Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BladzacyAniolek
Autor Wiadomość
BladzacyAniolek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #1
BladzacyAniolek
Szczęść Boże.
Może nie powinnam zadawać takich pytań na forum, ale mam problem z rozeznaniem czy takie coś jest poważnym grzechem. Do spowiedzi latam co tydzień i już mnie to męczy. Byłam u Spowiedzi w środę i już nowe wątpliwości mam. A więc proszę Księdza o udzielenie mi odpowiedzi, będę bardzo wdzięczna.

1. 1. Czy można przyjmować Komunię Świętą jeśli ma się myśli kierujące do samookaleczenia albo myśli samobójcze?

2. Czasem przyjmując Komunię Świętą nachodzą mnie myśli aby ją wypluć, czy to jest grzech ciężki? Albo w czasie Mszy Świętej lub podczas modlitwy pojawiają się nieczyste myśli.

I ja nie wiem co mam robić. Smutny Męczy mnie już to i czuję strach. W ogóle ostatnio dziwne rzeczy się ze mną dzieją, jak nigdy się nie bałam śmierci teraz czuję wielki lęk przed nią, przeraża mnie to.
Poza tym pojawiają się u mnie także wątpliwości w istnienie Boga. :|
Ja te myśli odrzucam, ale one i tak powracają. Smutny

Proszę o radę. Z góry dziękuję.

Z Panem Bogiem.
29-03-2010 12:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Wit Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 100
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #2
 
Szczęść Ci Boże Aniołku Uśmiech

Więc tak:
1. Tak można przystępować, bo to tylko pokusy. Odrzucaj je zdecydowanie, np. przez modlitwę - w Imię Jezusa wyrzekam się myśli samobójczych czy samookaleczenia.
2. To znowu nie jest grzech, ale pokusa. Więc odrzucaj ją jak wyżej.

Ogólnie to warto zastanowić skąd te myśli się biorą. Czasami to chwilowa pokusa, której każdy doświadcza. Jeśli jednak jest tego dużo i częściej to warto pomyśleć, czy nie ma innego źródła - np. czy nieświadomie nie wystawiłaś się na jakieś zagrożenie duchowe, np. wróżby, homeopatia, bioenergoterapia, zabobony, wywoływanie duchów. Jeśli coś z tego było kiedyś w Twoich życiu, to trzeba to zamknąć w konfesjonale i wyrzec się tego w Imię Jezusa.

Niech Jezus Cię błogosławi +
30-03-2010 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #3
Re: BladzacyAniolek
(ciach - Annnika: to dział w którym oczekujemy odpowiedzi KAPŁANA)

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
30-03-2010 23:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BladzacyAniolek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #4
 
o. Wit napisał(a):Jeśli jednak jest tego dużo i częściej to warto pomyśleć, czy nie ma innego źródła - np. czy nieświadomie nie wystawiłaś się na jakieś zagrożenie duchowe, np. wróżby, homeopatia, bioenergoterapia, zabobony, wywoływanie duchów.

Czytałam biblię szatana. Smutny To może mieć jakiś związek z tymi myślami?
31-03-2010 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Wit Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 100
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #5
 
Tak, Aniołku, może mieć...
Ale nie bój się. Jezus jest większy ten tego wszystkiego.
Pierwsza rzecz to oddaj to na spowiedzi Jezusowi. Druga - przed Najświętszym Sakramentem, na adoracji, wyrzeknij się w Imię Jezusa czytania tej książki, wyrzeknij się szatana i wszystkich spraw z nim związanym. Jeśli potrzeba, to mogę podesłać Ci gotowe teksty do tego.
Jakbyś dalej miała takie myśli - napisz mi na priva, wytłumaczę co robić.

Niech Jezus Cię błogosławi +
31-03-2010 08:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BladzacyAniolek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #6
 
Bardzo proszę o te teksty.

[ Dodano: Nie 09 Maj, 2010 11:41 ]
Ja bym bardzo prosiła o wyjaśnienie na czym polega ojcostwo duchowe prowadzone przez Kapłana? Czy to to samo co stały spowiednik czy kierownik duchowy?

[ Dodano: Nie 09 Maj, 2010 11:42 ]
Ja bym bardzo prosiła o wyjaśnienie na czym polega ojcostwo duchowe prowadzone przez Kapłana? Czy to to samo co stały spowiednik czy kierownik duchowy?

[ Dodano: Pią 02 Lip, 2010 16:09 ]
Ponawiam pytanie.

Ja bym bardzo prosiła o wyjaśnienie na czym polega ojcostwo duchowe prowadzone przez Kapłana? Czy to to samo co stały spowiednik czy kierownik duchowy?
31-03-2010 11:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
BladzacyAniolek napisał(a):Ja bym bardzo prosiła o wyjaśnienie na czym polega ojcostwo duchowe prowadzone przez Kapłana? Czy to to samo co stały spowiednik czy kierownik duchowy?
Ojcostwo duchowe, jak sama nazwa wskazuje, ma się realizować w przestrzeni duchowej. Chociaż, jak trafnie ujął to o. Pelanowski:
Kapłan, jako ojciec duchowy "Jest sędzią czynów, myśli, uczuć i motywacji, ale nie samego człowieka. Osądzić kogoś, to zabić w nim wiarę w siebie, wiarę w Boga — osądzić czyjeś czyny, myśli, uczucia, motywy, to pomóc komuś się odnaleźć, pomóc odzyskać wiarę w przebaczenie".
Od siebie dodam, że to również ktoś, kto będzie chciał wesprzeć wychowanka w dojściu do źródła miłości w ojcu rodzonym.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-07-2010 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów