Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadkowie Jehowy odchodzą..
Autor Wiadomość
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Cytat:Tak bardzo chcecie polegać na kłamstwach, tak Was to kręci? Na kłamstwie budujecie obraz o tych ludziach?
a ty parasin skąd wiesz co mnie kręci?? skąd wiesz co ja myślę?? czujesz to? Uśmiech Link podałam do oglądnięcia a nigdzie nie napisałam aby go zaakceptowano...

parasin napisał(a):Na kłamstwie budujecie obraz o tych ludziach?
Może warto najpierw siebie ocenić? :wink:


:gitarka:

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
06-04-2010 15:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #62
 
Drizzt napisał(a):Ale, w przeciwieństwie do ŚJ, nie są wciąż nazywani sektą i posądzani o manipulację.

:lol2: są.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
06-04-2010 16:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #63
 
piano,
piano napisał(a):a ty parasin skąd wiesz co mnie kręci?? skąd wiesz co ja myślę?? czujesz to? Uśmiech Link podałam do oglądnięcia a nigdzie nie napisałam aby go zaakceptowano...
Nie czuję. Widzę.
Podajesz linki do jakiś podejrzanych materiałów. Najwyraźniej żywisz urazę do ŚJ i stąd być może wynika niedostatek Twego zdrowego osądu. Zachłystujesz się tego typu "rewelacjami" i mimo, że nie mówisz tego wprost, próbujesz skłonić innych, by zaczęli myśleć Twoimi kategoriami a raczej kategoriami tych pozbawionych honoru i uczciwości oponentów Świadków. Przynajmniej takie są moje przypuszczenia na podstawie obserwacji- oczywiście mogę się mylić, ale raczej, nie gdyż widzę, że założyłaś nowy temat tym razem o proroctwach.

Może warto - zamiast ciskać głazy w ŚJ - zastanowić się nad radą Pawła z Ef 4:29-32 BT

Kod:
Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym.(30) I nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia.(31) Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważenie - wraz z wszelką złością.(32) Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.

Cytat:parasin napisał/a:
Na kłamstwie budujecie obraz o tych ludziach?

Może warto najpierw siebie ocenić? :wink:

No oczywiście, że warto. Cały czas próbuję Was do tego zachęcić, zamiast skupiać się na świadkach zajmijcie się sobą, swoją więzią z Bogiem, swoją wiarą.

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
06-04-2010 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #64
 
parasin napisał(a):Podajesz linki do jakiś podejrzanych materiałów. Najwyraźniej żywisz urazę do ŚJ i stąd być może wynika niedostatek Twego zdrowego osądu. Zachłystujesz się tego typu "rewelacjami" i mimo, że nie mówisz tego wprost, próbujesz skłonić innych, by zaczęli myśleć Twoimi kategoriami a raczej kategoriami tych pozbawionych honoru i uczciwości oponentów Świadków.

Wiesz co uważam że Piano akurat bardzo dobrze wie o czym pisze ponieważ ona również wystąpiła ze Świadków Jehowy i wróciła do Kościoła Katolickiego więc bardzo prosze nie rzucać błotem i raniącymi oskarżeniami w jej stronę

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
06-04-2010 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
parasin napisał(a):Podajesz linki do jakiś podejrzanych materiałów.
Ten film jest mi znany od dawna... i nie jest to podejrzane, tylko inaczej przedstawione niż w rzeczywistości.. to fakt... każdy to przecież może ocenić..

parasin napisał(a):Najwyraźniej żywisz urazę do ŚJ i stąd być może wynika niedostatek Twego zdrowego osądu.
i powiesz mi jeszcze, że powinnam się znaleźć w szpitalu psychiatrycznym??

parasin napisał(a):Zachłystujesz się tego typu "rewelacjami" i mimo, że nie mówisz tego wprost, próbujesz skłonić innych, by zaczęli myśleć Twoimi kategoriami a raczej kategoriami tych pozbawionych honoru i uczciwości oponentów Świadków.
Posłuchaj człowieku: nikogo do niczego nie zmuszam; więc nie wypisuj bzdur...

parasin napisał(a):Nie czuję. Widzę.
to źle widzisz... skąd ty w ogóle wiesz co ja myslę?? znasz mnie osobiście?? nie?? to się nie wypowiadaj na mój temat, bo mówimy tu o moralności ŚJ a nie o mnie....

parasin napisał(a):Przynajmniej takie są moje przypuszczenia na podstawie obserwacji- oczywiście mogę się mylić, ale raczej, nie gdyż widzę, że założyłaś nowy temat tym razem o proroctwach.
Temat o proroctwach jak każdy inny, po to jest forum dyskusyjne aby dyskutować...

parasin napisał(a):Najwyraźniej żywisz urazę do ŚJ
Nie jest to uraza, ale żal bo nie wiesz przez co ja przeszłam ;( czy mam ci ze szczegółami poopowiadać? ;( nic nie wiesz o mnie, więc się proszę tutaj na mój temat nie wypowiadać..

;( ;( ;(

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
06-04-2010 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #66
 
aleksab,
aleksab napisał(a):Wiesz co uważam że Piano akurat bardzo dobrze wie o czym pisze ponieważ ona również wystąpiła ze Świadków Jehowy i wróciła do Kościoła Katolickiego więc bardzo prosze nie rzucać błotem i raniącymi oskarżeniami w jej stronę
Nie rzucam błotem w Piano.
"Obrywa" rykoszetem.

Piano,
Piano napisał(a):Nie jest to uraza, ale żal bo nie wiesz przez co ja przeszłam ;( czy mam ci ze szczegółami poopowiadać? ;( nic nie wiesz o mnie, więc się proszę tutaj na mój temat nie wypowiadać..
Wybacz jeśli Cię uraziłem Przytulanie nie chciałem. Zagalopowałem się.
I muszę Ci wyznać: W pewnym sensie wiem co przeszłaś - bo ja przeszedłem mniej więcej to samo. Rozumiem żal, rozumiem, dlaczego zakładasz takie tematy. Znam to. Wiem, o co chodzi, w pewnym sensie oczywiście, ale to nie tak, nie tędy droga. Wiem, że Jezus pokaże Ci ją - tę drogę. I wiem, że znajdziesz ukojenie. Bo z tego co widzę, nadal go bardzo potrzebujesz. Ale jak uczy Biblia: Jeśli wyrządzono nam zło musimy je zwyciężyć dobrem. Tylko tak pokonamy je naprawdę. To zło jest naszym wrogiem, nie ludzie, nie organizacja ŚJ Nie starsi zboru. To zło w ludziach, to zło w nas. Z tym musimy sobie jakoś poradzić. Wiesz, że dzięki Bogu i Jezusowi uda Ci się!
Każdemu może się udać.

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
07-04-2010 02:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #67
 
piano napisał(a):Ten film jest mi znany od dawna... i nie jest to podejrzane, tylko inaczej przedstawione niż w rzeczywistości.. to fakt.

Cóż, to w takim razie pytanie - po co wklejasz film, który, jak sobie ZDAJESZ SPRAWĘ, kłamie? (cóż, można to nazywać delikatnie, "przedstawieniem inaczej niż w rzeczywistości", ale normalnie i po ludzku nazywa się to po prostu kłamstwem).

Czy osobista nienawiść i uraza są wystarczającym powodem, by szerzyć kłamstwo? "Cel uświęca środki"?

Owszem, możesz powiedzieć, że Ty przecież nie pisałaś, że ten film pokazuje prawdę. Jednak, nie oszukujmy się: praktycznie zawsze, jak ktoś coś cytuje, to inni domniemywają, że widzi w tym wartość (chyba, że od razu napisze: "oglądajcie, ale faktem jest, że to bzdury i kłamstwa"). Ty nie dopisałaś tego, dałaś link tak, że inni mogą sądzić, że to prawda (tym bardziej, że wystąpiłaś ze ŚJ, więc uważają, że masz info "z pierwszej ręki").

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
07-04-2010 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #68
 
parasin napisał(a):pozbawionych honoru i uczciwości oponentów Świadków.
Parasin - przeginasz. Jestem również oponentem śJ.
Proszę przestać ciskać kalumnie na tych którzy mają inne zdanie niż ty. Na razie potraktuj ten post jako pierwsze (bez konsekwencji) ostrzeżenie. [-X

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
07-04-2010 08:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #69
 
Sant - z tego, co zrozumiałem, Parasinowi nie chodziło o to, że WSZYSCY oponencie wobec SJ są pozbawieni honoru, ale o to, że jest przeciw TYM, którzy są pozbawieni.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
07-04-2010 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #70
 
Drizzt napisał(a):Parasinowi nie chodziło o to, że WSZYSCY oponencie wobec SJ są pozbawieni honoru, ale o to, że jest przeciw TYM, którzy są pozbawieni.
To znaczy?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
07-04-2010 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
Drizzt napisał(a):Cóż, to w takim razie pytanie - po co wklejasz film, który, jak sobie ZDAJESZ SPRAWĘ, kłamie? (cóż, można to nazywać delikatnie, "przedstawieniem inaczej niż w rzeczywistości", ale normalnie i po ludzku nazywa się to po prostu kłamstwem)
Nie do końca kłamie, poza tym każdy mógł ocenić ten film i powiedzieć co o nim myśli.

Drizzt napisał(a):Czy osobista nienawiść i uraza są wystarczającym powodem, by szerzyć kłamstwo? "Cel uświęca środki"?

Owszem, możesz powiedzieć, że Ty przecież nie pisałaś, że ten film pokazuje prawdę. Jednak, nie oszukujmy się: praktycznie zawsze, jak ktoś coś cytuje, to inni domniemywają, że widzi w tym wartość (chyba, że od razu napisze: "oglądajcie, ale faktem jest, że to bzdury i kłamstwa"). Ty nie dopisałaś tego, dałaś link tak, że inni mogą sądzić, że to prawda (tym bardziej, że wystąpiłaś ze ŚJ, więc uważają, że masz info "z pierwszej ręki").
Czy ta nagonka na mnie się wreszcie skończy?? ;(

To jest o mnie temat czy o ŚJ? Smutny

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
07-04-2010 14:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #72
 
Jeżeli jeszcze raz ktoś w dyskusji w tym temacie będzie dyskutował raniąc przy tym swoimi słowami i atakując nimi drugą osobę temat zostanie zamknięty i finito !
aleksab
07-04-2010 14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #73
 
Parasin, stopień agresji w wywodach mocno się podniósł odkąd się pojawiłeś, weź sobie tę uwagę do serca proszę :rulez: :patrzy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-04-2010 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
Piszesz
Cytat:Podajesz linki do jakiś podejrzanych materiałów. Najwyraźniej żywisz urazę do ŚJ

Tak czytam ten temat.. i zastanawiam o co Ci chodzi.. ??? :?: Na mojej już niekrótkiej drodze życiowej spotkałem nawróconych na katolicyzm SJ czy ludzi którzy odeszli od SJ i nie są związani z żadnym kościołem czy nurtem chrześcijańskim.. . Zazwyczaj ci ludzie obrzucali kalumniami swoje byłe wyznanie.. Oraz powtarzali powtarzali , że zostali zmanipulowani etc. I nie pozostawiali na byłej swoje religii suchej nitki..

Ty natomiast w podpisie masz były SJ.. I spodziewałem się po Tobie totalnej krytyki tego ugrupowania. A Ty tu występujesz jako obrońca SJ.. Stąd moje pytanie..
Jak to jest w Twoim wypadku bycie byłym ŚJ..??
Pozdrawiam

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
07-04-2010 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #75
 
też jestem byłym ŚJ. I też nie pluję jadem na nich, jak nie przymierzając wiekszość dyskutantów na tym forum.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
07-04-2010 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów