Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po katastrofie w Smoleńsku - dyskusja
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #151
 
Mordimer - nie będę szkolić policjanta o tym, jak powinno wyglądać zabezpieczenie miejsca wypadku i jego przeszukanie, powinieneś sam wiedzieć. Na pewno nie powinno być tak, że co trzecia osoba przyjeżdżająca do Smoleńska może sobie wywieźć - to kawałki samolotu, to strzępki ubrań, to stuzłotowy banknot, a teraz jeszcze kości. Jak widać DA SIĘ rozkopać ziemię, skoro POLSCY archeolodzy wpadli na ten pomysł. Myślę, że w Rosji szpadle też znają. Dlaczego dopiero po pół roku? Dlaczego potrzeba było polskich ludzi? Dlaczego Rosjanie nie mogli porządnie zabezpieczyć i przeszukać naprawdę gruntownie miejsca katastrofy? Przypominam, że to nie pierwszy taki przypadek, już enty raz słyszymy o smoleńskich znaleziskach.

Cytat:Np to że rosyjscy robotnicy (? - może wojskowi lub milicjanci w cywilu) - wybijali łomami szyby z okien wraku samolotu. Ciekawe w jakim celu? Albo to że niektóre rodziny w Polsce rozmawiały z nieboszczykami już po katastrofie.
Skąd masz takie informacje?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-10-2010 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #152
 
Widzisz omyczku drogi - jak prawie wszyscy popełniasz kardynalny błąd: fizycznie czynności wykonywali Rosjanie ale nie dla Rosjan :!: :!: Tak, tak... dobrze widzisz... przez większą część czasu wszystko było w dyspozycji Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego /ICAO/ reprezentowanej przez jej członka na Rosję czyli Międzypaństwowy Komitet Lotniczy, w skrócie MAK.

Czynności ICAO maja na całym świecie pierwszeństwo przed wszystkimi pozostałymi i stąd m.in. wynikał problem w zabezpieczeniu wraku samolotu, bo ten do dziś pozostaje we władaniu MAK. W praktyce miejsce katastrofy także do niedawna było w tej samej jurysdykcji. Zatem pretensje do ICAO a nie do rosyjskiej czy polskiej prokuratury Pomysł

Polscy archeolodzy zaś robią to, czego normalnie się nie robi na miejscach katastrof lotniczych... i czego by sie nie robiło także, gdyby był to zwyczajny, polski samolot rejsowy... założysz się?

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
14-10-2010 20:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #153
 
pafni napisał(a):jest pogardą dla mojego kraju dla Polski.
Pafni, ależ to ty wyrażałeś sie z pogardą o Polsce. Nie wywracaj kota ogonem.
pafni napisał(a):Dla mnie nie jest normalny ten kraj w sensie mentalności ludzkiej, żeby doprecyzować
Nie zapominaj że Polska to nie tylko rzeki, lasy i jeziora, ale głównie ludzie. Dla mnie też nie jest zrozumiała mentalność twojego typu a nie nazywam Polski "tym krajem" itd. Również takie postawy uważam z a nienormalne i szkodliwe, wykształcone na degrengoladzie etyczno moralnej ale nie miałbym odwagi tak lekko rzucać oskarżenia. Bo jesli sami o sobie tak będziemy mówić? Ktoś cie oszukał. Kogo ty z siebie robisz? Pozujesz na jakiś autorytet moralny - Jakim prawem? Kto cię do tego upoważnił by tak siać nienawiść i pogardę do drugiego człowieka, tylko dlatego że myśli innymi kategoriami? Pafni - kto cię tak oszukał? Kto ci poodwracał wartości? Kto ci wmówił że ty jesteś ten lepszy, mądrzejszy, etyczniejszy i normalniejszy. Kto? Pafni - Obudź się. Wejdź w odrobinę pokory i samokrytycyzmu.

[ Dodano: Czw 14 Paź, 2010 22:18 ]
omyk napisał(a):Skąd masz takie informacje?
Widziałem zdjęcia. Jest też o tym artykuł w Gazecie Polskiej.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
14-10-2010 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #154
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
jest pogardą dla mojego kraju dla Polski.


Pafni, ależ to ty wyrażałeś sie z pogardą o Polsce. Nie wywracaj kota ogonem.
Nie, ja wyrażałem się o mentalności Polaków, wytykałem ich mentalność, zaściankowość i daremność ich złudnych "zagniewań". Oni natomiast mają w pogardzie rozsądek i obrażają uczucia religijne swoim zachowaniem, nawet własne uczucia obrażają. A ty uogólniłeś to do pogardy dla...Polski, wiesz Polska to takie ogólne pojęcie, granice, miasta, ludzie, krowy na łące, ale jak chcesz to trzymaj się tego.
sant napisał(a):Kto cię do tego upoważnił by tak siać nienawiść i pogardę do drugiego człowieka, tylko dlatego że myśli innymi kategoriami?
ha,ha..ojciec dyrektor Szczęśliwy , a tak na poważnie to nienawiść rozpoczyna się od fanatyzmów, i innych "yzmów" Gdzie ja mam nienawiść? Czy kogoś nienawidze? Sant obudź się, zobacz w czym tkwisz.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-10-2010 07:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #155
 
I na tym polega problem- że nie widzisz belki w swoim oku, natomiast dostrzegasz źdźbło u innych. I stąd ten kolosalny osąd wobec nich.
Jeśli chodzi o Polskę - to w kontekście całości wyrażenie "ten kraj", "chory kraj", "mam go dosyć", itd brzmi naprawdę jednoznacznie. Jeśli do tego dodamy pogardę do ludzi mających inne przekonania i z sufitu wzięte opinie np na temat RM choćby tę o sianiu nienawiści i pogardy, nawet okazywane w żartach vide:
Cytat:Kto cię do tego upoważnił by tak siać nienawiść i pogardę do drugiego człowieka, tylko dlatego że myśli innymi kategoriami? ha,ha...ojciec dyrektor
, to przykro mi Pafni, ale fakty niestety przeczą twojemu dobremu samopoczuciu, choćby to że nie dostrzegasz u siebie nic z tych rzeczy, które zarzucasz, często gołosłownie innym. Zgodnie zresztą z aktualną modą medialną, której zdajesz się ulegać totalnie. Choćby twoje całkowicie absurdalne zarzuty ad personam odnośnie mojej osoby. Ja z tego nie czynię jak widzisz problemu, podaję tylko jako przykład usiłując trochę obnażyć rzeczywistość w której jesteś, a co do której masz całkiem odmienne zdanie. Tak wynika przynajmniej z twoich postów.
pafni napisał(a):nienawiść rozpoczyna się od fanatyzmów, i innych "yzmów
Masz rację, np - relatywizm czy antykatolicyzm. Ja bym jeszcze dodał "poprawność polityczną" - szeroko rozumianą.
A tak na marginesie- przeczytałeś ów tekst, który miałeś wydrukować, - na temat korzeni godności papiestwa, czy też napracowałem się sobie a muzom?

(drobne wyjaśnienie - nie jestem miłośnikiem RMm-u, wręcz niektórzy z jego słuchaczy z moich znajomych, uważają mnie za przeciwnika tej rozgłośni (co też nie jest prawdą), jednakże, to co robią z nim media i środowiska im bezmyślenie ulegające, są kpiną ze zdrowego rozsądku, sam nie potrafiłeś uargumentować faktami swoich słów deprecjonujących owe radio, poza ogólnikami i stereotypami jakich pełno w mediach, co najciekawsze nie ty jeden. I nikomu z was nie dało to do myślenia )

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-10-2010 08:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #156
 
Sant nie będę dalej tego ciągnął, przyjmijmy,że masz całkowitą rację.
sant napisał(a):A tak na marginesie- przeczytałeś ów tekst, który miałeś wydrukować, - na temat korzeni godnośći papiestwa, czy też napracowałem się sobie a muzom?
Tak, przeczytałem kilka razy i trudno mi się nadal do tego odnieść, ponieważ wszystko jest podane na jednej płaszczyźnie, w nieomylność nadal nie wierze ponieważ fakty temu przeczą. No i najważniejsze to doceniam ten czas który na to poświęciłeś, więc nie było to daremne.
Powinienem bardziej szczegółowo się do tego odnieść, ale będzie zbyt wiele pytań o samą treść, rozumienie jej na płaszczyźnie KK i Judaizmu i nauki. Więc narazie nie chcę w to tak wchodzić. W każdym razie na pewno jeszcze ze dwa razy poczytam i zaznaczę pewne fragmenty. I wtedy się odezwę o ile jeszcze będę na tym forum.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-10-2010 08:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #157
 
O.K. - Pafni. Masz u mnie duży plus. I wcale nie chodzi mi o moją rację.
Co do tekstu, to chętnie podyskutuję.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-10-2010 08:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #158
 
Szanowna administracjo - czy długo jeszcze zamierzacie tolerować w tym temacie offtop, ciągnięty przez moderatora santa i jego ataki personalne :!: :?:

Czy może tylko niektórzy mają do tego prawo - ale w takim wypadku warto taki zapis umieścić w regulaminie, żeby było jasne, kto równy a kto równiejszy Pomysł

Oczywiście piszę powyższe w kontekście moich własnych doświadczeń, gdzie od tygodnia nie mogę się doprosić wskazania regulaminowej podstawy usunięcia jednego z moich postów, podczas gdy niektórzy moderatorzy nie dość że kierują się pozaregulaminowym "natchnieniem" to jeszcze sami bezkarnie ten regulamin łamią :evil:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
15-10-2010 09:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #159
 
Szanowny Mordimerze! - o co Ciebie idzie?

Jeśli chcesz, żeby administracja zareagowała, to podaj konkretne przykłady ataków personalnych o których piszesz, a jeśli nie, to wróćcie do tematu.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-10-2010 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #160
 
Mordimer_Madder, to chyba temat do działu "uwagi do moderacji" a nie tutaj, co nie? na innych "krzyczysz" a sam nie przestrzegasz? :hm:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-10-2010 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #161
 
Chyba zauważyłaś, że to nie była uwaga do moderacji, tylko do administracji...

Omyk - udzieliłem Ci odpowiedzi, ale została ona usunięta, zatem jak mam Ci odpowiedzieć? Chyba niektórzy nie liczą się z junior adminem :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
15-10-2010 19:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #162
 
Mordimer spróbuj przytakiwać, wyzbyj się własnego zdania. lub przynajmniej jak nikt cie nie zrozumie to ty spróbuj zrozumieć innych, ja tak poznaje ludzkie świadomości. J :aniol: est to pozytywne dla każdej ze stron.

Regulamin IV.3. Forum to nie czat - dbaj o to, aby Twoje wypowiedzi były zgodne z tematem. Zabrania się prowadzenia rozmów prywatnych pomiędzy użytkownikami - do tego służą prywatne wiadomości (PW). Proszę o zaprzestanie takich kwestii, w przeciwnym wypadku posty będą usuwane.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-10-2010 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojciech Offline
Admin techniczny
*******

Liczba postów: 59
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #163
 
Mordimer_Madder, jeżeli masz jakieś pytania dotyczące problemu usunięcia Twojego posta napisz o tym w temacie: Dlaczego mój post/temat został usunięty? . Proszę również o zgłaszanie takich informacji:
Mordimer_Madder napisał(a):Szanowna administracjo - czy długo jeszcze zamierzacie tolerować w tym temacie offtop, ciągnięty przez moderatora santa i jego ataki personalne :!: :?:
w przeznaczonych do tego tematach. Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem posta.
15-10-2010 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #164
 
Zgodne z tematem....taaa.....
śledztwa szczegółowe w sprawie katastrof lotniczych trwają średnio 1,5 - 2 lata.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-10-2010 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów