Ankieta: Czy serial "Majka" poprzez promowanie metody in vitro ma charakter antykatolicki?
Tak, ten serial jest zbudowany w oparciu o antykatolicką postawę
Tak, ten serial wyraźnie przemyca treści antykatolickie
Chyba tak
Nie wiem, nie mam zdania
Chyba nie
Nie, w serialu nie ma zasadniczych przesłanek antykatolickich
Nie, serial nie zawiera żadnych negatywnych odniesień do moralności katolickiej
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Majka" a in vitro
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
M. Ink. * napisał(a):
Augustus napisał(a):błędne użycie w zdaniu ściągniętej formy weń
słaby jestem z polonistyki... ;(

...bo weń to inaczej w niego Język

A ja też uważam, że serial jest tak kretyński, jak leci, to od razu z koleżanką przełączamy. Ale seriale mają to do siebie, że są kretyńskie, a scenariuszeie pozbawione pomyślunku i wszelkiej logiki.

Nie zgadzam się ze sformułowaniem, że serial jest oparty o antykatolicką postawę, bo dla mnie to tyle samo, co założenie, że serial ma być wymierzony przeciwko Kościołowi, a myślę, że in vitro jest wątkiem "na czasie" - stąd pomysł. O innym serialu można powiedzieć, że jest amoralny w innym sensie, a ktoś wymyślił fabułę, która będzie przyciągać i tutaj też nie ośmieliłabym się powiedzieć, że film jest wymierzony celowo przeciwko wartościom chrześcijańskim. No ale tvn rzeczywiście takie filmy emituje - antychrześcijańskie (jeśli już trzymamy się tej terminologii).
30-04-2010 08:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
A ks Bp Kiernikowski też ma coś do powiedzenia :mrgreen: http://podlasie24.pl/wiadomosci/diec.-si...-5fec.html

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-03-2011 15:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Czyz in vitro nie jest stawianiem człowieka ponad Boga? Chce sie decydować o dawaniu życia mimo, że wielu ludziom wiadome jest, że to nie człowiek daje życie drugiemu człowiekowi, lecz Bóg. Jeśli ktoś w to wątpi, jeśli chce postawić się takiemu twierdzeniu i uważać się za dawce życia to niech się zastanowi też nad tym czy dając życie może też to zycie umarłemu przywrócić? Jakie sa możliwości człowieka ajkie Boga? Bóg jest w stanie zrobić wszystko i przykład na to mamy w osobie samego Chrystusa, który wskrzeszał umarłych. Na ile człowiek może upasć, aby stawiać się wyżej od Boga?
Chce decydować nie tylko o dawaniu życia ale także o śmierci drugiego człowieka. Czyz to nie jest stawianie człowieka ponad Boga? A najgorsze jest to, że nawet sami katolicy wiedząc, że to Bóg jest dawcą zycia popierają in vitro. Czy są więc prawdziwymi katolikami czy może tylko sami uważaja się za katolików? Chyba warto zadać sobie takie pytania: czy ja jako katolik jestem za czy przeciw in vitro? Czy wierzę w to, że to tylko Bóg daje życie czy też wierzę w Boga i popieram tą metodę co jest oczywiście zaprzeczeniem mojej wiary w Boga, gdyż stawiam wtedy człowieka, jego możliwości ponad Boga jako tego od którego życie ludzkie jest zalezne? Odpowiedzmy sobie na te pytania a będziemy wiedzieli na czym stoimy. :roll: :-k

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-03-2011 01:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
Jest greps: "przypadkowe zapłodnienie in vitro"... wokół budowana jest /podobno/ rozrywkowa fabuła... doszukiwanie się w zamyśle tej intrygi treści antykatolickich czy proaborcyjnych jest hipochondrią pierwszej wody :?

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
19-03-2011 15:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Od kiedy to zapłodnienie in vitro jest przypadkowe? Przypadkowe to może być zapłodnienie w spoób naturalny, ale in vitro? Dla mnie to działanie zawsze będzie zaplanowane. Może nie zawsze przewidziane sa jego efekty, ale samo działanie związane z zapłodnieniem in vitro jest i będzie zawsze działaniem zaplanowanym.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-04-2011 09:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Cytat:Od kiedy to zapłodnienie in vitro jest przypadkowe?
Litości - przecież to fikcja literacka... wybacz, ale zachowujesz się, jak amerykańscy słuchacze Wojny Światów :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
05-04-2011 11:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #22
 
Tomek - tutaj Mordi ma rację Język - ewidentnie nie masz pojęcia o który serial chodzi Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-04-2011 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
Będziesz musiała się teraz wyspowiadać...
[Obrazek: smiech.gif]

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
06-04-2011 08:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #24
 
Annnika napisał(a):Tomek - tutaj Mordi ma rację - ewidentnie nie masz pojęcia o który serial chodzi
Czy ma pojęcie, czy nie ma, tego nie wiem. Wiem natomiast, że to chyba nie ma znaczenia o jaki serial chodzi. Problem jest problemem. Z tego co tu wyczytałem, widzę, że świadomie czy też nie, ale ten serial oswaja z zagadnieniem, ukazuje je jako naturalne itp. Pośrednio przygotowuje mentalnie oglądaczy (?) do kolejnego kroku. Ale to juz dzisiaj jest normą. Drzewiej takim filmem łamiacym pewne schematy były "Lody na patyku" - brrr. Dzisiaj te go typu filmy juz nikogo nie szokują. Ogladacze się oswoili. I myślę że w tym duchu Tomasz się wypowiadał.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-04-2011 12:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
Zdecydowanie wczułeś się w rolę adwokata - a może dasz się wypowiedzieć samemu T32S :roll:

Na forum jest tyle różnych tematów - może akurat komentowanie moich wypowiedzi na zasadzie obowiązkowego kamyczka do ogródka sobie darujesz Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
06-04-2011 12:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #26
 
Wybacz, ale ja odpowiedziałem na post Anniki.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-04-2011 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #27
 
Jasne... zapamiętam tę odpowiedź i będę jej używał wraz z linkiem w przypadku twoich do mnie uwag na kanwie moich rozmów z innymi userami... masz to, jak w banku Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
06-04-2011 17:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #28
 
Jejku, luźna rozmowa o serialu a wy się kłócicie... ja odniosłam się do fragmentu wypowiedzi Tomka, że jakim cudem "przez przypadek". Ano ktoś pacjentki pomylił rzekomo, szczerze mówiąc to w realu byłabym w stanie w takie "cóś" uwierzyć...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-04-2011 18:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
Cytat:Jejku, luźna rozmowa o serialu a wy się kłócicie..
Odwieczny problem samca "α" :mrgreen:
Cytat:ktoś pacjentki pomylił rzekomo, szczerze mówiąc to w realu byłabym w stanie w takie "cóś" uwierzyć...
Sam prowadziłem onegdaj sprawę omyłkowego wycięcia wyrostka robaczkowego pacjentowi, który miał być poddany resekcji woreczka... i wszyscy na sali operacyjnej byli trzeźwi o dziwo :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
06-04-2011 18:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #30
 
No dokładnie. Znam sprawę omyłkowego usunięcia nie tej kości...

Ale pomijając kwestię błędu medycznego fakt faktem, że to nie jest pierwszy film/serial, gdzie in vitro pokazywane jest jako super wyjście awaryjne. I jak dobrze popatrzeć, to w prawie każdym popularnym tasiemcu ten wątek się pojawił, nawet w "Klanie" do metody in vitro próbowali się uciec nieskalni Ryśkowie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-04-2011 18:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów