Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nostradamus
Autor Wiadomość
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Nostradamus
Nostradamus (fr. Michel de Nostredame) (1503-1566), francuski lekarz, astrolog, matematyk i autor proroctw, okultysta, doradca królowej Francji Katarzyny Medycejskiej.

Dużo się mówi o jego przepowiedniach, w tym podobno o końcu świata; ale ludzie, którzy w to wierzą zapominają o jednym; o tym skąd on czerpał takie informacje.. na jakiej podstawie? łatwo się o tym domyśleć, bo to nie pochodzi od Boga.

Któż może wiedzieć kiedy nastąpi koniec świata? tylko sam Bóg..

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
15-04-2010 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Gdzie jest napisane/kto tak powiedział, że tylko Bóg zna przyszłość?
15-04-2010 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #3
 
Cytat:Któż jest do Mnie podobny? - Niech woła, niech to ogłosi i niech Mi dowiedzie! Kto przepowiedział przyszłość od wieków i to, co ma nadejść, niech nam obwieści!
Iz 44,7 BT

Cytat:KKK 2115 Bóg może objawić przyszłość swoim prorokom lub innym świętym. Jednak właściwa postawa chrześcijańska polega na ufnym powierzeniu się Opatrzności w tym, co dotyczy przyszłości, i na odrzuceniu wszelkiej niezdrowej ciekawości w tym względzie. Nieprzewidywanie może stanowić brak odpowiedzialności.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-04-2010 02:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:W owe dni, po tym ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba.

A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo! Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.
Marka 13, 24-32 BT

Nikt więc nie wie, tylko sam Bóg.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
16-04-2010 06:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
"I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne w kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy" "Metalowe ptaki rozdzielą na zawsze dwóch braci"

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-04-2010 07:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Cóż, co do Nostradamusa, to zdanie mam dwojakie.

Z jednej strony, trudno nie zauważyć, jak wiele z jego przepowiedni się sprawdziło, i to z naprawdę sporą dokładnością.

Z drugiej strony, jego przepowiednie są dość enigmatyczne, i trudno w 100% stwierdzić, czy przepowiednie pasują do faktów, bo są prawdziwe, czy pasują do faktów, bo chcemy, by pasowały.

Tak więc z mojej perspektywy warto Nostardamusa czytać, pamiętać o tym, co pisał, jednak nie traktować tego w pełni jak wyrocznię.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
16-04-2010 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
styl pisania nostradamusa przypomina stylem i niejasnością interpretacji inne ważne lub mniej ważne księgi.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-04-2010 11:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #8
 
I co w związku z tym?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-04-2010 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
pafni napisał(a):"Metalowe ptaki rozdzielą na zawsze dwóch braci"
i z tą przepowiednią niektórzy łączą katastrofę, która wydarzyła się pod Smoleńskiem.. ech..

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
16-04-2010 16:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Czyli jeśli Nostradamus znał datę końca świata, to albo ściemniał, albo Bóg mu ją objawił?
16-04-2010 17:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
PS napisał(a):Czyli jeśli Nostradamus znał datę końca świata, to albo ściemniał, albo Bóg mu ją objawił?
a czy Nostradamusa posłał Bóg aby objawił ludziom te "proroctwa"? :mrgreen: na pewno nie.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
16-04-2010 17:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Tylko czy to chodzi właśnie o braci Kaczyńskich? Chyba nie musi to dotyczyć właśnie ich, może to wiązać sie z innymi osobami. Nie ma tutaj takowej pewności. Ja podchodzę do przepowiedni Nostradamusa bardzo sceptycznie. Napewno niektóre fakty, wydarzenia mogą sie pokrywać z jego przepowiedniami, może nawet te przepowiednie się wypełniły, ale dla mnie większe znaczenie mają przepowiednie przekazywane osobom, które były wybierane przez Maryje lub Chrystusa, gdyż te osoby dokładniej wiedza co sie wydarzy w przyszłości - są bowiem najbliżej Boga. Warto tylko zauważyć, że nawet i te wybrane osoby nie poznały dokładnej daty końca świata. Poznawały tylko daty niektórych wydarzeń. Tak było np ze św. ojcem Pio, który przepowiedział Karolowi Wojtyle, że zostanie papieżem.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-04-2010 17:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
Stąd właśnie, Tomek, uważam, że najlepsze podejście jest takie (choć to tylko moje zdanie) by z jednej strony nie ufać ślepo, z drugiej - nie lekceważyć. Skrajności zwykle robią z człowieka albo głupca, albo ślepca.

(głupca - jeśli wierzy w coś [tu-przepowiednie] bezgranicznie, nie zważając na możliwość pomyłki.

ślepca - jeśli nie wierzy w coś "z zasady", "z zasady" też będąc ślepym na pewne przesłanki, że może mieć to w sobie pewną prawdę)

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
16-04-2010 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GreenFairy Offline
but the greatest of these is love
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
pafni napisał(a):"I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne w kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy" "Metalowe ptaki rozdzielą na zawsze dwóch braci"

To jest fake!!! Nikt tego nie widział przed tragedią. Ktoś to wymyślił i puścił w eter, a ludzie nawet nie sprawdzając źródła przesyłają dalej. Kilka dni temu znalazłam stronę, która o tym mówi, dzisiaj jak weszłam na google i wpisałam cytat, zszokowała mnie liczba wyszukanych stron. Nie można się już doszukać niczego.

[ Dodano: Pią 16 Kwi, 2010 18:23 ]
Znalazłam :aniol:

http://www.mmwroclaw.pl/8828/2010/4/12/n...egory=news

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/.../671932630

"Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry"
16-04-2010 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #15
 
Cytat:Czyli jeśli Nostradamus znał datę końca świata, to albo ściemniał, albo Bóg mu ją objawił?
Niekoniecznie, sam mógł zostać oszukany przez swojego "mocodawcę".
Diabeł może się pewnych rzeczy domyślać, jest niesłychanie inteligentny i ma wiedzę większą od naszej. Przez to ma możliwość "oszacowania" tego, co będzie w przyszłości z jakimś tam prawdopodobieństwem, na pewno wyższym, niż my potrafimy szacować prognozę pogody. W ten sposób jeśli jego 'przepowiednie' sprawdzą się sto razy, to taki biedny astrolog czy wróżbita ma wrażenie, że znalazł źródło niezawodnej prawdy o przyszłości, co jest oczywiście bzdurą. W taki też sposób diabeł mógł oszukać Nostradamusa że zna datę Paruzji (bo chyba o tym mówimy pisząc o końcu świata, prawda?), najpierw wzbudzając wręcz wiarę w swoją wszechwiedzę, a potem podając jakąkolwiek bzdurną datę.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-04-2010 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów