Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po katastrofie w Smoleńsku - dyskusja
Autor Wiadomość
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #76
 
Bremes - w tym akurat wątku się z Tobą nie zgodzę. Znaczy, nie tyle z oceną Kaczyńskiego, ale z życzeniami śmierci (czy też ocenianiem, co się komu należy). Faktem jest, że ja Kaczyńskiego też oceniam jak najgorzej (jako prezydenta, jego posunięcia itd - człowieka nie znałem, więc się nie wypowiadam). Jednak Wzór świata jest na tyle złożony, że nie powinniśmy szafować wyrokami, co się komu należy.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
04-05-2010 07:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NeoX Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #77
 
Trzeba by być Bogiem, żeby wiedzieć co i komu się naprawdę należy.

Im więcej Boga, tym mniej strachu.
04-05-2010 07:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #78
 
NeoX napisał(a):Trzeba by być Bogiem, żeby wiedzieć co i komu się naprawdę należy.

Bogiem czy nie Bogiem, na pewno nie człowiekiem.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
04-05-2010 09:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #79
 
No może w sprawie śmierci troszkę źle się wyraziłem. Powinienem raczej napisać: "nie jest mi żal" lub coś w tym stylu. Ja nikomu śmierci nie życzę. To, że uważam, że ktoś zasłużył sobie na jakiś los nie oznacza, że mu taki los życzę. Po prostu nie jest mi żal, że ten człowiek nie żyje.

Pan Kaczyński, kiedy był prokuratorem generalnym, wydał rozporządzenie czy instrukcje dla prokuratorów, że mają zamykać do aresztu wszystkich podejrzanych. Przez to niewinni ludzie są zamykani na kila miesięcy, czasem nawet lat do więzienia za niewinność. Najlepsze jest to, że prokurator nie musi uzasadniać swojej decyzji, a to sąd ma uzasadnić dlaczego dany człowiek nie może być zamknięty. Oczywiście kilka lat później(podczas prezydentury) Pan Kaczyński bohatersko zwalczał te aresztowania.

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
04-05-2010 09:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #80
 
Bremes napisał(a):Pan Kaczyński, kiedy był prokuratorem generalnym, wydał rozporządzenie czy instrukcje dla prokuratorów, że mają zamykać do aresztu wszystkich podejrzanych. Przez to niewinni ludzie są zamykani na kila miesięcy, czasem nawet lat do więzienia za niewinność.

Irytujesz mnie... może załóż osobny temat i podaj konkretne przykłady, to pogadamy... prezydenturę s.p.Kaczyńskiego oceniam bardzo źle ale teraz to już przesadziłeś dając przykład, iż o instytucji tymczasowego aresztowania masz pojecie mgliste ale wypowiadasz się jak znawca :?

Ignoratia iuris nocet... zacznij wiec edukacje od:
kodeks karny napisał(a):Art. 135. § 1. Kto dopuszcza się czynnej napaści na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
04-05-2010 10:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #81
 
Ok, Bremes - koniec offtopowania. Mówimy o Smoleńsku a nie o Twojej krytyce śp. prezydenta. Mi się też wiele rzeczy nie podobało, ale nie o tym temat.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-05-2010 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
hmm... nikt tu chyba jeszcze tego nie dawał :-k

10 kwietnia br. roku, tuż przed godziną dziewiątą, do lądowania na smoleńskim lotnisku przygotowywały się dwa samoloty. Zarówno samolot z polską delegacją jak i rosyjski IŁ-76 doświadczyły dziwnych okoliczności towarzyszących zbliżaniu się do lotniska docelowego.

Jeden z naszych aktywnych czytelników, mający doświadczenie w kierowaniu ruchem lotniczym w amerykańskich siłach zbrojnych, przesłał nam swoją hipotetyczną wersję wydarzeń, która w obliczu przedstawionych faktów, może zbliżać nas do poznania realistycznych powodów katastrofy.

Konieczność szczegółowego wyjaśnienia tragicznych dla Narodu Polskiego wydarzeń powinna być priorytetem jakichkolwiek panujących rządów.

(ciach - po co tyle km kopiuj-wklej :?: Kto chce to wejdzie w link i przeczyta)
http://wolnemedia.net/?p=21514

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-05-2010 19:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #83
 
weszłam i przeczytałam.
rzeczywiście jest to ciekawe, artykuł na poziomie, chociaz przyznaję,ze nie potrafię się odnieść do treści.

[Obrazek: mysz4.gif]
06-05-2010 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #84
 
M. Ink. * napisał(a):http://wolnemedia.net/?p=21514
Dla mnie też jest trudno dyskutować, bo zbytnio tu dużo niuansów. Jestem laikiem i pewno "rozgryzienie" tych detali zawartych w owym linku zajęło by mi całą wieczność.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
06-05-2010 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #85
 
Ciekawe, ale po lekturze zrodziło mi się wczoraj kilka pytań. Nie odtworzę wszystkich z pamięci, ale zadam to najbardziej oczywiste: Gdzie podział się pilot IŁ-a? Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-05-2010 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #86
 
A UFO? Jeszcze trzeba wsiąść pod uwagę UFO, na pewno ktoś coś wymądrzy na ten temat. wierzę w forumowiczów.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
07-05-2010 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NeoX Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #87
 
Zobaczcie jak powstaje bardzo ciekawa inicjatywa społeczna ->Artykuł na Fronda.pl

Im więcej Boga, tym mniej strachu.
07-05-2010 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #88
 
Powiem dwa stwierdzenia które bolą mnie jak je słyszę i bardzo denerwuję. Że Lech Kaczyński jest bohaterem. I że tę tragedię porównuje się do zbrodni katyńskiej z 1940 roku.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
08-05-2010 21:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #89
 
Ja mam podobne uczucia co duszyczka, jeśli chodzi o bohaterstwo Kaczyńskiego
To był tragiczny wypadek, który nie czyni go bohaterem, owszem byl patriotą itd
Ciekawa jestem jak by zaaragował gdyby ktos podłożył pistolet do głowy czy byłby w stanie bronić Polskę, jeśli groziliby mu śmiercią.
Gdyby zginął w jakimś wypadku jadąc na konferencję, nikt nie mówiłby o bohaterstwie.
Bohater to dla mnie za duże słowo

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
08-05-2010 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #90
 
Ja w tym momencie odzczuwam iż jezeli mój dziadek zginął w wypadku samochodowym... też jest bohaterem

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
08-05-2010 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów