Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadkowie Jehowy odchodzą..
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Od samego poczatku chrześcijaństwa, przez całe 2000 lat istniały ruchy ariańskie i inne, kwestionujace na podstawie biblii bóstwo Chrystusa. Więc, bujda jest, że tylko ŚJ

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
04-04-2010 15:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #47
 
Wojtek - ale ja nie oceniam, czy dowolnośc interpretacji jest logiczna, czy nie, dobra, czy też nie. Napisałem prosty fakt - w Kościele Katolickim NIE MA dowolności interpretacji Biblii. Nie wnikam, z jakich powodów, czy zasadnych, czy nie, ale NIE MA. I o to jedynie chodzi. Czy to tak trudno zrozumieć?

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
04-04-2010 15:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Kyllyan napisał(a):Od samego poczatku chrześcijaństwa, przez całe 2000 lat istniały ruchy ariańskie i inne, kwestionujace na podstawie biblii bóstwo Chrystusa. Więc, bujda jest, że tylko ŚJ

Widzę że lubisz dla samej zasady się kłócić.... Gdzie z mojego postu wynikać by miało że tylko ŚJ tak twierdzą...?. A do tego, sprawa idzie o zupełnie co innego, a mianowicie jak byś nie załapał... o dowolność interpretacji Biblii... zatem czytaj Kyllyanie ze zrozumieniem.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
04-04-2010 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #49
 
Wojtek37 napisał(a):Widzę że lubisz dla samej zasady się kłócić.... Gdzie z mojego postu wynikać by miało że tylko ŚJ tak twierdzą...?. A do tego, sprawa idzie o zupełnie co innego, a mianowicie jak byś nie załapał... o dowolność interpretacji Biblii... zatem czytaj Kyllyanie ze zrozumieniem.

Cóż, Wojtek, Cytat z Twojego posta: "Na podstawie Biblii ŚJ udowadniają że Jezus nie jest Bogiem, a wszyscy chrześcijanie, wiedzą o tym od samego początku, że ON JEST BOGIEM"

Kyllyan natomiast wykazał Ci, że bynajmniej nie wszyscy chrześcijanie, gdyż są grupy chrześcijańskie, które również kwestionują bóstwo Jezusa. Więc, chyba jednak to nie tylko Kyllyan musi czytać ze zrozumieniem - nie uważasz?

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
04-04-2010 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #50
 
Wojtek37,

Wojtek37 napisał(a):W Biblii wyraźnie stoi.....

Mt 18:17 BT
"Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!"

Dz 15:28 BT
"Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne."

"My" - to właśnie Kościół apostolski z całą Jego nauką.
Ale to chyba nie jest ten sam kościół co katolicki, bo tamten kościół miał trzymać się tego co konieczne, żeby "powstrzymać się od krwi". A ten? Jakoś nie zauważyłem żeby się trzymał. Poza tym tamten kościół miał mieć biskupów, którzy mają dzieci i żony, a ten jakoś nie ma. Skąd mam wiedzieć, że nie nastąpiło to, o czym mowa w Ga 1:8 BT?
Kod:
Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!
Skoro to co widać w dzisiejszym KK, jest zupełnie inne od tego, co głosił Jezus i jego apostołowie, to jak mam poznać, że to nie fałsz, któremu uległa ogólna zbiorowość.

Odchodząc nieco: Komu łatwiej nabić jest ludzi w butelkę? Kościołowi? Który niejako wiernych ma automatycznie. Od małego może robić z nimi co tylko zechce. Czy Świadkom Jehowy? O których wszyscy wiedzą, jaką to są kłamliwą, niebezpieczną sektą?
Komu trudniej jest uruchomić krytyczne myślenie i wykryć, że coś nie jest tak? Katolikowi, który jest od niemowlaka otoczony jedynie słuszną doktryną? Czy Świadkowi Jehowy, który co dnia musi zmagać się z nieustająca krytyką i z przeróżnymi zarzutami.

Czy zatem te słowa, które przytoczyłeś o kościele naprawdę odnoszą się do Kościoła Katolickiego? Czy może właśnie do ŚJ, albo do jakiegoś innego jeszcze kościoła? Skąd mamy wiedzieć, że akurat do Katolickiego?


================
To zabawne. Ale to właśnie dzięki temu, że odszedłem od ŚJ, przekonałem się, że to oni są prawdziwym kościołem. Dzięki właśnie takim krytykom jak Bednarski i Andryszczak. Gdybym był ŚJ nie zetknąłbym się z ich materiałami (ŚJ nie powinni zapoznawać się z tego typu treściami). To właśnie szukając jakiegoś "haka" na ŚJ, odkryłem - początkowo z zaniepokojeniem - że żaden "hak" na ŚJ nie istnieje. Istnieje tylko w umysłach ludzi, którzy chcą się jakoś usprawiedliwić, odegrać na ŚJ, lub rozpaczliwie bronić swojej nie opartej na Biblii wiary.


Wojtek37 napisał(a):Na podstawie Biblii ŚJ udowadniają że Jezus nie jest Bogiem, a wszyscy chrześcijanie, wiedzą o tym od samego początku, że ON JEST BOGIEM, i to jest między innymi ten depozyt wiary zachowany w Kościele od Apostołów.
Tak, że nie jest Bogiem Wszechmocnym, czyli JHWH. I całkiem nieźle im to wychodzi. Żeby obronić się przed nimi pan Włodzimierz Bednarski dokonał kilku przegięć tu zamieszczam link do wykazu tych przegięć.
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=200

Zresztą nie tylko pan Bednarski coś kombinuje w tej materii. Również jak wynika z przypisu do 1Jana 5:7 w BT, ktoś bardzo dawno temu próbował, nawet w tym celu coś majstrować w samej Biblii.

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
04-04-2010 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #51
 
No tak, od samego początku heretycy, którzy odpadali od chrześcijaństwa, wyznawali różne bujdy, które teraz powielają śJ. Zgadzam się w pełni.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-04-2010 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Drizzt napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):Widzę że lubisz dla samej zasady się kłócić.... Gdzie z mojego postu wynikać by miało że tylko ŚJ tak twierdzą...?. A do tego, sprawa idzie o zupełnie co innego, a mianowicie jak byś nie załapał... o dowolność interpretacji Biblii... zatem czytaj Kyllyanie ze zrozumieniem.

Cóż, Wojtek, Cytat z Twojego posta: "Na podstawie Biblii ŚJ udowadniają że Jezus nie jest Bogiem, a wszyscy chrześcijanie, wiedzą o tym od samego początku, że ON JEST BOGIEM"

Kyllyan natomiast wykazał Ci, że bynajmniej nie wszyscy chrześcijanie, gdyż są grupy chrześcijańskie, które również kwestionują bóstwo Jezusa. Więc, chyba jednak to nie tylko Kyllyan musi czytać ze zrozumieniem - nie uważasz?

Pięknie zmieniasz temat, - i jeszcze raz nie piszemy tu o tym czy Jezus Jest, czy nie , jest Bogiem, ale o granicach interpretacji Biblii,...... ale pewnie mogę sobie tak gadać/pisać bez końca.....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-04-2010 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #53
 
Jak zmieniam temat? Sam zacząłeś mówić o tym, że tylko ŚJ wśród Chrześcijan nie uznają boskości Jezusa (co wynikało z Twojego cytatu). Dlaczego więc teraz zwalasz odpowiedzialność za odchodzenie od tematu na mnie, a nie na siebie?

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
05-04-2010 06:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Drizzt napisał(a):Jak zmieniam temat? Sam zacząłeś mówić o tym, że tylko ŚJ wśród Chrześcijan nie uznają boskości Jezusa (co wynikało z Twojego cytatu). Dlaczego więc teraz zwalasz odpowiedzialność za odchodzenie od tematu na mnie, a nie na siebie?

Człowieku -podałem to tylko jako przykład, więc pisz o granicach interpretacji Biblii, jako listu Boga do konkretnych osób...... ect.

I odnieś się co do kwestii odczytywania listu, przez innego nie wprowadzonego osobnika do tematu. Tyle......

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-04-2010 09:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #55
 
Wojtek37 napisał(a):
Drizzt napisał(a):Jak zmieniam temat? Sam zacząłeś mówić o tym, że tylko ŚJ wśród Chrześcijan nie uznają boskości Jezusa (co wynikało z Twojego cytatu). Dlaczego więc teraz zwalasz odpowiedzialność za odchodzenie od tematu na mnie, a nie na siebie?

Człowieku -podałem to tylko jako przykład, więc pisz o granicach interpretacji Biblii, jako listu Boga do konkretnych osób...... ect.

I odnieś się co do kwestii odczytywania listu, przez innego nie wprowadzonego osobnika do tematu. Tyle......

Odniosę się: Otóż inna jest sprawa, gdy nie wiadomo, kto jest konkretnie adresatem listu. I każda grupa przypisuje sobie bycie tym adresatem. A tak właśnie jest w chrześcijaństwie - każdy z odłamów uważa, że to oni, ich grupa, są tą jedyną, prawdziwą, najlepszą, kontynuującą pierwotny Kościół. Na co dowody w przypadku każdej z nich do przyjęcia są jedynie dla członków danej grupy, bo są to dowody oparte na wierze, a konkretnie - na założeniach, jakie wiara danej grupy niesie.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
05-04-2010 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #56
 
parasin napisał(a):Odchodząc nieco: Komu łatwiej nabić jest ludzi w butelkę? Kościołowi? Który niejako wiernych ma automatycznie. Od małego może robić z nimi co tylko zechce. Czy Świadkom Jehowy? O których wszyscy wiedzą, jaką to są kłamliwą, niebezpieczną sektą?
Komu trudniej jest uruchomić krytyczne myślenie i wykryć, że coś nie jest tak? Katolikowi, który jest od niemowlaka otoczony jedynie słuszną doktryną? Czy Świadkowi Jehowy, który co dnia musi zmagać się z nieustająca krytyką i z przeróżnymi zarzutami.

:hahaha:

eee a więc nie ma czegoś takiego jak świadek z urodzenia? Uśmiech

Pozatym katolicy również muszą codziennie zmagać się z krytyką i zarzutami.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
05-04-2010 13:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #57
 
Ale, w przeciwieństwie do ŚJ, nie są wciąż nazywani sektą i posądzani o manipulację. Jakimi to jakże soczystymi "pochwałami" obdarowuje KK Świadków Jehowy... (nota bene, rzucając też nazwą "sekta" na prawo i lewo, bez żadnej racji czy przemyślenia, wobec wielu grup, które sektami nie są, ale KK nie odpowiadają)

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
05-04-2010 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Czy oglądał ktoś z was film o ŚJ "Świadkowie Jehowy odchodzą" :?: na YouTube są zdaje się wszystkie części.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
06-04-2010 07:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #59
 
piano napisał(a):Czy oglądał ktoś z was film o ŚJ "Świadkowie Jehowy odchodzą" na YouTube są zdaje się wszystkie części.

nie , ale zapowiada się ciekawie xD

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
06-04-2010 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #60
 
piano napisał(a):Czy oglądał ktoś z was film o ŚJ "Świadkowie Jehowy odchodzą" :?: na YouTube są zdaje się wszystkie części.
Film jest żenująco słaby, nie wnosi nic nowego (przynajmniej dla mnie);
Ludzie którzy go zrobili, nie mają pojęcia o Świadkach Jehowy. Stosują te same techniki co Bednarski i Andryszczak. Może kilka przykładów.

Krew:
Świadkowie nie powołują się głównie na wersety z prawa mojżeszowego jeśli chodzi o krew. Głównym wersetem jest ten z Dz Ap 15:29. W którym wyraźnie wymieniono osobno: ofiar składanych bożkom, od tego, co uduszone, od nierządu. Nie jest więc to prawdą co mówili o tym, że w NT chodzi o "uduszone zwierzęta w bałwochwalczej ofierze". Zakaz spożywania krwi był dany już Noemu.

Jest to zatem zakaz nadrzędny i prawo mojżeszowe było tylko odzwierciedleniem tej nadrzędnej zasady - kto spożywa krew, nie ma szacunku dla ofiary złożonej przez Syna Bożego za całą ludzkość jesteś winny krwi, którą wylał za nas Jezus.
Po mojemu spożywając krew, jesteś współmordercą Jezusa.

W tym materiale dopuszczono się manipulacji wersetami:
W księdze Kapłańskiej rozgraniczono spożywanie mięsa padniętego i rozszarpanego, od spożywania krwi, a w tym filmie wszystko zmieszano, co jest próbą naginania faktów.
Poza tym w kilku przekładach (BW, BG) "wyłączenie" oddano jako "wytracenie".

Wykluczenie:
Mam w tym doświadczenie i ogłaszam, że to tak nie wygląda jak na tym filmie.
Ten film nie przedstawia prawdy o Świadkach Jehowy.
Tak bardzo chcecie polegać na kłamstwach, tak Was to kręci? Na kłamstwie budujecie obraz o tych ludziach?

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
06-04-2010 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów