Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Judaizm - religia macierzysta chrześcijaństwa
Autor Wiadomość
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #46
 
Drizzt napisał(a):Nadinterpretacja, Wojtek. Nie Jezus był TWÓRCĄ sekty. Jezus coś przekazał, coś powiedział, coś dodał. Najpewniej Jego intencją było, aby WSZYSCY w to uwierzyli. Ale jedna grupa uwierzyła, a druga - nie. Jedna kontynuowała mojżeszową wersję wyznania, a druga dodała do niej wypełniające ją (w ich uznaniu) nauki Jezusa i o Jezusie.

Więc Jezus nie był "twórcą" sekty. Sekta stworzyła się samoistnie, gdy okazało się, że jedna grupa chce dalej iść dawnym szlakiem (judaizm), a druga - coś dodać, coś zmienić, coś wypełnić, idąc szlakiem Jezusa. Więc sekta powstała samoistnie, poprzez okoliczności.
z czysto historycznego i technicznego punktu widzenia tak właśnie to wyglądało - pełna zgoda.
tylko ja bym sektą w ramach judaizmu nazwał judeochrześcijan a nie "poganochrześcijan pawłowych", że tak ich /nas nazwę.

Talmud rozczarowuje (przynajmniej mnie) nie dorasta ST do pięt, jest wewnętrznie sprzeczny, czasami prymitywny i niemądry.
Dziwię się bardzo, że jest na równi uważany przez Żydów za świętą księgę jak ST
26-06-2011 19:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #47
RE: Judaizm - religia macierzysta chrześcijaństwa
Podbiijam:
http://komandir.wrzuta.pl/film/0mwQ68eVY...hrostowski
Najciekawsze przedstawić?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
05-09-2011 00:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #48
RE: Judaizm - religia macierzysta chrześcijaństwa
(05-09-2011 00:44 )smokeustachy napisał(a):  Podbiijam:
http://komandir.wrzuta.pl/film/0mwQ68eVY...hrostowski
Najciekawsze przedstawić?
nie musisz - znam
a dla zachęty dodam, że dowiedziałem się z niego, że jednak Prezydent Kwaśniewski ma pochodzenie żydowskie po ojcu
Cytat:Prelekcja na temat dialogu katolicko - żydowskiego wygłoszona około 2002 roku na Jasnej Górze dla kapelanów wojskowych.
Autor: Ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski teolog, biblista, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich, zaangażowany w dialog katolicko-żydowski. Autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych
.
miałem okazję poznać Profesora osobiście, porozmawialiśmy o talmudzie, Rozumieniu opisu stworzenia, Adama i Edenu
ale jego odpowiedzi i wyjaśnienia nie usatysfakcjonowały mnie do końca, byłem rozczarowany

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2011 20:39 przez Dezerter.)
06-09-2011 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #49
RE: Judaizm - religia macierzysta chrześcijaństwa
Ni co w zwiazku z tym?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
07-09-2011 19:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #50
RE: Judaizm - religia macierzysta chrześcijaństwa
(07-09-2011 19:30 )smokeustachy napisał(a):  Ni co w zwiazku z tym?
A no to , że nawet Tak wybitny specjalista w temacie judaizm i Biblia nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania - np moje
teraz jasne?

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
07-09-2011 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #51
RE: Judaizm - religia macierzysta chrześcijaństwa
http://www.polityka.pl/kraj/wywiady/1520...sieza.read
Próbka:
Cytat:W środowisku kapłańskim przywykliśmy również do plugawych żartów na temat Żydów. A nawet stwierdzeń, które – głoszone publicznie – skończyłyby się na ławie oskarżonych. „Hitlerowi należy postawić w Polsce pomnik za to, że wymordował Żydów”. Te słowa padały z kapłańskich ust, na plebanii, w obecności biskupa. Bez reakcji z jego strony. Trochę to rozumiem, bo kilkanaście lat temu też bym pewnie nie potrafił zareagować.

dość przerażające co ten ksiądz pisze - wiedziałem, że jest różnie wśród polskiego kleru, ale że aż tak źle Smutny
jak wy ten problem widzicie w swoim otoczeniu

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2011 19:00 przez Dezerter.)
29-10-2011 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #52
RE: Judaizm - religia macierzysta chrześcijaństwa
Historia, historią, wiedza nikomu nie zaszkodzi ale my jako chrześcijanie i chcący żyć według Bożego Słowa nie możemy oglądać
się za siebie ale przekonywać tych Żydów,że Jezus na prawdę wróci i mają szansę póki żyją uwierzyć by Niego.

Łk9, 59-61
Cytat:59 Do innego rzekł: «Pójdź za Mną!» Ten zaś odpowiedział: «Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca!» 60 Odparł mu: «Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże!»
61 Jeszcze inny rzekł: «Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu!» 62 Jezus mu odpowiedział:
«Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego»19.
==============================================================================
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2011 10:21 przez lidia.)
29-10-2011 10:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #53
RE: Judaizm - religia macierzysta chrześcijaństwa
(29-10-2011 00:03 )Dezerter napisał(a):  http://www.polityka.pl/kraj/wywiady/1520...sieza.read
Próbka:
Cytat:W środowisku kapłańskim przywykliśmy również do plugawych żartów na temat Żydów. A nawet stwierdzeń, które – głoszone publicznie – skończyłyby się na ławie oskarżonych. „Hitlerowi należy postawić w Polsce pomnik za to, że wymordował Żydów”. Te słowa padały z kapłańskich ust, na plebanii, w obecności biskupa. Bez reakcji z jego strony. Trochę to rozumiem, bo kilkanaście lat temu też bym pewnie nie potrafił zareagować.

dość przerażające co ten ksiądz pisze - wiedziałem, że jest różnie wśród polskiego kleru, ale że aż tak źle Smutny
jak wy ten problem widzicie w swoim otoczeniu
Myślę że ks. Wojtek przegina. Świadczy o tym choćby wywiad dla Polityki. W desperacji wszędzie szuka poparcia, by gdzieś wyładować swoją frustrację i osądy. Jest dobrym człowiekiem i świetnym kapłanem, ale się lekko pogubił. Akurat trochę znam jego środowisko (i jego też). Myślę, że gorycz przejaskrawia mu fakty. Jest przewrażliwiony i widzi rzeczywistość zbyt kontrastowo.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
17-11-2011 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #54
RE: Judaizm - religia macierzysta chrześcijaństwa
tak się zastanawiam: co jest celem pracy tego księdza? imho czym innym jest judaizm dawny jako religia macierzysta (jak w temacie), czym innym judaizm współczesny, a czym innym stosunki polsko-żydowskie jako relacje narodowościowe.

Cytat:Myślę że ks. Wojtek przegina.
też tak myślę, zwłaszcza jak patrzę na akapit, gdzie mówi on: "Do mnie mówią dobrze. Domyślam się, że gdy rozmawiają między sobą, może to wyglądać inaczej.[/quote]
skąd taka podejrzliwość ludzi o zło, tym bardziej, że czyny świadczą na ich korzyść (o czym też ks. Wojtek wspomina)?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
18-11-2011 00:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów