Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrowersje wokół pochówku pary prezydenckiej na Wawelu
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #76
 
sant napisał(a):Piszesz
Cytat:
Zupełnie nie zgadzam się z tym co piszesz, nie ma to zwyczajnie pokrycia w faktach. IPN jest instutucją apolityczną. Działalność IPN popieram. Właśnie dobiegają końca śledztwa min. nt. specjalnego komando które mordowało księzy, jestem bardzo ciekawy finału.
Zapewne nie musisz się zgadzać.. Ale.. Ja nie znam instytucji państwowej apolitycznej.. Z prostej przyczyny ktoś ją musi powołać i od kogoś jest ona zależna.. Prezesa IPN powołał w grudniu 2005 roku Sejm gdzie głos decydujący miał PiS..
Fakty nie majace nic wspolnego ze sobą, oprócz PiS-u za powstaniem IPN w takiej a nie innej formie była też PO.

Cytat:Obecna ustawa o IPN jest tak skonstruowana ,że bez zgody PiS w dzisiejszym sejmie odwołanie Prezesa IPN nie jest możliwe.. ( pominę obecną sytuację wynikła po tragedii smoleńskiej ).
Nie wiem, nic w googlach na ten temat nie znalazłem. Ale nawet jeśli, to nic by to w samej dzialalnosci IPN nie zmieniło.

godunow napisał(a):Dla mnie IPN przestał być wiarygodny jak stanął w sporze Wałęsy z Kaczyńskimi to po stronie Kaczyńskich..
Po stronie prawdy... A że była ona po stronie braci Kaczynskich, nie pierwszyzna.

godunow napisał(a):Mimo tragedii przypomnę Konstytucję RP Prezydent RP jest gwarantem strażnikiem konstytucji. A ta stanowi dalej .. Organa władzy państwowej działają w zgodzie z prawem i w granicach prawa Co robi prezydent RP publicznie neguje wyrok lustracyjny sądu prawomocny oświadczając publicznie że Wałęsa był agentem.. ..
IPN z tego co wiem nigdy nie twierdził że Lech Wałesa był agentem, zaprezentował tylko pewne dokumenty i poddał je pod rozwagę.

godunow napisał(a):Dlatego IPN nie jest wiarygodny z punktu widzenia prawaa jest niejako sędzia we własnej sprawie
Nie ma nic politycznego w dzialalnsci IPN jeśli chodzi o to co napisałeś.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
23-04-2010 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #77
 
Piszesz
Cytat:Nie wiem, nic w googlach na ten temat nie znalazłem. Ale nawet jeśli, to nic by to w samej dzialalnosci IPN nie zmieniło.
Pewnie źle szukałeś ..Ale
według dzisiejszej ustawy prezesa powołuje i odwołuje Sejm większością 3/5 głosów na wniosek Kolegium IPN ...

Czyli aby dzisiaj odwołać Prezesa IPN musi zgodę wyrazić PiS ( to wynika arytmetyki sejmowej.. )Ma to zmienić nowelizacja ustawy która czeka na podpis prezydenta.. Osobiście mam nadzieje ,że Komorowski jej na razie nie podpisze. Podpisze lub nie nowy prezydent RP.
[ Dodano: Sob 24 Kwi, 2010 05:40 ]
Piszesz dalej
Cytat:Po stronie prawdy... A że była ona po stronie braci Kaczynskich, nie pierwszyzna.
Prawda to jest w tym przypadku pojęcie dosyć względne.. a zwłaszcza w polityce.. Mnie interesuje prawo.. Skoro sąd lustracyjny uniewinnia Wałęsę. To Prezydent Rzeczypospolitej który stoi na strażyy konstytucji musi uznać wyrok sądu.. a nie publicznie go kwestionować Głoszą publicznie że Wałęsa to bolek .. Z wyrokami sądu się nie dyskutuje ale się je wykonuje . To dotyczy wszystkich urzędników państwowych ..Rym bardziej dotyczy to Prezydenta Rzeczypospolitej najwyższego urzędnika państwowego

Ja tak przypomnę kiedy wybierano Wałęsę na prezydenta szefem sztabu wyborczego byli Kaczyńscy.. To ono promowali, ze to jedyny słuszny kandydat opozycji.. Dlatego prawda w polityce to pojęcie względne..

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
24-04-2010 05:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #78
 
Drizzt napisał(a):Stąd bezsensem jest kreowanie Kaczyńskiego na takowego.
Kto to czyni ?
Drizzt napisał(a):Cytat:

Piękne słowa wygłaszają obecnie ludzie i dostrzegają te cechy które wskazują co jest ważne w człowieku i dla człowieka.
A czy to nie jest ważne ? Katastrofa, sprawiła że zaczęliśmy tych cech szukać. Wcześniej nas one nie obchodziły.



Jasne, to by było ok. Problemem jest to, że ludzie zaczęli się doszukiwać cech, których Kaczyński po prostu nie miał, robiąc z niego ideał i wręcz genialnego prezydenta. A to po
prostu farsa.

I zresztą, ludzie to zauważają, stąd protesty, stąd niskie frekwencje na uroczystościach żałobnych - bo w pewnym momencie ludzie mówią "dość!" takiemu przejaskrawianiu Kaczyńskiego.
Przecież wiele uczynił i działania swe rozpoczął przecież za czasów trwania PRL-u. To należy docenić. Kaczyński to nie tylko czas prezydentury.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-04-2010 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #79
 
Piszesz
Cytat:Przecież wiele uczynił i działania swe rozpoczął przecież za czasów trwania PRL-u. To należy docenić. Kaczyński to nie tylko czas prezydentury.
Co takiego uczynił Kaczyński..?????/?

Prawda jest taka na plecach Wałęsy doszli do zaszczytów ( Kaczyńscy ) i najwyższych funkcji w państwie..W podziękowaniu mu napluli w życiorys.. I tyle Jeżeli to uważasz za osiągnięcie .
To gratuluję.....

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
25-04-2010 16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #80
 
godunow napisał(a):Piszesz Cytat:
Przecież wiele uczynił i działania swe rozpoczął przecież za czasów trwania PRL-u. To należy docenić. Kaczyński to nie tylko czas prezydentury.

Co takiego uczynił Kaczyński..?????/?

Prawda jest taka na plecach Wałęsy doszli do zaszczytów ( Kaczyńscy ) i najwyższych funkcji w państwie..W podziękowaniu mu napluli w życiorys.. I tyle Jeżeli to uważasz za osiągnięcie .
To gratuluję.....
Nikt na nikogo nie napluł, o czym ty piszesz?? Nie doszli na plecach Wałesy tylko dzialając w Solidarności, a to wiąze sie stricte z Janem Pawłem i jego kazaniem. I jeśli tylko to widzisz, jeszcze w ten sposób, to słow mi brak troche..

godunow napisał(a):Piszesz Cytat:
Nie wiem, nic w googlach na ten temat nie znalazłem. Ale nawet jeśli, to nic by to w samej dzialalnosci IPN nie zmieniło.
Pewnie źle szukałeś ..Ale
według dzisiejszej ustawy prezesa powołuje i odwołuje Sejm większością 3/5 głosów na wniosek Kolegium IPN ...
Tak, źle szukałem.

godunow napisał(a):Czyli aby dzisiaj odwołać Prezesa IPN musi zgodę wyrazić PiS ( to wynika arytmetyki sejmowej.. )Ma to zmienić nowelizacja ustawy która czeka na podpis prezydenta.. Osobiście mam nadzieje ,że Komorowski jej na razie nie podpisze. Podpisze lub nie nowy prezydent RP.
No ale jak to sie ma do upolitycznienie IPN o którym tyle piszesz?

godunow napisał(a):Cytat:
Po stronie prawdy... A że była ona po stronie braci Kaczynskich, nie pierwszyzna.
Prawda to jest w tym przypadku pojęcie dosyć względne.. a zwłaszcza w polityce.. Mnie interesuje prawo.. Skoro sąd lustracyjny uniewinnia Wałęsę. To Prezydent Rzeczypospolitej który stoi na strażyy konstytucji musi uznać wyrok sądu.. a nie publicznie go kwestionować Głoszą publicznie że Wałęsa to bolek .. Z wyrokami sądu się nie dyskutuje ale się je wykonuje . To dotyczy wszystkich urzędników państwowych ..Rym bardziej dotyczy to Prezydenta Rzeczypospolitej najwyższego urzędnika państwowego
Z tego co wiem, to ksiązka "Lech Wałesa przyczynek do biografii" bo o niej mowimy, zawiera kopie materiałów podpisanych przez byłego prezydenta, analize faktów. Nie koliduje to z prawem.

godunow napisał(a):Ja tak przypomnę kiedy wybierano Wałęsę na prezydenta szefem sztabu wyborczego byli Kaczyńscy.. To ono promowali, ze to jedyny słuszny kandydat opozycji.. Dlatego prawda w polityce to pojęcie względne..
IPN i badania na aktach które przeprowadził, to poźniejszy okres. Wtedy nie wiedziano tyle, ile wiemy teraz.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
25-04-2010 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #81
 
Scott napisał(a):godunow napisał/a:
Piszesz Cytat:
Przecież wiele uczynił i działania swe rozpoczął przecież za czasów trwania PRL-u. To należy docenić. Kaczyński to nie tylko czas prezydentury.

Co takiego uczynił Kaczyński..?????/?

Prawda jest taka na plecach Wałęsy doszli do zaszczytów ( Kaczyńscy ) i najwyższych funkcji w państwie..W podziękowaniu mu napluli w życiorys.. I tyle Jeżeli to uważasz za osiągnięcie .
To gratuluję.....

Nikt na nikogo nie napluł, o czym ty piszesz?? Nie doszli na plecach Wałesy tylko dzialając w Solidarności, a to wiąze sie stricte z Janem Pawłem i jego kazaniem. I jeśli tylko to widzisz, jeszcze w ten sposób, to słow mi brak troche..
Że się wtrącę, Kaczyńscy działali w solidarności, dzięki Wałęsie i za jego przyzwoleniem.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
25-04-2010 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów