Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moralność Świadków Jehowy
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #31
 
Hmm, Kyllyan, abstrahując od błędnej zależności przyczynowo-skutkowej w powyższym zdaniu, jestem ciekawa:
Czy Ty, jako ex-śJ i jako osoba wykształcona w tym kierunku, dostrzegasz u śJ elementy owego "prania mózgu"?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-03-2010 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Nie, jestem pewien, że nikt mi móżgu nie prał. mało tego Będąc SJ byłem psychoterapeutą od nałogów. Nigdy, żaden mój pacjent nie został Śj. Ba, będąc Śj kikakrotnie byłem zapraszany na liturgie neokatechumenalne przez moich pascjentów. Wielu moich pcjentów jest w OWdŚ. Będąc ŚJ byłem na rekolekcjach w Zakroczymiu Oczko u ojca śp Benignusa. To oczywiście o niczym nie świadczy. Każdy Zbór jest niezależny i w każdym może być inaczej. Ja, być może "dobrze" trafiłem.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
28-03-2010 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #33
 
Cytat:będąc Śj kikakrotnie byłem zapraszany na liturgie neokatechumenalne przez moich pascjentów

Chyba nie poszedłeś? Oczko Dziwny by był śJ co by poszedł... :-k

Pojechałeś na KATOLICKIE rekolekcje? Oj Kyllyan, może Ty nie u śJ byłeś, tylko ktoś dla żartu tabliczki z nazwami pozamieniał? Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-03-2010 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #34
 
Kyllyan W ich rozumieniu tak xD

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
28-03-2010 17:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Alez poszedłem. Tym bardziej, że moi pacjenci , krórzy trafili do neo mieli problemy z kielichem. Ja im mówiłem, że w żadnym przypadku nie wolno, nawet najmniejszej ilości. A tam im dawano kielich do picia Oczko i musialem jakoś problem rozwiązać.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
28-03-2010 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Polecam fragment świadectwa dwóch ex-śJ

Cytat:Są też wielkie spotkania, które trwają od jednego do czterech dni (np. kongres na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu).

Zenon uczestniczył w nich niejeden raz: - Wszyscy siedzą, słuchają przygotowanego wcześniej wykładu, nie mając możliwości zadawania pytań, po prostu kodują. Są tam kobiety, mężczyźni, starcy, dzieci, nawet niemowlaki w wózkach. Jesteśmy strofowani za wychodzenie w czasie programu. Jest to bardzo nużące i czasami trudno nie zasnąć. Walczyłem z tym niejednokrotnie.

O tym pisze również Hasan: kiedy człowiek zasypia, działa jego podświadomość i kodują się pewne teksty, pewne informacje. Na tym jest oparta hipnoza. Gabinetem terapeuty jest stadion, a zamiast monotonnego tykania zegara w kółko powtarzane są te same cytaty biblijne. Ten sam tekst słyszymy setny, dwusetny raz; przechodzi nam przez mózg i my tego tekstu po prostu na co dzień używamy jako drogowskazu na życie.

http://www.psychomanipulacja.pl/art/byli...skiego.htm

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-03-2010 08:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #37
 
Mały komentarz do cytatu:

Scott napisał(a):O tym pisze również Hasan: kiedy człowiek zasypia, działa jego podświadomość i kodują się pewne teksty, pewne informacje.

Człowiek ma nieaktualne informacje. Pochodzące najpewniej z okresu, gdy był "boom" na nauczanie podczas snu (zasypiasz, puszczasz sobie kasetę/płytę, i rzekomo uczysz się przez sen). Mit ten został już obalony - w badaniach laboratoryjnych okazało się, że ludzie tak się uczący zapamiętywali raptem kilka procent materiału, w dodatku jako bezładne frazy, gdyż świadomy umysł nie miał możliwości skategoryzować nadchodzących informacji - a to jest jedna z ważniejszych faz procesu zapamiętywania.

Cytat:Na tym jest oparta hipnoza.

Bzdura. Hipnoza jest czymś zupełnie innym niż sen. Wystarczy pierwszy lepszy podręcznik psychologii, by się tej "rewelacji" dowiedzieć.

Jedynym sensownym fragmentem w tym cytacie jest to, że fakt, znużony, znudzony umysł, jest bardziej podatny na wpływ. Ale nie ma to wiele wspólnego ani z hipnozą, ani ze snem. Czyli, jak to często - wie, że dzwonią, ale nie wie, w którym kościele.

Cytat:Gabinetem terapeuty jest stadion, a zamiast monotonnego tykania zegara w kółko powtarzane są te same cytaty biblijne.

Niestety, stereotyp. Ciekaw jestem, czy człowiek wypowiadający te słowa KIEDYKOLWIEK był w gabinecie terapeuty.

Cytat:Ten sam tekst słyszymy setny, dwusetny raz; przechodzi nam przez mózg i my tego tekstu po prostu na co dzień używamy jako drogowskazu na życie.

Niestety, nie tak to działa. Owszem, słyszenie tego samego tekstu może powodować zapamiętanie go, a efekt samej ekspozycji (wielokrotne słyszenie/widzenie tego samego komunikatu) wzmacniać nasze odczucia pozytywne wobec tekstu. Jednak Kierowanie się tekstami takimi w życiu wymaga ich świadomego skategoryzowania - a to już nie jest tak banalne, jak autor przedstawia.

Przykładowo, podczas wojny w Korei Koreańczycy, chcąc robić wrogim żołnierzom pranie mózgu, zmuszali ich do pisania przemówień pochwalnych komunizmu. Jednak samo to NIE wystarczało. Dopiero zmuszanie ich, by publicznie deklarowali swoją miłość do komunizmu, stopniowo, POWOLI zmieniała ich postrzeganie rzeczywistości.

Niestety, tekst oparty na mitach. Owszem, coś tam, jakieś ziarno prawdy jest - jednak obrośnięte wyolbrzymioną legendą "wszechmocnej psychomanipulacji" i "zdradliwej hipnozy".

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
30-03-2010 08:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Nie jestem psychologiem, wypowiadac sie nie bede. Za to pan Steve Hasan jest licencjonowanym psychoterapeuta. Pozatym posiada pozytywne opine:

Cytat:"...Steven Hassan's approach is one that I value more than that of any other researcher or clinical practitioner..."
-- Philip G. Zimbardo, Ph.D.
Author of the Stanford Prison Experiment
Professor of Psychology, Stanford University
President of the American Psychological Association 2002,
Cytat:"Steve Hassan is a compelling spokesman on the topic of cult mind control which encompasses issues of human identity and our innate psychological vulnerabilities and dissociation and its relationship to mind control, all of which are of innate interest to mental health professionals. In addition, he educates and challenges us to think about the forces and groups using mind control techniques in our culture, which is disturbing yet highly important to learn about."
-- Mary K. McCarthy, M.D.
Director of Psychiatry Training, Brigham & Women's Hospital,
Professor of Psychology, Stanford University,
Boston, Massachusetts

Dla mnie to coś znaczy. Wiecej niż opinie forumowego Drizzita. No chyba że masz jakieś kompetencje. :wink:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-03-2010 09:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #39
 
Klasyczna metoda erystyczna, Scott - zamiast odnieść się do argumentów czy zastrzeżeń, atakujesz kompetencje.

Niestety, erystyka jest często zaliczana do tego, z czym rzekomo tak walczysz - do manipulacji.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
30-03-2010 09:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Drizzt napisał(a):Klasyczna metoda erystyczna, Scott - zamiast odnieść się do argumentów czy zastrzeżeń, atakujesz kompetencje.
Ja nie jestem psychologiem, wole oddac glos psychologom. Uśmiech Nie bede podważać niczego bo nie jestem w temacie, nie mam wiedzy.

Kompetencje są wazne, w pewnych sprawach powinny wypowiadac sie osoby które wlasnie je posiadaja.Ja taka osoba sie nie czuje, moge sie dowiedziec co ciebie upowaznia do wyrazania takich opinii?


Cytat:Niestety, erystyka jest często zaliczana do tego, z czym rzekomo tak walczysz - do manipulacji.
Pozostawie to bez komentarza, do piaskownicy z toba nie mam zamiaru.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-03-2010 09:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #41
 
Scott napisał(a):
Cytat:Niestety, erystyka jest często zaliczana do tego, z czym rzekomo tak walczysz - do manipulacji.
Pozostawie to bez komentarza, do piaskownicy z toba nie mam zamiaru.

Ja z Tobą również, Scott. Z mitomanii wyrosłem, więc pozostawiam Ci piaskownicę do popisu. Nawet grabki Ci pożyczę, jak chcesz.

Ponadto, Scott, znowu nie odrobiłeś lekcji (za dużo piaskownicy?) i nie zadałeś sobie nawet trudu, by doczytać, kim jest Zimbardo i czym się zajmuje. Otóż jest on psychologiem SPOŁECZNYM, a nie KLINICZNYM. Nie jest też ani terapeutą, ani, tym bardziej, hipnoterapeutą.

W związku z tym, cytujesz pochwały kogoś, kto zajmuje się krańcowo ODMIENNA dziedziną psychologii.

Tak, zdecydowanie za dużo piaskownicy.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
30-03-2010 09:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Drizzt napisał(a):Ponadto, Scott, znowu nie odrobiłeś lekcji (za dużo piaskownicy?) i nie zadałeś sobie nawet trudu, by doczytać, kim jest Zimbardo i czym się zajmuje. Otóż jest on psychologiem SPOŁECZNYM, a nie KLINICZNYM. Nie jest też ani terapeutą, ani, tym bardziej, hipnoterapeutą.
Nie tylko. Philip Zimbardo zajmował się wieloma dziedzinami psychologii, z czego najbardziej znane są jego dokonania w dziedzinie psychologii społecznej oraz badania nad nieśmiałością. Pozatym, to tylko opinia o autorze, nie o tekscie, jak zreszta widac.


Poziom dyskusji człowieka ktory polemizuje z argumentami licencjonowanego psychoterapeuty [ jakim jest S. Hasan], nie posiadając takich uprawnień ze swojej strony, jest zwyczajnie niepoważny. :zmieszany:

Ale no, jak lubisz. Uśmiech

Pozdrawiam

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-03-2010 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #43
 
A teraz, Scott'cie, pocytujemy. Cytaty pochodzą z podręcznika akademickiego pod redakcją Jana Strelaua (jeden z najbardziej znanych polskich psychologów), Tomu 2 - dodam, że książka ta jest stosowana jako jedna z najważniejszych książek w kształceniu psychologów. Więc nie są to cytaty z jakiegoś czasopisemka czy coś> A konkretnie:

"Hipnoza jest zmienionym stanem świadomości, RÓŻNYM od stanu czuwania i stanu snu" (str 513)

"Nikomu nie udało się wykazać, że możliwe jest skłonienie osoby zahipnotyzowanej do wykonania czynu, który byłby niezgodny z jej zasadami etycznymi czy przekonaniami. Każda próba nakłonienia do takich zachowań kończyła się "przebudzeniem" osoby zahipnotyzowanej i odmową realizacji podanej sugestii" (str 519)

"Do najczęściej spotykanych nieporozumień związanych z hipnozą należy przekonanie, ze osoba zahipnotyzowana traci kontrolę nad swoim zachowaniem i spełnia wszystkie polecenia hipnotyzera" (str 521)


Cóż, Scott, i kto tu siedzi w piaskownicy?

[ Dodano: Wto 30 Mar, 2010 10:12 ]
Scott napisał(a):Poziom dyskusji człowieka ktory polemizuje z argumentami licencjonowanego psychoterapeuty [ jakim jest S. Hasan], nie posiadając takich uprawnień ze swojej strony, jest zwyczajnie niepoważny. :zmieszany:

Radzę zapoznać Ci się z wynikami badań nad kompetencją zawodową. Otóż okazuje się, że najczęściej stopień naukowy i wszelakie licencje korelują ujemnie z faktycznym poziomem profesjonalizmu.

Ale, jak chcesz ślepo iść za autirytetami, tylko dlatego, że uznajesz ich za autorytety - Twoja wola.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
30-03-2010 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Drizzt napisał(a):Scott napisał/a:
Poziom dyskusji człowieka ktory polemizuje z argumentami licencjonowanego psychoterapeuty [ jakim jest S. Hasan], nie posiadając takich uprawnień ze swojej strony, jest zwyczajnie niepoważny. :zmieszany:


Radzę zapoznać Ci się z wynikami badań nad kompetencją zawodową. Otóż okazuje się, że najczęściej stopień naukowy i wszelakie licencje korelują ujemnie z faktycznym poziomem profesjonalizmu.

Ale, jak chcesz ślepo iść za autirytetami, tylko dlatego, że uznajesz ich za autorytety - Twoja wola.
Ja jednak psychologie pozostawię osobom z dyplomem. :wink:

To by było na tyle z mojej strony.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-03-2010 10:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #45
 
Cóż, widzę, że pokulasz ogon i zmykasz. W sumie i dobrze - bo mam jeszcze sporo cytatów w zanadrzu, owszem - od osób z dyplomem i reputacją.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
30-03-2010 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów