Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrowersje wokół pochówku pary prezydenckiej na Wawelu
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
Bracie Zbyszku - żeby nie było - jestem zniesmaczony wypowiedzią owego prałata. Tak się nie godzi, ale jest to obarczonie grzechem i pychą, która też w Kościele jest obecna.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-04-2010 19:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #62
 
Nicol@ napisał(a):Drizzt ty faktycznie trochę brutalnie oceniasz zmarłego prezydenta.

Poniekąd tak, ale też nie do końca. Widzisz, ja się zgadzam, że o zmarłym powinno się mówić tylko dobrze. I wielu ludzi to powtarza, gdy ktoś krytykuje Kaczyńskiego. Jednak zapominają o małym "ale, jakim jest to, że powinno się mówić dobrze, ale PRAWDZIWIE. Nie miałbym zastrzeżeń, gdyby mówiono, że Kaczyński był gorącym patriotą (ok, był). Nie miałbym zastrzeżeń, gdyby mówiono, że aktywnie walczył o wolność Polski za czasów PRL - walczył. Nie miałbym wreszcie zastrzeżeń, gdyby mówiono, że był ciepłym ojcem, dziadkiem, członkiem rodziny - bo tego nawet nie mogę zbadać.

Ale gdy robi się z Kaczyńskiego ideał prezydenta i Polaka, niejako bohatera narodowego, wzór do naśladowania, itd itd, to mówię: "chwila, chwila, a to z jakiej racji?".

Innymi słowy, krytyka (i, z tego co widzę w różnego rodzaju mediach, nie tylko moja) jest reakcją na przesadne gloryfikowanie prezydenta, robienie z niego kogoś, kim nie był, a to prowadzi po prostu do farsy.

Dlatego nie oceniam go brutalnie czy ostro. Ale, jeśli już chcemy faktycznie OCENIAĆ, to pozostańmy przy jego faktycznych cechach, a nie dopisujmy mu nowych, z racji żałoby, smutku po stracie etc.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
20-04-2010 08:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
godunow napisał(a):Piszesz Cytat:
Srodowisko Gazety Polskiej to wybitni ludzie, jak choćby Waldemar Łysiak który jako pierwszy w Polsce w już 84 pisał w PRL [!] o Katyniu[ użył nazwy po francusku i dlatego przeszlo to przez cenzure].

Może tak było kiedyś.. Ale to historia ..
?? Nie znam gzety która choćby tak współpracowała z IPN-em jak GP.

godunow napisał(a):Ja podam przykład Ziemkiewicz na forum tej gazety udowadniał ze to minister Beck ( spraw zagranicznych II RP ) był głównym winowajca wybuchu II wojny Światowej...,,
Nie znam tego. Ale poziom Rafała Zimkiewicza w GP z tego co czytam jest wysoki i merytoryczny.

godunow napisał(a):Ba kiedyś na GP było forum ( dzisiaj to stanowi jedność chyba z niezależną) które charakteryzowało sie niebywałym chamstwem i wulgaryzmami zwłaszcza pod adresem opozycji.. Te wulgaryzmy jak widać przejmuje dzisiaj niezależna .. Nie takim mediom..
I znowu coś, gdzieś, kiedyś...Ale co to się nie dowiedziałem, bo nic nie zacytowałeś.

godunow napisał(a):Na dzień dzisiejszy ta gazeta zbliżyła poziomem do Faktów i Mitów czy do Nie Urbana stała się prawie takim samym szmatławcem.
Myli ci się prawicowość i chrześcijaństywo z lewicowością i antyklerykalizmem..

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-04-2010 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Drizzt napisał(a):Dokopałem się do badania CBOS odnośnie oceny działalności prezydenta z początku tego roku. Otóż o jego działalności dobrze wypowiadało się... 26% osób. Źle natomiast - 62%. Nie dziwi więc, że wielu ludziom wcale taki pochówek się nie podoba. Opadają emocje, zaczyna się przesyt, i ludzie zaczynają czuć, że ktoś tu grubo przegina.
Sondaż na tydzien przed wyborem Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta dawały Donaldowi Tuskowi 26 procent przewagi...

Drizzt napisał(a):Dodam jeszcze komentarz do wyników (z raportu CBOS):

"Działalność prezydenta nieco lepiej niż inni oceniają najstarsi ankietowani, osoby
z wykształceniem podstawowym oraz respondenci o prawicowej orientacji politycznej. Dobre
opinie przeważają nad złymi jedynie wśród badanych uczestniczących w praktykach
religijnych kilka razy w tygodniu."

Czyli mocni prawicowcy, staruszkowie i ludzie niewykształceni bądź też baaardzo religijni.
Obchody w Katyniu z udziałem premiera gdzie nie było ani jednego kombatanta...To dla mnie dużo bardziej wymowne niż ten komentarz...

Drizzt napisał(a):A tu warto zauważyć, kto najlepiej wypowiada się, pytany przez reporterów, o pochówku na Wawelu, a kto źle. Otóż źle najczęściej wypowiadają się ludzie młodzi, a dobrze - starsi, mocno religijni (co często wynika z wypowiedzi).
Ot co, paradoks. Program IV RP zakładał że zyskają z nim najwięcej studenci właśnie. Łatwiejszy dostęp do zawodów chociażby, pozatym młodzież nie kojarzyła Muzeum Powstania Warszawskiego, filmu o ks. Popieuszcze, Generale Nilu z osobą Prezydenta, było to dla nich oczywiste. Zapominali że w latach jeszcze 90, nic takiego nie było.

[ Dodano: Sro 21 Kwi, 2010 11:17 ]
aleksab napisał(a):Scott napisał/a:
PO to partia bezprogramowa i bezideowa której jedynym celem jest krykykowanie PiS-u. Mam nadzieje że w koncu ludzie to zobacza.


ale zauważ że to ich rząd pracuje bez kłótni czego rząd Pisu nie potrafił dokonać
Klęske narodową ogłoszono w mediach zaraz po wyborze Kaczyńskich, nic jeszcze nie zrobili a mówiono o niej...Platforma poszła do z konkretnymi obietnicami, Irlandię miała zrobić, nie wyszło, zamiast tego w mediach zapanował spokój, i nic więcej. Pozatym, patrząc na projekty pani minister Kopacz pisane na kolanie czy takie informacje:

Cytat:Wielka dziura budżetowa. Będzie rekord
» Wielka dziura budżetowa.


To absolutny rekord, z którego jednak nie możemy być dumni. Przyszłoroczny deficyt budżetowy wyniesie aż 52,2 miliarda złotych - informuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jacek Rostowski, minister finansów. Taka dziura to prawie dwa razy więcej niż w tym roku.
http://dziennik.pl/gospodarka/article440...ekord.html

Nie można powiedzieć że jest lepiej.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-04-2010 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #65
 
Scott napisał(a):Klęske narodową ogłoszono w mediach zaraz po wyborze Kaczyńskich, nic jeszcze nie zrobili a mówiono o niej...Platforma poszła do z konkretnymi obietnicami, Irlandię miała zrobić, nie wyszło, zamiast tego w mediach zapanował spokój, i nic więcej. Pozatym, patrząc na projekty pani minister Kopacz
Co do klęski obawiano się,że za bardzo bracia zajmą się przeszłością a nie przyszłością i poniekąd tak było, co nie znaczy,że przeszłością nie powinni się zajmować .
cóż z ta Irlandią...byłem tam gdy Tusk tak obiecywał i wróciłem tu, bo rzeczywiście bardziej się teraz tutaj opłaca pracować niż w Irlandii więc owa Irlandia nawet przegoniona została przez Polskę.
Projekty pani minister są zależne od poprzednich ministrów którzy nic nie zrobili, i nie wiem czy wiesz,że dzięki temu ,że pani Kopacz nie zakupiła tych durnych szczepionek jakoś ten budżet się jeszcze kleci.Paradoksalnie jest szanowana za swoje decyzje...ale nie w Polsce, ale to typowe w tym kraju.
Trochę rozsądku a nie napuszonego jadu, czasami lojalność wobec jakiegoś ugrupowania odbiera osąd.
Nie jestem zwolennikiem żadnej partii, i wiem,że w każdej partii znajda się łachudry tak jak w PO tak i w Pis.ale słodzenie tylko na jedna stronę to niebezpieczny fanatyzm.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
21-04-2010 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #66
 
Pytasz
Cytat:Nie znam tego. Ale poziom Rafała Zimkiewicza w GP z tego co czytam jest wysoki i merytoryczny.


Oto fragment merytoryczności tego gościa ózef Beck nie zasłużyłby na szacunek nawet, gdyby II wojna światowa jakimś cudem nie wybuchła. Od samego początku prowadził politykę mocarstwową, nie będąc szefem dyplomacji mocarstwa. Innymi słowy, uprawiał zwykłą tromtadrację, a nie politykę; nic dla Polski w ten sposób nie ugrał, wszystkich zdołał zrazić. A ostatecznie wraz z przyjaciółmi z obozu Sanacji zaplątał się we własną propagandę i aby nie stracić twarzy, pchnął kraj do wojny, która wygrana być nie mogła.

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2009/05/09...ej-prosze/

Takich jego kontrowersyjnych wypowiedzi jest więcej a ten zacytowany fragment to namiastka jego twórczości

Piszez tez
Cytat:?? Nie znam gzety która choćby tak współpracowała z IPN-em jak GP.
IPN dla mnie od dawna jest mało wiarygodną instytucją za pieniądze podatnika uprawia tylko interes uprawiała interes tylko jedynej opcji politycznej.. Podejrzewam że to w najbliższym czasie ulegnie radykalnej zmianie..

[ Dodano: Sro 21 Kwi, 2010 16:36 ]
Piszesz
Cytat:Myli ci się prawicowość i chrześcijaństywo z lewicowością i antyklerykalizmem..


Daleki jestem o stylu Nie Urbana czy Fi M . Niestety Gazeta Polska i Nasz Dziennik dołączają do tego stylu i drylu jaki panuje we wspomnianych pismach.. ... Choćby ostatnio gdzie się niemal beatyfikuje Kaczyńskiego.. Jaki to męczennik za wiarę i Ojczyznę .. Każdy kto by miał inne zdanie to jest wyśmiewany i opluwany.. Co do forum GP nie chce mi się przytaczać cytatów co bardziej słonych w stylu niezależnej ...

Co do księży to są tacy sami ludzie jak i my wszyscy źli i dobrzy .. i nigdzie nie atakuje księży .. Chyba że swoimi wypowiedziami zasługują moim zdaniem za to ale to atakuję wypowiedz a nie osobę zresztą ta uwaga dotyczy każdego.. Odnoszę się zazwyczaj do wypowiedzi nie do osoby..

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
21-04-2010 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
godunow napisał(a):Piszez tez Cytat:
?? Nie znam gzety która choćby tak współpracowała z IPN-em jak GP.

IPN dla mnie od dawna jest mało wiarygodną instytucją za pieniądze podatnika uprawia tylko interes uprawiała interes tylko jedynej opcji politycznej.. Podejrzewam że to w najbliższym czasie ulegnie radykalnej zmianie..
Zupełnie nie zgadzam się z tym co piszesz, nie ma to zwyczajnie pokrycia w faktach. IPN jest instutucją apolityczną. Działalność IPN popieram. Właśnie dobiegają końca śledztwa min. nt. specjalnego komando które mordowało księzy, jestem bardzo ciekawy finału.


godunow napisał(a):Pytasz Cytat:
Nie znam tego. Ale poziom Rafała Zimkiewicza w GP z tego co czytam jest wysoki i merytoryczny.



Oto fragment merytoryczności tego gościa ózef Beck nie zasłużyłby na szacunek nawet, gdyby II wojna światowa jakimś cudem nie wybuchła. Od samego początku prowadził politykę mocarstwową, nie będąc szefem dyplomacji mocarstwa. Innymi słowy, uprawiał zwykłą tromtadrację, a nie politykę; nic dla Polski w ten sposób nie ugrał, wszystkich zdołał zrazić. A ostatecznie wraz z przyjaciółmi z obozu Sanacji zaplątał się we własną propagandę i aby nie stracić twarzy, pchnął kraj do wojny, która wygrana być nie mogła.

http://blog.rp.pl/ziemkie...-ciszej-prosze/

Takich jego kontrowersyjnych wypowiedzi jest więcej a ten zacytowany fragment to namiastka jego twórczości
A z tym jestem w stanie się zgodzić, chociaż tylko częsciowo. Idealna ta polityka nie była. Ale cóż, nie jestem osobą która przyjmuje wszystko co piszą inni. Tego że wszystko jest ok też nie napisałem.

godunow napisał(a):Piszesz Cytat:
Myli ci się prawicowość i chrześcijaństywo z lewicowością i antyklerykalizmem..


Daleki jestem o stylu Nie Urbana czy Fi M . Niestety Gazeta Polska i Nasz Dziennik dołączają do tego stylu i drylu jaki panuje we wspomnianych pismach.. ... Choćby ostatnio gdzie się niemal beatyfikuje Kaczyńskiego..
ehh, ale z czym konkretnie sie nie zgadzasz?

godunow napisał(a):Jaki to męczennik za wiarę i Ojczyznę .. Każdy kto by miał inne zdanie to jest wyśmiewany i opluwany..
Nie czytam NDz, ale gdzie takie coś ma miejsce?

godunow napisał(a):Co do forum GP nie chce mi się przytaczać cytatów co bardziej słonych w stylu niezależnej ...
Ale, zrozum że wypowiedzi czytelników, słuchaczy, czy widzów jakichś mediów nie równe treściom z tych mediów...

godunow napisał(a):Co do księży to są tacy sami ludzie jak i my wszyscy źli i dobrzy .. i nigdzie nie atakuje księży .. Chyba że swoimi wypowiedziami zasługują moim zdaniem za to ale to atakuję wypowiedz a nie osobę zresztą ta uwaga dotyczy każdego.. Odnoszę się zazwyczaj do wypowiedzi nie do osoby..
Rozmawiamy o tym co ty robisz. Ale o tym że porównywanie GP gdzie pisze Terlikowski czy ks Zaleski do faktów i mitów jest co najmniej niepoważne.

pafni napisał(a):Co do klęski obawiano się,że za bardzo bracia zajmą się przeszłością a nie przyszłością i poniekąd tak było, co nie znaczy,że przeszłością nie powinni się zajmować .
Ale oni wtedy jeszcze nic nie zrobili, a już była nie wiadomo jaka tragedia.

pafni napisał(a):cóż z ta Irlandią...byłem tam gdy Tusk tak obiecywał i wróciłem tu, bo rzeczywiście bardziej się teraz tutaj opłaca pracować niż w Irlandii więc owa Irlandia nawet przegoniona została przez Polskę.
Ciekawe jak załatamy dziure budżetową i czym, narazie są jakieś pieniądze, ale przyjdzie ten bilans wyrównać... A co do porównania z Irlandią bo ty wróciłeś, to niezbyt poważne.

pafni napisał(a):Projekty pani minister są zależne od poprzednich ministrów którzy nic nie zrobili, i nie wiem czy wiesz,że dzięki temu ,że pani Kopacz nie zakupiła tych durnych szczepionek jakoś ten budżet się jeszcze kleci.Paradoksalnie jest szanowana za swoje decyzje...ale nie w Polsce, ale to typowe w tym kraju.
Nie, projekt pana prof Raligi o prywatyzaji służby zdrowia, i dążenie w tym kierunku były dobre.
Ty sobie albo żartujesz albo nie wiesz co się dzieje teraz ze służbą zdrowia dzieje pozatym.

pafni napisał(a):Trochę rozsądku a nie napuszonego jadu, czasami lojalność wobec jakiegoś ugrupowania odbiera osąd.
Ja akurat kontakt ze służbą zdrowia mam bardzo dobry. Wiem co pisze. Nie sądź tak szybko. Na PW ci napisze wiecej.

pafni napisał(a):Nie jestem zwolennikiem żadnej partii, i wiem,że w każdej partii znajda się łachudry tak jak w PO tak i w Pis.ale słodzenie tylko na jedna stronę to niebezpieczny fanatyzm.
wg mnie bardzo dobrze z obowiązku wywiązywał się zmarły pan wiceminister Merta i pani Bochenek[ reszty z braku wiedzy w nich komentowac nie bede, nie wiem i tyle]. Daleko mi do krykykowania kogoś bo "z innej partii niż ja popieram".

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-04-2010 18:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #68
 
Scott napisał(a):pafni napisał/a:
Co do klęski obawiano się,że za bardzo bracia zajmą się przeszłością a nie przyszłością i poniekąd tak było, co nie znaczy,że przeszłością nie powinni się zajmować .

Ale oni wtedy jeszcze nic nie zrobili, a już była nie wiadomo jaka tragedia.
Fakt, niepotrzebne przedwczesne uprzedzenia wysunięte na podstawie wcześniejszej postawy braci.
Cytat:pafni napisał/a:
cóż z ta Irlandią...byłem tam gdy Tusk tak obiecywał i wróciłem tu, bo rzeczywiście bardziej się teraz tutaj opłaca pracować niż w Irlandii więc owa Irlandia nawet przegoniona została przez Polskę.


Ciekawe jak załatamy dziure budżetową i czym, narazie są jakieś pieniądze, ale przyjdzie ten bilans wyrównać... A co do porównania z Irlandią bo ty wróciłeś, to niezbyt poważne.
sprawdź zatem poważniejsze źródła, miedzy innymi praca w trybie "flexible time"
Scott napisał(a):pafni napisał/a:
Projekty pani minister są zależne od poprzednich ministrów którzy nic nie zrobili, i nie wiem czy wiesz,że dzięki temu ,że pani Kopacz nie zakupiła tych durnych szczepionek jakoś ten budżet się jeszcze kleci.Paradoksalnie jest szanowana za swoje decyzje...ale nie w Polsce, ale to typowe w tym kraju.

Nie, projekt pana prof Raligi o prywatyzaji służby zdrowia, i dążenie w tym kierunku były dobre.
Ty sobie albo żartujesz albo nie wiesz co się dzieje teraz ze służbą zdrowia dzieje pozatym.
wiem co sie dzieje, wiem co sie działo przed minister Kopacz.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
21-04-2010 18:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
pafni napisał(a):Scott napisał/a:
pafni napisał/a:
Co do klęski obawiano się,że za bardzo bracia zajmą się przeszłością a nie przyszłością i poniekąd tak było, co nie znaczy,że przeszłością nie powinni się zajmować .

Ale oni wtedy jeszcze nic nie zrobili, a już była nie wiadomo jaka tragedia.

Fakt, niepotrzebne przedwczesne uprzedzenia wysunięte na podstawie wcześniejszej postawy braci.
Problem z tym że tak krytyka nie ustała praktycznie nigdy..

pafni napisał(a):Scott napisał/a:
pafni napisał/a:
Projekty pani minister są zależne od poprzednich ministrów którzy nic nie zrobili, i nie wiem czy wiesz,że dzięki temu ,że pani Kopacz nie zakupiła tych durnych szczepionek jakoś ten budżet się jeszcze kleci.Paradoksalnie jest szanowana za swoje decyzje...ale nie w Polsce, ale to typowe w tym kraju.

Nie, projekt pana prof Raligi o prywatyzaji służby zdrowia, i dążenie w tym kierunku były dobre.
Ty sobie albo żartujesz albo nie wiesz co się dzieje teraz ze służbą zdrowia dzieje pozatym.

wiem co sie dzieje, wiem co sie działo przed minister Kopacz.
Tak jak ja. Od osób ze służbą zdrowia związanych.

pafni napisał(a):Cytat:
pafni napisał/a:
cóż z ta Irlandią...byłem tam gdy Tusk tak obiecywał i wróciłem tu, bo rzeczywiście bardziej się teraz tutaj opłaca pracować niż w Irlandii więc owa Irlandia nawet przegoniona została przez Polskę.


Ciekawe jak załatamy dziure budżetową i czym, narazie są jakieś pieniądze, ale przyjdzie ten bilans wyrównać... A co do porównania z Irlandią bo ty wróciłeś, to niezbyt poważne.

sprawdź zatem poważniejsze źródła, miedzy innymi praca w trybie "flexible time"
Watpie czy pomoże nam to dziure załatać.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-04-2010 19:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #70
 
Scott napisał(a):pafni napisał/a:
Scott napisał/a:
pafni napisał/a:
Co do klęski obawiano się,że za bardzo bracia zajmą się przeszłością a nie przyszłością i poniekąd tak było, co nie znaczy,że przeszłością nie powinni się zajmować .

Ale oni wtedy jeszcze nic nie zrobili, a już była nie wiadomo jaka tragedia.

Fakt, niepotrzebne przedwczesne uprzedzenia wysunięte na podstawie wcześniejszej postawy braci.

Problem z tym że tak krytyka nie ustała praktycznie nigdy..
taki naród.
Scott napisał(a):Cytat:
pafni napisał/a:
cóż z ta Irlandią...byłem tam gdy Tusk tak obiecywał i wróciłem tu, bo rzeczywiście bardziej się teraz tutaj opłaca pracować niż w Irlandii więc owa Irlandia nawet przegoniona została przez Polskę.


Ciekawe jak załatamy dziure budżetową i czym, narazie są jakieś pieniądze, ale przyjdzie ten bilans wyrównać... A co do porównania z Irlandią bo ty wróciłeś, to niezbyt poważne.

sprawdź zatem poważniejsze źródła, miedzy innymi praca w trybie "flexible time"

Watpie czy pomoże nam to dziure załatać.
Łatwiej Polsce niż Irlandii będzie załatać dziurę, oby tylko politycy zostawili gospodarkę samą sobie, wolną, co najwyżej niech pomyślą na inna polityką podatkową, bynajmniej nie obciążającą przedsiębiorców.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
21-04-2010 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
pafni napisał(a):Scott napisał/a:
pafni napisał/a:
Scott napisał/a:
pafni napisał/a:
Co do klęski obawiano się,że za bardzo bracia zajmą się przeszłością a nie przyszłością i poniekąd tak było, co nie znaczy,że przeszłością nie powinni się zajmować .

Ale oni wtedy jeszcze nic nie zrobili, a już była nie wiadomo jaka tragedia.

Fakt, niepotrzebne przedwczesne uprzedzenia wysunięte na podstawie wcześniejszej postawy braci.

Problem z tym że tak krytyka nie ustała praktycznie nigdy..

taki naród.
Nie, niektóre media.

pafni napisał(a):Scott napisał/a:
Cytat:
pafni napisał/a:
cóż z ta Irlandią...byłem tam gdy Tusk tak obiecywał i wróciłem tu, bo rzeczywiście bardziej się teraz tutaj opłaca pracować niż w Irlandii więc owa Irlandia nawet przegoniona została przez Polskę.


Ciekawe jak załatamy dziure budżetową i czym, narazie są jakieś pieniądze, ale przyjdzie ten bilans wyrównać... A co do porównania z Irlandią bo ty wróciłeś, to niezbyt poważne.

sprawdź zatem poważniejsze źródła, miedzy innymi praca w trybie "flexible time"

Watpie czy pomoże nam to dziure załatać.

Łatwiej Polsce niż Irlandii będzie załatać dziurę, oby tylko politycy zostawili gospodarkę samą sobie, wolną, co najwyżej niech pomyślą na inna polityką podatkową, bynajmniej nie obciążającą przedsiębiorców.
No cóż, narazie się ona powiększa i...jest rekordowa niestety.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-04-2010 19:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #72
 
Bracie Godunow, nigdy nie zastanowiłeś się czemu PO tak bardzo zwalcza IPN ?.

Moja wiedza na ten temat jest taka..... iż za wiele "lewych" spraw mogło by wyjść na światło dzienne, stąd ta blokada na informację.... jest zawłaszczana.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
21-04-2010 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #73
 
Piszesz
Cytat:Zupełnie nie zgadzam się z tym co piszesz, nie ma to zwyczajnie pokrycia w faktach. IPN jest instutucją apolityczną. Działalność IPN popieram. Właśnie dobiegają końca śledztwa min. nt. specjalnego komando które mordowało księzy, jestem bardzo ciekawy finału.
Zapewne nie musisz się zgadzać.. Ale.. Ja nie znam instytucji państwowej apolitycznej.. Z prostej przyczyny ktoś ją musi powołać i od kogoś jest ona zależna.. Prezesa IPN powołał w grudniu 2005 roku Sejm gdzie głos decydujący miał PiS..

Obecna ustawa o IPN jest tak skonstruowana ,że bez zgody PiS w dzisiejszym sejmie odwołanie Prezesa IPN nie jest możliwe.. ( pominę obecną sytuację wynikła po tragedii smoleńskiej ).
Dla mnie IPN przestał być wiarygodny jak stanął w sporze Wałęsy z Kaczyńskimi to po stronie Kaczyńskich.. Mimo tragedii przypomnę Konstytucję RP Prezydent RP jest gwarantem strażnikiem konstytucji. A ta stanowi dalej .. Organa władzy państwowej działają w zgodzie z prawem i w granicach prawa Co robi prezydent RP publicznie neguje wyrok lustracyjny sądu prawomocny oświadczając publicznie że Wałęsa był agentem.. ..

Dlatego IPN nie jest wiarygodny z punktu widzenia prawaa jest niejako sędzia we własnej sprawie

[ Dodano: Czw 22 Kwi, 2010 15:30 ]
Wojtek Pisze
Cytat:Bracie Godunow, nigdy nie zastanowiłeś się czemu PO tak bardzo zwalcza IPN ?.
Bracie Wojtku nie jestem zwolennikiem PO.. Nie po drodze mi zta partią.. Ale wracając do IPN.. Dziwi mnie że IPN zajmuje się takimi bzdetami . Jak czy Wałęsa spał w kopie z jakąś wiejską dziewką czy nasikał do kropielnicy etc. A tacy ludzie Jak Jaruzelski , Kwaśniewski , Oleksy etc są pooczyszczani z zarzutów.. Pełnią najwyższe funkcje w państwie ..

Sprawy mordów górników stoczniowców księży nie powyjaśniane do dnia dzisiejszego.. Tego ma szukać IPN a nie haków na Wałęsę
To nie Wałęsa ( mimo jego wielu wad) odpowiada za mordy górników stoczniowców, i innych .!!!!
Reasumując według mnie szkoda pieniędzy na IPN i rozgonić to towarzystwo na cztery strony świata ...

Zapewne dzisiaj gdy by nie dzika lustracja Macierewicza to żył by prezydent .. RP ..i jego otoczenie ..

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
22-04-2010 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #74
 
godunow napisał(a):Zapewne dzisiaj gdy by nie dzika lustracja Macierewicza to żył by prezydent
Kiedy to Macierewicz dokonał dzikiej lustracji? I co lustracja ma wspólnego z katastrofą?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
23-04-2010 11:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #75
 
Pytasz
Cytat: Kiedy to Macierewicz dokonał dzikiej lustracji? I co lustracja ma wspólnego z katastrofą?
Byłem na lotnisku w wojsku w latach 80 tych i znałem wielu pilotów .. I ci piloci z urzędu aby być pilotem musieli należeć do PZPR... I oto nadchodzą czasy Macierewicza lustracja .. Dotyka ona wojska wszyscy starzy piloci ci co mieli książeczki czerwone ( a dotyczy to też pilotów którzy kończyli szkoły pod koniec lat 80 tych XX wieku)zostali zwolnieni z wojska. do cywila pozostali tylko ci młodsi..
Czym to skutkuje ..

W pułku który wozi prezydenta pozostali młodzi i niedoświadczeni piloci . Ten co zginął kapitan statku tupolewa ma wylatanych 3500 godzin w tym coś ponad 1000 !! Na TU.... i wiek 36 lat.. USA i w UE piloci wożący ViP-ów mają wylatane od 12 tysięcy godzin w górę i wiek około 55 lat...

Smaczku dodaje fakt,że dowódca pułku w floty która wozi premiera prezydenta RP. Nie ma uprawnień na samoloty typu Tupolewy Jest to ni bywały skandal..
Czyli pośrednio Macierewicz przyczynia się do katastrofy w wydatny sposób..
Ta szalona lustracja za skutkowała niestety największą tragedią w powojennej historii Polski

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
23-04-2010 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów