Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrowersje wokół pochówku pary prezydenckiej na Wawelu
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #31
 
Niestety tyko czytałem fragmenty,które ktoś podał.

W pierwszej części zacytowanego fragmentu nie ma absolutnie nic złego. Mówca twierdzi, że to samo co w sobotę mogło wydarzyć się w środę. Bo mogło. To prawda. Gdzie tu nienawiść?. Natomiast ta druga część nie trzyma sie kupy.
godunow napisał(a):te oczodoły wołają o prawdę" premiera polskiego rządu wywołały zachwyt

Podejrzewam że to są słowa wyrwane z kontekstu. Wysłuchałem części homilii, (brak czasu), Tego akurat nie.
I odniosłem inne inne wrażenie niż ty, ale nie wysłuchałem w całości, Jak wysłucham, to się ustosunkuję. Może sie mylę, ale nie widziałem w tym fragmencie co słuchałem konfrontując go z zapisem, nic złego. Owszem troskę i smutek. Być może każdy słyszy to co chce słyszeć.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
14-04-2010 19:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #32
 
omyk:
Kod:
Każdy ma dostęp do faktów (póki co, przynajmniej na dzień dzisiejszy jeszcze mamy), a jeżeli potrafi w miarę trafnie odrzucić medialną otoczkę i wyciągnać sedno - to do prawdy dojdzie i opinię sobie wyrobi sam na podstawie własnych przemyśleń.
Myślę, że potraktowałaś mnie trochę cynicznie.

omyk:
Kod:
Przynajmniej w śmierci jest sprawiedliwość
Tu masz rację, stara prawda
i
Kod:
Czy naprawdę to jest takie ważne kto gdzie w piachu będzie leżał?
Jednak wielcy tego świata oraz głowy państw zostają po swojej śmierci "uhonorowani" w sposób szczególny. Ze wspomnę Sługę Bożego JP II. - podziemia Bazyliki św. Piotra.

Nie wiem czy tam byłaś, bo to jest miejsce podobne Wawelowi, szczególne i takie bliskie
Polakom, nie muszę chyba pisać z jakich względów. Tam nawet modlitwa przebiega inaczej, tak jakbyś miała przed sobą rozmówcę- fizycznie, materialnie.
Oczywiście to są moje odczucia, tobie wolno mieć inne.

Nadmieniłam o tym chcąc zaznaczyć, że jednak czasami miejsce pochówku jest troszeczkę ważne. Wiem oczywiście, że tych dwu postaci nie można porównywać zwłaszcza teraz i zwłaszcza w dziedzinach, w jakich się wyróżniali.
Być może byłby to odrębny temat rozmów?

Jest coś, co wyróżniało tych dwóch Polaków, to patriotyzm.
Tego słowa w ostatnich latach używało się bardzo mało, a jeżeli to bardzo cicho.
To słowo jakby od nowa weszło w życie teraz po tej tragicznej śmieci tylu Polaków.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
14-04-2010 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #33
 
Nie, nie cynicznie Nicol@. Jeśli tak te słowa wybrzmiały, to przepraszam! Zupełnie nie miało być cynicznie Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-04-2010 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #34
 
Sant - to wysłuchaj całości. W kontekście słowa o tym, że mogło się to wydarzyć w środę, nie mają już wydźwięku "cóż, mogło", ale "szkoda, że nie wtedy". I chyba nie trzeba długo patrzeć, by od razu zobaczyć, jakie było przesłanie.

Ale oczywiście, można na siłę bronić księdza, doszukując się jakichś innych, neutralnych znaczeń. Ja nie skomentuję, bo mnie niesmak bierze po prostu na myśl o takich ludziach.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
15-04-2010 07:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #35
 
Oczywiście, że wysłucham.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-04-2010 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Wojtek pisze
Cytat:Ja nie wiem, czy to dobre czy nie by na Wawelu Oni spoczęli, ale masz rację, diabeł już zaciera ręce bo będą zaraz sobie z prawa, i z lewa skakać do aorty...
Witaj Wojtku ..
Mnie w katolicyzmie babcia i starzy ludzie którzy już sa pzred Panem nauczyli jednego.. Nie mówić źle o umarłych przynajmniej do czasu pochówku. Masz mówić źle nad trumną zamilcz
O tym powinna była wiedzieć rodzina ...ze pochówek na Wawelu wywoła kontrowersje. ja pominę słuszne czy .. nie ( Od poniedziałku to będzie jeden z głównych wątków brutalnej kampanie jaka się nam szykuje). Wiesz doskonale że nigdy nie byłem miłośnikiem PiS-u i prezydenta ale mam szacunek dla prezydenta Polski.. Bo to prezydent mojego narodu . Narodu którego jesteśmy synami i córkami.. Wszakże został on wybrany przez jednego suwerena jakim jest naród. I te protesty pod Wawelem uważam z anie słuszne .. Wygląda mi to na kupczenie nad mogiłą.. A gdy by pochowano ich Warszawie ..Ale stało się decyzja jest taka a nie inna..

Wojtku Bardzo przykro ze ludzie którzy powinni łączyć dzieła mam na myśli tego księdza .. wysłuchałem w całości tego kazania.. Stwierdzenia typu że Tusk klękał niechlujnie na mogile etc .. tych epitetów jest tam znacznie więcej.. Nie przystoi ..! A Osoby duchowne kierownicy grup wyznaniowych powinni dbać o przesłanie Chrystusa Miłuj nieprzyjaciół swoich tak jak siebie samego

Pozdrawiam

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
15-04-2010 08:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #37
 
omyk napisał(a):Nie, nie cynicznie Uśmiech

Ok, pomyliłam się w takim razie.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
15-04-2010 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #38
 
Gadunov - po części się z Tobą zgadzam, aby nie mówić źle o zmarłych przed pochówkiem. Z drugiej jednak strony... cóż, jak tak patrzę, co się dzieje, to winne są obie strony (i pro, i anty). Anty, bo mówi źle. A pro? Cóż, dlatego, że również bez większej przyczyny zaczęła robić z Kaczyńskiego narodowego bohatera, męczennika, "Chrystusa narodów", idealnego prezydenta i wzór dla każdego Polaka, jednocześnie mocno przeginając z pompą tego wszystkiego, do tego stopnia, że momentami zalatuje to już tandetą. Po prostu - do pewnego stopnia było ok, ludzie się łączyli. Ale w pewnym momencie nastąpił przesyt. To jak z lodami - jesz, jesz, są smaczne, a z każdą gałką coraz smaczniejsze. Ale przy 7-8 gałce zaczyna Ci się dziwnie robić w żołądku, a po 12-tej gałce biegniesz do wychodka i zaczynasz zwracać.

Po prostu działalność "pro" była już tak wielka, że taki przesyt właśnie nastąpił. Że w pewnym momencie ktoś powiedział: "ok, żałoba żałobą, katastrofa katastrofą, ale przecież to wcale nie był jakiś chodzący ideał i bohater, nie przesadzajmy". A potem potoczyła się lawina.

Tak więc, zgadzam się - nie powinno się oceniać nikogo przed pochówkiem. Ale jeśli tak, to powinno się to tyczyć zarówno mocno zjadliwych komentarzy, jak i patetycznych peanów na jego cześć. Bo inaczej... cóż, następuje przesyt, co właśnie się stało.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
15-04-2010 14:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
godunow napisał(a):Wojtku Bardzo przykro ze ludzie którzy powinni łączyć dzieła mam na myśli tego księdza .. wysłuchałem w całości tego kazania.. Stwierdzenia typu że Tusk klękał niechlujnie na mogile etc .. tych epitetów jest tam znacznie więcej.. Nie przystoi ..! A Osoby duchowne kierownicy grup wyznaniowych powinni dbać o przesłanie Chrystusa Miłuj nieprzyjaciół swoich tak jak siebie samego

Możesz podać namiary na to kazanie?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
15-04-2010 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
Moje kontrowersje budzi patos, nadmierne działanie mediów na podświadomość, i mówienie o kredytach które politycy zaciągnęli na budowę domów, jedna z rodzin ponoć na chleb nie miała.... itp.itd oraz zbiórka caritasu jakby to te rodziny były na skraju nędzy.
Z mojego życia pamiętam jak ojciec mój umarł zostawiając po sobie tyle co nic, ja z siostrą chodziliśmy do pierwszych klas podstawówki a matka tyrała,żeby był chleb w domu, więc porównując tą sytuacja do mojej przeszłej czuje zażenowanie.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-04-2010 07:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Nicol@ napisał(a):Co myślicie na ten temat?
Czy słusznie wybrano miejsce pochówku?
To była dobra decyzja.
Symbol jest wystarczająco czytelny dla tych, którzy symbole lubią odczytywać.

Ciekawa wypowiedź w tym temacie prezydenta Krakowa - człowieka, któremu za rządów PiSu nie było najlżej (kwestie związane z cba):

Cytat:Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, odniósł się do protestów przeciwko pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu [...] podkreślił, że wobec takiego zachowania czuje się „zażenowany”.

- Zareagowała grupka osób. - podkreślił Majchrowski - To jest akcja, która jest prowadzona od dwóch dni, moim zdaniem zresztą bardzo niesmaczna i akcja, która nam tylko psuje wizerunek za granicą.

[...]

I to jeszcze robią częściowo ci sami ludzie, którzy się oburzali, jak były protesty innych w stosunku do Czesława Miłosza, do pochowania go na Skałce. - tłumaczył prezydent Krakowa.

Pytany o to, jakie środowiska stoją za kontrowersyjnymi protestami, Jacek Majchrowski potwierdził, że jest w to zamieszane środowisko polityczne Platformy Obywatelskiej.

- Z tego, co ja mam informacje, to przynajmniej część tego środowiska. Bo nie chciałbym też mówić o całym środowisku, ale część - tak. - wyjaśnił Majchrowski.

http://niezalezna.pl/article/show/id/33093

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-04-2010 08:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Wojtek tu jest
Kazanie
Kliknij Tu

[ Dodano: Pią 16 Kwi, 2010 09:30 ]
Piszesz
Cytat:http://niezalezna.pl/article/show/id/33093
I ci ludzie mają mi mówić o patriotyczniej Polsce.. !! ?? Weź przestań..
Cytat z forum..
Kod:
Swołocz z wybiórczej, rózne Michniki, Środy i wszystkie inne intelektualne kurwy spłyną razem z wodą z klozetu. Nie wiem, czy jest akurat sens martwic się, że tak mało ludzi w necie zadeklarowało się na stronach popierających pogrzeb na Wawelu. Przecież nasi stoją teraz w długich kolejkach aby oddac hołd Prezydentowi.

Cóz za przepiękna retoryka nad grobem prezydenta RP.. Dodam miłośnika podobno Prezydenta.
Wstyd..!!! Kto nas che uczyć patriotyzmu.. Poczekajcie do poniedziałku..

A cóż się dziej w kolejce do trumien... Tra nieustanna kampania wyborcza i obrzucanie błotem przeciwników. politycznych.. Obrzydliwość
To są podobno niezależni ...
Chyba niebywałe chamstwo nieukrócone

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
16-04-2010 09:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
Nadciągają czarne chmury nad Wawel pyłu wulkanicznego...cóż Bóg nam przez to chce powiedzieć?
Może - pochowajcie syna tej ziemi w stolicy waszej, albowiem wówczas dopiero chmura się rozstąpi gdy to w zamyśle waszym będzie...

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-04-2010 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
godunow napisał(a):Piszesz
piszę:

Cytat:Cytat:
Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-04-2010 19:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Ciała wszystkie jeszcze nie zostały rozpoznane, wszystkie nie wróciły ale kłócić już się zaczęto....

godunow napisał(a):Cytat:
http://niezalezna.pl/article/show/id/33093
I ci ludzie mają mi mówić o patriotyczniej Polsce.. !! ?? Weź przestań..
Jeśli już to pisz o argumentach, odnieś się do artykułu jeśli jesteś w stanie. :krzywy:

pafni, daruj sobie. :zmieszany:

godunow napisał(a):A cóż się dziej w kolejce do trumien... Tra nieustanna kampania wyborcza i obrzucanie błotem przeciwników. politycznych.. Obrzydliwość
To są podobno niezależni ...
Chyba niebywałe chamstwo nieukrócone
Załosne i niewiadomo skąd wzięte to co piszesz. :/

Od teraz - jako iż jest załoba narodowa prosze o jej uszanowanie i trzymanie poziomu, jeśli ktoś nie jest w stanie niech milczy.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-04-2010 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów