzenia. I to nawet przy załozeniu, ze magia jest złą, i new age jest zły.

Po prostu argumenty oparte są na fałszywych załozeniach, nie mających źródła w rzeczywistości, a w stereotypie.

[ Dodano: Pon 29 Mar, 2010 14:01 ]
Scott napisał(a):Kadzidełka które są poświęcane konkretnym bóstwom, i są tworzone konkretnie w celu oddawania im czci, jak pogodzić palenie ich z pierwszym przykazaniem. Biblia mówi o tym że Żydzi palili kadzidła obcym bogom, i jest to jednoznacznie określone przecież jako niewłaściwe...

O Najwyższa Istoto, a gdzieżeś Ty znalazł takie kadzidła? Bo mimo, że z ciekawości przejrzałem właśnie wiodące w naszym kraju sklepy ezoteryczne, a nawet znając właścicieli jednego z nich i dostając wiele towarów na zamówienie indywidualne, NIGDY, ale to nigdy nie natrafiłem na "kadzidła poświęcone konkretnym bogom i służące do oddawania im czci".

Masz jakiś link do takowych? Czy tylko mówisz po próżnicy?

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
29-03-2010 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
Scott napisał(a):Kadzidełka które są poświęcane konkretnym bóstwom, i są tworzone konkretnie w celu oddawania im czci, jak pogodzić palenie ich z pierwszym przykazaniem. Biblia mówi o tym że Żydzi palili kadzidła obcym bogom, i jest to jednoznacznie określone przecież jako niewłaściwe...

A jak kupisz takie kadzidełko i zapalisz co by smród np. wygonić to też palisz je nieświadomie jakimś bogom?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-03-2010 14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
"Nieświadoma percepcja" Ole Vedfeld [w] "Albo albo. Problemy psychologii i kultury" 2/2002, s. 41

Rozmaite formy autosugestii, inspirowane z reguły przez orientalne tradycje jogi i medytacji oraz zachodnie techniki hipnozy, znajdują dzisiaj coraz większe zastosowanie. Przeciwko chorobom i bólom stosuje się podprogowe taśmy dźwiękowe oraz wizualizacje, a na kompaktach z łagodną muzyką umieszczone są w formie szeptu przesłania, mające wzmocnić wiarę w siebie i zapewnić powodzenie w życiu.
24-07-2010 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #50
 
A co najbardziej w tym straszne, obserwuje się coraz więcej przypadków poprawy u pacjentów stosujących te metody. Stanowi to poważne zagrożenie dla psychologów, psychiatrów oraz koncernów farmaceutycznych.
25-07-2010 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
Wczoraj zdarzyło mi się być w grocie solnej należącej do jednego z łódzkich kościołów, leżąc sobie wygodnie w fotelu i wciągając nozdrzami powiew jodu i innych minerałów odpływałem po woli w muzyce new age płynącej z głośników pod sufitem.Było jak w niebie.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
25-07-2010 14:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #52
 
I? Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
25-07-2010 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #53
 
I wszedł w niego zły duch, a teraz głosi nieprawdę, nakłaniając do grzechu...



...


Duży uśmiech
26-07-2010 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
omyk napisał(a):I?
I już mi przeszło...teraz śpiewam kolędy :jupi:

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
26-07-2010 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #55
 
Ta łódzka grota solna to u urszulanek w dodatku Duży uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-07-2010 02:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #56
 
znowu one? :hahaha:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
28-07-2010 07:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
omyk napisał(a):Ta łódzka grota solna to u urszulanek w dodatku
Nie wiem, ale siedziała jakaś Urszula i kasę przyjmowała Szczęśliwy Nie zbyt urodziwa ale korpulentna, ogarnięta, rozsądna a wysławiała się przy tym ważąc każde słowo!
Mówię Ci Omyk najfajniej jest leżeć na leżaku i stopą tą sól do góry podrzucać, takie radosne uczucie, a jak się jest z kimś to zabawa murowana, ja na przykład zbudowałem zamek solny z wieżyczką.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
28-07-2010 07:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #58
 
Śpiochowa, spadóffa! Duży uśmiech jakie tam znowu Duży uśmiech
Oj Spioszku mój, na colę czas iść. Zdecydowanie 8) Niedziela aktualna? :hm:

Wiem Pafni, leżałam pare razy w takim pomieszczeniu, ino bez żadnych dźwięków Bogu dzięki. Nudziło mi się po chwili Uśmiech Ale podobno zdrowo tak pooddychać jodem. Ja tam nie wiem, zawsze wolałam saunę w takich parkach uciech Uśmiech Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-07-2010 03:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
omyk napisał(a):Wiem Pafni, leżałam pare razy w takim pomieszczeniu, ino bez żadnych dźwięków Bogu dzięki. Nudziło mi się po chwili Ale podobno zdrowo tak pooddychać jodem. Ja tam nie wiem, zawsze wolałam saunę w takich parkach uciech

Ja też wole naturę, nic nie zastąpi prawdziwego lasu...
Teraz zamierzam udać się do baru tlenowego aby i ten przybytek sprawdzić.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-07-2010 07:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #60
 
Cytat:nic nie zastąpi prawdziwego lasu...
Szczególnie kiedy "się ścina, i się rżnie na deski", cytując pewien kabaret, żeby potem stworzyć śliczną, drewnianą saunę Duży uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-07-2010 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów