Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezwarunkowa miłość Boga i jej cel
Autor Wiadomość
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
Augustus napisał(a):
Cytat:Bezwarunkowa oznacza to, że Bóg do końca nas kocha

Nas, tj. wszystkich ludzi od momentu stworzenia kocha, bez wyjątków, tak?
Co masz na myśli, pisząc od stworzenia ?


Drzzit, czerpię ze źródła, czyli PŚ ale nie ślepo. Zapewniam Cię, że wybieram odpowiedzi,
właśnie z Biblii z którymi się zgadzam, czyli przyjmuję Słowo Boże.
06-04-2010 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
No jak to co? Mam na myśli Księgę Rodzaju, wiemy przecież, za sprawą Apostołów, że Bóg nie jest zmienny i jest prawdomówny. Chcę zacząć, Lidio, naszą przygodę dyskusyjną od początku Uśmiech
Odpowiesz na pytanie? :wink:

Ps. widzę, że są jakieś problemy techniczne, ponieważ ja też wysłałem jeden post, a wkleiło się dwa razy, ale całe szczęście zdążyłem usunąć. Szczęśliwy

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
06-04-2010 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
Oczywiście, że od stworzenia, Bóg zawsze dawał szanse na uwierzenie MU ale nie każdy z niej skorzystał.
06-04-2010 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
Na pytanie odpowiedziałem, patrz powyżej, Lidio Uśmiech

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
06-04-2010 12:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #20
 
Moja odpowiedź jest też wyżej, coś szwankuje to forum Uśmiech
06-04-2010 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
A zatem, pomijając potop, Sodomę wraz z Gomorą, jaka to miłość była Boga do synów Anaka? Synowie Anaka po wielkim potopie nie byli ludźmi, potworami byli?

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
06-04-2010 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #22
 
Chodzi Ci o ten "bajzel" Bóg tutaj też jest niezmienny, cztery pokolenia walczą i się osiedlają.
Cytat:OGÓLNE DANE O EPOCE SĘDZIÓW

Osiedlenie się czterech pokoleń: Judy, Symeona, Kaleba i Kenitów*

1 Po śmierci Jozuego Izraelici tak się pytali Pana: «Któż z nas pierwszy wystąpi do walki przeciwko Kananejczykom?» 2 Pan odpowiedział: «Wystąpi Juda. Oto daję tę ziemię w jego ręce». 3 Zwrócił się więc Juda do Symeona, swego brata: «Pójdź ze mną na ziemię wyznaczoną mi losem, a będziemy walczyli z Kananejczykami. Z kolei i ja także będę pomagał ci walczyć na wyznaczonej tobie ziemi». I Symeon poszedł z nim. 4 Wystąpił więc Juda do walki i Pan wydał Kananejczyków i Peryzzytów w ich ręce. A w Bezek zabili dziesięć tysięcy mężczyzn. 5 Kiedy w Bezek natknęli się na Adoni-Bezeka, wydali mu bitwę i pokonali Kananejczyków i Peryzzytów. 6 Uciekł Adoni-Bezek, lecz oni ścigali go, schwycili i odcięli mu kciuki rąk i nóg. 7 Powiedział wtedy Adoni-Bezek: «Siedemdziesięciu królów z odciętymi kciukami u rąk i nóg zbierało okruchy pod moim stołem. Oto jak ja postąpiłem, tak i mnie oddał Bóg». Odprowadzono go do Jerozolimy i tam umarł. 8 <Synowie Judy uderzyli na Jerozolimę, zdobyli ją, lud wycięli ostrzem miecza, a miasto spalili>*. 9 Potem zeszli potomkowie Judy, aby uderzyć na Kananejczyków, którzy zamieszkiwali góry, Negeb i Szefelę. 10 Następnie wyruszył Juda przeciw Kananejczykom, którzy zajmowali Hebron - nazwa Hebronu brzmiała niegdyś Kiriat-Arba - i pobił Szeszaja, Achimana i Talmaja*. 11 Stamtąd wyruszył przeciwko mieszkańcom Debiru - nazwa Debiru brzmiała przedtem Kiriat-Sefer. 12 Wtedy właśnie powiedział Kaleb: «Temu, kto zdobędzie Kiriat-Sefer i zajmie je, dam moją córkę Aksę za żonę»*. 13 Zdobył je Otniel, syn Kenaza, młodszego brata Kaleba, i Kaleb dał mu za żonę swoją córkę Aksę. 14 Gdy ona przybyła, skłoniła go, aby zażądał pola od jej ojca. Następnie zsiadła z osła, a Kaleb ją zapytał: «Czego sobie życzysz?» 15 Wtedy odrzekła mu: «Okaż mi łaskę przez dar! Skoro mi dałeś ziemię Negeb, dajże mi źródła wód». I dał jej źródła na wyżynie i na nizinie.
16 Synowie Kenity, teścia* Mojżesza, wyruszyli z synami Judy z Miasta Palm* i udali się na pustynię judzką, leżącą w Negebie koło Arad, i tam zamieszkali z ludem*. 17 Potem ruszył Juda z Symeonem, bratem swoim, na podbój Kananejczyków zamieszkujących Sefat, które obłożyli klątwą, i stąd nadano temu miastu nazwę Chorma. 18 Zdobył też Juda Gazę i jej okolice, Aszkelon i jego okolice oraz Ekron i jego okolice. 19 A Pan był z Judą. Wziął potem Juda w posiadanie góry, natomiast nie usunął z posiadłości mieszkańców doliny, ponieważ mieli żelazne rydwany. 20 Kalebowi dano w posiadanie Hebron, zgodnie z podziałem dokonanym przez Mojżesza, a ten pozbawił tam posiadłości trzech synów Anaka. 21 Natomiast synowie Beniamina nie wyrzucili z Jerozolimy mieszkających w niej Jebusytów, tak że ci mieszkają w Jerozolimie wspólnie z synami Beniamina aż po dziś dzień.
W Starym Testamencie, nieposłuszni Bogu prędzej ginęli ale mieli szansę z której nie skorzystali bo wystarczyło uwierzyć i być cierpliwym.
06-04-2010 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #23
 
Nie o ten "bajzel" Uśmiech Sam będę się trzymał twierdzenia, jak amen w pacierzu, że Bóg jest niezmienny.

Cytat:7 Pan wybrał was i znalazł upodobanie w was nie dlatego, że liczebnie przewyższacie wszystkie narody, gdyż ze wszystkich narodów jesteście najmniejszym, 8 lecz ponieważ Pan was umiłował i chce dochować przysięgi danej waszym przodkom. Wyprowadził was mocną ręką i wybawił was z domu niewoli z ręki faraona, króla egipskiego. 9 Uznaj więc, że Pan, Bóg twój, jest Bogiem, Bogiem wiernym, zachowującym przymierze i miłość do tysiącznego pokolenia względem tych, którzy Go miłują i strzegą Jego praw, 10 lecz który odpłaca każdemu z nienawidzących Go, niszcząc go. Nie pozostawia bezkarnie tego, kto Go nienawidzi, odpłacając jemu samemu.
Pwt 7, BT

Cytat:1 Słuchaj, Izraelu, ty dzisiaj masz przejść przez Jordan, aby wydziedziczyć narody większe i mocniejsze od ciebie, miasta ogromne i umocnione pod niebo, 2 lud mocny i wysoki, synów Anaka, znanych ci, o których słyszałeś: «Któż się ostoi wobec synów Anaka?» 3 Niech ci więc dzisiaj będzie wiadomo, że Pan, Bóg twój, kroczy przed tobą jak ogień pożerający. On ich zniszczy, On ich poniży przed tobą, prędko ich wypędzisz, wytępisz, jak ci to przyrzekł Pan. 4 Nie mów w sercu, gdy Pan, Bóg twój, pokona ich przed tobą: «Dzięki mej cnocie dał mi Pan tę ziemię w posiadanie»: bo z powodu nieprawości tych ludów Pan wytępił je przed tobą. 5 Nie dzięki twojej sprawiedliwości ani prawości serca twojego ty przychodzisz wziąć ich kraj w posiadanie, lecz z powodu niegodziwości tych ludów Pan, Bóg twój, wypędził je przed tobą, a także aby dopełnić słowa przysięgi danej twoim przodkom: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi. 6 Wiedz, że nie ze względu na twoją cnotę Pan, Bóg twój, daje ci tę piękną ziemię na własność, bo jesteś ludem o twardym karku.
Pwt 9, BT

Jak to się ma do bezwarunkowej miłości Boga do człowieka? Anakaici też byli ludem, czyli byli ludźmi, a Bóg jednak poniży ich przed Izraelem, a nawet zniszczy. Dlaczego zatem Bóg wybiera, a nie błogosławi wszystkim ludziom, skoro kocha nas nie stawiając żadnych warunków? Dlaczego Bóg mówi Izraelowi, że miłuje tych, którzy Go miłują, a nienawidzi tych, którzy Go nienawidzą? Przecież Bóg kocha nas, wszystkich ludzi od momentu stworzenia, bezwarunkowo, czyli nie stawia żadnych warunków, choć mi się zdaje, że nawet Izrael o twardym karku dostaje coś nie ze względu na bezgraniczne oddanie Bogu, ale ze względu, że Bóg ma potrzebę wypełnienia swoich przysiąg, aby tym samym dowieść, że jest Bogiem prawdomównym, a wiemy, że Bóg dużo naobiecywał.

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
06-04-2010 13:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
To wszystko dzieje się w ST, Bóg nagradza tych, którzy wybrali Jego wolę.
Potem Pokazuje swą miłość do ludzkości wydając Swego Syna na odkupienie za grzechy świata, przez mękę i Zmartwychwstanie Jezusa.
Trzeba się trzymać NT i wielkiego miłosierdzia, które jest obecnie już przy wypełnieniu się prawie do końca Słowa Bożego.
Osobiście Boga rozumiem, skoro sam stworzył to i chce by ludzie Boga słuchali a nie Jego przeciwnika. Wczuj się w sytuację Boga i zastanów co byś zrobił gdyby lud przez Ciebie
stworzony robił wszystko na odwrót nie słuchał Twego głosu. Odpowiedź nasuwa się sama i nie trzeba tu wielkich rozmyślań. Uśmiech
06-04-2010 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ale Bóg kocha od początku bezwarunkowo i niezmiennie. Czyli nie stawia warunków.

Cytat:Osobiście Boga rozumiem, skoro sam stworzył to i chce by ludzie Boga słuchali a nie Jego przeciwnika.

Ja też osobiście Boga rozumiem, Bóg ma potrzebę, On chce, On wymaga. Nie rozumiem zatem tej naleciałości filozofii humanistycznej, że Bóg nic od człowieka nie chce, gdyż kocha każdego człowieka bezwarunkowo, jaki jest cel tej miłości? Hulaj dusza, piekła nie ma, Bóg nie stawia nam warunków?

A jeszcze jeden mam cytat ze ST, zawsze śmieję się niemalże do rozpuku, ale zostawię go na inną okoliczność. Bądź co bądź, nadal nie rozumiem celu bezwarunkowej miłości Boga.

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
06-04-2010 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #26
 
Może wreszcie chodzi o to, że Bóg nie czeka aż my Go wcześniej pokochamy, zaczniemy
Go słuchać ale kocha bez tego wszystkiego bez naszej miłości i cierpliwie czeka na nawrócenie. Gdyby nie kochał to Jezus by z nami krzyża nie dźwigał nie byłby z nami na co dzień.
06-04-2010 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #27
 
lidia napisał(a):Może wreszcie chodzi o to, że Bóg nie czeka aż my Go wcześniej pokochamy, zaczniemy
Go słuchać ale kocha bez tego wszystkiego bez naszej miłości i cierpliwie czeka na nawrócenie. Gdyby nie kochał to Jezus by z nami krzyża nie dźwigał nie byłby z nami na co dzień.

A jak się ma Sodoma i Gomora do tego? Jeśli Bóg cierpliwie czeka... to coś chyba mu wtedy cierpliwość puściła, nie sądzisz?

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
06-04-2010 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #28
 
Bóg cierpliwie czeka do czasu, tak też teraz czeka do czasu, kiedy Jezus wróci to wtedy ten czas minie.
06-04-2010 16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #29
 
Augustus, czy uważasz, że Boża sprawiedliwość przeczy Bożej miłości?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-04-2010 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #30
 
W takim razie Bóg już teraz oczekuje.

Cytat:18 Dzieci,
nie miłujmy słowem i językiem,
ale czynem i prawdą!
19 Po tym poznamy,
że jesteśmy z prawdy
,
i uspokoimy przed Nim nasze serce.
20 A jeśli nasze serce oskarża nas,
to Bóg jest większy od naszego serca
i zna wszystko.
21 Umiłowani, jeśli serce nas nie oskarża,
mamy ufność wobec Boga,
22 i o co prosić będziemy,
otrzymamy od Niego,
ponieważ zachowujemy Jego przykazania
i czynimy to, co się Jemu podoba.
23 Przykazanie zaś Jego jest takie,
abyśmy wierzyli w imię Jego Syna, Jezusa Chrystusa,

i miłowali się wzajemnie tak,
jak nam nakazał.
24 Kto wypełnia Jego przykazania,
trwa w Bogu, a Bóg w nim;

a to, że trwa On w nas,
poznajemy po Duchu, którego nam dał.
1 J 3, BT

Widzimy, że zatem jednak mamy obowiązki, aby nie być z diabła. Nie miłujemy samym językiem, co nawet już Chrystus mówił, czyn nasz jest ważny. Bóg daje, a dlaczego daje, bo zachowujemy jego przykazania, my w sensie wyłącznie ci, którzy uznali, że Jezus z Nazaretu jest Mesjaszem, Synem Boga, a zatem nie wszyscy. Ze ST wiemy, jak odpłaca Bóg, kiedy człowiek Go nienawidzi. A zatem, mamy warunki. Co to jest zatem bezwarunkowa miłość Boga i jaki jest jej cel?

[ Dodano: Wto 06 Kwi, 2010 16:24 ]
Omyku, nie twierdzę, że Bóg sobie przeczy.

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
06-04-2010 16:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów