Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrowersje wokół pochówku pary prezydenckiej na Wawelu
Autor Wiadomość
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #46
 
Scott, masz rację z tym uszanowaniem żałoby. Przypatrzcie się, a raczej posłuchajcie mediów. Co oni wygadują na konferencjach prasowych, jakie durne zadają pytania! Przecież małe dzieci by mądrzej wypytywałyby, mądrzej by wyciągały wnioski! Jak słucham tych brifingów to głowa boli od głupich zadawanych przez media pytań, od wysuwanych przez nich wniosków. Odwracają kota ogonem, a my potem te głupoty czytamy i interpretujemy na opak! Oni sami produkują paranoidalne "wypociny"

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
16-04-2010 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #47
 
Nicol@ - racja, chociaż ta paranoja trwa w obie strony. Z jednej strony kłótnie przeciwników Kaczyńskiego, z drugiej strony przesadzone, przypisujące Kaczyńskiemu niestworzone cechy wypociny zwolenników.

Czyste szaleństwo, zakrawające momentami o żenadę. Z obu stron...

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
17-04-2010 08:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Drizzt napisał(a):Nicol@ - racja, chociaż ta paranoja trwa w obie strony. Z jednej strony kłótnie przeciwników Kaczyńskiego, z drugiej strony przesadzone, przypisujące Kaczyńskiemu niestworzone cechy wypociny zwolenników.

Czyste szaleństwo, zakrawające momentami o żenadę. Z obu stron...

Tym bardziej My - "lepiej wiedzący" powinniśmy, jeszcze mocniej modlić się w intencji pojednania Polaków.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
17-04-2010 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #49
 
Wojtek37 napisał(a):"lepiej wiedzący"

Yyy, słucham? "Lepiej wiedzący" co? O czym? Bo niezbyt chyba rozumiem tutaj Twoją wypowiedź.

[ Dodano: Sob 17 Kwi, 2010 12:33 ]
I mały dodatek, nieco około tematu, jednak dobrze pokazujący, czemu pochówek na Wawelu, wśród królów, jest pomysłem co najmniej... na wyrost.

Dokopałem się do badania CBOS odnośnie oceny działalności prezydenta z początku tego roku. Otóż o jego działalności dobrze wypowiadało się... 26% osób. Źle natomiast - 62%. Nie dziwi więc, że wielu ludziom wcale taki pochówek się nie podoba. Opadają emocje, zaczyna się przesyt, i ludzie zaczynają czuć, że ktoś tu grubo przegina.

Dodam jeszcze komentarz do wyników (z raportu CBOS):

"Działalność prezydenta nieco lepiej niż inni oceniają najstarsi ankietowani, osoby
z wykształceniem podstawowym oraz respondenci o prawicowej orientacji politycznej. Dobre
opinie przeważają nad złymi jedynie wśród badanych uczestniczących w praktykach
religijnych kilka razy w tygodniu."

Czyli mocni prawicowcy, staruszkowie i ludzie niewykształceni bądź też baaardzo religijni.

A tu warto zauważyć, kto najlepiej wypowiada się, pytany przez reporterów, o pochówku na Wawelu, a kto źle. Otóż źle najczęściej wypowiadają się ludzie młodzi, a dobrze - starsi, mocno religijni (co często wynika z wypowiedzi).

Nie wyjaśnia to wprawdzie kwestii, czy to dobrze, czy źle, jednak pozwala zobaczyć, kto mniej więcej jakie przejawia co do tego pochowku nastroje.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
17-04-2010 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Robienie protestów w chwili żałoby!? Rodzina dość, że przeżywa ciężar utraty bliskich teraz musi przyjąć i "zmagać się" z opinią publiczną. Jakbyśmy zaczęli się zastanawiać odnośnie innych, czy powinni leżeć na Wawelu to ciekawie byłoby. Po prostu powinniśmy okazać szacunek prezydentowi, który walczył o prawdę i dobro Polski w negocjacjach z UE i nie tylko. Przecież, Katyń nie był łatwą prawdą. I ludzie bali się mówić o Katyniu, nawet w Polsce. Młodzież w Polsce zdarzało się że nie wiedzieli kto przyczynił się do owego ludobójstwa. Po tej katastrofie wiedzą. A to tylko przez fakt, że prezydent walczył o konkretne sprawy , do końca. Oddajmy mu szacunek za to co uczynił dobrego i pamiętajmy o tym. A historycy zrobią swoje.
Dziś hołd ofiarom oddali w stolicy i było to pięknie przygotowane. Nawet media umiały się zachować.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-04-2010 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #51
 
Klamka zapadła.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,77815...nckiej.htm

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
17-04-2010 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Nicol@, i dobrze.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-04-2010 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Witaj
Cytat:Załosne i niewiadomo skąd wzięte to co piszesz. :/
Wiesz ja celowo pokazałem ten komentarz po tym artykułem by uświadomić co poniektórym jak się nei powinno podchodzi do żałoby.. Mało tego ci ludzie na niezależnej chwalą sie że są obrońcami Polski..

Ja nie byłem nigdy zwolennikiem Kaczyńskich .. nie chę ich oceniać dzisiaj.. Ale jak słyszę że szykuje sie jakaś manifestacja w Krakowie ( oby do niej nie doszło) To uważam ze jest to podłość.. Po żałobie pewnie nie unikniemy dyskusji słusznie czy nie słusznie.. Ale nie wolno chucpy odprawiać nad zwłokami.. ..

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
18-04-2010 07:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Drizzt napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):"lepiej wiedzący"

Yyy, słucham? "Lepiej wiedzący" co? O czym? Bo niezbyt chyba rozumiem tutaj Twoją wypowiedź.

[ Dodano: Sob 17 Kwi, 2010 12:33 ]
I mały dodatek, nieco około tematu, jednak dobrze pokazujący, czemu pochówek na Wawelu, wśród królów, jest pomysłem co najmniej... na wyrost.

Chodziło mi o to iż uczciwy chrześcijanin, nie będzie robił z tego afery, a tym bardziej udowadniał, że Pan Prezydent powinien, leżeć, tu czy tam. Tego wymaga chwila, szacunek i zwykła wrażliwość ......

Dokopałem się do badania CBOS odnośnie oceny działalności prezydenta z początku tego roku. Otóż o jego działalności dobrze wypowiadało się... 26% osób. Źle natomiast - 62%. Nie dziwi więc, że wielu ludziom wcale taki pochówek się nie podoba. Opadają emocje, zaczyna się przesyt, i ludzie zaczynają czuć, że ktoś tu grubo przegina.

Drizzt napisał(a):Dodam jeszcze komentarz do wyników (z raportu CBOS):

"Działalność prezydenta nieco lepiej niż inni oceniają najstarsi ankietowani, osoby
z wykształceniem podstawowym oraz respondenci o prawicowej orientacji politycznej. Dobre
opinie przeważają nad złymi jedynie wśród badanych uczestniczących w praktykach
religijnych kilka razy w tygodniu."

Czyli mocni prawicowcy, staruszkowie i ludzie niewykształceni bądź też baaardzo religijni.

A tu warto zauważyć, kto najlepiej wypowiada się, pytany przez reporterów, o pochówku na Wawelu, a kto źle. Otóż źle najczęściej wypowiadają się ludzie młodzi, a dobrze - starsi, mocno religijni (co często wynika z wypowiedzi).

Nie wyjaśnia to wprawdzie kwestii, czy to dobrze, czy źle, jednak pozwala zobaczyć, kto mniej

więcej jakie przejawia co do tego pochowku nastroje.

O ile mi wiadomo to wielki szacun mają do Kaczyńskiego, bardzo wykształceni starsi ludzie , acz Powstańcy Warszawscy, czy inni kombatanci, o których III RP zapomniała i dopiero Pan Prezydent wskrzesił o nich pamięć.

Do tego dodam, że sam dziś znam wielu mądrych i wykształconych zwolenników Pana Kaczyńskiego. Tak więc Twa teoria upada.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
18-04-2010 08:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #55
 
Rachel, teoretycznie masz rację, ale...

Rachel napisał(a):Robienie protestów w chwili żałoby!? Rodzina dość, że przeżywa ciężar utraty bliskich teraz musi przyjąć i "zmagać się" z opinią publiczną. Jakbyśmy zaczęli się zastanawiać odnośnie innych, czy powinni leżeć na Wawelu to ciekawie byłoby.

Jest to racja. Jednak należy sobie zadać jeszcze jedno pytanie: Gdzie miał mózg ten, kto o tym decydował w chwili, gdy decydował? Przecież oczywistym było, że taka decyzja podzieli Polaków, bo nie wynika ani z ogromnych zasług L. Kaczyńskiego, ani z... właśnie, z czego w zasadzie miałaby wynikać?

Jasnym było, że będzie podział. Fakt, że demonstracje to MOCNA przesada, ale, jak to często, patrzycie na objawy, a zapominacie o przyczynach. A przyczyną jest czyjaś kompletnie nieprzemyślana decyzja. I o tym też warto pamiętać, że owszem, demonstracje to gruba przesada, ale SKĄDŚ się to zaczęło, KTOŚ podjął nieprzemyślaną decyzję, wiedząc, że podzieli ona Polaków. Tym bardziej nieprzemyślaną, że pochówek w Warszawie bynajmniej by ujmy prezydentowi nie przyniósł, a był odpowiedni zarówno do miejsca, w którym urzędował, miasta, w którym mieszkał, jak i urzędu poprzedniego (prezydent Warszawy).

Cytat:Po prostu powinniśmy okazać szacunek prezydentowi, który walczył o prawdę i dobro Polski w negocjacjach z UE i nie tylko.

No, tu bym już polemizował. W wielu sprawach (pomijam teraz Katyń) działania Kaczyńskiego w kontaktach z UE przyniosły więcej złego (czasem wręcz pośmiewiska) niż dobrego.

I co zaznaczę - nie chciałem tego pisać. Jednak właśnie tu jest przykład, Rachel, w Twojej wypowiedzi, robienie z prezydenta jakiegoś ideału, bohatera narodowego. A to nie do końca tak wygląda...

Cytat:Po tej katastrofie wiedzą. A to tylko przez fakt, że prezydent walczył o konkretne sprawy , do końca.

Moim zdaniem mylisz pojęcia. Ludzie wiedzą nie dlatego, że Kaczyński walczył. Wiedzą, bo wydarzyła się tragedia. Konkretnie mówiąc, to raczej tragedia sprawiła, że ludzie się dowiedzieli, to tragedia odniosła zwycięstwo - a nie walka Kaczyńskiego. Bądxmy obiektywni.

Cytat:Oddajmy mu szacunek za to co uczynił dobrego i pamiętajmy o tym.

Zgadzam się w pełni. Ale jednocześnie pamiętajmy o tym, co prezydent FAKTYCZNIE uczynił dobrego, a nie czyńmy go sztucznie ideałem prezydenta, przypisując mu więcej zasług, niż faktycznie miał.


Dodam na koniec, że demonstracje dzisiaj, w czasie pogrzebu, sam uważam za coś bezczelnego. Wcześniej - ok, jednak dzisiaj nawet przeciwnicy powinni sobie dać na wstrzymanie.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
18-04-2010 08:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
godunow napisał(a):Witaj
Cytat:
Załosne i niewiadomo skąd wzięte to co piszesz. :/

Wiesz ja celowo pokazałem ten komentarz po tym artykułem by uświadomić co poniektórym jak się nei powinno podchodzi do żałoby.. Mało tego ci ludzie na niezależnej chwalą sie że są obrońcami Polski..
Srodowisko Gazety Polskiej to wybitni ludzie, jak choćby Waldemar Łysiak który jako pierwszy w Polsce w już 84 pisał w PRL [!] o Katyniu[ użył nazwy po francusku i dlatego przeszlo to przez cenzure].

Takich przykładów walki o prawdę ze strony tych osób jest masa. Nic nie pokazałeś, to zwykła opinia czytelnika, nie można pisać że właśnie tego portalu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
18-04-2010 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Drizzt, nie chodzi mi o tworzenie sztucznego tworu. Logiczne, że ideałem nie był a znajdź mi idealnego prezydenta.
Fakt, katastrofa mówi bardziej a czy tak powinno być ? Bo wynika, że ulegamy manipulacji co niektórych mediów... raz pokazywały go jako nieporadnego, staroświeckiego itd. a teraz owe cechy uwydatniają jako super. A czy my widzimy tylko szatę wierzchnią czy potrafimy dostrzec całą osobę ?
Piękne słowa wygłaszają obecnie ludzie i dostrzegają te cechy które wskazują co jest ważne w człowieku i dla człowieka.
A czy to nie jest ważne ? Katastrofa, sprawiła że zaczęliśmy tych cech szukać. Wcześniej nas one nie obchodziły.
Teraz oglądam uroczystości w Krakowie, i okaże się jakie wyda to owoc. Nie wiemy czy rozłam !

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-04-2010 15:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #58
 
Rachel napisał(a):Drizzt, nie chodzi mi o tworzenie sztucznego tworu. Logiczne, że ideałem nie był a znajdź mi idealnego prezydenta.

Nie ma idealnego prezydenta. Stąd bezsensem jest kreowanie Kaczyńskiego na takowego.

Cytat:Fakt, katastrofa mówi bardziej a czy tak powinno być ? Bo wynika, że ulegamy manipulacji co niektórych mediów... raz pokazywały go jako nieporadnego, staroświeckiego itd. a teraz owe cechy uwydatniają jako super. A czy my widzimy tylko szatę wierzchnią czy potrafimy dostrzec całą osobę ?

Zależy, w jakim kontekście. Jako człowiek Lech Kaczyński mógł być, nie przeczę, wspaniały. Ale akurat jego posunięcia jako prezydenta można łatwo ocenić, bo je w dużej mierze znamy.

Cytat:Piękne słowa wygłaszają obecnie ludzie i dostrzegają te cechy które wskazują co jest ważne w człowieku i dla człowieka.
A czy to nie jest ważne ? Katastrofa, sprawiła że zaczęliśmy tych cech szukać. Wcześniej nas one nie obchodziły.

Jasne, to by było ok. Problemem jest to, że ludzie zaczęli się doszukiwać cech, których Kaczyński po prostu nie miał, robiąc z niego ideał i wręcz genialnego prezydenta. A to po
prostu farsa.

I zresztą, ludzie to zauważają, stąd protesty, stąd niskie frekwencje na uroczystościach żałobnych - bo w pewnym momencie ludzie mówią "dość!" takiemu przejaskrawianiu Kaczyńskiego.

Cytat:Teraz oglądam uroczystości w Krakowie, i okaże się jakie wyda to owoc. Nie wiemy czy rozłam !


Powiem brutalnie - moim zdaniem żadne. Świat za tydzień będzie taki sam, jak miesiąc temu. Emocje ludzi opadną, fala pokazowej żałoby też, szum medialny minie - i koniec.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
19-04-2010 07:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Piszesz
Cytat:Srodowisko Gazety Polskiej to wybitni ludzie, jak choćby Waldemar Łysiak który jako pierwszy w Polsce w już 84 pisał w PRL [!] o Katyniu[ użył nazwy po francusku i dlatego przeszlo to przez cenzure].
Może tak było kiedyś.. Ale to historia ..

Na dzień dzisiejszy ta gazeta zbliżyła poziomem do Faktów i Mitów czy do Nie Urbana stała się prawie takim samym szmatławcem.
Ja podam przykład Ziemkiewicz na forum tej gazety udowadniał ze to minister Beck ( spraw zagranicznych II RP ) był głównym winowajca wybuchu II wojny Światowej...,,
Ba kiedyś na GP było forum ( dzisiaj to stanowi jedność chyba z niezależną) które charakteryzowało sie niebywałym chamstwem i wulgaryzmami zwłaszcza pod adresem opozycji.. Te wulgaryzmy jak widać przejmuje dzisiaj niezależna .. Nie takim mediom..

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
19-04-2010 12:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #60
 
Drizzt ty faktycznie trochę brutalnie oceniasz zmarłego prezydenta.
A ja zgadzam się co do tego, że był gorącym patriotą. Może czas nam się tutaj zastanowić, czym jest patriotyzm, co to takiego? Czy współczesna młodzież wie, co to patriotyzm. Bo ostatnimi czasy jakoś wyszło to słowo z obiegu.
Poszło w zapomnienie, jakby wstydzono się go wręcz głośno wymawiać.
Przeczytałam w sieci :
Prawda o patriotyżmie
i co nie wzrusz cię to?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
19-04-2010 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów