Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moralność Świadków Jehowy
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #16
 
Więc skąd skandale pedofilskie w szeregach śJ?
http://www.youtube.com/watch?v=NZpScLCMqEk
http://news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/pa...119903.stm

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
21-03-2010 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Kyllyan napisał(a):ps. ale co to za tekst Piano? Coś wiem, ale nie powiem. to jest po prostu nieuczciwe. Albo mówisz, albo milczysz.
a po co twój tekst?? co jest nieuczciwie Kyllyan?? no co jest nieuczciwe?? :evil: czy to, że poskarżyłam się kiedyś "braciom starszym", że pewna "siostra" próbowała się dobrać do mnie?? :evil: chciałeś wiedzieć to proszę..... ale wierz, że to nie przychodzi tak łatwo aby opowiadać o tym na forach.......

Nie przychodzi tak łatwo ;( ;( ;(

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
21-03-2010 12:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Kyyllyan - jak widzę jest pierwszym "rzucającym kamień" - a do tego, z łatwością osądza innych bez poznania faktów. To smutne, przepraszam Cię Piano, za takie zachowania na naszym forum.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
21-03-2010 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Cytat:Coś wiem, ale nie powiem. to jest po prostu nieuczciwe. Albo mówisz, albo milczysz.
To jest po prostu jedna z zasad uczciwej dyskusji. Może zastanówcie sie nad tym. Poza tym, czytanie ze zrozumieniem, nawet prostych tekstów to tutaj żadka umiejętność. Jakoś coraz bardziej tracę chęć do pisania na tym forum.

[ Dodano: Nie 21 Mar, 2010 12:09 ]
Cytat:Kyyllyan - jak widzę jest pierwszym "rzucającym kamień" - a do tego, z łatwością osądza innych bez poznania faktów
No własnie, czytanie ze zrozumieniem. Po za tym nie wzywałem piano do publicznej spowiedzi. Tu teżczytanie ze zrozumieniem się kłania.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
21-03-2010 13:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Kyllyan napisał(a):
Cytat:Coś wiem, ale nie powiem. to jest po prostu nieuczciwe. Albo mówisz, albo milczysz.
To jest po prostu jedna z zasad uczciwej dyskusji. Może zastanówcie sie nad tym. Poza tym, czytanie ze zrozumieniem, nawet prostych tekstów to tutaj żadka umiejętność. Jakoś coraz bardziej tracę chęć do pisania na tym forum.

A ja myślę, że zamiast pouczać innych, sam zacznij pisać zrozumiale i podawaj fakty w odpowiedziach, i nie powinny brać górę w tym Twe osobiste do nas animozje- z cayłm szacunkiem, ale na tym polega konstruktywna dyskusja.....

Piano dała pewne świadectwo, które wymaga odwagi na Forum, uszanuj to. Bo Bóg zna i przenika myśli serca każdego z nas, więc badaj raczej intencje..... i więcej szacunku dla swoich adwersarzy życzę.....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
21-03-2010 13:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #21
 
omyk napisał(a):Więc skąd skandale pedofilskie w szeregach śJ?
Skandale seksualne z ministrantami w tle, są według mnie o wiele bardziej interesujące, może o tym porozmawiajmy.

=============================

Chciałbym nawiązać jeszcze do materiału podanego przez piano

Cały czas będę sprzeciwiał się powoływaniu się na tego typu psycho-manipulacyjne materiały. Podstawową wadą tychże, jest to, że nie są rzetelne, nie mówią jak jest, tylko jak ma według ich twórców być. Oto przykład takich manipulacji:
http://free.of.pl/r/referent/usr/56.htm
Cytat: 1) Ok.70 wyznań na świecie, które powołują się na Russella jako swego założyciela (w Polsce 5);

2) Ok.40 tys. ŚJ rocznie wykluczonych z organizacji (w ciągu 10 lat daje to 400 tys.), z których wielu popada w ateizm;

3) Liczne na świecie organizacje byłych Świadków Jehowy;

4) Setki rozbitych rodzin z powodu nie przyjęcia nauk ŚJ przez jednego z małżonków;

5) Brak działalności charytatywnej wobec innych ludzi.

6) Tysiące osób oderwanych od edukacji szkolnej, szczególnie od studiów (Strażnica Rok XCIII [1972] Nr 19 s.11);

7) Miliony osób zwiedzionych fałszywymi zapowiedziami końca świata i zmieniającymi się naukami.

Byłem jakiś czas ŚJ i mogę z całą stanowczością zapewnić, że nie jest do końca tak jak napisano na tamtej stronie, na której koniecznie trzeba pokazać ŚJ z wyłącznie złej strony.
W tych punktach zamieszczono tylko półprawdy.

AD 1) Dziwna logika przeciwników ŚJ według nich ŚJ liczą się od Russela , A te 70 wyznań to nie? Dlaczego cała nienawiść. Przeciwników skupia się na jednej siedemdziesiątej pierwszej? Skoro ŚJ liczą się od Russela to te 70 wyznań też należy zaliczyć do SJ więc nie można mówić o 70 wyznaniach.

AD 2) Dlaczego nie podaje się ile ŚJ wraca z powrotem. A z mojego doświadczenia wynika, że wielu powraca nie no jasne po co o tym wspominać przecież najlepiej pominąć, to milczeniem i dodać: "z których wielu popada w ateizm"
Sprytne pominięcie niewygodnych faktów i uwypuklenie tylko jednej strony medalu i to ma być uczciwe?

AD 3) Co to za zarzut? A ile jest organizacji byłych katolików? Właściwie cały protestantyzm.

AD 4) Tu kolo pojechał po bandzie, bo z moich doświadczeń wynika, że te rozbite rodziny, wynikają głównie ze strony katolickiej części rodziny, która nie mogąc pogodzić się z faktem, że druga strona przechodzi do tej "znienawidzonej sekty" urządza w domu niezły sajgon. Tu odpowiedzialnością należy obarczyć przede wszystkim Kościół Katolicki i jego nienawistne podejście do wyznania ŚJ. Takie są fakty, które działy się na moich oczach w moim zborze. Nie twierdzę, że gdzieś mogło zdarzać się inaczej i ktoś może mieć inne doświadczenia, ale przedstawienie tego problemu w ten sposób, jak na przytoczonej stronie, jest zwykłym draństwem. Poza tym Jezus wyraźnie mówił, że jego uczniów dotyczyć będzie problem rozdartych rodzin. Może to być zatem kolejny z argumentów, że ŚJ są prawdziwymi uczniami Jezusa.

Mt 10:35 BT napisał(a):„Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową;”

5) ŚJ prowadzą działalność głoszenia charytatywnie więc ten zarzut jest fałszywy.
Poza tym nikt ŚJ nie zabrania wspierać innych. Spieszą z pomocą humanitarną, gdy zajdzie taka potrzeba. (Klęski, głód. )

AD 6) ŚJ prezentują zrównoważone stanowisko do tej kwestii i na pewno nikomu nie zabraniają się kształcić. Ja poszedłem na studia właśnie dzięki temu, że byłem ŚJ.

AD 7) To przeciwnicy tak twierdzą. Ten zarzut, w pewnym zakresie, można postawić prawie każdej religii.

-----------------------------

I jeszcze taki kwiatek na koniec bo znalazłem to przypadkiem będąc na tamtych stronach w temacie Imię Boże
http://free.of.pl/r/referent/usr/11.htm
Cytat: 4) Nieprawdą jest, że katolicy posługiwali się formą Jehowa zamieszczoną w Kościele Mariackim w Gdańsku („Imię Boże...” s.10). Słowo to umieszczone jednym z epitafium, pochodzi z 1591r. (rok podany nad zdaniem zawierającym słowo Jehowa, którego broszura ŚJ nie ukazała). W kościele tym, w latach 1529-1939 odbywały się nabożeństwa luterańskie (kościół odebrano katolikom). Protestanci używali określenia „Jehowa”, co widoczne jest w ich Biblii Gdańskiej z 1632r. - Wj 6:3. To, że w wielu naszych kościołach widnieje tetragram JHWH, źle świadczy o ŚJ. Bywa, że są to w Polsce świątynie z XIIIw. i widać, że imię Jahwe nie było nigdy u nas tajone. Wręcz przeciwnie, było ono znane i szanowane w czasach gdy nikt nie wiedział, że powstaną ŚJ. Strażnica więc nic nowego nie wnosi do kultu Bożego. Ciekawe, że ŚJ w swych publikacjach (np. „Imię Boże...”) nie ukazują imienia Jehowa we własnych Salach Królestwa. Pewnie go tam brak.

Gościu sugeruje że Kościół nigdy nie posługiwał się formą imienia Jehowa. Jak wynika z wcześniejszych wywodów ponieważ to forma błędna a przecież Kościół nie myli się jak ŚJ nie będzie posługiwał się błędną formą.
Wystarczy wyskoczyć na Wikipedię by przekonać się, że facet jawnie w żywe oczy łże.

Cytat:Nieprawdą jest, że katolicy posługiwali się formą Jehowa zamieszczoną w Kościele Mariackim w Gdańsku

Naprawdę nieprawdą?

http://pl.wikipedia.org/wiki/JHWH

Cytat:Biblia Jakuba Wujka (wyd. 1599, katolicka). Imię oddane jako "Adonai" w Księdze Wj 6,3. Imię "Jehowa" (w wyd. 1599) lub "Jahwe" (w wyd. 1962) występuje tylko w przypisach.
Cytat:W wieku XVI, w dobie rozwoju Reformacji i protestantyzmu, upowszechnił się łaciński zapis Iehova (stąd bezpośrednio polskie "Jehowa") zarówno wśród protestantów, jak i katolików (wcześniej u żydów). Wersja ta trafia do łacińskich (nie-katolickich) oraz narodowych przekładów Biblii, do sztuki i literatury religijnej i świeckiej. Wersja Jehowa dominuje w chrześcijaństwie aż do początków XX wieku (zobacz "Encyklopedia Katolicka"[1] z 1910 r.: "Jehowah – The proper name of God in the Old Testament"). Jeszcze w latach 20. katoliccy uczeni stosowali oficjalnie formę "Jehowa" (np. ks. biskup dr Antoni Szlagowski w dziele "Nowy Testament Jezusa Chrystusa", wyd. 1928 r., Wydawnictwo Księży Jezuitów, str. 570). W wieku XIX protestanccy bibliści zaproponowali inne wersje niż "Jehowa" ("Jahva", "Jahava"). Zrekonstruowaną transkrypcję Jahvé, która zyskała popularność mniej więcej w połowie XIX wieku ustalił protestancki racjonalista Heinrich Ewald (za podstawę tej rekonstrukcji posłużyła wersja samarytańska). Hipotezę tę w roku 1936 zaatakował katolicki biblista ksiądz Tadeusz Radkowski w wydanej przez siebie publikacji "Hebrajskie Imiona Boże", w której broni formy "Jehowa". Z czasem Kościół katolicki przychylił się całkowicie do wersji "Jahwe".

Powiem krótko. Cytowanie takich materiałów jest wysoce nierozsądne.

Cytat:To, że w wielu naszych kościołach widnieje tetragram JHWH, źle świadczy o ŚJ.

Nie! To bardzo źle świadczy o Kościele Katolickim panie Bednarski. Bo to oznacza, że Kościół wie, że imię Boże trzeba czcić i używać, a wywalił je ze swoich przekładów Biblii.

Cytat:Bywa, że są to w Polsce świątynie z XIIIw. i widać, że imię Jahwe nie było nigdy u nas tajone. Wręcz przeciwnie, było ono znane i szanowane w czasach gdy nikt nie wiedział, że powstaną ŚJ
Tak panie Bednarski i właśnie tego dotyczy broszura, na którą się pan powołuje. Że dopóki nie było ŚJ to jako tako jeszcze KK wspominał o imieniu Jehowa. Ale zmieniło się to kiedy zaczęli się z nim kojarzyć ŚJ. Tak strasznie zostali znienawidzeni, że KK przez wzgląd na tą nienawiść wyparł się imienia Boga Jehowa (którego wcześniej jeden z biblistów katolickich bronił), a w końcu usunął ze swoich przekładów nawet imię Jahwe co jest karygodne i podchodzi pod próbę fałszerstwa Biblii.

Cytat:Ciekawe, że ŚJ w swych publikacjach (np. „Imię Boże...”) nie ukazują imienia Jehowa we własnych Salach Królestwa. Pewnie go tam brak
Próbował pan sobie zakpić, a tymczasem zakpił z pana własny pobratymiec w zwalczaniu "tej niebezpiecznej sekty" również próbujący sobie zadrwić ze ŚJ a tymczasem zadrwił z pana, panie Bednarski, gdyż w samej nazwie ich obiektu zebrań jest już to imię proszę sobie pooglądać do woli:
http://www.piotrandryszczak.pl/wiezyczka.html
Pojedyncze przykłady:
http://www.piotrandryszczak.pl/do_art/wiezyczka/1.JPG
http://static.panoramio.com/photos/origi...614435.jpg

To tyle, a jeśli jeszcze będzie trzeba to coś znajdę.

CI ludzie (przeciwnicy ŚJ) nie są uczciwi! nie cytujcie ich, nie powołujcie się na nich, bo może zrobić się Wam głupio!

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
27-03-2010 02:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #22
 
Cytat:Skandale seksualne z ministrantami w tle, są według mnie o wiele bardziej interesujące, może o tym porozmawiajmy.
Dlaczego? A czym się one różnią? Dla mnie pedofilia to pedofilia, dla Ciebie nie?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-03-2010 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #23
 
parasin napisał(a):. Że dopóki nie było ŚJ to jako tako jeszcze KK wspominał o imieniu Jehowa. Ale zmieniło się to kiedy zaczęli się z nim kojarzyć ŚJ. Tak strasznie zostali znienawidzeni, że KK przez wzgląd na tą nienawiść wyparł się imienia Boga Jehowa (którego wcześniej jeden z biblistów katolickich bronił), a w końcu usunął ze swoich przekładów nawet imię Jahwe co jest karygodne i podchodzi pod próbę fałszerstwa Biblii.
Drogi Parasin, chyba krótko byłeś u śJ.
Co do powyższego cytatu, to większego absurdu doprawdy nie słyszałem dawno.
Prześledź historię owego imienia i nie powtarzaj zasłyszanych konfabulacji. To samo tyczy Biblii. Mam wrażenie że nie wiesz czym jest i skąd się wzięła. A z drugiej strony kim siebie czynisz że decydujesz co jest karygodne a co nie? Rozumiem, że po śJ został ci ślad w postaci trochę ukrywanej ansy, by nie powiedzieć - nienawiści do KK. Ależ odwrócili w twoich oczach kota ogonem. I jeśli czegoś nie rozumiesz, to lepiej nie moralizuj. I nie udawaj mądrego.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-03-2010 19:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #24
 
omyk napisał(a):Dlaczego? A czym się one różnią? Dla mnie pedofilia to pedofilia, dla Ciebie nie?
No właściwie niczym tyle, że skoro to forum katolickie to myślę, że ciekawiej byłoby porozmawiać o tym problemie, chyba że w rzeczywistości on nie istnieje w Kościele.

sant napisał(a):Co do powyższego cytatu, to większego absurdu doprawdy nie słyszałem dawno.
Absurdem to jest to co pan Bednarski wypisuje o ŚJ. I jeszcze jedno on tam zasugerował, że w broszurze "Imię..." ŚJ wspomnieli o tym że Kościół Katolicki posługiwał się imieniem Jehowa tymczasem jest tam tylko zdjęcie tego imienia w kościele Mariackim i nic poza tym . Jest on zatem w moich oczach wstrętnym manipulantem.

sant napisał(a):Prześledź historię owego imienia i nie powtarzaj zasłyszanych konfabulacji.
Właśnie prześledziłem.
Udowodnij, że powtarzam zasłyszane konfabulacje. To ja udowodniłem, że przytaczacie tu jakieś poronione opinie o ŚJ.
sant napisał(a):To samo tyczy Biblii. Mam wrażenie że nie wiesz czym jest i skąd się wzięła.
Mam wrażenie, że to złe wrażenie.
To, że Kościół ustalił kanon Biblii, nie daje mu prawa do grzebania w niej i decydowania, które imię powinno z niej zniknąć, a które zostać. Kościół chyba ma wyraźny problem z rozróżnieniem pomiędzy depozytem a własnością.

sant napisał(a):A z drugiej strony kim siebie czynisz że decydujesz co jest karygodne a co nie?
Nikim ważnym nie jestem, tyle że mam rozum i umiejętność korzystania z niego.
sant napisał(a):Rozumiem, że po śJ został ci ślad w postaci trochę ukrywanej ansy, by nie powiedzieć - nienawiści do KK.
To nie jest ślad po ŚJ.
ŚJ uczą miłości i umiłowania prawdy, ale skoro Kościół się z prawdą rozmija, to być może masz rację, że jest to ślad po nich.

sant napisał(a):I jeśli czegoś nie rozumiesz, to lepiej nie moralizuj. I nie udawaj mądrego.
Przestanę udawać mądrego dopiero wtedy, kiedy przestaną panowie tacy jak Bednarski itd. robić z nieuświadomionych ludzi durni.

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
27-03-2010 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #25
 
parasin napisał(a):ŚJ uczą miłości i umiłowania prawdy, ale skoro Kościół się z prawdą rozmija, to być może masz rację, że jest to ślad po nich.
Wybacz, ale moja żona była świadkiem Jehowy. I ona twierdzi co innego niż ty. A to że twierdzisz iż to Kościół mija sie z prawdą to jest to ewidentny wpływ totalnego sprania mózgu jaki przechodzą świadkowie Jehowy. Wybacz Parasin, ale mentalnie pozostałeś Świadkiem Jehowy. Moja żona też długi czas nie mogła uwolnić się spod wpływu tego prania. Jeszcze długo po powrocie do Kościołą wszystko widziała zgodnie z interpretacją Strażnicy. Dopiero formacja Drogi Neokatechumenalnej jej pomogła. Tu odkryła Miłości Jezusa Chrystusa, który jej wszystko wybaczył podczas spowiedzi swojego życia. I dzisiaj jest wolna i głosi wybaczającą miłość Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, Pana i Odkupiciela, Jahwe Wszechmogącego, który z miłości do człowieka stał się taki jak on i jako człowiek doświadczył pełni człowieczeństwa. I z miłości do niego poniósł śmierć na krzyżu jak ostatni przestępca. Ale zmartwychwstał pokonał śmierć i dał swego Ducha ŚWIĘTEGO TAKIM JAK ONA. I jest (moja żona) świadkiem destrukcyjnego wpływu sekty sJ na psychikę człowieka i tego że głoszą z lęku przed armagedonem. Doświadczyła też "miłości" ze strony świadków i porównując ja z miłością Jezusa głoszonego przez Kościół Katolicki zdecydowanie opowiedziała się po stronie Kościoła. A ja wierzę mojej żonie milion razy bardziej niż tobie.
I dlatego twierdze, że dla ciebie też jest nadzieja, że Jezus znajdzie sposób, by dotrzeć do Ciebie, bo kocha cię miłością, jakiej nikt poza Nim nie jest w stanie cię kochać. Jesteś dla Niego wyjątkowy i nie zostawi cię. Znajdzie sposób, by przełamać twoje anse i twoją walkę z Nim. I twoja niechęć obróci się w miłość do Niego i Kościoła. Będę modlił się za ciebie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-03-2010 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #26
 
Cytat:No właściwie niczym tyle, że skoro to forum katolickie to myślę, że ciekawiej byłoby porozmawiać o tym problemie, chyba że w rzeczywistości on nie istnieje w Kościele.
To się dobrze składa, że właściwie niczym, bo jednak temat tego wątku dotyczy moralności świadków Jehowy. Jeśli więc chcesz rozmawiać w tym wątku o pedofilii - zechciej o tej, która dotyczy właśnie szeregów śJ. Rozmawiać o KK można w stosownych do tego innych wątkach.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-03-2010 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #27
 
sant napisał(a):A to że twierdzisz iż to Kościół mija sie z prawdą to jest to ewidentny wpływ totalnego sprania mózgu jaki przechodzą świadkowie Jehowy.
To ja tu przytaczam dowody, czarno na białym, kto naprawdę pierze mózgi, kto kłamie, kto manipuluje w sprawie ŚJ. A Ty mówisz: że to ja mam wyprany mózg.
W sumie to nic innego nie zostało Ci już do powiedzenia.

Taki zarzut [prania mózgów] można postawić wobec każdej religii, wszystko zależy od punktu odniesienia.
Katolik może postawić go wobec ŚJ, czy islamistów. Islamiści, czy ŚJ mogą go postawić wobec katolicyzmu. Wszystko zależy w jakim środowisku, jest się wychowany. I teraz jak ktoś postawi taki zarzut wobec Twojej religii to jak udowodnisz, że jest fałszywy?
Ja nic nie mówię, ale to, że Kościół zachwyca się tak niewiarygodnymi publikacjami jak "W obronie wiary" powinna w każdym włączyć czerwoną lampkę kontrolną. Natomiast widzę, że wszyscy niczym otumanione zwierzęta, podążają bezkrytycznie, tokiem myślenia takich ludzi, jak pan Bednarski, czy pan Andryszczak. Kościół, który podobno stoi na straży prawdy, pozwala, i to z aprobatą, na taką skandaliczną sytuację?
Jak mam poznać - po czym - kto pierze mózgi naprawdę i kto jest kim? Udałem się właśnie do Bednarskiego po odpowiedzi, a widzę, że wychodzi na to, że to jednak ŚJ są bliżej prawdy.

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
27-03-2010 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #28
 
parasin,

Cytat:Przyczyny wykluczenia:

* Płaszczyzna moralna

1. Cudzołóstwo i rozpusta
2. Pijaństwo
3. Palenie papierosów i zażywanie narkotyków
4. Obchodzenie świąt religii fałszywej
5. Przyjęcie/Spożywanie krwi
6. Kradzież, oszustwo, sprzeniewierzenie lub oszczerstwo
7. Hazard
8. Aborcja
9. Spirytyzm
10. Bałwochwalstwo (do bałwochwalstwa zalicza się posiadanie figur, wizerunków i innych przedmiotów używanych w pozostałych religiach)

* Płaszczyzna doktrynalna

1. Podważanie między współwyznawcami jakiejkolwiek nauki Towarzystwa Strażnica
2. Popieranie religii fałszywej (każdej innej)
3. Działalność międzywyznaniowa (np. nawiązanie kontaktu z inną społecznością religijną)
4. Praca zarobkowa na rzecz organizacji religii fałszywej
5. Brak neutralności politycznej

Świadkowie Jehowy nie mogą kontaktować się z odstępcami pod groźbą wykluczenia z wyjątkiem osób blisko spokrewnionych (zakazane są rozmowy o wierze).

Jednak w przypadku sporów o nie oddawania pożyczek współwyznawcom i innych konfliktów w sprawach finansów Towarzystwo Strażnica nakazuje by nie toczyć ich przed sądami świeckimi[4], lecz przed starszymi zboru, a w przypadku niewywiązywania się z zobowiązań finansowych przez współbrata, siostrę sugeruje by umorzyć sprawę[5].

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekskomunika


Już pomijając fakt że powołujesz się na wikipedie...
Zadziwia mnie fakt że podajesz ten tekst niejako w obronie ŚJ gdyż wielu ludzi po usłyszeniu takich argumentów dochodzi do wniosku że ŚJ są sektą.
Z drugiej strony właśnie świadkowie o tym najczęściej mówią...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wracając do tematu, z moralnością świadków bywa różnie... ale jak ktoś tutaj stwierdził świadkowie są poddawani praniu mózgu więc trudno im się dziwić...

Nawiasem mówiąc świadkowie postępują moralnie- zgodnie ze swoją etyką ( mój wykładowca etyki byłby ze mnie dumny :wink:

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
28-03-2010 00:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #29
 
parasin napisał(a):To ja tu przytaczam dowody, czarno na białym, kto naprawdę pierze mózgi, kto kłamie, kto manipuluje w sprawie ŚJ.
Taaak? Jakież to dowody?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
28-03-2010 07:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Cytat:Wracając do tematu, z moralnością świadków bywa różnie... ale jak ktoś tutaj stwierdził świadkowie są poddawani praniu mózgu więc trudno im się dziwić...
No, piorą im mOzgi weięc są moralni , dobre.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
28-03-2010 16:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów