Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katastrofa rządowego samolotu.
Autor Wiadomość
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ojczyzna doznała głębokich ran - ta świadomość narodowa może w samej swej rzeczy stanie się impulsem dla odnowienia dumy i więzi narodowej... ponad religie i inne linie podziałów.

Po pierwsze i najważniejsze - jesteśmy Polakami i wspieramy się, gdy odbierają nam to, co polskie... podajemy rodakowi dłoń, gdy upada... o tym zdaliśmy się zapomnieć jeszcze w piątek...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
11-04-2010 19:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
 
Wybacz Drizzt, ale naprawdę nie obojętnie. Kwestia zanoszenia modlitw i oddawania czci to nie tylko przepychanki między zwolennikami różnych "opcji", jak w polityce, ale coś znacznie więcej.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
11-04-2010 19:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
To dlaczego moderacja któregoś nie usunęła?? Poza tym ten temat trwa... tam, gdzie ja jestem moderatorem, łączymy takie tematy, jeśli nie znajdują się w oczywistych podforach Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
11-04-2010 19:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #19
 
Jeśli to zarzut do mnie - właśnie usiadłam przy komputerze, kiedy wcześniej wychodziłam z domu, tematu Myszkuni jeszcze nie było, a przypominam, że przed założeniem nowego wątku należy sprawdzić, czy nie dubluje innego.
Jeśli do innych - to nie mnie pytaj.
Robię porządek.

[ Dodano: Nie 11 Kwi, 2010 20:08 ]
Temat kontynuujemy tu: http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?t=5818&

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
11-04-2010 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Piękna reakcja narodu i zarazem całego świata.
Dowiedziałam się, że rektor mej uczelni był na pokładzie Smutny Wieczny odpoczynek +++

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-04-2010 21:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
scaliłam oba tematy

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
11-04-2010 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #22
 
IMHO w tym momencie (po scaleniu) temat jest nieczytelny, bo nagle w połowie widać post w którym autorka pisze, że na forum nie ma takiego tematu jak ten, w którym właśnie się wypowiada, a potem jest już tylko mniej czytelnie. Moim zdaniem w takich przypadkach powinno się zamykać temat i odsyłać do wcześniejszego/lepiej rozbudowanego wątku - co zresztą zrobiłam.

No, ale nic, nieważne.

[ Dodano: Pon 12 Kwi, 2010 02:05 ]
Tak, niestety ks. rektor UKSW też był na pokładzie... Wieczny odpoczynek +
Mieli kilku księży i biskupa na pokładzie, mam nadzieję, że zdążyli z absolucją zanim spadli.

Co do nastrojów w Polsce... Nie chcę ironizować, ale zdaje się, że pan Prezydent nigdy jeszcze nie miał tylu zwolenników, co teraz. Szkoda, że Polacy honorują wielkich ludzi dopiero pośmiertnie. Gdyby za życia było słychać głosy takie, jak dziś - byłoby o wiele lepiej, bylibyśmy społeczeństwem, którym wdzięcznie jest rządzić. Dziś słyszy się: "może mieliśmy różne poglądy w tej i tej sprawie, ale to przecież mój Prezydent!". Rok temu słyszało się: "ja go nie wybrałem". Smutne.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-04-2010 01:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Te słowa miał powiedzieć św.pamięci pan Lech Kaczyński na obchodach 70-tej rocznicy zbrodni w Katyniu:

Cytat:Szanowni Przedstawiciele Rodzin Katyńskich! Szanowni Państwo!

W kwietniu 1940 roku ponad 21 tysięcy polskich jeńców z obozów i więzień NKWD zostało zamordowanych. Tej zbrodni ludobójstwa dokonano z woli Stalina, na rozkaz najwyższych władz Związku Sowieckiego. Sojusz III Rzeszy i ZSRR, pakt Ribbentrop-Mołotow i agresja na Polskę 17 września 1939 roku znalazły swoją wstrząsającą kulminację w zbrodni katyńskiej.

Nie tylko w lasach Katynia, także w Twerze, Charkowie i w innych, znanych i jeszcze nieznanych miejscach straceń wymordowano obywateli II Rzeczypospolitej, ludzi tworzących podstawę naszej państwowości, nieugiętych w służbie ojczyzny. W tym samym czasie rodziny pomordowanych i tysiące mieszkańców przedwojennych Kresów były zsyłane w głąb Związku Sowieckiego, gdzie ich niewypowiedziane cierpienia znaczyły drogę polskiej Golgoty Wschodu.

Najbardziej tragiczną stacją tej drogi był Katyń. Polskich oficerów, duchownych, urzędników, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i służby więziennej zgładzono bez procesów i wyroków. Byli ofiarami niewypowiedzianej wojny. Zostali zamordowani z pogwałceniem praw i konwencji cywilizowanego świata. Zdeptano ich godność jako żołnierzy, Polaków i ludzi. Doły śmierci na zawsze miały ukryć ciała pomordowanych i prawdę o zbrodni. Świat miał się nigdy nie dowiedzieć. Rodzinom ofiar odebrano prawo do publicznej żałoby, do opłakania i godnego upamiętnienia najbliższych. Ziemia przykryła ślady zbrodni, a kłamstwo miało wymazać ją z ludzkiej pamięci.

Ukrywanie prawdy o Katyniu – efekt decyzji tych, którzy do zbrodni doprowadzili – stało się jednym z fundamentów polityki komunistów w powojennej Polsce: założycielskim kłamstwem PRL. Był to czas, kiedy za pamięć i prawdę o Katyniu płaciło się wysoką cenę. Jednak bliscy pomordowanych i inni, odważni ludzie trwali wiernie przy tej pamięci, bronili jej i przekazywali kolejnym pokoleniom Polaków. Przenieśli ją przez czas komunistycznych rządów i powierzyli rodakom, wolnej, niepodległej Polsce. Dlatego im wszystkim, a zwłaszcza Rodzinom Katyńskim, jesteśmy winni szacunek i wdzięczność.

W imieniu Rzeczypospolitej składam najgłębsze podziękowanie za to, że broniąc pamięci o swoich bliskich, ocaliliście Państwo jakże ważny wymiar naszej polskiej świadomości i tożsamości.

Katyń stał się bolesną raną polskiej historii, ale także na długie dziesięciolecia zatruł relacje między Polakami i Rosjanami. Sprawmy, by katyńska rana mogła się wreszcie w pełni zagoić i zabliźnić. Jesteśmy już na tej drodze. My, Polacy, doceniamy działania Rosjan z ostatnich lat. Tą drogą, która zbliża nasze narody, powinniśmy iść dalej, nie zatrzymując się na niej ani nie cofając.

Wszystkie okoliczności zbrodni katyńskiej muszą zostać do końca zbadane i wyjaśnione. Ważne jest, by została potwierdzona prawnie niewinność ofiar, by ujawnione zostały wszystkie dokumenty dotyczące tej zbrodni. Aby kłamstwo katyńskie zniknęło na zawsze z przestrzeni publicznej. Domagamy się tych działań przede wszystkim ze względu na pamięć ofiar i szacunek dla cierpienia ich rodzin. Ale domagamy się ich także w imię wspólnych wartości, które muszą tworzyć fundament zaufania i partnerstwa pomiędzy sąsiednimi narodami w całej Europie.

Oddajmy wspólnie hołd pomordowanym i pomódlmy się nad ich głowami. Chwała bohaterom! Cześć Ich pamięci!

Nasz prezydent oddał życie w miejscu, gdzie zmarły tysiące Polaków...

+++

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
12-04-2010 07:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
omyk napisał(a):Wybacz Drizzt, ale naprawdę nie obojętnie. Kwestia zanoszenia modlitw i oddawania czci to nie tylko przepychanki między zwolennikami różnych "opcji", jak w polityce, ale coś znacznie więcej.

A czy Ty Omyk ZAWSZE musisz wtykać szpilki? Tym bardziej, że widzę, że w ogóle nie wychwyciłaś, co chciałem powiedzieć, a się rzucasz.

To nie jest jakaś próba wmawiania ludziom, że jeden bóg równy drugiemu. Wybacz, ale samo takie działanie - wykorzystywanie tragedii do takiej "krucjaty" - jest dla mnie żałosne.

Mówiłem o tym, że owszem, można się sprzeczać, kto ma racje (a propo wiary), ale w obliczu tragedii ludzkiej należy właśnie dać sobie z takimi sporami spokój, bo najważniejsze, że ludzie z pewnego wyrazu miłości modlą się do tego boga/Boga, w którego wierzą, dając wyraz temu, że łączą się w cierpieniu, że nie mają tego, mówiąc krótko, w d...e.

Dlatego nie wiem, po co znowu się czepiasz, szukasz dziur, skoro tym bardziej robienie wyznaniowej batalii w okolicznościach katastrofy jest nie tylko niestosowne, ale wręcz...cóż, powstrzymam się.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
12-04-2010 07:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ludzie różnych religii, wiar i światopoglądów oddają szacunek ofiarom tej tragedii, jeśli czynią to szczerze to jest to zupełnie wystarczające.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
12-04-2010 08:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
PS napisał(a):O czym chcesz dyskutować?
I po co tu pisać, że się łączysz w smutku z rodzinami ofiar? - myślisz, że przyjdą na to forum?
Pokazówka jak dodawane zdjęcia na nk
o smutku, bolu, o tym,co teraz nas czeka...
Polkse ..
o tym,czy ta tragedia cos zmieni...
jest masa tematow.

a to,ze ja cierpie i lacze sie w bolu moze oznaczac np. ze przykro mi i mocno przezywam smierc tylu ludzi, smierc prezydenta, smierc tylu ludzi wladzy...

pokazowka to nie jest - latwiej zniesc strate , gdy sie czuje jednosc z innymi.

a o nk nie wiem nic, bo tak nie jestem - unikam pokazowek.

[Obrazek: mysz4.gif]
12-04-2010 11:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #27
 
Cytat:A czy Ty Omyk ZAWSZE musisz wtykać szpilki?
Nie Drizzt, uważam tylko, że nie w KAŻDYM temacie musisz zaznaczyć, że jest Ci obojętne do jakiego boga się kto modli. Są tematy, w których takie teksty czytam z zażenowaniem.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-04-2010 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #28
 
Cytat:Jestem zaskoczona,ze na tym forum nie podejmuje sie tematu smierci glowy panstwa i kwiatu naszej polskiej inteligencji.
Wczoraj wydarzyla sie straszna tragedia.

Myszkunia, tu właśnie masz ten temat, wiem - wszystkim nam jest przykro.
Wszyscy przeżywamy to bardzo boleśnie. Wszyscy modlimy się, każdy do "swojego Boga", jak nazwał to Drizzt. Bo każdemu wolno mieć swoje wyznanie i swój światopogląd. Ważne jest, by się nie wykłócać, przynajmniej w tym tu wątku, prawda|? Niechaj słowa księdza Twardowskiego będą tu dyżurnymi:

"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" i małe wyjaśnienie do tych słów:
poeta porusza bardzo ważny temat przemijania ludzkiego życia . Śmierć jest ukazana z perspektywy ludzi, którzy żegnają kogoś bliskiego, którym po ukochanej osobie zostaje jedynie para butów i cała masa wspomnień.
Ukazuje tragiczna walkę tych, którzy zostali z przejmującym smutkiem i bólem . Jednocześnie zawarte jest przesłanie do czytelnika, aby zastanowił się nad swoim własnym życiem . Przejmujący jest apel autora: „Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą”. Myślimy wtedy, czy także my swoim postępowaniem okazujemy bliskim nam ludziom jak bardzo ich kochamy. Dociera do nas jak rzadko w dzisiejszych czasach, tak rządzonych przez pieniądz , ludzie okazują sobie czułość. A później może być już za późno, i dopiero wtedy żałujemy , że tyle słów pozostało niewypowiedzianych, a osoba do której były adresowane już ich nie usłyszy. „kochamy wciąż za mało i stale za późno” #8221;.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
12-04-2010 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #29
 
piano możesz podać źródło zamieszczonego przez ciebie przemówienia?

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
12-04-2010 16:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #30
Słowa, które miały paść w Katyniu
gossia napisał(a):piano możesz podać źródło zamieszczonego przez ciebie przemówienia?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,S...&_ticrsn=3

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
12-04-2010 16:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów