Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po katastrofie w Smoleńsku - dyskusja
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
pafni napisał(a):Czy na pewno ziemia jest okrągła?

To zostało dawno udowodnione. Nie wiesz :?:
27-04-2010 09:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
aga napisał(a):pafni napisał/a:

Czy na pewno ziemia jest okrągła?



To zostało dawno udowodnione. Nie wiesz
no widzisz, a teraz będzie udowodniona wina pilota i obsługi naziemnej.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
27-04-2010 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
pafni napisał(a):no widzisz, a teraz będzie udowodniona wina pilota i obsługi naziemnej.

Niestety nie tak szybko. W sprawie poprzednich katastrof nadal trwają śledztwa.
27-04-2010 10:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
aga napisał(a):pafni napisał/a:

no widzisz, a teraz będzie udowodniona wina pilota i obsługi naziemnej.



Niestety nie tak szybko. W sprawie poprzednich katastrof nadal trwają śledztwa.
Tak, może to trwać nawet rok czasu, były śledztwa prowadzone jeszcze dłużej.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
27-04-2010 10:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Drizzt napisał(a):Scott napisał/a:
miXUE napisał/a:
Nikt Wam nie zabrania odmawiać żadnych modlitw.
Nie rozumiem celu pisania w ten sposób...


A ja nie rozumiem celu sugerowania, że dobrze by było, gdyby nie-katolicy odmawiali codziennie Ojcze Nasz. Tak samo z tematem niewiele to ma wspólnego...
Po pierwsze Ojcze Nasz modlą się równiez protestanci. Co zaobserwowałem ostatnie również osoby niewierzace włanczały się do próśb za Ojczyzne. Tak więc pomijając podziały, byłoby to zwyczajnie...Coś dobrego.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
27-04-2010 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #51
 
Ja jestem ciągle niepoprawną optymistką, myślę, że prace komisji będą bardzo rzeczowe i sprawiedliwe.
Ja, jak chyba znacząca większość chciała by, że te prace przebiegały jednak sprawiedliwie wszak jesteśmy Polakami. Z ankiet wśród naszego narodu przeprowadzanych wynikają różne wnioski, ale samo to, że jesteśmy bardzo czynnie w nie zaangażowani świadczy właśnie o tym. Jest to pewnego rodzaju patriotyzm, to, że z a l e ż y nam na wyjaśnieniu obiektywnym, czyli o całej prawdzie tego zdarzenia.

Nie przywrócimy tych ludzi do życia, już są oddani Bogu we władanie, a my cóż? Możemy tylko i aż bardzo chcieć dogłębnego wyjaśnienia tej przykrej dla wszystkich sprawy.
Powstała jednak w narodzie taka wielka rana, ze trudno ją zabliźnić, możemy liczyć tylko na upływ czasu, który sprawi trochę ukojenia.

Uważam, że ta dyskusja, jak też szereg innych rozmów Polaków jest bardzo potrzebna, bo przez te rozmowy widać, że jesteśmy narodem nieobojętnym na sprawy naszego kraju. Tak jakoś wyszło mi "wyniośle", nie miałam takiego zamiaru, jednak jak mowa o patriotyzmie to tak to wychodzi. Czy chcesz, czy nie . Oczywiście, ja chciałam, bo tego słowa nie używa się tak często w ostatnich latach, a... szkoda.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
27-04-2010 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
dobrze,ze choc ten temat sie uchował :twisted:

Od poczatku starałam się słuchac na bieżąco wiadomości ze Smoleńska, potem z Moskwy - wreczcie - z Polski.
Teraz jednakże juz pomijam. Dużo jest mówione, ale nie zawsze z sensem,duzo się pisze na forach, ale nie zawsze jest to dobre pisanie ( abstrahuje od tego forum - całości obecnego tematu nie czytałam).
Tak jak można było się domysleć od poczatku, powstało wiele sprzecznych ze sobą teorii spiskowych. Przytaczac nie bedę, na pewno słyszeliście.

Ale stało się już troszkę dobrego: Rosjanie współczuli Polakom, co oznacza,ze przeciętny Rosjanin jest po prostu...człowiekiem ...okazało się,że Putin ładnie nam pomagał w pierwszych chwilach, to piękne, niezależnie od tego, jaki był powód tej pomocy...otrzymaliśmy mnóstwo kondolencji z całego świata, co znaczy,ze pochylono się nad naszym bólem...dowiedzano się powszechnie, co to Katyń...jeszcze wiele dobra się wydarzyło...

[Obrazek: mysz4.gif]
28-04-2010 10:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NeoX Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #53
 
Myszkunia, i chwała Panu za to :mowie_do_ciebie:

Im więcej Boga, tym mniej strachu.
28-04-2010 11:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Wywiad ze strony prezydent.pl


Cytat:Min. Waszczykowki o przebiegu śledztwa w sprawie katastrofy samolotu
Wywiad z wiceszefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego ukazał się w "Naszym Dzienniku" 27 kwietnia 2010 roku.




Jacek Dytkowski: Przebieg śledztwa w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu przybliża nas do prawdy?




Witold Waszczykowski: Mam nadzieję, że kiedyś zbliży, bo jak na razie tylko mnożą się pytania. Dostrzegam również jakiś dziwny spokój i powolność w podejmowanych działaniach. Chyba nawet dotarło to kilka dni temu do premiera Donalda Tuska, ponieważ zdecydowano jednak w ostatnią sobotę i niedzielę włączyć się w pewien sposób w to śledztwo. Szef rządu wysłał ministra obrony narodowej Bogdana Klicha do Moskwy oraz sam zabrał głos w sprawie. Spotkał się także z drugim panem Klichem - Edmundem, szefem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, i obiecał, że w środę przedstawi jakieś wstępne wyniki działań. To potwierdza, że ostatnie dwa tygodnie są niezadowalające i sączenie informacji przez prokuratorów nie jest korzystne, a często wprowadza opinię publiczną w błąd. Są pytania, na które można było natychmiast udzielić odpowiedzi. Wszyscy zwracają uwagę na dokładną porę katastrofy, która nie wiadomo dlaczego dopiero po dwóch tygodniach została ujawniona - i okazało się, że była inna niż podawano pierwotnie. Na sugestię o kilku podejściach do lądowania i na wiele innych wątpliwości można było odpowiedzieć w ciągu kilku godzin i nie stwarzać takiej „pożywki" dla spekulacji.



Edmund Klich zarzuca rządowi brak jakiegokolwiek wsparcia w czasie pobytu w Federacji Rosyjskiej...



Trudno się do tego odnieść. Nie wiemy, jaka była umowa, do czego zobowiązał się rząd i jakich zadań podjął się przewodniczący komisji. Wydaje się rzeczywiście dziwne, że ten wyjazd nie był zorganizowany i nie zapewniono tam tłumaczy. Okazuje się bowiem, że po kilku dniach pobytu w Rosji ujawniają się nawet tego typu drobiazgi i panowie toczą o nie spór. A przecież tak ważne śledztwo powinno być koordynowane. Moim zdaniem, widać to, co przewidywał śp. prezydent Lech Kaczyński - że oderwanie prokuratury od czynników politycznych jest błędem. Prezydent obawiał się, że może dojść do jakiejś drastycznej, brutalnej zbrodni - oczywiście nikt nie przewidywał tego typu sytuacji - i opinia publiczna będzie wymagała, aby czynniki polityczne sprawowały nadzór nad toczonym śledztwem. Mamy więc sytuację, że pozostawienie sprawy wyłącznie bezdusznej machinie prokuratorskiej powoduje, iż wprawdzie prokuratorzy zagłębiają się spokojnie w swoje paragrafy i prowadzą postępowanie, ale sączą opinii publicznej bardzo umiarkowane informacje, co jest źle odbierane. Wydaje się zatem, że sobotnio-niedzielne posunięcie premiera, aby niejako wejść w śledztwo, potwierdza, iż decyzja o odseparowaniu prokuratury od Ministerstwa Sprawiedliwości nie była chyba trafna.




Dziś „Nasz Dziennik” ustalił, że Amerykanie po katastrofie swojego samolotu pod Dubrownikiem w 1996 r. sami zabezpieczyli miejsce katastrofy...



Nie trzeba nawet sięgać daleko i do tak wielkiego państwa jak Stany Zjednoczone. Wystarczy się przyjrzeć, jak wyglądał wypadek białoruskiego myśliwca pod Radomiem w ubiegłym roku. Polacy natychmiast zareagowali prawidłowo i dopuścili śledczych białoruskich, a faktycznie oddali im postępowanie. W obecnym natomiast przypadku uważam, że jeśli mamy taką „odwilż" i sytuację z Rosjanami, to należałoby oczekiwać bardziej otwartej postawy. Rosjanie nie powinni zawłaszczać śledztwa, ale natychmiast dopuścić stronę polską, a nawet w pewnym momencie przekazać nam to śledztwo. Mamy do czynienia z wypadkiem samolotu Sił Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej, a jego szczątki stanowią tzw. mienie wojskowe. Kurtuazja i dobry ton, które się rodzą w tej chwili w relacjach polsko-rosyjskich, raczej nakazywałyby, aby Rosjanie przekazali to śledztwo stronie polskiej zarówno ze względu na kwestię wojskową, jak i wagę sprawy. Zginął prezydent sąsiedniego kraju i w takim wypadku Polska miałaby absolutne prawo, aby przejąć prowadzone postępowanie. Wymagają tego ranga tej sprawy i status ofiar.




Polska może zwrócić się do NATO o pomoc w śledztwie?



Naturalnie, że może. Mamy na przykład prawo do limitu liczby godzin używania samolotów transportowych oraz do pewnych konsultacji i współpracy. Polska jako kraj, który poniósł olbrzymią stratę także w wymiarze wojskowym, ma prawo zasięgnąć takiej opinii u natowskich specjalistów. Za pośrednictwem tych państw można na przykład uzyskać monitoring sojuszniczy. Kraje Sojuszu Północnoatlantyckiego posiadają swoją sieć satelitarną i można się z nimi skonsultować, uzyskać jakieś informacje na temat przebiegu tego lotu.


Więc dziwi Pana, że na pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie przybyli dowódcy państw NATO?



Oczywiście, przede wszystkim dziwi brak samego Andersa Fogha Rasmussena, sekretarza generalnego NATO. Krótko przed tragedią gościliśmy go w naszym kraju. Był witany w Belwederze z honorami przez prezydenta. Jest dla mnie absolutnym zaskoczeniem, że Sojusz nie był w stanie przetransportować swoich urzędników o blisko 1000 km, które mieli do Krakowa. Mam jak najgorsze zdanie o tym, że nawet nie przysłano jednego symbolicznego przedstawiciela.




Dziękuję za rozmowę.

http://www.prezydent.pl/ludzie-prezydent...olotu.html

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
28-04-2010 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #55
 
Bóg ateistów agnostycznych mi świadkiem, ze z panem Życińskim nie było mi dotąd po drodze... od jakiegoś jednak czasu dostrzegam pewne pozytywne /w moim odczuciu/ fluktuacje meandrów jego ścieżek... natomiast OSTATNI LIST PASTERSKI wprawił mnie w pozytywne osłupienie i niniejszym polecam go większości uczestników tej dyskusji :!: Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
30-04-2010 10:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #56
 
Kod:
OSTATNI LIST PASTERSKI wprawił mnie w pozytywne osłupienie

Mnie też.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
30-04-2010 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NeoX Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #57
 
Moglibyście rozwinąć swoje wypowiedzi?
Pod tym linkiem nie ma żadnego listu pasterskiegoUśmiech

Im więcej Boga, tym mniej strachu.
30-04-2010 10:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #58
 
Nicol@ napisał(a):
Kod:
OSTATNI LIST PASTERSKI wprawił mnie w pozytywne osłupienie

Mnie też.

Również się pod tym podpisuję. Bardzo wyważona, sensowna, i przede wszystkim - pełna pokoju i rozsądku wypowiedź. Jak na razie najlepsza, jaką słyszałem z ust duchowych odnośnie tego wydarzenia (czy nawet jedyna dobra).

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
30-04-2010 13:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #59
 
NeoX napisał(a):Moglibyście rozwinąć swoje wypowiedzi?
Pod tym linkiem nie ma żadnego listu pasterskiegoUśmiech
Nie wymagaj, bym ja - ateista - wskazywał Ci źródło listu pasterskiego Twojego arcybiskupa... mnie wystarczy zajawka na portalu gazeta.pl :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
30-04-2010 14:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NeoX Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #60
 
Super, no to może zamiast dyskutować zacznijmy wymieniać się samymi linkami :?: ](*,)

Im więcej Boga, tym mniej strachu.
30-04-2010 14:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów